Şimdi Ara

Ucuz Bilet Fırsatları (Kişisel Bilet Alım-Satım Ana Konusu) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.480
Cevap
1.293
Favori
1.469.745
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bana sorarsan ben tabi ki aradaki 60 euroyu gozetmeksizin thy derim. ilk nedenim uzun ve yorucu bir yolculuk olacak olmasi, ikincisi ise herhangi bir sorunla karsilasman durumunda -ki en buyuk sorun bagajin kaybedilmesidir benm icin- kimi muhatab alacaksin? 350ye bulduysan iyi bulmussun derim cunku bir arkadasim 3 gun once 320 eurodan sadece donus biletini aldi. kacirma bence, en azindan rezervasyonunu yaptir derim. zaten vize gorusmesine giderken biletin parasinin odenmis olup olmadigina bakmiyolar irlanda konsoloslugunda, rezervasyon gosterir ciktiyi al gotur yeter.
  • http://www.indirimliucakbileti.org/

TEL: 0532 4 888 333, özgür erdoğan..

http://forum.donanimhaber.com/m_25219453/mpage_1/key_indirimli,ucak,bileti/tm.htm

bu konuyu incelemenizde fayda var arkadaşlar...daha önce açılan bir konudur. ben bu arkadaş sayesinde zamanında çok uyguna manchester'a thy ile gidip gelmiştim..çok ilgili ve sağlam birisidir.kesinlikle tavsiye ederim...denemenizde yada en azından bilgi almanızda fayda var..

not:kişiyle uzaktan yakından alakam yoktur..bilgi amacıyla paylaştım..

• yazın kız arkadaşım ingiltereden gelicek. 10 temmuz gibi polonya'ya beraber gideceğiz. 15 gün kalıp dönmek istiyorum.

pasaportum yok. vize için davetiyeyi babası göndericek. 30.000 € luk sigorta gösterme tantanasından kurtulacam.

Pasaport fiyatlarına baktım

138 TL cüzdan + 126 TL 6 aylık harç Toplamda 264 TL yapıyor.

Polonya konsolosluğunun interenet sitesinde vize ücreti 130 TL yazıyor.

Uçak bileti hariç kafadan bir 400 TL gidiyor.

İzmir'de oturuyorum. En ekonumik şekilde Polonya'ya nasıl gidebilirim ? Uçak biletleri kaça patlar ?

Yardımlarınızı bekliyorum.
  • @legolas

180 yatırıp pasaportunu bir yıllık al. Bazı ülkeler 6 aylık pasaporta vize vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

@legolas

180 yatırıp pasaportunu bir yıllık al. Bazı ülkeler 6 aylık pasaporta vize vermiyor.

tavsiye için sağol. bilet fiyatları nasıl olur ? 1 ay öncesinden gidiş dönüş alsam ?
  • @legolas

o yöne bilet fiyatları hakkında bilgim yok ama ne kadar önce alırsan o kadar iyi olur...tarihlerin kesin ise bilet al bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: badfan

sektörün içinde olan biri olarak çok yüzeysel bakıyorsunuz;
    blu ekspress ve germanwings için birşey diyemem ama ryanair ve easyjete hiçbirşey olmaz. 1 euroya bilet satmalarına rağmen.basit bir araştırmayla bulduğum rakamlar

firma uçak sayısı sipariş sayısı
    thy 133 64
    ryanair 232 153
    easyjet 171 58

