Şimdi Ara

Direksiyon kutusu arızalıysa ne olur? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86
Cevap
3
Favori
270.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Bende ne titreme ne boşluk nede başak bişey var ama çukurlarda tıkırtılı yolda elime alacam nerdeyse direksiyonu o derecede dangur duntur ses çıkartıyor her yeri gevşemiş gibi. Bide park edecem mesela 90 derece sola ya dasağa dönüp garaja girmem gerek direksonu döndürüyorum direksiyonu toplarken araba zonnkkkk diye ses çıkıyor ara sıra bir yere sürtüyor gibi sanki. Bazen hiç olmuyo bazen oluyor.

Hidrolik tam, kayışlar yeni bakımlarını aksatmam hiç. Neden oluyor bu sorun acaba.

o zonnnnnk akslardan mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: askerdim

Rotlara bakildi aslinda rot balansci sag tekeri iki ekliyle tutup saga sola asladi hafif bosluk var dedi ama sikinti cikarmaz sadece ses yapar dedi amartisorden bende supelendim ama adam gibi bir ye bulup baktirmak lazim aslinda ama nereye gotureyim bilemedim

istanbuldaysan bahçelievler kocasinan sanayi sitesinde ve sultangazi/gaziosmanpaşa da rewpart otonun iki şubesi varwww.hidrolikdireksiyon.net sitesinde adres ve telefonları var sorununu ücretsiz tespit edip fiyat çıkardıktan sonra istersn tamir ettirebilirsin.Yada ben sana bir güzellik yapayım adreslerini jpeg formatında yollıyım burdanhttps://store.donanimhaber.com/e6/49/16/e649165e5b01d9e19b8a664319d2934f.jpghttps://store.donanimhaber.com/e6/49/16/e649165e5b01d9e19b8a664319d2934f.jpghttps://store.donanimhaber.com/e6/49/16/e649165e5b01d9e19b8a664319d2934f.jpg

• Direksiyon kutusu rot kolu rot başı salıncak rotiller vs öntakım boşlukları, tamirci liftinde anlaşılamaz, tamirci liftine kalkan araçda yaylardan dolayı öntakımı aşağı baskılar kasar ve bütün boşlukları gizler, Bu nedenle tamirciler Rota gönderir , Rot Balans lifti tezgahı ve döner tablalar üstünde duran öntakım boşluklarını çok rahat belli eder ortaya çıkar bazen burda bile zorla bastırarak çıkar , arıza tesbiti kolay yapılır her parça anlaşılır, ince boşluklar için Rot döner tablalarında hassas inceleme gerekir.

Direksiyon kutusu arızalıysa ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 16 Aralık 2013; 21:01:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar

quote:

Rotlara bakildi aslinda rot balansci sag tekeri iki ekliyle tutup saga sola asladi hafif bosluk var dedi ama sikinti cikarmaz sadece ses yapar dedi amartisorden bende supelendim ama adam gibi bir ye bulup baktirmak lazim aslinda ama nereye gotureyim bilemedim

istanbuldaysan bahçelievler kocasinan sanayi sitesinde ve sultangazi/gaziosmanpaşa da rewpart otonun iki şubesi varwww.hidrolikdireksiyon.net sitesinde adres ve telefonları var sorununu ücretsiz tespit edip fiyat çıkardıktan sonra istersn tamir ettirebilirsin.Yada ben sana bir güzellik yapayım adreslerini jpeg formatında yollıyım burdanhttps://store.donanimhaber.com/e6/49/16/e649165e5b01d9e19b8a664319d2934f.jpghttps://store.donanimhaber.com/e6/49/16/e649165e5b01d9e19b8a664319d2934f.jpghttps://store.donanimhaber.com/e6/49/16/e649165e5b01d9e19b8a664319d2934f.jpg

istanbulda değilim ankarada iyi bir yer olsa götürürdüm aslında

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

Direksiyon kutusu rot kolu rot başı salıncak rotiller vs öntakım boşlukları, tamirci liftinde anlaşılamaz, tamirci liftine kalkan araçda yaylardan dolayı öntakımı aşağı baskılar kasar ve bütün boşlukları gizler, Bu nedenle tamirciler Rota gönderir , Rot Balans lifti tezgahı ve döner tablalar üstünde duran öntakım boşluklarını çok rahat belli eder ortaya çıkar bazen burda bile zorla bastırarak çıkar , arıza tesbiti kolay yapılır her parça anlaşılır, ince boşluklar için Rot döner tablalarında hassas inceleme gerekir.

Direksiyon kutusu arızalıysa ne olur?

dediğim gibi rot balanscı da baktılar önemli bir şey değil dedi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar

quote:

istanbulda değilim ankarada iyi bir yer olsa götürürdüm aslında

ankarada olman farketmez alo de sorununu istanbuldan çözücekler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

Arkadaşlar teşekkürler viraj denge çubuğuna bi baktırayim

Bu dediğiniz sorun bende de var, azcık eğimden, uzun yolda zcık rüzgaradn bile etkileniyor, direksiyonu hafif ters eğimli tutunca ancak düz gidebiliyorum. Viraj çubuğuna baktırdınız mı, düzeldi mi aracınız, neler yaptırdınız araca, çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keltaşlı

quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

Arkadaşlar teşekkürler viraj denge çubuğuna bi baktırayim

Bu dediğiniz sorun bende de var, azcık eğimden, uzun yolda zcık rüzgaradn bile etkileniyor, direksiyonu hafif ters eğimli tutunca ancak düz gidebiliyorum. Viraj çubuğuna baktırdınız mı, düzeldi mi aracınız, neler yaptırdınız araca, çok sevinirim.

kardeş denge çubuğundan falan değil. benim direksiyon hızlandıkça sertleşmiyor sorun burada. bendekş sorun direksiyonda.

