İnternet Üzerinden Telefon Görüşmesi Resimli Anlatım
82 Cevap66824 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

54 Mesaj
2 Kasım 2008; 21:23:53 

Merhaba arkadaşlar. Daha önce ben bu konuyu bilmiyordum. Bu site dahil bir çok yerden araştırma yaptım. En sonunda kendim tam olarak denedim ve sizlerle bunu paylaşmak istedim. Bu yüzden sizlerinde yararlanabilmesi için resimli anlatım yaptım. Buyurun.

Ben sizlere voipbuster gibi internet üzerinden telefon görüşmesi yapabileceğiniz programların kullanılışını resimli olarak anlatmaya çalışacağım. Bende henüz yeni kullanmaya başladım ama şimdilik memnunum. Şimdi öncelikle sizlere kısa bir açıklama yapacağım.

Öncelikli olarak bu işle ilgilenen bir sürü site var ve bu siteler aslına bakacak olursanız aynı firmanın siteleri ve programları. Bunları siteleri gezerken rahatlıkla sitenin yapısına bakarak anlaya bilirsiniz. Ama tek far bu her sitede verilen tarifeler birbirinden farklıdır. Yani bir programda yani bir sitenin tarifesinde TÜRKİYE görüşmeleri ücretsiz iken diğer sitede yani programda çok küçük bir rakamda görüşüyorsunuz.
Sizlere öncelikle bu sitelerden bazılarını vereyim:

İnternetcalls
lowratevoip
Smslisto (Yanlış yazmışım. Adres düzeltildi)
Voipbuster
VoipbusterPro
Voipstunt
12voip
Voipraider
Voipwise
Poivy
Nonoh

Bazı indirebileceğiniz voip proğramları:
Not1: Sanırım sistemden kaynaklanan bir hatadan dolayı adresleri görmüyor. Bu yüzden adreslerdeki "r" ve "a" harfleri arasındaki boşluğu iptal edin.
Not2: Adresleri tıklamak yerine kopyala yapıştır yöntemi kullanınız.

Voip Tüm

http://r apidshare.com/files/180931189/Voip_Tum.part01.rar
http://r apidshare.com/files/180930577/Voip_Tum.part02.rar
http://r apidshare.com/files/180929489/Voip_Tum.part03.rar
http://r apidshare.com/files/180928801/Voip_Tum.part04.rar
http://r apidshare.com/files/180928199/Voip_Tum.part05.rar
http://r apidshare.com/files/180927536/Voip_Tum.part06.rar

12_voip
http://r apidshare.com/files/180851970/12_voip.rar

internetcalls
http://r apidshare.com/files/180864258/internetcalls.rar

lowratevoip
http://r apidshare.com/files/180871256/lowratevoip.rar

SMSListo
http://r apidshare.com/files/180872603/SMSListo.rar

voipbuster
http://r apidshare.com/files/180873848/voipbuster.rar

Voipraider
http://r apidshare.com/files/180885612/Voipraider.rar

Voipwise
http://r apidshare.com/files/180890659/Voipwise.rar

Bunlar sadece bazıları. Bu sitelerin tarifelerini öğrenmek için site içindeki “rate” linkine tıklayarak açılan sayfada istediğiniz ülkenin karşısına denk gelen tarife fiyatına bakabilirsiniz.
Şimdi gelelim anlatımımıza.

Arkadaşlar öncelikle bu vermiş olduğum sitelerden hangi ülkeler ile sıklık ile görüşüyorsanız onların tarifelerine bir bakın. İşinize en çok hangi site geliyorsa o sitenin size sunduğu programı bilgisayarınıza ilgili linkleri kullanarak indirin ve kurun. Ben bu anlatım için smslito’yu kullanacağım.

0

0

Şimdi kurulumt sırasında karşımıza çıkan tüm pencerelere next next diye devam ediyoruz. En sonunda karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecek. Bu pencerede;

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Şimdi kayıt işlemini bitirdik. Ve otomatik olarak oturum açıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 27 Şubat 2009; 9:36:07 >

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

54 Mesaj
2 Kasım 2008; 21:28:01 

[font="Arial"]
Hesabınıza Para Yükleme Resimli Anlatım

Buradan sonrasını başka bir site olan LowRateVoip ile anlatmaya devam edeceğim. Çünkü programın kontrol panelleri dahil işlevleri v.s hepsi biri biribirinin aynısı. Burada bunuda kanıtlamış olacağız.

0

0

0

Burada ben Paypal ödemesini seçtim. Eğer bir PayPal hesabınız yok ise www.paypal.com adresinden almanızı ve ödemelerinizi bunu kullanarak yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca paypal hesabınıza da tanıtacağınız Kredi kartınıza ait sanal bir kredi hesabı açtırın ve paypal kaydı sırasında o hesabınızı verin. Her türlü kaçakçılık tehlikelerine karşı kendinizi bir kat daha korumuş olursunuz.

0

0

0

0

1

0

0

Eğer bir PayPal hesabınız yok ise ve nasıl açılacağını bilmiyorsanız, PayPal hesabı açma başlıklı konuyu forum içinde aratmanız yeterli olacaktır. Eğer ki bulamazsanız yada daha kapsamlı bilgiye ihtiyacınız olursa bana Ö.M atmanız yeterli olacaktır.

0

İşte son işlemi de yaptıktan ve onayımızı verdikten sonra PayPal sistemi, Sizin önceden tanıtmış olduğunuz Kredi Kartınızın Bankası ile iletişime geçiyor. Kredi Kartınız belirtilen rakama müsait ise banka onayı veriyor. Onay verdikten sonra PayPal onay aldığına dair bir iletiyi ekrana getiriyor ve size bir e-posta yolluyor. Tabi bu esnada internet üzerinden görüşme yapacağımız Program üyeliğimize paramız yüklenmiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 2 Kasım 2008; 22:08:54 >

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

54 Mesaj
2 Kasım 2008; 23:28:40 

[font="Arial"]
Program Kullanımı

Bundan sonraki işlemler ise çok basit. İngilizceniz olmasa bile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Buradan sonraki işlemleri yine sizlere program konsollarının aynı olduğunu belirtmek maksadı ile Smslito ile devam ediyorum.

