Colt xenon far mercek uygulaması bilen var mı?
16 Cevap3829 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6369 Mesaj
1 Kasım 2008; 22:45:16 

Merhaba arkadaşlar,

Önümü düzgün göreyim de daha güvenli olsun diye cahillik edip xenon taktırdık. Şimdi çok göz alıyor diye vicdan azabı duyuyorum. Mercek uygulaması yapmak istiyorum. Yapan / bilen / herhangi bir şekilde yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

6112 Mesaj
2 Kasım 2008; 0:28:09 

forumda xenon mercek isimli bir arkadas var. bilirse o bilir kanimca. güzelde bir sitesi var uygulamalarini aciklayan.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

6356 Mesaj
2 Kasım 2008; 0:38:34 

bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:18:26 >

İmzasız...

6369 Mesaj
2 Kasım 2008; 9:58:51 

quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

ucuz yollu osram nightbreakera geçebilirsin

Mercek işi olmazsa ben de onu düşünüyorum. Ancak xenon işine montaj dahil 350 YTL para yatırdım, onu da çöpe atmak istemiyorum.

Nightbreaker aydınlatma olarak resim falan eklerseniz çok memnun olurum.

Xenon mercek'e mesaj attım bakalım ne çıkıcak.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Kasım 2008; 11:16:13 

Size teşekkür etmek istiyorum böyle düşünceli olduğunuz için.İnanın sizin gibi düşünen kişiler çok az hatta yok denebilecek kadar az.
Yani zevk alıyorlar mı hoşlarına mı gidiyor.Merceksiz fara xenon takmak.Hemde 8000k 10000k bide farları kaldırıyorlar.Karşıdan gelen inanın kulaklarını çınlatıyordur.Hava olsun diye gündüz bile yakıyorlar.
Çevresine zararlı olduğunun farkında ama hava yapacak ya.Allah göstermezim kazaya bile sebebiyet verebilir.Mercek olursa sadece önünüzü aydınlatır karşıdan geleni rahatsız etmezsiniz.Kulaklarınızda çınlamamış olur...

Yazdıklarım sizin için değildir ki siz açıkca rahatsızlığınızdan bahsetmişsiniz.
Tekrar teşekkür ediyorum.

6356 Mesaj
2 Kasım 2008; 23:29:37 

bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:19:07 >

İmzasız...

6369 Mesaj
3 Kasım 2008; 21:55:59 

Teşekkür ederim.

2 gündür aracı inceliyorum nasıl acaba karşıdakinin gözünü alıyor mu diye. Baya dikkat ettim, uzaktan yakından yukardan aşağıdan baktım, pek fena değil gibi duruyor benim xenonlar.

Takan usta projektörleri baya merkeze doğru kıvırmış, böylece ışık sağa sola çok gitmiyor. Ayrıca yükseklik ayarı min. kullanıyorum her ne kadar yeterli mesafeyi göremesem de :)

Tek problem farların yapısı itibariyle yana açık olduğu için ışığın far içinden yansıması. O da orijinaldeki halinden çok fazla değil göz alması. Bİr de far içini ısıya dayanıklı boya ile siyah renk boyatmayı düşünüyorum o zaman biraz daha azalır.

Şu anda bir çok orijinal araba benim daha çok gözümü alıyor.

519 Mesaj
4 Aralık 2008; 14:51:34 

quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

Merhaba arkadaşlar,

Önümü düzgün göreyim de daha güvenli olsun diye cahillik edip xenon taktırdık. Şimdi çok göz alıyor diye vicdan azabı duyuyorum. Mercek uygulaması yapmak istiyorum. Yapan / bilen / herhangi bir şekilde yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

mercekli far yok turkiyede coltlar icin el yapimi mercek taktirabilirsin farin icine onuda herkes beceremiyor yaptirsan bile far motorun calismicaktir nasil monte ettiyse o sekilde kalicak yukseklik ayarin hadi onuda uygun bi sekilde sabitlersin ama buyuk olasilikla mercekte odaklanma sorunu yasiyacaksin bu da ışık abuk sabuk dagilicak (basima geldi ordan biliyorum). dusuk Kelvinli bi xenon alsaydin 4300K mesela bu kadar goz almazdin

:::::DH MiTSUBiSHi TAKIMI:::::
MITSUBISHI CoLT Cz3

33 Mesaj
20 Nisan 2009; 12:41:02 

Forumda ilan linki vermek sakıncalı mı bilmiyorum ama benim tanıdığım ve aracımın merceklerini aldığım İlker KEMAL'i tavsiye ederim. İşinin ehlidir, işleri çok başarılıdır, far yükseklik ayarını iptal etmeden mercek montajını yapar. Fiyatı standart 300TL dir. Kozyatağı Carrefour'a yakın iş yeri var, şehir dışı için farları söküp yolladığınızda mercekli halde geri yollar.Orjinalden farkını ayıramazsınız kolay kolay, odak ayarlaması konusunda çok üstüne düşer.
http://www.sahibinden.c...playitem&keyword=mercek

6356 Mesaj
21 Nisan 2009; 17:13:25 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:21:44 >

İmzasız...

10870 Mesaj
11 Kasım 2009; 16:01:24 

0

27 Mesaj
11 Kasım 2009; 17:07:12 

kısa uzun berabermi yaptırıyorsunuz xenonları

2009 MITSUBISHI LANCER INVITE MT SİYAH

6356 Mesaj
11 Kasım 2009; 23:15:27 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:22:08 >

İmzasız...

666 Mesaj
2 Aralık 2009; 10:43:48 

quote:

Orijinalden alıntı: infinite

0

Offffffff bu ne yaaaaaaa...

Ben bundan istiyom :)))))

33 Mesaj
2 Aralık 2009; 12:23:26 

quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

konuştum ben onla colt'a daha önce yapmadığından ilk başta çıkma far alıp deneme yapmam gerek dedi. kozyatağı carrefoura yakın derken tam olarak neresinde?

İşyeri dedim ama öyle tabelası olan bir dükkan gibi değil,bir apartman dairesini kandine far mercek sarayı yapmıştır. Bostancı sanayide buluşup yaptım ben her işlemimi. Ama hala da tavsiye ederim.Süper işler çıkartır.

6356 Mesaj
2 Aralık 2009; 14:34:33 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:22:33 >

İmzasız...

730 Mesaj
27 Mart 2010; 1:39:35 

Hazır sol farım bozulmuşken yaptırsammı acaba bende :)

Ücretsiz VOB al-sat sinyal sistemi Olcays.com Sıvı Ekran Koruyucu Liquard Sıvı Ekran Koruyucu
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Mitsubishi » Colt xenon far mercek uygulaması bilen var mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422