• rahmeli olur
  • zanaks kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat bence sizin sorunun çözümü o dadeğil, çünkü benim arabada hızlanınca sertleşen özellik bile yok. Benim direksiyon kutusundan komple sertleştirdiler ama nafile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keltaşlı

Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat bence sizin sorunun çözümü o dadeğil, çünkü benim arabada hızlanınca sertleşen özellik bile yok. Benim direksiyon kutusundan komple sertleştirdiler ama nafile.

kardeş benimki hidrolşk direksiyonun sertleşmemesinden. normalde hidrolik direksiyonlar hızlandıkça sertleşir. senin arabada o özellik yoksa rot ayarlarına baktır ilk.

• slm benim pejo 106 aracımda da böyle bir sorun var asfaltta falan zerre ses yok fakat stabilize veya taşlı yollarda sanki ön takım düşecekmiş gibi aşırı ses yapıyor arkadaşlar tıkırtı burcu aşınmış falan dedi konu hakkında birisi olan cevaplayabilirse sevinirim
  • Herkese selamlar,

Direksiyon hidroliğini kontrol edin. Bitmişse ekleyin ve hidroliği nereden kaçırdığını arayın. Lak diye bitecek bir şey değildir çünkü. Bendeki kaçak müşürden kaynaklıydı. 65,00TL' ye mal oldu.

Bunların dışında direksiyon kutusu patlak, rotiller erimiş, salıncaklarda sıkıntı var, rotlar gitmiş gibi gibi gibi... farklı yorumlar mutlaka gelecektir çünkü bizzat yaşadım. Gidin ustanıza, en basitten başlayarak adım adım aratın sorunu.

İyi forumlar.
  • Allah, herkese kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oziyyy -- 9 Nisan 2015; 21:30:34 >
  • Arkadaşlar, ben de direksiyondaki boşluktan dolayı direksiyon kutusunu değiştirdim. Araç Megane II sedan. Ancak değişimden bir gün sonra 120 kmlik bir yola gittim. Yolun bir kısmı hem eğimli hem de virajlı ve dar. Ancak asfalt bozuk değil. Ben bu virajlara hızlı girdim. Virajlara hızlı girmenin direksiyon kutusu üzerinde etkisi ne olur? Ayrıca pütürlü asfaltta yüksek hızla gitmenin de zararları olur mu?
  • Arkadaslar aracim 2000 corsa b.
    1-Direksiyonda bir iki kere nadirde olsa sertlesme hissetmistim.
    2-Cukurlarda alt duzenden cok ses geliyordu. Cok ses ve tok ses.
    3-Tamirciye goturdum ve sadece rot baslari degisti. (15+15=30TL)
    4-Rot ayari yaptirdim.
    5-Iste tamda bu asamadan sonra 2 kez daha once hic olmayan birsey oldu. Direksiyon tam saga kirikken donus icin hafif hareketin sonuna gelindiginde sanki direksiyonda titresim varmis gibi direksiyon kendini 1-2 saniye silkeledi. Sola donuslerde boyle bir sorun su ana kadar olmadi.
    6-Tekrar tamirciye gidince rotcuya tekrar git dedi fakat bir sorun bulmadi.
    7-Su anda duz yolda giderken arac gayet duz gidiyor fakat direksiyon tam ortali degilde cok cok hafif sola meyilli duruyor.
    8-Direksiyonun tekerlere tepkimesi gayet iyi. En ufak harekete cevap veriyor tekerler.
    9-Ancak donuslerden sonra direksiyonun kendini toplamasi ve tepkimesi zayif.
    10-Ayrica direksiyon eskisine oranla biraz daha sert.
    Bu konuda tamirciye gidecegim mutlaka ama neye dikkat etmem gerektigi konusunda tecrubeli ve uzman arkadaslarin yardimina ihtiyacim var. Acaba aracimda bir sorun varmidir varsa ne olabilir yoksa neden boyle olmus olabilir. Ayrica bu konuda adana ici bu isden anlayan f/p bir usta varmidir??????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSURDEM -- 16 Ekim 2015; 23:18:07 >

• Ford Mondeoların direksiyon kutusu çok sağlam değil malesef. Bende dahil çoğu kullanıcıda arıza yapmış. Yarın yaptırıyorum bakalım cezası ne çıkıcak.
  • benim megane 2 aracımda direksiyon boşuğu zamanla fazlalaştı bu neden olur acaba rot balansa gidiyorum 2 bin sonra yine aynı faydası yok ?
  • direksiyon hidroliği markası iyi olursa direksiyon daha iyi rahat mı döner acaba? bendeki hidrolik direksiyon o kadar da pamuk gibi değil sert.
  • askerdim A kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar benim de bi sorum olacaktı. Aracımda direksiyonu 2 tur tam çeviriyorum ama teker tam dönmüyor o yüzden u dönüşü yaparken falan cok zorlanıyorum sorun nedir acaba?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.