Ama ilk önce anlatımda kullanmış olduğum iki programında resimlerini veriyorum ki sizde aynı olduklarını görün. İçinizde tereddüt kalmasın.

0

Görüldüğü gibi, Programlar benzeyor birbirine hatta aynı:)

Evet devam ediyorum...

0

0

0

0

Bu alandaki mantık şudur;
“Call” tuşuna bastıktan sonra sistem ilk olarak sizin numaranızı arıyor.
Daha sonra siz telefonu açtıktan sonra karşı tarafı arıyor.
Orası da açtığında ise karşılıklı olarak internet üzerinden
kendi telefonlarınız ile görüşme yapmış oluyorsunuz.

0

0

0

0

Son olarak. Arkadaşlar ilk etapda 10.00€ yüklemeden ücretsiz olan ülkelerle de görüşme yapamazsını. Sisteme ilk olarak hesabınıza 10.00€ yüklüyorsunuz. Sonra ücretsiz ülkeler ile görüşme yapabiliyorsunuz. Diğer yerlerle ise tarifeleri ne ise o ucret üzerinden görüşüyorsunuz.

Şimdilik kullanıyorum. Memnunum... İlerleyen zamanlarda değişiklik olursa burada belirtirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 2 Kasım 2008; 23:44:45 >

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

2979 Mesaj
7 Kasım 2008; 21:39:07 

teşekkürler çok açıklayıcı bir anlatım olmuş

1165 Mesaj
8 Kasım 2008; 9:57:45 

Çok yararlı bir paylaşım olmuş, sağolasın.

3260 Mesaj
8 Kasım 2008; 19:46:19 

peki 10.00€ ne kadar gidiyor yani ne kadar arama yapabiliyorsun cep telefonlarını arayınca çok gidiyor mu? ses kalitesi nasıl?

54 Mesaj
8 Kasım 2008; 20:55:47 

Ses kalitesi çok iyi. Tabi bu durum senin internet bağlantına da bağlı olarak değişiyor ama normal standartlarda adsl kullananlar için falan kalite çok güzel aynı telefon ile görüşür gibi. 10.00€ ise senin aradığın ülkelere ve telefonlara göre değişiyor. Yani aradığın ülkenin tarifesi ne ise dk de o kadar düşüş yapıyor hesabından. Yani bu durum sana, senin kullanmana bağlı olarak değişen bir durum.

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

3260 Mesaj
10 Kasım 2008; 16:06:26 

quote:

Orjinalden alıntı: altinediz

Ses kalitesi çok iyi. Tabi bu durum senin internet bağlantına da bağlı olarak değişiyor ama normal standartlarda adsl kullananlar için falan kalite çok güzel aynı telefon ile görüşür gibi. 10.00€ ise senin aradığın ülkelere ve telefonlara göre değişiyor. Yani aradığın ülkenin tarifesi ne ise dk de o kadar düşüş yapıyor hesabından. Yani bu durum sana, senin kullanmana bağlı olarak değişen bir durum.

yurt dışında kimsem yok o yüzden hep yurt içini arıyorum cep telefonlarını arasam çok gider mi acaba hiç denemedim

54 Mesaj
11 Kasım 2008; 1:02:56 

Şimdi arkadaşım yurt içinde dahi olsa Tarifeler menüsünde türkiye Sabit ve türkiye cep yazan yerlerin yanındaki tarife gecerlidir. Bazı program tarifelerinde Türkiye içi sabit hatlar üçretsiz yalnız şu noktayı atlamayalım. Dikkat edelim. İlk etapda 10.00 € yu hesabınıza yüklüyorsunuz sonra tarifelerden ve ücretsiz ülke konuşmalarından yararlanabiliyorsunuz. Ve diğer bir önemşli nokta ise 90 gün ile sınırlı olan üçretsiz tarifeler haftada 300 dk olarak sınırlandırılmış durumda. Bu sınırı aşarsanız da normal tarife fiyat üzerinden görüşme yapabiliyorsunuz. Aslına bakacak olursanız her halikuarda avantajlı konuma düşüyorsunuz. 90 günlük süreniz, ücretsiz görüşme süreniz bittiği zaman ise tekrar bir 10.00 € yükleyerek bu hakka sahip olabilirsiniz. kontrol panelinizde zaten bu ayrıntılar yazmaktadır. Yalnız anlaya bilmek için ya ingilizce bilmeniz gerekiyor, yada yazılanları çat pat anlayabilmeniz, yani keliömelerden çıkarta bilmeniz gerekiyor. Yada çeviri programı yada sitesi kullanarakda bu işi görebilirsiniz.

Aşağıdaki adresler başta olmak üzere ilgili siteleri incelemenizi tabvsiye ediyorum. Siteyi açtıkdan sonra rate yazan linki tıklayarak tarifelere ulaşabilirsiniz...

quote:

Orjinalden alıntı: altinediz

İnternetcalls
lowratevoip
Smslito
Voipbuster
VoipbusterPro
Voipstunt
12voip
Voipraider
Voipwise
Poivy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 11 Kasım 2008; 1:07:48 >

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

2735 Mesaj
20 Kasım 2008; 12:04:58 

aslında mantıklı ama o kadar çok tarife varki insanın aklı karışıyor.

İranlı Bir Sair Demiş Ki "Aşka Uçarsan Kanadın Yanar"...Mevlana Cevap Vermiş "Aşka Uçamazsan Kanat Neye Yarar.."

54 Mesaj
20 Kasım 2008; 12:41:31 

Aslında akıl karışacak bir durum yok. Hangi ülke sabit telefonu ile daha çok konuşuyorsanız o ülke için uygun olanı seçin tamam. Yalnız dikkat edin. Bir ülke ile aynı çağrıda çok uzun görüşmeler yapmayın. Çünkü o ülke için üçretsiz görüşmenizi elinizden alıyorlar. Bir sonraki bakiye yüklemesine kadar da geri vermiyor sistem.

