Şimdi Ara

NTV GRUBU ÇEKMEYEN KANALLAR İÇİN KESİN ÇÖZÜM...ÇANAK ANTEN ÇEVRİLECEK MUTLAKA... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
0
Favori
53.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende hala atv,cnbce,e2,ntv,ntvspor yok :S
  • goldmaster sat-57000 lnb frekansı nedir bilen var mı kurcaladım biraz bende de atv ve ntv grubu yok.
  • bende su anda atv cekıyor ntv demın net cekıyordu su anda gıdıp gelıyor...
  • Bende ilginç bir durum söz konusu.

Evde 3 televizyon var. Biri apartmanın ortak hattına bağlı, diğer ikisi de çift çıkışlı bir uyduya bağlı. Çift çıkışlı uyduya bağlı olanların biri zaten d-smart, onda sorun yok. Diğerinde de Turksat1c'deki kanalların hepsini silip malum TP ile otomatik tarama yaptım, hepsini buldu sorun yok. Amma velakin apartmanın ortak hattına bağlı olanda aynı işlemi yaptığımda başta Atv ve Ntv olmak üzere bazı gruplar çıkmıyor. Daha doğrusu otomatik arama sonucunda kanal listesine yazmasına rağmen sinyal yok diyor. Sonra aklıma geldi, bu cihazı diğer sorunsuz olan hatta bağladım, göstermeyen tüm kanallar göstermeye başladı. Bu durumda problemin cihazlardan kaynaklandığı veya bölgelerden kaynaklandığı teorileri çürümüş oldu Aklıma gelen tek ihtimal yukarıdaki multiswitch cihazında bir sorun olduğu. Zaten daha önce de bazı kanalları çekmiyordu (cihazın kapağı açık kalmış, su almış diyorlardı bu yüzdendir belki). Ama bu kadar mı insanın switch'leri arızalı anlamadım ki? Birsürü kişide var bu atv ve ntv problemi..

• Benim herzaman yaptığım gibi yeni kanalları beklemek lazım kendiliğinden çekiyor..İlk çıktıkları anda sorun oluyor ama sonra kendi kendine açılıyor...
  • @Ordinarious, Senin dediğin mantıklı.Çünkü 3A'ya geçmeden önce de bende cine5 ve kanal24 çıkmıyordu(yani daha önceden çıkıyordu ama daha sonra sinyal gitmişti).Şimdi yeni uyduda çıkmayan kanallara atv,skytürk'ün olduğu gruplarda eklendi.NTV grubunda hiç sorun yaşamadım,3A'ya geçtiği ilk günden beri düzgün çekiyor.Farkettiğim bir sorunda MTV Türkiye'nin sinyali çok kötü,düzgün çalışmıyor kanal.
  • aynı sorun bende de var....
    dün işteki uyduyu tarattım hepsi ok....ntv ve atv dahilll
    akşam eve gittim...
    tarattım ama ntv ve atv yok...
    resteledim yok..elle girdim yok...hala evde yok...
    bakalım nolcekk..!
    birde bu işi bile parayla yapılıyomuş yaw..!
    elimi,zdeki cihazları bile doğru dürüst kullanamayan bir milletiz...
    böyle olunca da snaki bir şey yapmış gibi elektronikçiler
    milleti söğüşlüyolar yaw..!
    getirin baan bedav yapayım...!
  • bende de atv de bazen kırılmalar oluyor, diseq arızalıdır dedim bugün yeni aldım ama aynı kırılmalar devam ediyor.Atv nin uyduya çıkış yayın kalitesiyle alakalı galiba.Düzeltirler inşallah.
  • nedir bu frekans değişiklikleri filan yaa fatura gene millete çıktı amaç ne yani? bende reciver yok bilgisayar üzerinden izliyorum ProgDVB ile. Kanalları tekrar tekrar otomatik arattıyorum fakat genede izleyemiyorum
    buluyor kanalları ama izleyemiyorum. Manuelmi girecem tek tek acaba bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: WaRMaSTeR

