Astsubaylık Taban Puanları Hakkında (Hava,kara ve deniz)
39 Cevap20027 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

211 Mesaj
28 Ekim 2008; 19:03:05 

Arkadaşlar 2008-2009 döneminde öss ye gireceğiz ..astsubaylık için taban puanlarını araştırıyoruz.bilgisi olan varsa yazarsa seviniriz..(Genel liseliyiz yani düz lise mezunuyuz.)ben 2007 mezunuyum arkadaşım 2008 mezunu

Ben Fen bilimleri arkadaşımm Türkçe matematik çıkışlı

Şimdiden Teşekkür Ederim

Arkadaşım türkçe matematik çıkışlı sosyal ve fen bilimleri puanıyla başvurabilirmi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webisweb -- 28 Ekim 2008; 18:58:40 >

464 Mesaj
28 Ekim 2008; 19:08:50 

Denize sakın gitme..Kara 212 olması lazmdı..

“Din öğretiminden mi sözediyorsunuz? Siz , asıl önünde diz çökülmesi gereken, sindirilemeyen gerçek din öğretimi hangisidir biliyor musunuz? Ölüler koğuşundaki merhametli hemşiredir o, köleleri azad eden merhametli kardeşimizdir, terkedilmiş çocukları toplayan Saint Paul’dur, vebalılar arasında dolaşan Marsilya piskoposudur, yolun ortasına kendi çarmıhını diken, Fouborg St.Antoine’a karşı çıkan ve sadece barış sağlansın diye ölüme dudaklarında bir gülümsemeyle gözü kapalı giden Parsi piskoposudur. Gerçek din öğretimi budur işte.” Victor Hugo

211 Mesaj
28 Ekim 2008; 19:13:02 

3 arkadaşım gitti

biri hava birisi denizde birisi karada soruyorum hatırlamıyorum diyolar :S

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ekim 2008; 19:14:06 

quote:

Orjinalden alıntı: Slew

Denize neden gitmesin?

3738 Mesaj
28 Ekim 2008; 19:22:52 

Hava Astsubaylık da fena değildir. Kara öncelikli tercihiniz olsun sosyal imkanlar bakımından. (Lojman vs.)
Yapabilirseniz de sınavla subay olun bir gün bu dediklerimi hatırlarsınız.

• AMD Phenom II X2 550 @ X4 3.9Ghz
  • Gigabyte GA-MA78LMT-S2
  • Patriot 2x2gb DDR3 1333Mhz
  • Sapphire ATI Radeon HD6850 1gb
  • Fx5200 orb#1 | 9550 orb#4
    PM cevaplamıyorum. Konu içerisinde mesajımı alıntı yapın ben de cevaplarım ve herkes çözümü görür. Forumun amacı bu.

• 1794 Mesaj
    28 Ekim 2008; 19:25:38 

quote:

Orjinalden alıntı: SkiNNy

Hava Astsubaylık da fena değildir. Kara öncelikli tercihiniz olsun sosyal imkanlar bakımından. (Lojman vs.)
    Yapabilirseniz de sınavla subay olun bir gün bu dediklerimi hatırlarsınız.

Sakın ola kara seçmeyin bir gün benim dediğimi de hatırlarsınız.Öncelikli tercihiniz Hava sonra Deniz olsun...TAbi sınavla subay olma işi hala devam ediyorsa mutlaka olun...

Honda VFR 1200 Rider
    A5 SB 2.0 TDI

3144 Mesaj
    28 Ekim 2008; 19:45:48 

quote:

Orjinalden alıntı: Slew

Ben olsam DKK'lığına girip SAT komandosu olurdum.

Encinaar

3738 Mesaj
    30 Ekim 2008; 23:36:28 

Öncelik kara olmalı hâlâ da arkasındayım. Çünkü bir astsubayın en büyük problemi lojmandır. Eğer ki İstanbul gibi bir yere tayininiz çıkar ve de tek maaşlı bir üstçavuş olarak bu şehre gelirseniz o zaman dediklerimi hatırlarsınız. Çünkü karacıların lojman imkanı çok daha fazla. 1500 maaş alıp 800 kira vermek kimsenin hoşuna gitmez.

• AMD Phenom II X2 550 @ X4 3.9Ghz
  • Gigabyte GA-MA78LMT-S2
  • Patriot 2x2gb DDR3 1333Mhz
  • Sapphire ATI Radeon HD6850 1gb
  • Fx5200 orb#1 | 9550 orb#4
    PM cevaplamıyorum. Konu içerisinde mesajımı alıntı yapın ben de cevaplarım ve herkes çözümü görür. Forumun amacı bu.

