- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
sinüziti yenen var mı?
139 Cevap42470 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

874 Mesaj
27 Ekim 2008; 21:27:51 

gayet açık sıkıldım artık ? nasıl olacak iğne olsam sorun çözülür mü?

437 Mesaj
27 Ekim 2008; 21:28:30 

Çözümü yok.

625 Mesaj
27 Ekim 2008; 21:28:34 

quote:

Orjinalden alıntı: virtusft

gayet açık sıkıldım artık ? nasıl olacak iğne olsam sorun çözülür mü?

+1967 konunun takipçisiyim

bu arada ameliyat diye bişey duydum 5 yıl falan önlüyomuş ama ne derece doğru bilemem arştırmadm hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüçükKötüEjderha -- 27 Ekim 2008; 21:23:52 >

826 Mesaj
27 Ekim 2008; 21:39:10 

bende de vardı saçını ıslatınc ahavluyla kurula banyodan çıkınca ayrıca denize gidiyorsanız yazın veya deniz olan bi il de oturuyosan o deniz suyunu buruna çek boylelikle geçer bende vardı çok baş ağrısı yapıyodu hep boyle yaptım 2 3 senedir hiç baş ağrısı olmadı

114 Mesaj
27 Ekim 2008; 21:43:09 

Bende vardı 2 seneye kadar ama hiçbirşey yapmadan geçti. Her Türlü Islaklıkta başım ağrırdı burnum hep tıkalıydı. Ya doktorlar yanlış teşhis koydular ya bende bi gariplik var

6586 Mesaj
27 Ekim 2008; 21:48:24 

deniz suyu çok iyi geliyor ayrıca eczanelerde satılıyor burnun tıkandıkça kullanmanı tavsiye ederim hem yan etkiside yok.

290 Mesaj
27 Ekim 2008; 21:51:51 

denize grip 5-6 metreye dalıp basınç yemen lazım dostum baya açılıyosun o zaman yada
bu hani deyince patlayan bitkiler var dokunuruz pıt yapar su fışkırtır onların sıvısını çok az bi suyla karıştrıosun burnunn iç kısmına sürüyosun çok deli açıyo burnu ve kapanması uzun sürüyo ama o biraz tehlikeli bişey bana bi tanıdığım yapmıştı

BnDRM

1823 Mesaj
27 Ekim 2008; 22:10:29 

Hocam deniz suyu iyi geliyor. Ayrıca tuzlu suyu (iyotsuz) bir çay bardağı sua bir tatlı kaşığı ekle. Sonra şırıngayla talzikli bir şekilde burnuna ver. Her iki deliğede uygula...Buda rahatlatır seni...

Ayrıca ıslak başla soğuğa çıkma , yatıp uyuma. Mutlaka saçlarını kurut...
Bende de var. Kış geliyor . Şimdilik sesi yok .Bakalım ne olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mchll -- 27 Ekim 2008; 22:20:01 >

874 Mesaj
27 Ekim 2008; 22:24:19 

quote:

Orjinalden alıntı: mchll

Hocam deniz suyu iyi geliyor. Ayrıca tuzlu suyu (iyotsuz) bir çay bardağı sua bir tatlı kaşığı ekle. Sonra şırıngayla talzikli bir şekilde burnuna ver. Her iki deliğede uygula...Buda tahatlatır seni...

Ayrıca ıslak başla soğuğa çıkma , yatıp uyuma. Mutlaka saçlarını kurut...
Bende de var. Kış geliyor . Şimdilik sesi yok .Bakalım ne olacak...

çok saol bu okyanus suyunu merak ettim deniz suyundan farklı mı baş ağrısını kesiyor mu?

1823 Mesaj
27 Ekim 2008; 22:28:23 

quote:

çok saol bu okyanus suyunu merak ettim deniz suyundan farklı mı baş ağrısını kesiyor mu?