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

187 Mesaj
25 Kasım 2008; 15:13:45 

Merhaba bende şirket için voipwise programını kullanıyorum fakat daha 1 hafta olmadı vede 135 dk görüşme yaptığım halde ücretli arama yapmaya çalışıyorr acaba sebebi nedendir bir bilgisi olan varmı.

|| Sanyo Xacti VPC-E6 & E60 Grubu ||
@@Pentax K10D@@
SMC PENTAX-M 1:2 50mm, TOKİNA SD 70-210mm 1:4-5.6,
PENTAX 35-80mm- Sigma 18-50 DC OS

54 Mesaj
25 Kasım 2008; 15:54:58 

Merhaba. Bende benzer bir problem yaşadım. Fakat kendi tahminimce bunun nedeni (kendi problemim için) o gün tek çağrıda çok uzun bir görüşme yapmıştım ayrıca konferans yapmıştım 1 dakika kadar. Ben buna yorumluyorum. Ama ertesi hafta geri düzeldi. Ben smslito kullanıyorum.

Ayrıca şart namelerde önemli. Şartnamenizde üçretsiz görüşme süresi olarak ne yazıyor. Bunu iyi bilmek lazım. Voipwisenin sitesinden kendi üyelik sayfanıza giriniz. Ve üçretsiz konuşma için kalan sürenizin (Freedays remaining) yazdığı yerin yanında "info" yazan yere tıklayarak, üçretsiz görüşme şartnamesine ulaşabilirsiniz. O kısmı bir okumanıı tavsiye edebileceğim şimdilik.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 25 Kasım 2008; 15:58:07 >

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

187 Mesaj
25 Kasım 2008; 16:27:56 

altinediz teşekkür ederim bilgilendirme için

|| Sanyo Xacti VPC-E6 & E60 Grubu ||
@@Pentax K10D@@
SMC PENTAX-M 1:2 50mm, TOKİNA SD 70-210mm 1:4-5.6,
PENTAX 35-80mm- Sigma 18-50 DC OS

54 Mesaj
28 Kasım 2008; 20:25:07 

Merhaba arkadaşlar Voip İnternet telefonları programları için Tr Yaması

Yama İçin Tıkla-->

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 28 Kasım 2008; 20:28:07 >

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Kasım 2008; 3:57:00 

sonucta yine para veriyorsun onemli olan bedava konusmak

39 Mesaj
4 Aralık 2008; 0:52:13 

Arkadaşım ne kadar konuşursan konuş illa para ödemek zorundasın. Ben yatırıyorum 13 ytl 2 ay bedava miss gibi.Öbür türlü bedava bulmak zor.Bulduğun da bi bit yeniği oluyor. Ben mesela düne kadar ücretiz arıyordum ama kullanıcı adını 4. kez aldıktan sonra artık almana izin vermiyor. İp değiştirdim neler yaptım yine de vermiyor. Ama işin enkolayı ver 13 ytl babalar gibi konuş 200-300dk. haftda. Telefon faturası 1 ayda 30-40geliyo konuşulan hiçbiryer yok.Bunda herkesi arıyorsun doya doya konuşuyorsun hem de 40tan fazla ülke bedava.Bazı ülkelerin cep noları da bedava... Hiç uğraşmayın. Ben ne kadar bedava kullandıysam da bi okadar para da yatırdım bu işe...

9 Mesaj
5 Aralık 2008; 18:55:35 

bilgiler icin tesekkurler.benim sorum su olacakti.voip telefonlardan alsak ya da analog telefon adaptorleri diye bi sey var sanirim pcye gerek kalmadan da gorusme yapabilecek miyiz?ev telefonundan telekoma odemek yerine 10 euro odeyip bu siteler araciligiyla gorusme yapabiliomuyuz acaba..

2979 Mesaj
5 Aralık 2008; 19:43:36 

quote:

Orjinalden alıntı: raoul_d

bilgiler icin tesekkurler.benim sorum su olacakti.voip telefonlardan alsak ya da analog telefon adaptorleri diye bi sey var sanirim pcye gerek kalmadan da gorusme yapabilecek miyiz?ev telefonundan telekoma odemek yerine 10 euro odeyip bu siteler araciligiyla gorusme yapabiliomuyuz acaba..

evet yapabiliyorsun hocam voip adaptör alarak direk modeme bağlıyorsun gerekli ayarları adaptöre yüklüyorsun.adaptörden çıkan kabloyuda telefona takıyorsun.doya doya konuşuyorsun.telekoma da sadece aylık sabit ücreti veriyorsun o kdr

54 Mesaj
5 Aralık 2008; 19:52:28 

Yeni sistem devreye girdiği zaman telekoma sabit üçret ödemene de gerek kalmayacak. Çünkü sistem devreye girerse isteyen telefonunu tamamen kapattırıp sadece interneti kullanabilecek. Böylelikle sadece internet ücretin aylık ne ise onu ödeyeceksin ve böylelikle hem interneti kullanacaksın hemde internet üzerinden telefonu kullanacaksın.

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

9 Mesaj
5 Aralık 2008; 20:14:40 

yardim icin cok tesekkurler

6 Aralık 2008; 12:50:52 

[Deleted by Admins]