• 635 Mesaj
    30 Ekim 2008; 23:40:59 

bende seneye TM den bitiricem liseyi bende deniz isityorum puanları öğrensek iyi olur

Yvonne Strahovski

Fan Club

645 Mesaj
    31 Ekim 2008; 0:12:48 

quote:

Orjinalden alıntı: vezir2

bende seneye TM den bitiricem liseyi bende deniz isityorum puanları öğrensek iyi olur

aynen ama ben hava istiyorum

211 Mesaj
    1 Kasım 2008; 12:58:31 

öncelikli tercihim hava benim
    ama öncelikle girebilirmiyim bilmiyorum 2007 mezunuyum

puanını önden bilgim olsa ortalama bi puan geçen 2008 de 202 taban puanıydı

sayısallar için

arkadaşım 230 la girdim şuan okulda okuyor..

28 Mesaj
    3 Kasım 2008; 15:32:55 

quote:

Orjinalden alıntı: SkiNNy

Öncelik kara olmalı hâlâ da arkasındayım. Çünkü bir astsubayın en büyük problemi lojmandır. Eğer ki İstanbul gibi bir yere tayininiz çıkar ve de tek maaşlı bir üstçavuş olarak bu şehre gelirseniz o zaman dediklerimi hatırlarsınız. Çünkü karacıların lojman imkanı çok daha fazla. 1500 maaş alıp 800 kira vermek kimsenin hoşuna gitmez.

bilmiş gibi konuşuyosun ama bilmiyosun!

bi kere astsubylar 2500 e yakın para alırlar

tabiki havayı seç öncelkle çünkü doğu derdin (en azından jandarma ve kara'ya göre) yok denecek kadar az!!

bizim Milli güvenlk dersine giren subay hocamız doğu görevini kastamouda yaptığını söylüyordu.
    Jandarmınn ise doğusu Hakkari-Yüksekova ... karakolu

tabiki karar senn denizi seçersende limandan limana yaşarsın hayatını şaka ya deniz hakkında bilgim yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayhak -- 3 Kasım 2008; 15:35:56 >

insanların yarattığı sahte paralar olduğu gibi , paranın ve mevkinin yarattığı sahte insanlarda vardır...

84 Mesaj
    3 Kasım 2008; 15:48:01 

quote:

Orjinalden alıntı: bayhak

bilmiş gibi konuşuyosun ama bilmiyosun!

bi kere astsubylar 2500 e yakın para alırlar

tabiki havayı seç öncelkle çünkü doğu derdin (en azından jandarma ve kara'ya göre) yok denecek kadar az!!

bizim Milli güvenlk dersine giren subay hocamız doğu görevini kastamouda yaptığını söylüyordu.
    Jandarmınn ise doğusu Hakkari-Yüksekova ... karakolu

tabiki karar senn denizi seçersende limandan limana yaşarsın hayatını şaka ya deniz hakkında bilgim yok..

hadi len fake 2500 ytlmiş naptın olum benim arkadaşımın babası albay 3000 maaş alıyor

317 Mesaj
    3 Kasım 2008; 16:01:25 

bende duymuştm 2000 ni geçiyor diye ama tam bilmyorum tabi bencede karayı terch et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan-_- -- 3 Kasım 2008; 16:06:49 >

Açık Deniz
    ... Her Lahza alev gibi hasretti duyduğum...
    Yahya Kemal Beyatlı

317 Mesaj
    3 Kasım 2008; 16:11:48 

bende kara subaylık istiyordumda gözlük kullandığm için haylmz başlamadan bitti hayrılısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan-_- -- 3 Kasım 2008; 16:29:07 >

Açık Deniz
    ... Her Lahza alev gibi hasretti duyduğum...
    Yahya Kemal Beyatlı

822 Mesaj
    3 Kasım 2008; 21:10:12 

quote:

Orjinalden alıntı: Kido

hadi len fake 2500 ytlmiş naptın olum benim arkadaşımın babası albay 3000 maaş alıyor

vay fake vay

Go Long, Go Deep, Go State!