Aslında doktora gidersen sağlam bir antibiyoik tedavisi yapıtyor. Yanlız antibiyotik kanallardaki iltihabı kurutuyor. Yani iltihaplar bildiğim kadarıyla dışarı çıkmıyor. Orada kuruyor. Buda sadece ağrıyı ve tıkanıklığı geçici bir süre engelliyor.
Arkadaşın dediği bir bitki var. İşte belli bir miktar buruna uygulayınca söküyormuş ama limiti aşarsan Knockout olma ihtimalin var Çok tehlikeliymiş . Bende duymuştum ama tırsrım

13 Mesaj
27 Ekim 2008; 22:28:28 

babam dalgıç sinüzit problemi vardı geçti artık. geçtiğimiz günlerde konuşurken 18 m. dal sinüz falan kalmıyor demişti.

339 Mesaj
27 Ekim 2008; 22:28:56 

quote:

Orjinalden alıntı: onboardx

deniz suyu çok iyi geliyor ayrıca eczanelerde satılıyor burnun tıkandıkça kullanmanı tavsiye ederim hem yan etkiside yok.

İlacın adı nedir?
Otrivine ise yaramaz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Ekim 2008; 22:29:01 

Bende 5 Senedir Var. Hayattan Zevk Alamıyorum. Burnum Hep Tıkalı Agzımla Nefes Alıyorum. Ama Ameliyat Olcam 2 Ay Sonra. İnş Kurtulurum Bu Sinüzitten

Uzaklaştırılmış
27 Ekim 2008; 22:31:36 

bende vardı en ufak üşütmede kafam ıslak durunca hemen başlardı
atletizmle uğraşıyodum 2 yılda düzeldi spor yapın arkadaşlar

537 Mesaj
27 Ekim 2008; 22:49:24 

arkadaşlar bende vardı ameilyat oldum geçti.

burda iş cerrahın maheretinde bitiyor.İyi bir maliyatla bişeyiniz kalmaz.

kansız bıçaksız yapıyorlar zaten yeni yöntemle.

I am young, I am handsome, I am fast, I am pretty and can’t possibly be beat either.
The rest is up to you…

Muhammed Ali

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SonGoku-2126/hero/14376188

1399 Mesaj
27 Ekim 2008; 22:52:16 

sinüzit ameliyatı tehlikeli olabiliyor ölenler olmuştu ..

903 Mesaj
27 Ekim 2008; 22:54:20 

arkadaşlar okyanus suyu denen muhabbet psikolojik

863 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:12:03 

sinuzit kronikse tedavisi zor eğer akut ise antibiyotik ve yardımcı tedavilerle geçebilir

Allah yalnız renkleri yaratmış ve onları ayırt edecek, görecek gözleri yaratmamış olsaydı bu renkler neye yarayacaktı? Renkleri ve gözleri yaratıp da ışığı yaratmasaydı renkler ve gözler neye yarayacaktı? Bu üç şeyi birbiri için yaratmış olan kimdir? Bu eşsiz birliğin yaratıcısı kimdir? . (epiktetos)

5100 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:14:34 

5 yıldır var yüzüm yada saçım ıslak kalırsa inim inim inletiyor namuszsuz yenemiyorum kışın maffoluyorum yüzüm kıpkırmızı oluyor

Kılıç ve kan hakkı ile bu vatanı kuran ve kurtaran Türkün adını verdik ve dedik ki, bu ülke Türkündür. Türklük üzerine kurduk bu ülkeyi, adına Türkiye dedik, ordusuna Türk ordusu, donanmasına Türk donanması, aklına gelebilecek her kurumun Türk'ün burada var oluşu ile var olduğunu dünyaya bellettik. Türkçülüğün kuruluş felsefesi olması, bu ülkenin varlığının Türkler sayesinde olduğundan ötürüdür. Eğer ki bu bir hata ise, hata en başta 1071'de yapılmıştır çünkü bu ülkede Türkçülüğün kuruluş felsefesi olmasının sebebi, Türklerin bu ülkede var olmasıdır. Kuruluş felsefesine sadık kalındı mı? Elbette hayır. Biz o felsefenin geri gelmesi ve memleketin Türkçü esaslara göre yönetilmesi için mücadele edeceğiz.