1946 Mesaj
10 Aralık 2008; 1:19:58 

3 yıldır VOIP kullanan birisi olarak ben de birşeyler yazayım.
Artık her evde ve işyerinde hem bilgisayar hem de internet var. İnternetin nimetlerinden faydalanmak lazım. Tabii bunun için de bilgi ve birikim gerekiyor.
Bir bilgisayar sistem uzmanı olarak zaten yıllardır bu işlerin içindeyim. İnternette telefon görüşmesi yapabilmek için kredi veren yüzlerce Türk ve yabancı şirketler var. Birinden 10€'luk (22-24 ytl arası) kredi satın alıyorsun. Şayet bilgisayarından konuşacaksan telefon görüşmesi yapacağın programı bilgisayarına indiriyorsun. Bir tane de mikrofonlu kulaklığa ihtiyacın olacak. Ayarlarını yaptıktan sonra 3 ay süreyle şehiriçi, şehirler arası ve yurt dışında birçok ülkeyi, haftada 5 saatle sınırlı olmak koşuluyla bedava konuşmaya başlıyorsun. Türk telekomdan gelen faturan sadece sabit ücrete düşüyor. Cep telefonu faturan da yarı yarıya azalıyor.
Yok ben mikrofonlu kulaklıkla uğraşmak istemiyorum, bilgisayar olmadan görüşmek istiyorum diyorsan bir voip adaptörü (sip adaptörü de deniyor) satın alıyorsun. Bu adaptöre bir telefon takıp ayarlarını yaptıktan sonra ücretsiz olarak Telekoma bağımlı olmadan doya doya görüşmeye başlıyorsun. Bu adaptörü tatile gittiğiniz yere yada memleketinize de götürüp internet bağlantısı olan bir adsl modeme taktığınızda da bedava görüşmelerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.
Birçok kişiye bu VOIP adaptörden satıp anahtar teslimi kurulumunu yaptım. Hepsi çok memnunlar çünkü bu VOIP sistemini kullanmayanlardan çok daha az ödüyorlar. Daha detaylı bilgi için bana PM atabilirsiniz.

1946 Mesaj
10 Aralık 2008; 1:27:09 

quote:

Orjinalden alıntı: ..::nET::..

Bilgili arkadaşın yardımını istiyorum. Bugün poivy de yeni bakiye aldım yükledim vs. Tr ye 46 ve 13 dk bir kaç saat aralıkta 2 kere aradım. 3. aramada FUP exceeded oldu. Limit geçmedim birşey olmadım. Ne yapmam lazım şimdi. Nasıl çözebiliirm bu problemli hemen.

VOIP görüşmelerinde FUP'a düşmek istemiyorsanız her seferinde 20 dakikadan fazla görüşme yapmayın. 20 dakika dolmasına az bir süre kala görüşmenizi kesin sonra tekrar arayın ama 20 dakika sınırını geçmeden tabii. Çünkü bu sistem çok uzun süreli aralamaları sürekli tarayıp tesbit ediyor. Limit dediğiniz 300 dakika sınırı ile bu FUP'un bir ilgisi yoktur.
Birkaç gün içinde bu 20 dakika sınırına dikkat ederseniz FUP biter, tekrar bedava görüşmelerinize devam edersiniz.

10 Aralık 2008; 11:22:01 

[Deleted by Admins]

1946 Mesaj
10 Aralık 2008; 17:42:57 

Belirttiğim kurallara uyduğunuz takdirde, tahminen 5-7 gün içinde ücretsiz aramalara tekrar başlarsınız.

131 Mesaj
11 Aralık 2008; 1:31:52 

öncelikle tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. gerçekten çok bilgilendirme yapmışlar. özellikle altınediz ve ettu ya.. ve diğer arkadaşlara. tekrardan sağolun.
arkadaşalr benimde bir kaç sorum olacak. evimde airtires kablosusuz modemim var. 1 adet telefon ve masaüstü bilgisayar. ben sadece türkiye şehirler arası ve nadir şehir içi ve cep aramsı yapacağım. ama % 80 kullanımım şehirler arası olacak. elimde mikrofonlu kulaklığım mevcut. gelelim sorularımı.
1- anladığım kadarıyla 10 euroluk bir kredi almak şart. şimdi bu krediyi nerden alacağım, ödeme muhtemelen kredi kartıyla olacak, güvenebilecek miyim. hem kartım açısından hemde bana hemen gönderirler mi kredilerimi?
2- ben haftada 200 dakka konuşma yaparım maksimum. geçeceğini sanmam. bu koşullarda bana tahminen 10 euroluk kredi kaç ay gider?
3- bir adaptörden bahsetmişsiniz. elimdeki mikrfnlamı konuşmak daha net ve kesintisiz olur? yoksa bu adaptörden mi alayım. benim için önemli olan kesinti olmaması ve sesin net olması?
4- diyelimki adöptr aldım. evimdeki şuan kullandığım telefonumu o adaptöre takabilecek miyim? takıldığı zaman bana normal arama gelirse telefon çalacak mı ve kredimde birşey olur mu?
5- birde phonetophone dmşssinz. böyle arama yapabilmek için analadığım kadarı şu. adaöptr almıoruz. direkt bilgisayardan kendi numaramızı ve ardından arayacağımız numarayı arıoruz. ve telefonlar ilk benimki ardından diğri çalıor. o şekilde konuşma yapıorum.anladığım bu. peki bu durmda ses kalitesi nasıl? ve ücretlendirmede nasıl olacak?

şimdilik aklıma gelenler bunlar. çok soru sorduğum için kusura kalmayın. ama inanın bu forumlar olmasa ellrimiz kollarımız bağlı kalacak. eğer bu sorularıma da yardımcı olablirseniz çok çok sevineceğim arkadaşlar. şimdiden tekrardan çok teşekkr ederim. hepinize iyi bayramlar

131 Mesaj
11 Aralık 2008; 1:34:00 

söylemeyi unutmuşum. ülke dışı arama yapmayacağım kesinlikle. sadece türkiye şehirler arası... bu arada türkiyedeyim....

1946 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:18:52 

Bu VOIP sana çok uyar derim. Neden mi?
1-Krediyi bilgisayarına yüklediğin programdan hesap sayfana giderek ya Reseller denen satıcılardan yada alışveriş sitelerinden (paypal, moneybook gibi) üye olarak yapabilirsin. Bu siteler dünyada atanınmış güvenlik seviyeleri en üst düzeyde olan firmalardır. Ben bir yıldır kullanıyorum.
http://www.r e s im u p l o a d.com/ds647082609_hesap.html
2- Kredin muhtemelen 2 ayda bitebilir. Fakat kredin bitse bile bedava günlerin bitene kadar bedava konuşmaya devam edebilirsin.
3-Adaptörle konuşmak çok daha rahat, net ve kesintisizdir.
4- Elindeki ip telefon mu bilmiyorum. ip telefon ise ayarlarını doğru yapman kaydıyla kullanabilirsin diyebilirim.
5- Phonetophone arama ücretli olup bilgisayardan yapılır ama adaptörden de dialplan girilerek aranabilir.
Görüşme kalitesi daha iyi olmakla birlikte sistemi santral gibi kullanacağınızdan dolayı atıyorum siz karşı tarafı ararken sadece 1 cent öderken phonetophone'de 1 dakika sizin için 1 cent karşı taraf için 2 cent de masraf filan 5 cent kadar bir ödeme yaparsın.