28 Mesaj
    4 Kasım 2008; 20:15:53 

ne saçmalıyorsunuz siz 10 yıl görev yapmşlar 2500 e yakın alırlar. yeni başlayan astsubayda 2000 ne yakın alır bu kadar! bilmiyorsunuz konusuyorsunuz

tabi doğuya gidip orda o yaşam mücadelesini, o korkuyu yemek kolay sanıyorsunuz ne alacağını zannediyordunuz he ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayhak -- 4 Kasım 2008; 20:18:18 >

insanların yarattığı sahte paralar olduğu gibi , paranın ve mevkinin yarattığı sahte insanlarda vardır...

80 Mesaj
    4 Kasım 2008; 21:36:06 

benm kuzenim var astsubay başlangıç olarak 850 ytl civarında maaşla başladı.Daha sonra da aldığın eğitim ve kurslar maaşına etki ediyormuş.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

822 Mesaj
    4 Kasım 2008; 21:43:01 

quote:

ne saçmalıyorsunuz siz 10 yıl görev yapmşlar 2500 e yakın alırlar. yeni başlayan astsubayda 2000 ne yakın alır bu kadar! bilmiyorsunuz konusuyorsunuz

tabi doğuya gidip orda o yaşam mücadelesini, o korkuyu yemek kolay sanıyorsunuz ne alacağını zannediyordunuz he ?

evet, tabi öyle alırlar

84 Mesaj
    4 Kasım 2008; 22:36:28 

quote:

benim dayım 21 senelik astsubay(hava) 2 milyarı zor alıyor.

28 Mesaj
    4 Kasım 2008; 23:05:32 

buraya maaş badrosu koyacak halimiz yok! ama bu iş uzadı ne kuzenm ne dayım değil benm öz ve öz BABAM Uzm-Çvş 2050 ytl maaş alıyor 18 yıllık jandarmada çalışıyor devletin verdiği miktar bundan düşk tabi ama tazminatlarla bu maaş artıyor(asayiş-arazi tzmntı...) düşünün astsubaylar babamdan daha üstün rütbe onlar da 2350 alıyor işte bu kadar!
    KİLİT!!

822 Mesaj
    4 Kasım 2008; 23:13:58 

quote:

buraya maaş badrosu koyacak halimiz yok! ama bu iş uzadı ne kuzenm ne dayım değil benm öz ve öz BABAM Uzm-Çvş 2050 ytl maaş alıyor 18 yıllık jandarmada çalışıyor devletin verdiği miktar bundan düşk tabi ama tazminatlarla bu maaş artıyor(asayiş-arazi tzmntı...) düşünün astsubaylar babamdan daha üstün rütbe onlar da 2350 alıyor işte bu kadar!
    KİLİT!!

evet, tabi kilit

28 Mesaj
    4 Kasım 2008; 23:23:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Vanilla__

evet, tabi kilit

sen no boş adamsın ya anca sırıtmayı biliyosn ama olmuyo öyle sırıtmayla madem konyla alakan yok o zmn yazma ciddi bişe konusuyorz anca sırıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayhak -- 4 Kasım 2008; 23:29:05 >

211 Mesaj
    8 Ocak 2009; 0:13:05 

2007 mezunları bu sene alacaklar mı acaba astsubay tanıdığınız yokmu arkadaşlar sorsanız

549 Mesaj
    8 Ocak 2009; 21:51:59 

Subay olamayacaksan olmayacaksın.Yoksa bisey anlamazsın.Tabi bu dediklerim başarısı yüksek olanalr için.Şimdi yüksek puan alıpta astsubaylığa gidilmez heralde.

1397 Mesaj
    8 Ocak 2009; 22:59:18 

Sözeller tercih edebiliyormu askeriye ?

211 Mesaj
    14 Ocak 2009; 14:12:05 

quote:

Orjinalden alıntı: x264

Sözeller tercih edebiliyormu askeriye ?

Hava MYO ya giremezsin ...

6836 Mesaj
    14 Ocak 2009; 16:20:05 

benim eşitağarlık bende havacı olmak istiyorum babamda astsubay acaba bana çok puan gelirmi merak ediyorum bu arada babam 2000 ytl maaş alıyo yukarda bir maaş konusu olmuş

211 Mesaj
    14 Ocak 2009; 17:27:01 

Hava astsubay Myo nun Web sitesi değişmiş sitede şöyle bir bilgi yer alıyor.