290 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:15:37 

quote:

Orjinalden alıntı: tugy1994

babam dalgıç sinüzit problemi vardı geçti artık. geçtiğimiz günlerde konuşurken 18 m. dal sinüz falan kalmıyor demişti.

dostum ben de amatör dalgıçlık yapıyorum 18mtre çok fazla çok süper basınç yersin ama babanın dediği gibi bişey kalmaz

BnDRM

1181 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:16:24 

24 adet igne ile yenmişitim . sabah sag tarafa aksam ise sol tarafa yiyerek ... ne acı dolu gunlerdi onlar ...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

410 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:21:21 

cefamezin+asist

923 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:26:10 

Ben de uzun zamandır çekiyorum bu illeti. On yıl falan önce antibiyotik tedavisi almıştım. Sürekli ağrılarım gitti ama her sene mevsim değişikliklerinde, karşıdan 5 saniye bir rüzgar yedim mi deliriyorum ağrıdan. Tamamen çözen bir yöntem bulamadım ama papatyayı kaynatıp buharını tenefüs etmek çok iyi geliyor. Böyle su gibi akıntı alıyor. İğrenç ama rahatlatıcı.

Total War: Shogun 2 - [TTW] Türkçe Çeviri
http://forum.donanimhaber.com/m_47490542/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47490542

Uzaklaştırılmış
27 Ekim 2008; 23:29:07 

Şeker pancarını rendeleyip bir kac damlasını burnuna damlat fazla olmasın dikkat et ve bunu bir kac gün tekrar et babamda da varmış zmnında bissürü şey yapmış geçmemiş öğretmen olduğu için baya gezmiş görmüş birinden bunu öğrenmiş ve kurtulmuş bu illetten.

271 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:35:28 

Eğer uzun zamandır varsa bu sorun hastalığın kronikleşmesi anlamına mı geliyor?Ben burnumun 2 tarafından aynı anda nefes alabildiğim hiç olmadıda ya sağdan ya soldan, biri açılıyo diğeri kapanıyor bir doktora görüncem

874 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:43:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Bluedevil86

24 adet igne ile yenmişitim . sabah sag tarafa aksam ise sol tarafa yiyerek ... ne acı dolu gunlerdi onlar ...

geçti mi_?

625 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:47:26 

yıkattım sinüslerimi kurtuldum tavsiye ederim, ufak bir operasyon, eğer bu fayda etmesse ameliyat olman lazım demişlerdi bana şükürki kurtuldum müzmin sinüzit teşhisi koyulmuştu ve daha 15 yaşındaydım şu an 30 yaşındayım 15 yıldır rahatım mutlaka dene diyorum..

526 Mesaj
27 Ekim 2008; 23:53:13 

sorunuın cevabını vereyim

bende 8 seneye yakındır çekiyorum bu belayı

eğer sinüzitin nedeni , burun kemiğindeki eğrilik , sinüslerdeki yapısal sorunlar , vs. gibi şeylerse , o sorun ortadan kalkmadığı sürece sinüslerin tertemiz olsada , yani sinüzit geçsede , tekrar çıkıyor

şöyle örnek vereyim , bi aralar benim sinüzit öyle ilerlemiştiki , alnımdaki o sinüsler şişmişti , resmen sağlı sollu 2 tane boynuz çıkmaya başlamıştı alnımda şişlikten ... gittim doktora , tomografi falan bişeler çekti ,artık içerde kocaman kitleler oluşmuş , orası sümük-iltihap yumağı olmuş yani bir nevi , neyse çok yoğun ilaç tedavisi sonrası 1 aya ilaçlar spreyler felan bitti kontrole gittik sonra(ama şişlik inmedi doktor iner demişti)

ama bu kez başka bi doktora gittim , onu bulamadık
adam ne dedi ; sende sinüzit yok , sinüzite dair bir iz yok , bu şişliğin nedeni başka bişeydir dedi , beni başka bölüme gönderdi ( şu sinirlerle ilgili olan- ) yani sinüzit bitmişti artık onu anlamış oldum o anda

ee sonuç ... aradan biraz zaman geçti yine sinüsler doldu ben yine doktora gittim yine antibiyotik verdi ..