39 Mesaj
13 Aralık 2008; 16:30:55 

ben 2 senedir kullanıyorum ev de bilgisayar üzerinden işyerin de adaptör ve bigisayarda gayet güzel ve ekonomik kontürü türkiyede satan bayiler var oradan alıyorum bi problem de çıkmadı parayı havale ediyorsunuz anında yükleniyor tavsiye ederimm

14 Aralık 2008; 14:25:27 

[Deleted by Admins]

30 Aralık 2008; 6:26:19 

[Deleted by Admins]

2961 Mesaj
30 Aralık 2008; 20:17:01 

teşekkürler

76 Mesaj
3 Ocak 2009; 13:34:19 

Arkadaşlar size tavsiyem VOİPRAİDER kullanmanız.NEDEN DİYECEKSİNİZ?

Voip programlarının çoğu euro üzerindn satış yapıyor.Voipraider ise dolar üzerinden satış yapıyor.Yani 10eur= 22ytl 10dolar=13.70ytl (02.01.2009'da bu kadar kesti karttan)

Ayrıca,voipraider'da 3ay türkiye bedava yaklaşık 1yıldan beri.

54 Mesaj
8 Ocak 2009; 4:50:21 

quote:

Orjinalden alıntı: saLtaş

öncelikle tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. gerçekten çok bilgilendirme yapmışlar. özellikle altınediz ve ettu ya.. ve diğer arkadaşlara. tekrardan sağolun.
arkadaşalr benimde bir kaç sorum olacak. evimde airtires kablosusuz modemim var. 1 adet telefon ve masaüstü bilgisayar. ben sadece türkiye şehirler arası ve nadir şehir içi ve cep aramsı yapacağım. ama % 80 kullanımım şehirler arası olacak. elimde mikrofonlu kulaklığım mevcut. gelelim sorularımı.
1- anladığım kadarıyla 10 euroluk bir kredi almak şart. şimdi bu krediyi nerden alacağım, ödeme muhtemelen kredi kartıyla olacak, güvenebilecek miyim. hem kartım açısından hemde bana hemen gönderirler mi kredilerimi?
2- ben haftada 200 dakka konuşma yaparım maksimum. geçeceğini sanmam. bu koşullarda bana tahminen 10 euroluk kredi kaç ay gider?
3- bir adaptörden bahsetmişsiniz. elimdeki mikrfnlamı konuşmak daha net ve kesintisiz olur? yoksa bu adaptörden mi alayım. benim için önemli olan kesinti olmaması ve sesin net olması?
4- diyelimki adöptr aldım. evimdeki şuan kullandığım telefonumu o adaptöre takabilecek miyim? takıldığı zaman bana normal arama gelirse telefon çalacak mı ve kredimde birşey olur mu?
5- birde phonetophone dmşssinz. böyle arama yapabilmek için analadığım kadarı şu. adaöptr almıoruz. direkt bilgisayardan kendi numaramızı ve ardından arayacağımız numarayı arıoruz. ve telefonlar ilk benimki ardından diğri çalıor. o şekilde konuşma yapıorum.anladığım bu. peki bu durmda ses kalitesi nasıl? ve ücretlendirmede nasıl olacak?

şimdilik aklıma gelenler bunlar. çok soru sorduğum için kusura kalmayın. ama inanın bu forumlar olmasa ellrimiz kollarımız bağlı kalacak. eğer bu sorularıma da yardımcı olablirseniz çok çok sevineceğim arkadaşlar. şimdiden tekrardan çok teşekkr ederim. hepinize iyi bayramlar

Arkadaşım öncelikle mesajını daha yei gördüm. Bu yüzden bu kadar geç cevap yazıyorum.
Şimdi gelelim sorularına.

Ben 1 ve 2. sorularına cavep vereyim. Diğer soruların ile yani adaptör konusu ile ilgili bilgim var fakat satışını yapan yerleri bilmiyorum.
Şimdi öncelikle türkiye içi arama yapacağım demişsin. O zaman sana aşağıda az sonra indirime açacağım adresi vereceğim smslisto adlı programı kullanmanı tavsiye ederim. Bu programı bilgisayarına indiriyorsn. Sonra birde tr yaması mevcut istersen onuda indir ki işlemlerin kolay olsun.

Sonra bu programı kuruyorsun. Ve resimli anlatım kısmındaki işlemler uygula. Hepsi bu kaadar. Bu programlara nasıl kontor yüklersinin cevabıda yine resimli anlatım içinde ayrıntılı ve açıklayıcı bir şekilde verilmiş durumda. Ama yinede soruların olrsa özelden mesaj atabilirsin. Yada e-posta yollayabilirsin.

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

54 Mesaj
8 Ocak 2009; 4:54:06 

Merhaba arkadaşlar. Bazı voip proğramlarını ve resimli anlatım şeklini indirebileceğiniz adresleri ekliyorum. İsteyenler buradan indirebilirler.

Not1: Sanırım sistemden kaynaklanan bir hatadan dolayı adresleri görmüyor. Bu yüzden adreslerdeki "r" ve "a" harfleri arasındaki boşluğu iptal edin.
Not2: Adresleri tıklamak yerine kopyala yapıştır yöntemi kullanınız.

