Şimdi Ara

Mikrofon Sesi az algılıyorr. yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
30.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün yeni pc aldım masaüstü..Mikrofonu daha önceden laptopta kullanıyodum ve sorunu yoktu..Fakat masaüstü pc ye taktıktan sonra sesleri çok az algılıyo hatta algılamıyo..Ne yapmam lazım ? Bu arada kulaklığın markası microsoft pc nin markası casper

• upppppppp
  • Ses denetimini aç.
    Seçenkeler /özellikler
    Orada çalma/kaydetme olacak. Eğer kaydetme pasif ise (bende öyle) , oradaki aygıt listesinden başka bir aygıt seçeceksin (primary input, analog input vs.)

orada mikrofonu bul. Mikrıofon sonuna kadar açık mı?

Sonra da oldu ya da olmadı bana geri dön....
  • arkadaş güzel cevap werniş
  • quote:

Orjinalden alıntı: fahrettinkart

Ses denetimini aç.
    Seçenkeler /özellikler
    Orada çalma/kaydetme olacak. Eğer kaydetme pasif ise (bende öyle) , oradaki aygıt listesinden başka bir aygıt seçeceksin (primary input, analog input vs.)

orada mikrofonu bul. Mikrıofon sonuna kadar açık mı?

Sonra da oldu ya da olmadı bana geri dön....

Kardeş bende vista var..eski laptopumda xp vardı mikrofon sorunsuz çalışıyo onda

Vista yüklü olan pc den dediğin yere girmeye çalıştım ama çalma/kaydetme seçeneğini bulamadım..Vistada daha değişik ayarlarmı yapılcak acaba

• Off türkçe telaffuz edemedim ingilizce yazıyım bari xD

Vista is an exact disaster!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cevizli Sucuk -- 24 Aralık 2008; 17:18:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: AtiRadeonHD4850

Off türkçe telaffuz edemedim ingilizce yazıyım bari xD

Vista is an exact disaster!!!

hemencevir'den yaptım bunu dedi''Manzara, tam bir felakettir!''
  • ses denetimi/ seçenekler/ Özellikler kısmını aç.

Burada kaydetmeye tıkladığında mikrofon seçeneğinin yanında tik olmasına dikkat et. Tamam diyerek kapadığında mikrofonun da içinde bulunduğu ses düzeylerini gösteren bir pencere gelecek önüne. Burada mikrofonun altında bulunan "Özellikler"e tıklayıp alttaki "microfon boost" kutucuğunu işaretle. Mikrofonun canavar gibi çalışır sonrasında.
  • bende de ses azalması oldu..şöyle ki kimi zaman mikrofon ses ,bilgisayarla oynarken sesi bozdum ..skype de karşıdan ses geliyordu ama benim sesim gitmiyordu ..sorun mikrofon ayarlarındaymış şöyleki... çözüm için şu işlem basamaklarını takip ettim..

DENETİM MASASI

DONANIM VE SES

SES

SES AYGITLARINI YÖNET

MİKROFON ( ÇİFT TIKLA)

DÜZEYLER...(ses düzeylerini kurcalarken düşürmüştüm... kimi kayıt sesini kapatmıştım... ses düzeylerini yükseltip sorunu çözdüm ....

• arkadaşlar benzer sorun bende de var
    msn yada facebook üzerinden görüntülü bir konuşma yaparken sorun yok ses normal düzeyde gidiyor fakat kayıt yapmak istediğim zaman sesimi çok kısık algılıyor.
    windowsun kendi kayıt programında mı sorun var acaba deyip değişik programlarla da deneme yaptım ama değişmedi.
    ayrıca tüm ses ayarlarını da maksimum seviyeye yükselttim yine de olmadı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: asertanel

arkadaşlar benzer sorun bende de var
    msn yada facebook üzerinden görüntülü bir konuşma yaparken sorun yok ses normal düzeyde gidiyor fakat kayıt yapmak istediğim zaman sesimi çok kısık algılıyor.
    windowsun kendi kayıt programında mı sorun var acaba deyip değişik programlarla da deneme yaptım ama değişmedi.
    ayrıca tüm ses ayarlarını da maksimum seviyeye yükselttim yine de olmadı..

arkadaşım merhaba, bu ses sorununu çözebildinmi?

internetten yabancı dil çalışıyorum, Philips SHMI 900 mikrofonlu kulaklık almadan önce, çalışırken laptopun mikrofonunu kullanarak konuşmalarımı kayıt ediyordum. Ancak, bu mikrofonlu kulaklığı alıp 1 hafta kadar kullandıktan sonra, nedense artık iç mikrofonu(laptopunki) da kullanamıyorum, mikrofon düzeyini sonuna kadar arttırsamda, laptopun üstündeki mikrofona ağzımı dayayarak ses kayıt ediyorum fakat ancak o zaman biraz algılayabiliyor... ne olmuş olabilir? sürücü güncelledim olmadı, eski sürücüye döndüm olmadı... yeni aldığım kulaklığı takıyorum ikinci jacka mikrofon olduğundan onu mikrofon girişne takıyorum, her iki jacktaki kulaklık ve mikrofonu laptop görüyor fakat, mikrofonu takınca bu sefer hiç kayıt yapmıyor... mikrofon kısmını jacktan çıkartınca da çok az algılıyor neredeyse %10 kadar...

Fikri olan varmıdır arkadaşlar yardım bekliyorum...

İyi akşamlar,mikrofon algılamama sorunu

• apokalipse kullanıcısına yanıt
    maalesef dostum her şeyi denedim ama olmadı.
    çözer isen bana da haber ver
  • fahrettinkart F kullanıcısına yanıt
    kardeşim 8.1 kullanıyorum ses denetiminde secenekler yok nerede bu ya bi yardımcı olurmusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: can2020

kardeşim 8.1 kullanıyorum ses denetiminde secenekler yok nerede bu ya bi yardımcı olurmusun

Mesajı atalı 7 sene olmuş, bana detayını soruyorsunuz[ :-] Ben 8.1 e ses desteği veremeyeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.