dediğim gibi eğer kronikleşti diyorsanız sorunun kökünde yapısal bir sorun vardır , çünkü sinüzit kronik bir hastalık değildir tedavi edilebilir, anca yapısal sorunlar varsa tedaviden sonra tekrar eder...yada tedavi tam yapılmamıştır , mutlaka içerde bir yerde , sinüslerde vs. bu mikroptan kalmıştır...

ama sinüzit çeşitli çevre koşulları nedeniyle vs. oluşuyorsa yani yapısal bir sorun yoksa, güzelce tedavi edildikten sonra , sinüsler termemiz olduktan sonra ..tekrarlaması için bir neden yok ... ]

o yüzden burun ameliyatı olana kadar bir daha sinüzit için doktora gitmeme kararı aldım yaklaşık 2 sendir gitmiyorum , arada bir geçiyor , yine başlıyor idare ediyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 28 Ekim 2008; 0:34:49 >

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER

567 Mesaj
28 Ekim 2008; 0:17:41 

arkadaşlar sinüzit konusunda ihtisas yapmış biri olarka sizleri aydınlatıyım; bu derten senelerdir munzaribim..

Teşhis; en belirgini sinuz boşluklarınız iltihaplandığı için komple kafanız ağrır ve devamlı bitmek bilmeyen burun akıntısı:( sinüzit olduğunu anlamanın enkolay yolu ise öne eğilmektir. öne eğildiğinizde ağrı belirgin bir şekilde şiddetleniyorsa muhtemelen sinüzittir.

İlk başta Şu deniz suyu dedikleri şey,; Sterimar sprey, bildiğiniz deniz suyu sadece okyanusta belli bir derinlikte çıkarılıyor ve bu yüzden steril oluyor, haliyle pahalı yani burununuza tuzlu su çekseniz aynısı sadece bu 20YTL. işe yarıyormu peki, Serum fizyolojik olarak bilinen tuzlu su burun tıkanıklarını açmak burnu temizlemek için birebirdir ama sinüzite bir faydası yok sadece geçici bir rahatlık sağlar burnunuzu temizlersiniz ama burnunuz 10 dakka sora gene akmaya başlar..

Acı kavun denin bitki de şu dokununca patlayan, çok tehikeli imiş ama faydalı olduğunu çok duydum, sıvının göze teması kör edici etkisi varmış ve çok fazla asitliolduğundan burun içi mukozasında kalıcı hasarlar verebilirmiş.. brun içi dokusu önemsiz gibi gözükse de çok önemli aslında soludğumuz havayı ısıtır nemlendirir temizler ve ciğerlere geçmesi için uygun halegetirir.

Bir değeride usta dalgıçların dalarak basınçla sinuzlerini patlatmasıymış, buda usta olmayan dalgışlar vs. için tehlikeli bir durummuş.. ama gene duydum ki işe yarıyor..

Başlancıçta ve ilerlememiş vakalarda antibiyotik ile önüne geçilebiliyor. ilerleyen seviyelerde ise, ilaçta etki etmiyor 2 çeşit ameliyetı olduğunu duydum, risk içermiyorlamış biri cerrahi diğeri ise balonla.
Balonla olan en risksiz, en kolay, en rahat yöntemmiş..

5550 Mesaj
28 Ekim 2008; 0:27:22 

ya şimdi benimda başım ağrıyor ve burnum akıyor ama burnumu çekincede tıkalı.şimdi tuzlu su yapsam olur mu?