Voip Tüm

http://r apidshare.com/files/180931189/Voip_Tum.part01.rar
http://r apidshare.com/files/180930577/Voip_Tum.part02.rar
http://r apidshare.com/files/180929489/Voip_Tum.part03.rar
http://r apidshare.com/files/180928801/Voip_Tum.part04.rar
http://r apidshare.com/files/180928199/Voip_Tum.part05.rar
http://r apidshare.com/files/180927536/Voip_Tum.part06.rar

Resimli anlatım
http://r apidshare.com/files/180917795/internet_uzerinden_Konusma_Programlari_Resimli_Anlatim.rar

Aşağıda verdiklerim dışındaki voip proğramları web Adresleri
http://r apidshare.com/files/180917292/Diger_Voip_Program_Adresleri.rar

12_voip
http://r apidshare.com/files/180851970/12_voip.rar

internetcalls
http://r apidshare.com/files/180864258/internetcalls.rar

lowratevoip
http://r apidshare.com/files/180871256/lowratevoip.rar

SMSListo
http://r apidshare.com/files/180872603/SMSListo.rar

voipbuster
http://r apidshare.com/files/180873848/voipbuster.rar

Voipraider
http://r apidshare.com/files/180885612/Voipraider.rar

Voipwise
http://r apidshare.com/files/180890659/Voipwise.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 8 Ocak 2009; 7:09:51 >

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

6 Mesaj
28 Ocak 2009; 16:47:27 

Yine fup oldu. Açılmıştı ne güzel. Sadece 1 tanesinde 21 oldum.Dediğin gibi yaptım ama.

2008-12-14 00:44:44 +90 00:16:10 FREE!
2008-12-14 00:22:47 +90 00:21:40 FREE!

2008-12-13 10:50:47 +90 00:15:02 FREE!
2008-12-13 10:30:18 +90 00:19:51 FREE!
2008-12-13 10:09:47 +90 00:19:59 FREE!
[/quote]

nET arkadaşım,o süre sanırım 20 değil 10 dk.Ben voipwise kullanıyorum,aynı şey benim de başıma geldi,benim görüşmelerim genelde 11-13 dk arası idi.Konuyla ilgili firmaya yazdım,yanıt bekliyorum.Gelirse buraya tercüme eder yazarım.

7 Mesaj
1 Şubat 2009; 17:20:14 

hocam öncelikle iyi günler ben bu uygulamadan faydalanmak istiyorum adoptörü nereden alabilirim ve üyelik ücretini nereye yatırabilirim

YORGUNKRAL

24 Mesaj
2 Şubat 2009; 23:16:57 

arkadaslar bende bu konuda pek bilgili deilim. ben poivy adlı programı gördüm ve onu kullanmayı düşünüorum suan işin siz onu öneririmisiniz. birde 10avro yatırıcagım ama bunu siteye kredikartı numaramızı yazarak deilde bankaya fln yatırarak yapamazmıyız. acıkcası ben internet ortamına kredi kartı numaramı yazma taraftarı deilim. ve son olarak eger üye olmazsam günde nekadar konusabiliyorum. cep telefonu ile konusmayı düşünüorm ayrıca konusucagım kişide sabit hat yok cvplarsanız sevinirim teşekkür ederim..

7 Mesaj
3 Şubat 2009; 21:59:10 

BANKA HAVALESİ YAPABİLİRSİN AMA www.smslisto.com için söylüyorum tabii
üye olduktan ve prograı indirdikten sonra buy credit bölümüne gir orada yazıyo garanti bankası olması lazım

YORGUNKRAL

24 Mesaj
4 Şubat 2009; 18:37:05 

cep telefonu ile bedava konusmyı denedim ama olmuo sanırsam. para yatırmalıymısız illa

12 Mesaj
12 Şubat 2009; 22:28:54 

Orhan Bey Merhabalar;
Ben bu voip sistemini yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum.Voipraider kullanıyorum,çünkü alırken dolar ile alıyorsunuz ve haftalık konuşma süresi 300 dakika.Ayrıca FUP a düştüğünüzde yani haftalık süreyi aştığınızda en düşük ücretle konuşturan site ;denemenizi tavsiye ederim.
Ses kalitesine gelince bu şirketlerin hepsi betamaxa bağlı ,yani onun omurgasını kullanıyorlar.Bu demektir ki ses kaliteleri aynı ,sadece sizin internet hızınıza ve kullandığınız cihaza yani voip adaptöre bağlı.
Bu cihazları nereden alacağınızı sormuşsunuz ,ben yurtdışından getirip satıyorum.İsterseniz size 10 dolarlık kredi yükleyip gönderirim.Alınca direkt internete bağlar kullanırsınız.Yükleyince yükleme detaylarını da gönderirim,krediniz bitince kendinizde yükleyebilirsiniz.Bir yüklemeyle üç aylık bedava konuşabilirsiniz.
Elimde 3 türlü cihaz var.En popüleri ve kullanışlısı Linksys Pap2 dir.sahibinden.com da satıyorum.
Linki: http://www.sahibinden.com/linksys_pap2-na_analog_kilitsiz_voip_telefon_adaptoru-37WQQaXQQ10529234WQQpXQQdisplayitem

İhtiyacı olanla bana e-mail veya telefondan (0 535 7352044) ulaşabilirler.

54 Mesaj
27 Şubat 2009; 9:48:06 

quote:

Orjinalden alıntı: orhangulesci

BANKA HAVALESİ YAPABİLİRSİN AMA www.smslisto.com için söylüyorum tabii
üye olduktan ve prograı indirdikten sonra buy credit bölümüne gir orada yazıyo garanti bankası olması lazım

Yoo istediğiniz bankadan havale yapabiliyorsunuz. Sorun olmuyor. Paypal gibi sistemleride kullanabiliyorsunuz. Ve bu islemlerim hepsi tüm voiplerde aynı. Kullanımı para transferi v.s.

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

54 Mesaj
27 Şubat 2009; 9:51:13 

quote:

Orjinalden alıntı: yilo51

Orhan Bey Merhabalar;
Ben bu voip sistemini yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum.Voipraider kullanıyorum,çünkü alırken dolar ile alıyorsunuz ve haftalık konuşma süresi 300 dakika

Bu söyledikleriniz tüm sistemler için aynıdır. voioraider olsun smslisto olsun yada diğerleri olsun. Hepsinde aynıdır uygulama. Çünkü hepsi aynı şirkete ait. Sadece tek değişik olan şey tarifeleridir. Onuda her sistemin kendi sitesine girip "rate" linkini tıkladığınızda tarifelerine bakabilirsiniz.