yukardaki rakamlar bile biraz fikir verebilir insanlara. bu iki firmanın da ölümlü kazasının olmadığını, thy nin ortalama 4-5 yılda bir uçak düşürdüğünü de biliyoruz. ryanair ve easyjet büyük başarı hikayeleridir. yurtdışında onlarca kitap var bunları anlatan bi aratın amazon.com da(ryanair yazında 2696 sonuç çıkıyor). üniversitelerde araştırma konusu olmuş durumdalar. herşey elimizin altında artık. klavyenin başında ahkam kesmeyelim.
    devletler gidip bu firmaların kapısını çalıyor. gelin buraya sefer koyun diye. italyanın sardunya adasında alghero diye biryere gittim. küçük barcelona diyorlar oraya. havaalanı var ancak kullanılmıyormuş. çok harika biryer ancak turist sayısı azmış. ryanairle anlaşıyorlar ve ryanair oraya günde 20 civarı sefer koyuyor. şimdi bütün şehir ve çevresi ihya olmuş durumda. yatak sayısı turistlere yetmiyor. aynı şeyi faslılar da yapmış. fasa avrupanın heryerinden oluk oluk turist akıyor sırf bu şirketten ötürü.
    bizim ülkemizde de birsürü atıl havaalanı var. çorlu, bursa, eskişehir, alanya ve çardak gibi. keşke bizim yetkililerimiz de vizyon sahibi olup bu firmaları çekebilseler. düşünsenize hiç işlemeyen durduğu yerde masraf yaratan havaalanlarına avrupadan turist akacak. avrupada sırf bilet ucuz diye ryanairin gittiği her yere giden hiç de azımsanamayak bir turist kitlesi var. ayrıca bildiğim kadarıyla çoğu ülke bu firmalardan havaalanı vergisini çok düşük alıyor sırf atıl havaalanları canlansın diye. ama bizde bu vizyona sahip cesur yönetici var mı bilmiyorum.
    daha yazabileceğim çok şey var ryanair hakkında ama vaktim yok gidin google a yazın. sorusu olan arkadaş varsa cevaplarım.

Çok doğru bir yazı. Bravo diyim bu arada benim de mesajım bulunsun bu konuda :)

• @CodeBender

Teşekkürler dostum tavsiyen için... elimde yük olacak gibi benim de korktuğum nokta senin bahsettiğin olaydı...
    bu nedenle direkt uçuş daha iyi olacak gibi....

yine de aklında olsun eger bi indirime falan rastlarsan ve haber verirsen :-) sevinirim...

Bu arada rezervasyon yaptırdıktan sonra fiyatları euro bazında sebitleniyor mu yoksa yine değişkenlik gösteriyor mu? Bilgisi olan arkadaş var mı?

@bluerdem

yukarıda bahsettiğin konunda haklı olabilirsin bazen alıntıları uzatmak can sıkıcı oluyor. Ama rica ediyorum diye başladığın yazında emir kipleriyle hitap ediyorsun... Bencede bu çok hoş olmamış... Bu arada amacım sen haklısın ben haklıyım diye olayı büyütmek veya uzatmak değil bunuda bilmeni isterim...

Herkese kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi_panter -- 29 Nisan 2010; 9:47:20 >

• @mavi panter

peki dostum.
  • temmuz ayı için almanyanın herhangi bir yerine
    uçak biletine nerden bakabilirim??

Firma farketmez ucuz olsun yeter..
  • ben de Almanya için bilet araştıyorum son günlerde..THY'nin dışında bir seçenek cazip gelmedi bana..hamburg'a gidiş dönüş 430 TL...yapı kredi kartın varsa 4 taksitle alabiliyorsun. adios kartın varsa 199 TL'lik puan sözü verip Avrupa'da istediğin yere istediğin havayoluyla gidip gelebiliyorsun..
  • pegasus 'ta 5 mayıs'ta bir kampanya olacak ama detaylarını daha paylaşmadılar. Bilgi alırsam buradan yazacağım.
  • Bugün Pegasus Yurtdışı uçuşları için bir kampanya yapacaktı. Ne oldu?
  • ben ekim ayına pegasus'tan berlin'e 220 tl'ye bilet aldım. 5 mayıstaki kampanyada belki güzel birşeyler çıkabilir.
  • sanki %50 indirim olacakmış gibi bir his var içimde geçen sene bu tarihlerde böyle bir kampanya yapmışlar. bakalım bekleyelim görelim
  • pegasus'un berlin fiyatları iyi de gece 1'de orda oluyor..o kötü..
  • www.sonfiyat.com

guzel bıletlerı cıkıyo bu arada ıtalyaya bv ıle gıtmeyı dusunuyoruz ölürmüyüz ??
  • sonfiyat.com linki çalışmıyor? ?? ?
  • www.ucakbiletibak.com
    www.ucuzucakbiletial.com

Arkalarında ProntoTour var. Takip etmekte fayda var diye düşünüyorum.
  • bende yazın canadaya gitmeyi düşünüyorum hangi firmadan yada nerden uygun uçak bileti bulabilirim aktarmalı olması falan hiç farketmez
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.