Uzaklaştırılmış
28 Ekim 2008; 0:33:26 

Allah Allaaah bişi dedim takan olmamış şeker pancarını rendele suyundan 1 2 damla dök burnuna 2 3 gün uygula geçio herkeste olmuomuş ama çoğu kişide işe yarıomuş bu şekilde kurtulmuş babam diorum kac kişi de aynı şekilde kurtulmuş diorum takan yok ei siz bilirsinz

431 Mesaj
28 Ekim 2008; 0:36:55 

benimki çok başlangıç sadece ara sıra burnum tıkanıyor bugünlerde akıntı yapmaya başladı boğazımda acı bir tad var hemen ilaç tedaviye başlasam iyi olcak galba

Uzaklaştırılmış
28 Ekim 2008; 0:37:55 

Okyanus suyu satılıyo. Şırıl şırıl boşaltır sinüsleri.
Boşalldıktan sonra da kendine iyi bakarsn 3-4 sene tekrarlamaz.

http://sozluk.sourtimes...ow.asp?t=okyanus%20suyu

5550 Mesaj
28 Ekim 2008; 0:53:03 

ya şimdi tuzlusu çektim annem yaptı ve 1dk boyunca ağzımdan kan-sömük karışı bişey geldi şuan açık burnum

874 Mesaj
28 Ekim 2008; 0:54:07 

quote:

Orjinalden alıntı: kingmidas

Allah Allaaah bişi dedim takan olmamış şeker pancarını rendele suyundan 1 2 damla dök burnuna 2 3 gün uygula geçio herkeste olmuomuş ama çoğu kişide işe yarıomuş bu şekilde kurtulmuş babam diorum kac kişi de aynı şekilde kurtulmuş diorum takan yok ei siz bilirsinz

deneyecem ama kaynatacak mıyım?

1708 Mesaj
28 Ekim 2008; 0:55:45 

Benimde 8 yıl önce sinüzitim vardı bir gece banyodan çıktım burnumu temizlerken aşırı yoğunlukta çıktığını farkettim.Sonra resmen patladı zaten kırmızımsı ve şeffaf 1 su bardağı jel çıktı.O geceden beri sinüzit diye birşey kalmadı.Çok felaket birşeydi sanki başımın içinde birşey dışarı çıkmak için içten basınç yapıyo gibiydi ama 8 yıldır rahatım.Çocuuken aynı şey halamında başına gelmiş onda 1 tas sıvı çıkmış.

5550 Mesaj
28 Ekim 2008; 1:00:16 

quote:

Orjinalden alıntı: K®ATOS

ya şimdi tuzlusu çektim annem yaptı ve 1dk boyunca ağzımdan kan-sömük karışı bişey geldi şuan açık burnum

Uzaklaştırılmış
28 Ekim 2008; 1:11:04 

quote:

deneyecem ama kaynatacak mıyım?

hyr gerek yok ama dikkat et en fazla 2 damla yani birer damla tehlikeli olabilir fazla dökersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingmidas -- 28 Ekim 2008; 1:06:44 >

874 Mesaj
28 Ekim 2008; 3:31:01 

quote:

Orjinalden alıntı: 10ur

arkadaşlar sinüzit konusunda ihtisas yapmış biri olarka sizleri aydınlatıyım; bu derten senelerdir munzaribim..

Teşhis; en belirgini sinuz boşluklarınız iltihaplandığı için komple kafanız ağrır ve devamlı bitmek bilmeyen burun akıntısı:( sinüzit olduğunu anlamanın enkolay yolu ise öne eğilmektir. öne eğildiğinizde ağrı belirgin bir şekilde şiddetleniyorsa muhtemelen sinüzittir.

İlk başta Şu deniz suyu dedikleri şey,; Sterimar sprey, bildiğiniz deniz suyu sadece okyanusta belli bir derinlikte çıkarılıyor ve bu yüzden steril oluyor, haliyle pahalı yani burununuza tuzlu su çekseniz aynısı sadece bu 20YTL. işe yarıyormu peki, Serum fizyolojik olarak bilinen tuzlu su burun tıkanıklarını açmak burnu temizlemek için birebirdir ama sinüzite bir faydası yok sadece geçici bir rahatlık sağlar burnunuzu temizlersiniz ama burnunuz 10 dakka sora gene akmaya başlar..