ÇÖZÜM BULDUK... ARKADAŞLAR BİZİM DE ATV NTV ÇIKMIYORDU KAZARA BULDUK. CNBC-E NİN WEB SAYFASINDAN BAKTIM MANUAL OLARAK EKLEMEK İÇİN AYARLARI
    FREKANS 11054 MHZ
    SYMBOL RATE 30000
    FEC 5/6
    VE POLARIZASYON HORIZONTAL YAZIYORDU, BEN YANLIŞLIKLA POLARİZASYONU VERTICAL OLARAK BIRAKIP MANUAL OLARAK ARADIM VE BULDU, SONRA TURKSAT'IN WEB SAYFASINDAN BÜTÜN KANALLARIN LİSTESİNE BAKIP DİĞER EKSİK KANALLARI TESPİT EDEREK ONLARIDA MANUAL OLARAK ARADIM VE TURKSAT'IN WEB SAYFASINDA POLARIZASYONLARI VERTICAL YAZIYORSA HORIZONTAL,HORIZONTAL YAZIYORSA VERTICAL YAPTIM EKSİK KANAL KALMADI.BİLGİNİZE.

horizontal olarak çıktı next 8500

ama atv show tv hala yok !

sanırım nextlere özel bi durum

• Bende de var ama cazırtılı goruntu yok anlasılmıyor bunun bır caresı yokmu ya varmı bilen arkadaslar ayrıca digiturk te yok cıkmıyor yardımcı olursanız sevınırım
  • Arkadaşlar beklemek gerekiyor kendi kendine yavaş yavaş çözülüyor atv geldi şu anda....
  • bi tek mtv tr çıkmıyor bende.

atv ve ntv paketinde de ara ara sinyal alamıyorum.türksat 3A ile sinyal sorunu ortadan kalkacak deniyordu ama eskisiyle ne kalite olarak belirgin bir fark var ne de sinyal seviyelerinde düzelme var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quak -- 28 Ekim 2008; 23:03:50 >
  • sky türkü olan varmı bende ntv nin sinyalı düşük teşekkürler...

bencede görüntü ve sinyal açısından belirgin düzelme yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: rasha

sky türkü olan varmı bende ntv nin sinyalı düşük teşekkürler...

bencede görüntü ve sinyal açısından belirgin düzelme yok..

SKY TÜRK bende de çalışmıyor bekliyorum umarım rayına oturur...
  • arkadaşlar şu anda beklemeye lüzüm yok!

bütün kanallar yayında

bende kaç gündür sizin gibi bekliyordum ve atv-show-ntv gibi bir çok kanalı açamıyorum, sadece 60 tane kanal çıkıyordu

ama bugün artık sıkıntıdan herşeyi denemeyi göze aldım ve çekmeyen tp leri silmeye başladım

uydu next ye-8500 .bütün tpleri sil seçeneği olmadığında ve fabrika ayarları şifreleme programlarını sileceğinden mecburen tek tek 100 e yakın tp yi sildim .ve bir deneyim dedim .sonuç =205 kanal

sizede öneriyorum ama sakın ha fabrika ayarlarına dönmeyiniz
  • inşallah bekliyoruz bakalım....
  • kanal lıstesını bılgısayardan usb ıle nasıl atacam receıver a bılgısı olan varmı acaba?ayrıca nerden bulurum kanal listelerini yardım ederseniz sevınırım saygılar!
  • bende hersey tam ama en cok izledigim ntv grubu cızırtılı
    dun daha kotu idi bugun biraz daha izlenebilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: oxytion

kanal lıstesını bılgısayardan usb ıle nasıl atacam receıver a bılgısı olan varmı acaba?ayrıca nerden bulurum kanal listelerini yardım ederseniz sevınırım saygılar!

Kanal listesini usp ile atamazsın cihaza uygun bir stb editör bulup rs kablosu ile atacaksın...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.