Şimdi Ara

ELSA'dan yeni GeForce 9800GTX+; Daha kısa daha serin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan ELSA, tasarımıyla dikkat çeken GeForce 9800GTX+ modelini duyurdu. Firmanın Gladiac serisi dahilinde hazırladığı 998 GTX Plus V2 isimli yeni ekran kartı 55nm G92b gpu'sunu temel alıyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 128x paralel işlem birimine sahip olan kart 512MB GDDR3 bellek ile geliyor.

ELSA'nın grafik işlemcisi 738MHz'de çalışan yeni modelinin bellekleri 2200MHz, paralel işlem birimleri ise 1836MHz'de görev yapıyor. Kartın asıl ilginç noktalarından biri ise standart bir GeForce 9800GTX+ modeline göre baskılı devresinin daha kısa olması. Çünkü kart 229mm'lik uzunluğu ise Nvidia'nın referans tasarımından 38mm daha kısa.

Üzerinde bazı ayarlamalar yapılan soğutucusuyla kartın yine referans tasarıma göre 7 derece daha serin çalıştığı bildiriliyor. DirectX 10 ve PCIe 2.0 desteğine sahip olan ekran kartı, PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Önümüzdeki günlerde pazara sunulacak kartın fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.

• Kart Gerçekten Çok güzel Gözüküyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: eXXe_KaaN_eXXe

Kart Gerçekten Çok güzel Gözüküyor..

+1
  • seviyorum şu sadeliği ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenkyyy

seviyorum şu sadeliği ya

Evet keşke tüm kartlar böyle sadelik içerisinde olsa,çok daha şık duruyor gibi.
  • iyide bu kart artık son demlerini oynuyor pazarlama ayakları
  • senin son demlerini oynuyor dediğin kart orta seviyenin en iyi kartlarından biri
  • Fiziksel olarak çıkması gereken hâli de buydu zaten.

9800 GTX gibi sınıfı belli olan, ne 8800 GTX - Ultra, ne de GTX 200 serisinin amacıyla ilgisi olmayan o kartın o uzunlukta çıkması saçmalıktan başka bir şey değildi.
    Kasa alanı meselesinden bahsediyorum.

Yalnız, bu kartın arka tarafını da görmek isterdim. En azından, SLI bağlantılarını görmek isterim.

Bir an 8800 GTS G92 soğutması kullanılmış gibi gözükse de, fanın altına doğru genişçe, dış kısımlara kadar uzanan, mosları kapsayan, GTS G92'deki gibi bir soğutma bloğu gözükmüyor.

GTX+ gereksinimleri için bir hayli değişiklik yapılmış olsa gerek. 3 fazın altına inmeyeceklerine göre, soğutma yapısında bir değişiklik olabilir, kapasitör gibi bileşenleri sığdırmak için.

Referans soğutucununkinden daha iyi soğutma sağlıyormuş... Hımm, o zaman değişiklik sadece bunla ilgili olabilir. Ne yaptılar da bu oldu, acaba, alan darlığına rağmen(yoksa sayesinde mi?). Ek sıcaklık boruları falan?

Benim esas merak ettiğim mevzu, üçlü SLI bağlantısının ne şekilde yerleştirildiği. Ha üçlü değil de ikili SLI varsa, o kart 9800 GTX/+ olmuyor o zaman (umrumda değil, ikili SLI bile. Ama 9800 GTX olmuyor işte).

Acaba bellek dizilimleri nasıl?

Ek: TechConnect Magazine'den:

quote:

and boasts just one 6-pin PCIe power connector, as opposed to the two found on reference models.

Vay vay, tek güç girişi varmış kartta. Bu bir şeylerin göstergesi olabilir, ama aynı zamanda gene hak ettiğini bulmuş, 9800 GTX. Alan da kazanmışlardır, hem.

8600 GTS'de güç girişi bulunması geldi aklıma, niyeyse.

Hız aşırtılabilirlikte kısıtlama yaratmayacak umarım, tek güç girişi.

quote:

The card is expected to become available in Japan in the next few days.

Eh eh. Türkiye'ye gelir mi acaba?

Ek2:

quote:

It has a maximum power consumption of 141W using only one 6-pin PCI-E power connector.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 31 Ekim 2008; 23:23:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Fiziksel olarak çıkması gereken hâli de buydu zaten.

9800 GTX gibi sınıfı belli olan, ne 8800 GTX - Ultra, ne de GTX 200 serisinin amacıyla ilgisi olmayan o kartın o uzunlukta çıkması saçmalıktan başka bir şey değildi.

Yalnız, bu kartın arka tarafını da görmek isterdim. En azından, SLI bağlantılarını görmek isterim.

Bir an 8800 GTS G92 soğutması kullanılmış gibi gözükse de, fanın altına doğru genişçe, dış kısımlara kadar uzanan, mosları kapsayan, GTS G92'deki gibi bir soğutma bloğu gözükmüyor.

GTX+ gereksinimleri için bir hayli değişiklik yapılmış olsa gerek. 3 fazın altına inmeyeceklerine göre, soğutma yapısında bir değişiklik olabilir, kapasitör gibi bileşenleri sığdırmak için.

Referans soğutucununkinden daha iyi soğutma sağlıyormuş... Hımm, o zaman değişiklik sadece bunla ilgili olabilir. Ne yaptılar da bu oldu, acaba, alan darlığına rağmen(yoksa sayesinde mi?). Ek sıcaklık boruları falan?

Benim esas merak ettiğim mevzu, üçlü SLI bağlantısının ne şekilde yerleştirildiği. Ha üçlü değil de ikili SLI varsa, o kart 9800 GTX/+ olmuyor o zaman (umrumda değil, ikili SLI bile. Ama 9800 GTX olmuyor işte).

Acaba bellek dizilimleri nasıl?

Ek: TechConnect Magazine'den:

quote:

and boasts just one 6-pin PCIe power connector, as opposed to the two found on reference models.

Vay vay, tek güç girişi varmış kartta. Bu bir şeylerin göstergesi olabilir, ama aynı zamanda gene hak ettiğini bulmuş, 9800 GTX. Alan da kazanmışlardır, hem.

8600 GTS'de güç girişi bulunması geldi aklıma, niyeyse.

Hız aşırtılabilirlikte kısıtlama yaratmayacak umarım, tek güç girişi.

quote:

The card is expected to become available in Japan in the next few days.

Eh eh. Türkiye'ye gelir mi acaba?

Ek2:

quote:

It has a maximum power consumption of 141W using only one 6-pin PCI-E power connector.

yeni mesut şeviğimizsin sen bizim

• Ufacık bişey la bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Fiziksel olarak çıkması gereken hâli de buydu zaten.

+n
  • 9800 serisi zaten koca bir fiyasko ama aklını kullanan için nimet tükenmeden 8800gts alabilirsiniz 260 ytl ye kadar düştü fiyatları zaten bu kartlarla kimse SLİ yapmaz gerek yok 9800 serisine
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.