Acı kavun denin bitki de şu dokununca patlayan, çok tehikeli imiş ama faydalı olduğunu çok duydum, sıvının göze teması kör edici etkisi varmış ve çok fazla asitliolduğundan burun içi mukozasında kalıcı hasarlar verebilirmiş.. brun içi dokusu önemsiz gibi gözükse de çok önemli aslında soludğumuz havayı ısıtır nemlendirir temizler ve ciğerlere geçmesi için uygun halegetirir.

Bir değeride usta dalgıçların dalarak basınçla sinuzlerini patlatmasıymış, buda usta olmayan dalgışlar vs. için tehlikeli bir durummuş.. ama gene duydum ki işe yarıyor..

Başlancıçta ve ilerlememiş vakalarda antibiyotik ile önüne geçilebiliyor. ilerleyen seviyelerde ise, ilaçta etki etmiyor 2 çeşit ameliyetı olduğunu duydum, risk içermiyorlamış biri cerrahi diğeri ise balonla.
Balonla olan en risksiz, en kolay, en rahat yöntemmiş..

şu an manyak başım ağrıyor çok saol bi çözüm tok mu elimde saç kurutma makinası anca öle geçio ağrı

61 Mesaj
28 Ekim 2008; 4:31:05 

bende 20 seneden fazla zamandır var...Bazen başladığında neredeyse bir hafta sürdüğ oluyor baş ağrısının.Apranax fort tan başka ağrı kesici dindirmiyor yanlız onunda damar sertliğine yol açtığını biliyorum , çoğu zamanda kullanmıyorum o yüzden . Ancak dayanılmaz olduğu zaman.iğdenin vücuttaki iltihapları kuruttuğunu biliyorum , bir litre suya bir kilo iğde konulup kaynatılıyor ve suyu hergün bir bardak içiliyor ( fazlası ateş yapıyor ) Ayrıca özellikle sinüzite iyi geldiği söylenen Mersin yaprağı var yanlız tatları kötü olduğu için denemelerim birer bardakla sınırlı kaldı...isteyenler deneyebilir

imza

2292 Mesaj
28 Ekim 2008; 4:55:50 

Çözümü yok diyen arkadaşlara gülüyorum.

14 yaşımdan 19 yaşıma kadar sinüzütten çektim. Kafamı aşağı doğru eğemiyordum. Öyle bir ağrı yapıyordu ki canım çıkıyordu resmen. Işığa bakamıyordum, nefes alamıyordum. Ortam ısı değiştiğinde sanki ağrı nöbetlerim başlıyordu.

Doktorun reçeteye yazdığı otrivine i artık burun deliklerim açılsın diye kullanıyordum. Ve otrivine nin bağımlısı olmuştum.

Bir gün adam akıllı doktora gidip tedavi olmaya karar verdim. Doktor hangi ilacı yazarsa 20 yılda kullanmak zorunda olsam saatlerini bir sn bile aksatmadan kullanacaktım.

Doktorun ilk söylediği;

- Bu hastalıktan kurtulmak istiyorsan kesinlikle saçlarını ıslak bırakmayacaksın.

Daha sonra otrivine i bırakmamı istedi. Burundaki polipler, kendiliğinden açılıp kapanma özelliğini sürekli dışardan takviye alınırsa kaybediyorlarmış. Otrivine en fazla 5 gün süreyle kullanılabilen devam edildiğinde bağımlılık yaratan bir ilaçmış. Burnumdaki polipler kendi yeteneklerini kazanana kadar otrivine den vazgeçmemi söyledi.

Banyodan çıktığımda saçlarımı saç kurutma makinesi ile güzel bir şekilde kurtma mı, ağrılarım geçene kadar oda ısının sabit olduğu bir ortamda bulunma mı, çok sık dışarı çıkmama mı ve nem oranı uygun ortamlarda bulunma mı, girebiliyorsam günde 15 - 20 dk denize girmemi ve 2 hafta sonra tekrar kontrole gelmemi istedi. Bu arada bana deniz suyu verdi. Şu sprey olanlardan.

