Şimdi Ara

Nissan Qashqai

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
31.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Qashqai kullanan arkadaşlar genel olarak memnunlarmı ?
    kronik arıza vb. varmı ? varsa neler ?
    Benzinli ve dizel seçeneği var, benzinli olanı nekadar yakıyor ? izlenimler nelerdir ?

Şimdiden Qashqai kullanıcılarına teşekkürler.

• 1,6 benzinli tekna kullanıyorum :

ARTILAR
    yol tutuş : yüksek bir araba olmasına rağmen yeterli güvenlikte
    performans : hacmine göre çok iyi
    kabin gürültüsü : 120 a kadar çok sessiz, sonrasıda bence güzel, sportif bir gürültü var
    motor sesi : çok güzel bir motor sesi var, sportif
    donanım : çok yeterli, ESP de olsa çok iyi olacak (tekna executive de var)
    tüketim : sürekli sıkışık trafikte maksimum 9lt/100 km ortalama, trafik olmayan kullanımlarda 6-7lt ortalamayı yakalamak çok kolay

EKSİLER
    servis kalitesi TOYOTA gibi değil
    arka amörtisörler çok gürültülü
    fiyat bence yüksek (D sınıfı araçlarda ortalama aynı fiyatlarda)

SONUÇ
    ben memnunum

not : uzun bir test sürüşü yapmanızda fayda var
  • Görünüm olarak süper bir araç.
  • @fastx verdiğin bilgiler için teşekkürler,

Diğer Qashqai kullanıcılarından da yorumlar bekliyorum.....
  • Arkadaşlar ben 207 peugeot almadan önce bu aracın 1.5 dizeli yoktu. Eğer bugün olsa kesinlikle peugeot almaz bu aracı alırdım. Bu araç görünüm olarak benden de tam puan alır.
  • Donanımları çok güzel
  • Arkadaşlar bu aracın vergisi nasıl ? Acaba lüks araca giriyor mu
  • qashqai dci teknaya bindim.ferahlık açısından o cüssenin hakkını verememiş ama sportif ve çekici bir iç mekanı var.hödük gibi jeepleri kullanıp park yeri sıkıntısı ve şehiriçi trafikte sıkıntı çeken ayrıeten alırken de,yakıt tüketimi sırasında da,vergisini öderken de oluk gibi para akıtan zihniyetten daha akıllıca bir araba.hem ölçüleri makul hem onlara göre fiyatı hem tüketimi.2012de çıkmaya devam ediyorsa almayı düşünüyorum
  • merhaba ben de qashqai meraklısıyım. fakat uzun yol çok yaptığım için yakıt tüketimi beni çok ilgilendiriyor. bu konuda paylaşım bekliyorum.
  • acaba lpg takılır mı acaba bu arabaya? forumlarda hiç rastlamadım.bu konuda bilgisi olan var mı?
  • uzun yol yapıyorsan neden dizel düşünmüyorsun,bu araba denemede bir depoyla 1300kmyi geçti.
  • Mazotun fiyatıyla benzin fiyatı neredeyse aynı.Ama lpg onlara göre oldukça ucuz.Üstelik dizel motor bakım ve tamiri çok pahalı.Bende ileride (meganım biraz daha eskisin )Qashqai nin benzinlisini alıp lpg taktırmayı ciddi,ciddi düşünüyorum.
  • doğru diyorsun.arada sadece 30 kuruşluk bir fark var,hem de benzinli bir depoyla nerdeyse 650 km gidiyor.değmez 400 km daha fazla gidebilmek için dizele.hem dizelin o ünlü masrafı çıkarsa ekonomisi hiç kalmaz,ya bozulursa di mi?lpg ile çok km yapınca arabanın açacağı masraflar ekonomisinin yanında bişiy sayılmaz.altı üstü 2000 ytlye taktırıvermeli lpgyi
  • İlk çıktığında lpg nin motoru öldürdüğünü vb.şeyler kulağımıza gelmişti.Oysa yıllar bu sözleri yalan çıkarttı.Kardeşim tofaş şahine lpg taktıralı 13 yıl oluyor;araba neredeyse 200 000 e dayandı maşaallah saat gibi çalışıyor.
  • doğru.öyle hassas bir arabada bile sorun çıkarmadıysa başka arabada hiç çıkarmaz.benim bi arkadaş da opel astraya taktırdı,50bin falan yapınca sadece yakıt filtreleri mi ne bir de beyin bozuldu onları da yaptırıverdi.zaten artık sıralı sistemlerde performans da nerdeyse hiç düşmüyor.artık lpg çok prestijli.benzinciye yanaşıp lpgyi fulle demenin karizması ayrı.bagajdan da bir bavulluk yer eksik olsun ne olacak.kapalı otoparka da almasınlar,dışarı parkedince araba eskimez
  • bence Nissan Qashqai çok güzel bi arabadış görünüşü olsun iç görünüşü olsun hele deri koltuklusu.yalnız araba ilk çıktığında fiyatı çok düşükdü şimdi ise birazcık satılar diye arabanın fiyatını baya yükseltiler her ne olursa olsun kesinlikle o fiyata bu araba alınmaz
  • ama abi 55 kaata o segmentteki arabaların hangisi var
  • Otomatik vitesi sadece üst versiyonlarda var, o da 65-70 Milyar'a geliyor... Nissan'da biraz akıl olsa, 1.5-1.6 motorlara da otomatik versiyonu koyar... O zaman peynir ekmek gibi satarlardı bu aracı..
  • Selam,
    Qashqai kullanıcılarından bilgi almak isteyen arkadaşlara genel bir değerlendirme:
    3 ay önce Qashqai 1.5 dizel Tekna aldım. Araç şehir trafiğine çok fazla girmiyor, şu an 8000 km'de, yol bilgisayarında ortalama tüketim 5.8 lt/100km olarak görünüyor. Beni tek rahatsız eden arka amortisörlerin beklediğim kadar yumuşak olmaması. Bunun dışında hiçbir sorunum ve şikayetim yok. Kullanırken zevk alıyorum ve güven hissi duyuyorum. Motor performansı gayet iyi. Binek otodan yüksek oluşu İstanbul'un berbat yolları için önemli. Birbirine benzeyen pek çok araçtan farklı olması bir ayrıcalık. Çevremde karizmamın arttığını rahatlıkla söyleyebilirim.
    Bana göre avantajları: yüksek olması, düşük yakıt tüketimi, düşük vergi (280 YTL)
    Dezavantajları: muhtemel 2. el zaafiyeti (gerçi en az 5 yıl kullanırım)
  • Benimde merak ettiğim bir araçtı bilgiler için teşekkürler...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.