Şimdi Ara

Kanal Bulamama Sorununa Kesin En Kolay Çözüm !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malumunuz ben dahil bir çok arkadaşımız bazı kanalların çıkmadığından şikayetçiyiz ama artık bu bitti.benim sizlere önereceğim yönten ile hiç bir şeyle uğraşmanıza hiç bir ayar yapmanıza (fabrika ayarı) gerek yok.ben bu yolla bulamadığım bütün kanalları az önce buldum.şimdi ise yöntemi sizlere madde madde aktarıyorum.(cihaz adı goldmaster)

1- Bulamadığınız kanal adı diyelim ki kral tv(Cnbc-e aynı frekans).şimdi bu kanal paket kanal.örneğin bu paketten siz 1-2 kanalı bulamıyorsunuz.

2-Yapacağınız şey ise şu; boş bir TP de (kanal olmayan bir frekans) bu paketin(yada hangi paket kanalını bulamıyorsanız) frekansını yeniden tarattırın.

3-işte kanal eklendi.

4-tekrarlıyorum hangi paket kanalı sizde yoksa siz onun frekansını boş bir tp (kanal olmayan bir frekans) üzerinden yeniden tarattıracaksınız.

Not: gerekirse 2 defa yapın.her seferinde boş bir TP olması şart

Saygılar

• ben tv net,kral tv,karadeniz tv,NR1 kanallarını (bende olmayan bunlardı) bu yöntemle cihazımda buldum. birde siz deneyin. Saygılar
  • bende hepsi var bence canaktan kaynaklanıyo bulamayanlar..
  • boş tp'yi nasıl bulacağız
  • aynı şeyi 500 kere yaptım...
  • Ben boşu da denedim 2 tane de ekledim

Benim cihaz aynı TP listede varsa direk onu görüyor
    Aynısından başka eklemiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: b_sevki

boş tp'yi nasıl bulacağız

makinanın kapasitesi dolduğu için yeni tp kabul etmeyebilir.en iyisi sinyal alınmayan bir tp silip öyle kaydetmek.
  • dostlar boş tp mutlaka olması gerek.diyelim ki yok,arkadaşın da dediği gibi sinyal alınmayan bir tp yi silip öyle deneyin. Saygılar
  • quote:

Benim cihaz aynı TP listede varsa direk onu görüyor

aynı tp üzerinden değil boş bir tp üzerinden yeniden tarat.cihaz yeniden ekleme yapacaktır.aynı tp üzerinden tarattırma fayda vermez. Saygılar
  • Ben ilk gün tüm kanalları (yani hemen hemen tümü, 235 civarı) ilk taramamda bulmuştum.
    Komşularınkinde de ayarlama yaparken (bazılarında da defalarca tarayıp 114 kanal bulurken bi an oldu tıkırt diye 275 kanal buldu) 275 kanal bulunduğunu görünce -deli miyim neyim - eve gelip tüm ayarları sıfırlayıp yeniden tarama yaptım..

Herkesin aksine bende NTV grubu falan tıkır tıkır geliyor, 245 kanal buluyor, ama STAR TV yok!
    İlk gün vardı.. 2 kere daha her şeyi sıfırlayıp yeniden tarattım yine yok.

Kanal D ile aynı frekans olduğu için o TP üzerinden tarama yapıyorum ama 15-16 kanal buluyor içinde STAR yok!

Boş TP derken tam olarak neyi kastettiğinizi anlayamadım.
    Ben şimdi bu TP'yi eklemek istesem yeni TP olarak ekleyemem, onu silip yeniden eklesem ve bu TP üzerinden arama yapsam bulur mu diyorsunuz?
    Eve gidince akşam bi de böyle deniyeyim bakalım..

• quote:

Boş TP derken tam olarak neyi kastettiğinizi anlayamadım

kanal çekmeyen/olmayan frekans dır boş tp.senin star çekmiyorsa kanal çekmeyen bir frekans tan(tp den) star tv nin frekansını yeniden tarattır.bu şekilde star tv yi bulabilrsin. Saygılar
  • teşekkürler,
    akşam eve gidince bi denicem artık..
  • Arkadaşım sadece frekansla iş bitmiyoki :S bide symbol rate diye 1 olay var
    mesela ben nextstar 7500 ile 11054 frekans qiriorum symbol rate 30000 qirince (cnbc-e ntv...için)
    geçersiz tp uyarısı veriyo arama yapmıyo :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknoloji_2025

Arkadaşım sadece frekansla iş bitmiyoki :S bide symbol rate diye 1 olay var
    mesela ben nextstar 7500 ile 11054 frekans qiriorum symbol rate 30000 qirince (cnbc-e ntv...için)

Sinyal alamamandan kaynaklanıyor...
  • yeni uyduya yeni bir kanal eklenmiş.PLus Müzik.(doğanın kanallarından biri). bu kanal 11804 V 24444 frekansından yayında(Cnn Türk ile aynı frekans).farkettim ki bu kanal bende yok.hemen boş bir TP üzerinden bu frekansı yeniden tarattım.cihaz kanalları buldu ve içinde daha önce olmayan bu kanal da vardı.yani hiç bir,çanak,lnb,cihaz sıfırlama ayarına grek yok.(tabi sizin çanak ayarınızın da iyi olması gerek.sinyalleri kuvvetli almanız gerek). bu yöntemi uygulamayan arkadaşlar uygulasınlar zira bu yöntemle kanal ekisğim kalmadı. Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: THESİMPSON

quote:

canakla oynasam 1as düzelirmi acaba
  • quote:

Aşağıdaki şekil forumda daha önce verildi.Tekrarı yararlı olabilir.
    İlk önce sinyal kalitesi artana kadar LNB'yi küçük hareketlerle hareket ettirin.(Saat 1)

Kanal Bulamama Sorununa Kesin En Kolay Çözüm !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga64 -- 31 Ekim 2008; 19:12:27 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: THESİMPSON

quote:

Çanakla hatta çanağı oynatmadan lnb sağa sola çevir mutlaka çıkacaktır...

• özellikle resimler çok bilgilendirici.Saygılar
  • Çanak 1 mm bile oynasa ayvayı yersniz
    Burdaki 1 mm uyduda en az 100 mt sapma demektir.
    Sakın ha sadece LNB yi çevirin

Çanak çevirirseniz uyducu çağırmak zorunda kalırsınız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.