Otrivine i bıraktım ve doktorun tüm söylediklerini yaptım. Otrivine kullanmadan çok rahat nefes almaya başlamıştım. 2 hafta sonra doktora gittiğimde bana otrivine yazdı ve 5 gün süreyle kullanmamı istedi. 5 gün boyunca otrivine kullandımn. 3. günde burnumdan hapşırmayla birlikte sarı yeşil arası avuç dolusu iltihap mı nedir bilmiyorum koyu kıvamlı bir sıvı boşaldı. O dakikadan sonra ağrılarım geçti. Müthiş bir şeydi. O sıvıyı çıkardıktan sonra resmen sinüzüt olayı bitmişti. Kafamı eğiyorum, sağa sola hızlı hızlı sallıyorum ama hiç ağrı olmuyordu.

Sinüzütten bu şekilde kurtuldum. 7 - 8 yıldırda Allah a şükürler olsun yaşamadım.

874 Mesaj
28 Ekim 2008; 9:35:06 

denize gittiğimde olmuyor zaten eskiden deniz kenarında yaşıyordum en ufak böle bi sorunum yokyu denize girdiğimde sorun kalmıyor nasıl bişi dir anlamadım denize gittiğimde deli gibi bilincli bi şekilde denize gridim soğuk duş alıyordum en ufak bi sinüzit belirtisi olmadı

743 Mesaj
28 Ekim 2008; 9:49:45 

bende yıllardır çekerim bu hastalığın baş ağrısını. sayısını unuttuğum kez doktora gitmelerimden birini 10 gün önce tekrarladım. bu sefer ilaç yazıp göndermesin diye kapsamlı tedavi istiyorum dedim doktora. waters filmimi çektirdi. bir haftalık antibiyotik tedavisi verdi. 10 gün sonra kontrole gel dedi. dün doldu sürem tekrar gittim. bu sefer 20 günlük bi ilaç tedavisi daha yazdı. ama bu tedavilere rağmen dün yine başım ağırdı. bakalım 20 günün sonunda ne olucak pek umudum yok açıkçası.. sonuç olarak bu ağrılar hayatımda olduğu sürece hep tedavi aricam elbet birgün işe yarayan bir tedavi çıkar karşıma.(umarım) ayrıca şu otrivine midir nedir doktor ilaç yazarken daha önce kullandığım ilaçlara baktı otrivine için sakın kullanma kalıcı zararlar verir o yasaklandı dedi

1823 Mesaj
28 Ekim 2008; 10:02:13 

quote:

Orjinalden alıntı: B@R!$

bende yıllardır çekerim bu hastalığın baş ağrısını. sayısını unuttuğum kez doktora gitmelerimden birini 10 gün önce tekrarladım. bu sefer ilaç yazıp göndermesin diye kapsamlı tedavi istiyorum dedim doktora. waters filmimi çektirdi. bir haftalık antibiyotik tedavisi verdi. 10 gün sonra kontrole gel dedi. dün doldu sürem tekrar gittim. bu sefer 20 günlük bi ilaç tedavisi daha yazdı. ama bu tedavilere rağmen dün yine başım ağırdı. bakalım 20 günün sonunda ne olucak pek umudum yok açıkçası.. sonuç olarak bu ağrılar hayatımda olduğu sürece hep tedavi aricam elbet birgün işe yarayan bir tedavi çıkar karşıma.(umarım) ayrıca şu otrivine midir nedir doktor ilaç yazarken daha önce kullandığım ilaçlara baktı otrivine için sakın kullanma kalıcı zararlar verir o yasaklandı dedi

Hocam madem bu kadar kötü senin durum balonla ameliyat var . Ona başvur. Doktora sor bu olayı...
Berbat birşey yaşadığımı için biliyorum. Boşa çekmemiş olursun.

1057 Mesaj
28 Ekim 2008; 11:35:12 

Abimde sürekli sinüzit oluyordu. Doktora gittiler şırıngayla çekti sinüziti. Kaç yıldır sinüzit olduğunu hatırlamıyorum abimin.