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

496 Mesaj
27 Şubat 2009; 17:11:04 

merhaba
benim sorum mesela bunları cep telefonlarını ararken yada cep telefonuyla kullanabiliyormuyuz.eğer cep telefonuyla kullanabiliyorsak karşı tarafından buna uyumlu cep telefonu olması gerekiyor mu?ev telefonu için aldığımızda normal sabit hatlı telefonumuzdan kullanmak istediğimizde voip telefon almamızmı gerekiyor?sadece blgisayardan mikrofonla konuşmak istediğimizde sanırım voip telefona gerek kalmıyor.birşey daha var mesela nokia n81 modeli var voipi destekliyor.kablosuz bi yerden bağlanıp voip üzerinden bu telefonla istediğim yeri arayıp bu internet üzerinden aylık 10 dolar yada euro ödeyip bedava konuşma imkanım olur mu(mesela cep telefonunu aradığımda karşıdaki cep telefonunda da voip özelliğinin olması gerekiyor mu)
şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için
iyi günler

12 Mesaj
2 Mart 2009; 12:34:11 

quote:

Orjinalden alıntı: azazel_666

merhaba
benim sorum mesela bunları cep telefonlarını ararken yada cep telefonuyla kullanabiliyormuyuz.eğer cep telefonuyla kullanabiliyorsak karşı tarafından buna uyumlu cep telefonu olması gerekiyor mu?ev telefonu için aldığımızda normal sabit hatlı telefonumuzdan kullanmak istediğimizde voip telefon almamızmı gerekiyor?sadece blgisayardan mikrofonla konuşmak istediğimizde sanırım voip telefona gerek kalmıyor.birşey daha var mesela nokia n81 modeli var voipi destekliyor.kablosuz bi yerden bağlanıp voip üzerinden bu telefonla istediğim yeri arayıp bu internet üzerinden aylık 10 dolar yada euro ödeyip bedava konuşma imkanım olur mu(mesela cep telefonunu aradığımda karşıdaki cep telefonunda da voip özelliğinin olması gerekiyor mu)
iyi günler

Merhabalar;
Bu sistemi voip destekli cep telefonlarıyla kullanabilirsiniz.Kullanırken sadece gprs bağlantı ücreti ödersiniz,eğer Wifi varsa onuda ödemezsiniz.Karşı taraf cep telefonu ise ve onunda voip özelliği varsa aranızda BEDAVA konuşabilirsiniz.Eğer voip özelliği yoksa onu ucuza ararsınız.Ev telefonunda kullanmak için VOİP ADAPTÖRe sahip olmanız gerekir ,böylece bilgisayara bağlı olmadan ,normal telefon eder gibi kullanabilirsiniz.Bunun için bir voip adaptör ve herhangi bir siteden ( voipraider,nonoh,smslisto vb) voip aboneliği almanız gerekir.Bu iş için en çok kullanılan ve kaliteli ses veren links pap2 lerdir.Benim elimde var ,isterseniz size voip aboneliğide alıp kurulu bir şekilde gönderebilirim.
Sahibinden.com daki ilanım: http://www.sahibinden.com/linksys_pap2-na_voip_telefon_adaptoru_3_aylik_voipraider_aboneli-84WQQaXQQ10529234WQQpXQQdisplayitem&keyword=pap2
Böylelikle direkt ADSL ye takar konuşmaya başlarsınız.Aynı zamanda voipraider reseller im ,krediniz bittiğinde 5,10 veya 25 dolar kredi yükleyebiliriz.Bu şekilde türkiyedeki ve dünyadaki sabit hatları 3 ay boyunca bedavaya arayabilirsiniz.
Bilgi için 0 535 7352044 arayabilir veya yilo51@gmail.com a mail atabilirsiniz.

459 Mesaj
2 Mart 2009; 20:55:53 

İşlem baya uzun fakat denemeye değer.Ama benim bu tür işlerle genelde işim olmuyo ararım elime telefonumu ararım yinede paylaştığın için sağol

496 Mesaj
3 Mart 2009; 15:08:34 

merhaba
cevaplar için teşekkür ederim.ama benim sorularım olacak.evdeki telefona bağlarsak(evde paralel telefon var bir sorun olur mu paralel telefonlarda bir sorun yaşanıyor mu) elektrik gittiğinde sabit telefonumuzu kullanabiliyormuyuz?sabit telefonda links aparatını bağladığımızda dışardan henhangibir sorun olamdan aranabiliyormuyuz?evimdeki modemde hem kablolu hem kablosuz var (bağlantım sınırsız 1 mbit emulede baya kullanıyorum) bilgisayardan bağımsız olarak linkys i kullanmak istiyorum herhangibir sorun olmaz heralde.birde cep telefonu içinde voip destekleyen bir telefon almak istiyorum gprs ten değil kablosuz ağı kullanarak kullanmak istiyorum.voip destekleyen cep telefonları için ayrıca cep telefonuna ayrı bir program yüklemek gerekiyor mu?sabit hattan cebi yada cepten cebi veya ceptan sabit hattı ararken bu voip sistemini kullanarak numaralar nasıl gözükecek?
kusura bakma çok soru soruyorum bu konu hakkında fazla bir bilgim yok.
şimdiden teşekkürler cevapların için.