"Hava Teknik Okullar Komutanlığının "www.hsotem.edu.tr" alan adlı web sitesi 01 Ocak 2009 tarihinden itibaren "www.tekok.edu.tr" ve "www.tekok.tsk.tr" adreslerinden hizmet vermektedir."

3039 Mesaj
    14 Ocak 2009; 17:40:50 

Ben Anadolu Teknik Lisesindeyim. Kazanma ihtimalim nedir? Öss üzerinden mi tercih yapacağız? Taban puanı nedir ayrıca?

[size=1

211 Mesaj
    14 Ocak 2009; 21:23:52 

quote:

Orjinalden alıntı: .iLK.

Ben Anadolu Teknik Lisesindeyim. Kazanma ihtimalim nedir? Öss üzerinden mi tercih yapacağız? Taban puanı nedir ayrıca?

MYO olduğu için öncelik tanıyorlar meslek liselerine ..bölümüne göre öss de alacağın puana göre girebiliyorsun...

3039 Mesaj
    14 Ocak 2009; 21:27:40 

quote:

Orjinalden alıntı: webisweb

MYO olduğu için öncelik tanıyorlar meslek liselerine ..bölümüne göre öss de alacağın puana göre girebiliyorsun...

Teşekkür ederim. Kafama takılan ufak birşey daha var. Şimdi ben denemelerden 210-220 civarları yapıyorum 1. Bölüm sayısaldan. 11. Sınıftayım. (Ama 12.sınıfların arasında sanki bu sene girecekmiş gibi hazırlanıyorum). Okuldan 80+24 puan alıyoruz kendi bölümümüzü seçtiğimizde ; Astsubaylık da da 80+24 mü verilecek?

[size=1

211 Mesaj
    14 Ocak 2009; 22:21:33 

Ham puanla giriliyor.
    Çağrı puanı belirliyor okul.
    şöyle ki okulun web sitesinden veriliyor bu bilgiler.
    ben bir tane buldum 2007 nin puanları
    0

bu her sene değişiyor.

3039 Mesaj
    14 Ocak 2009; 23:08:19 

230

Az puanda değil hani...

11. Sınıfım. Ancak Dershanede 12 ler ile Öss ye bu sene girecekmiş gibi hazırlanıyorum. Denemelerim 200-210 civarları ve çok düşük. En az 250 felan lazım. Bir umut askeriye dedim ama onunda 250 den pek bi aşağı kalır yanı yok :)

[size=1

48 Mesaj
    14 Ocak 2009; 23:44:48 

bir ara assubaylara subaylığa geçme şansı falan tanımışlardı o konu neydi ? devam ediyormu hala?

--------
    Bütün Dosyalar Bedava
    http://ingilizcecanavari.blogspot.com/

1397 Mesaj
    15 Ocak 2009; 19:23:21 

quote:

Orjinalden alıntı: webisweb

Ham puanla giriliyor.
    Çağrı puanı belirliyor okul.
    şöyle ki okulun web sitesinden veriliyor bu bilgiler.
    ben bir tane buldum 2007 nin puanları
    0

bu her sene değişiyor.

düz lise sözel çıkışlı öğrenciler tercih edebilirmi?

210 Mesaj
    15 Ocak 2009; 19:59:48 

bu konu hakkında ilk elden bilgi almak istiyorsanız astsb çvş'a sorun yani bana
    merak ettiğiniz şeyleri pm atabilirsiniz?

[2009 Ford Fiesta 1.4i Collection]

211 Mesaj
    15 Ocak 2009; 23:53:50 

quote:

Orjinalden alıntı: x264

düz lise sözel çıkışlı öğrenciler tercih edebilirmi?

hava AStsubaylığı SÖZEL yani Sosyal çıkışlı öğrenciler tercih edemiyor.

1110 Mesaj
    17 Ocak 2009; 2:23:14 

beyler astsubaylıktan subaylıga geçiş belli bir yılı doldurduktan sonra üniversite mezunu olursanız bi sınava tabi tutuyorlar ve geçiyorsunuz

tam ve net bilgi isteyen pm atsın babama sorar tam ögrenirim bende

974 Mesaj
    17 Ocak 2009; 3:00:05 

subaylık yada astsubaylık hiç hoşuma gitmeyen meslekler.ömür boyu askerlik yapmak hoşunuza gidiyor ise , tercihlerinizde bulundurun.ama askeriyede hayat çekilmez.en iyisi sivil hayat

Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » Astsubaylık Taban Puanları Hakkında (Hava,kara ve deniz)
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.594