2251 Mesaj
28 Ekim 2008; 12:06:23 

arkadaşlar sinüslerin tek tedavisi bence tartışılmaz deniz suyudur denizde biraz yüz suyun dibine dal falan burnun durmuyor sürekli akmak istiyor

38 Mesaj
28 Ekim 2008; 12:21:40 

Arkadaşlar ben de 13 yasımdayken sinüzittim daha sonra kaplıcaya gittim sıcak suyla burnumun içine iyicene çektim

1 hafta boyunca bol miktarda mukus salgıladım 3 yıldır sinüzit olmuyorum

2163 Mesaj
28 Ekim 2008; 12:29:21 

arkadaşlar bende de sinüzit var.bundan bir hafta önce doktara gittim.antibiyotik ve nazoster adında burun spreyi verdi.20 gün sonra tekrar gelmemi söyledi.beynimdem röntgen çekilecekmiş.ama benim bu antibiyotik tedavisinden pek bir umudum yok......

asıl konuya geliyim arkadaşlar bende inanılmaz derecede geniz akıntısı var ve hiç kesilmiyo.resmen boğazımı tıkıyormuş gibi bi şey oluyo.konuşmamı inanılmaz derecede etkiliyor.artık nerdeyse konuşmak istemiyorum..hayattan zevk almamaya başladım.kimseyle konuşmak istemiyorum....bunun bir çaresi varmıdır arkadaşlar ????

cevaplarınızı bekliyorum.....

Nokia 3410 - Nokia 6131 - Nokia N79 - Samsung Galaxy S2 - Sony Xperia

Asus K53SV-SX071V

Canon 600D

1471 Mesaj
28 Ekim 2008; 13:46:11 

nası ya ben sinüzit olmuştum geçti 1 hafta sonra

Volvo For Life.

2163 Mesaj
28 Ekim 2008; 14:08:19 

sinüzit olupta böyle geniz akıntısı olan arkadaşlar var mı ????

Asus K53SV-SX071V

Canon 600D

874 Mesaj
28 Ekim 2008; 22:23:43 

quote:

Orjinalden alıntı: yigitcen

arkadaşlar bende de sinüzit var.bundan bir hafta önce doktara gittim.antibiyotik ve nazoster adında burun spreyi verdi.20 gün sonra tekrar gelmemi söyledi.beynimdem röntgen çekilecekmiş.ama benim bu antibiyotik tedavisinden pek bir umudum yok......

asıl konuya geliyim arkadaşlar bende inanılmaz derecede geniz akıntısı var ve hiç kesilmiyo.resmen boğazımı tıkıyormuş gibi bi şey oluyo.konuşmamı inanılmaz derecede etkiliyor.artık nerdeyse konuşmak istemiyorum..hayattan zevk almamaya başladım.kimseyle konuşmak istemiyorum....bunun bir çaresi varmıdır arkadaşlar ????

cevaplarınızı bekliyorum.....

bendede var bu geniz akıntısı

Uzaklaştırılmış
28 Ekim 2008; 22:42:26 

quote:

bendede var bu geniz akıntısı

Bendede Var Konusmamı Bile Etkiliyo Sürekli Bogazımda Bi Akıntı Var

874 Mesaj
28 Ekim 2008; 22:57:32 

nasıl gececek bu ya 2 günden beri çok kötüyüm yaa

534 Mesaj
28 Ekim 2008; 23:02:09 

quote:

Sterimar adında bir ilaç var. Okyanus suyu. Arkadaşın dediği gibi rahatlatıyor kanalları açıyor.
Çocukluğumdan beri bunu kullanırım.

2163 Mesaj
30 Ekim 2008; 16:12:05 

quote:

nasıl gececek bu ya 2 günden beri çok kötüyüm yaa

iki günmü...ben nerdeyse 1,5 senedir çekiyorum bu azabı....

Asus K53SV-SX071V

Canon 600D

4285 Mesaj
30 Ekim 2008; 16:28:55 

0

Acı Kavun...

Ama kullanımı çok tehlikeli