12 Mesaj
4 Mart 2009; 17:08:28 

quote:

merhaba
cevaplar için teşekkür ederim.ama benim sorularım olacak.evdeki telefona bağlarsak(evde paralel telefon var bir sorun olur mu paralel telefonlarda bir sorun yaşanıyor mu) elektrik gittiğinde sabit telefonumuzu kullanabiliyormuyuz?sabit telefonda links aparatını bağladığımızda dışardan henhangibir sorun olamdan aranabiliyormuyuz?evimdeki modemde hem kablolu hem kablosuz var (bağlantım sınırsız 1 mbit emulede baya kullanıyorum) bilgisayardan bağımsız olarak linkys i kullanmak istiyorum herhangibir sorun olmaz heralde.birde cep telefonu içinde voip destekleyen bir telefon almak istiyorum gprs ten değil kablosuz ağı kullanarak kullanmak istiyorum.voip destekleyen cep telefonları için ayrıca cep telefonuna ayrı bir program yüklemek gerekiyor mu?sabit hattan cebi yada cepten cebi veya ceptan sabit hattı ararken bu voip sistemini kullanarak numaralar nasıl gözükecek?
kusura bakma çok soru soruyorum bu konu hakkında fazla bir bilgim yok.
şimdiden teşekkürler cevapların için.

Merhaba;
Linksys pap2 cihazını evdeki normal telefona değil ADSL çıkışından hat alarak bağlıyorsunuz,yani evdeki diğer tt hattınızla ilginiz kalmıyor,bu yüzden hiçbir sorun olmaz.Ama elektrik gittiğinde kullanamazsınız(eğer güç kaynağınız yoksa).Birde diğer bir cihaz var Edge Core VG007, http://urun.gittigidiyor.com/EDGE-CORE-VG007-VOIP-ADAPTOR-WIFI-AP-Gateway_W0QQidZZ16206822 bu cihazın iki telefon girişi var,birincisine ev telefonunuzu bağlıyorsunuz,tt hattınıza gelen çağrıları cevaplayabiliyor ,ararken voip üzerinden bedavaya arıyorsunuz.Eğer elektrik kesilirse cihaz otomatikman hattı tt hattınıza veriyor ve sorun yaşamıyorsunuz.Ayrıca bu cihazın Wifi özelliği de var laptopunuzla veya wifi özelliği olan cep telefonunuzla internete bağlanabilir ve gene voip özelliğinden bedava telefon açabilirsiniz.
İlanı incelemenizi tavsiye ederim.Voip özelliği olan bir cep telefonu alırsanız hiçbir program yüklemeden veya bazı symbian işletim sistemli cep telefonlarına firing programını yükleyerek wifi özelliği sayesinde bedavaya konuşabilirsiniz.Tüm bu cihazların caller ID özelliği olduğu için aradığın numaraya senin sisteme tanıttığın numara (ev veya cep) gözükecektir.Başka sorularınız varsa yardımcı olabilirim.
Selamlar

2105 Mesaj
4 Mart 2009; 17:38:15 

Süpersin ediz teşekkurler

20 Mart

Yıllar Abimizi Bize Getirdi

Donanım Haber'in En buyuk Msn Grubu group242990@groupsim.com

28 Mesaj
24 Mart 2009; 15:41:14 

ARKADAŞLAR VOİP HAKKINDA TÜM SORULARINIZI CEVAPLAYABİLİRİM. CİHAZ HAKKINDA BİLGİ DE VEREBİLİRİM. MSN ADRESİM: m.f_hamamci@hotmail.com

76 Mesaj
27 Mart 2009; 1:13:29 

quote:

merhaba
iyi günler

Voip prog. phone2phone ozellıgı vardır.Ev telefonundan istediğiniz yeri arayabilirsiniz ücretsiz bu şekilde.Bu özellik nonoh'da ücretsizdir

Voipkredi Merkezi
www.voipkredi.biz

58 Mesaj
2 Mayıs 2009; 15:50:45 

Selam Arkadaşlar,

Ya benim tek problemim var. Bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim...

Voipraider programını kullanıyorum. Ev numaramı ve cep numaramı onayltıp arayanın kimliğimi gönder seçeneğinde seçmiş olmama rağmen arama yaptığımda aradığım telefonun ekranında numaram görünmüyor. Sürekli bilinmeyen numara olarak gözüküyor. Ben bu durumu nasıl çözebilirim?. Bana ait onaylanmış bir numaramın, aradığım telefonda gözükmesini istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler,

Saygılar,

KÜÇÜK İNSANLAR; İNSANLARI,
NORMAL İNSANLAR; OLAYLARI,
BÜYÜK İNSANLAR; FİKİRLERİ KONUŞUR VE PAYLAŞIR.

FİKİRSİZ KALMAYIN!!!

54 Mesaj
2 Mayıs 2009; 15:54:33 

Merhaba arkadaşım. Programın araçlar menüsü içindekikişisel profiliniz alanına girin. Orada onayını vermiş olduğunuz numaralar aşağı tarafta listelenir. Hangi numaranızın görünmesini istiyosanız onun yanına işaret koyun ve işlemi tamamlayın. Programı ve oturumunuzu kapatıp açın. Sonra ki aramalarınızda numaranız gözükecektir.

E-Oyuncuyuz.BİZ
Ziraat Teknikeri

278 Mesaj
3 Mayıs 2009; 14:40:38 

caller id özelliği her zaman yemez, özellikle cepleri arayınca ayrıca bunun ilacıda yok.
sabitleri arayınca %90 gösterir, cepleri arayınca caller id cıkma yuzdezi %30 tur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Primobolo -- 3 Mayıs 2009; 14:41:05 >

28 Mesaj
26 Mayıs 2009; 22:18:37 

arkadaşlar voip şirketleri ile ilgili detaylı bilgi verebilirim msn adresim m.f_hamamci@hotmail.com site adresim www.ekisim.com Ayrıcı yukarda programlar deneme veriyor sizi daha sonra euro bazında kredi yüklemizi istiyor oo şekilde konuşmaya devam ediyorsunuz. Aslında bunlar almanya üzerinden konuşturma sağlıyor. Bu gibi firmalardan 30 tane vardır. Nereyi nasıl görüşmek istiyorsanız msn adresi ve sitemde ayrıntılar yer almaktadır. Aklınıza takılan herhangi birşey olursa cep telefonumdan da ulaşabilirsiniz. Cep bilgileri sitemde mevcuttur.

757 Mesaj
27 Mayıs 2009; 20:56:34