- x
Kepeğe karşı en etkili çözüm nedir
35 Cevap60001 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

359 Mesaj
27 Ekim 2008; 8:01:31 

Kepeğe karşı en etkili çözüm nedir ketoral v.b şampuanları da kullandım ama bunlar kesin çözüm olmadı bildiğiniz daha etkili bir çözüm var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dijitechnics -- 27 Ekim 2008; 8:38:59 >

geminin burnunu değil ufkunu gören kaptandır

553 Mesaj
27 Ekim 2008; 16:48:31 

hed en şoldırs. bu şampuanı alana kadar hep kepek sorunum vardı ama kullandıktan sonra hiç olmadı. gerçekten iyi bi şampuan. bir de çok sıcak su ile yıkamak da kepek yapıyormuş diye duydum.

Life!

2171 Mesaj
28 Ekim 2008; 11:38:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Hekim18

hed en şoldırs. bu şampuanı alana kadar hep kepek sorunum vardı ama kullandıktan sonra hiç olmadı. gerçekten iyi bi şampuan. bir de çok sıcak su ile yıkamak da kepek yapıyormuş diye duydum.

Biraz pahalı ancak verdiğiniz paraya değiyor. Head and Shoulders da yazılışı.

5750 Mesaj
28 Ekim 2008; 16:28:11 

Head & Shoulders kullan, fazla sıcak su kullanma. Sık yıka saçını. Bunlarda olmadı al sirkeyi sür saçına , 15 dakka sonra yıka 3 gün kokar saçın ama kepek mepek kalmaz koca karı yöntemi

359 Mesaj
29 Ekim 2008; 22:57:45 

Sağolun ama benim kullanmadığım şampuan kalmadı head & sholders de kullandım ama faydası olmadı

1731 Mesaj
30 Ekim 2008; 0:27:18 

sampuanlari deneyip de iyi sonuc almadiysaniz bence bir dermatologa gorunun. sac derinizde bir problem olabilir. Yanlış beslenme veya hormonal sebepler de bu sorunda etkili olabilir.

Bir dünyanın olmadığı bir yer olsa
Ve orası bir yer olmasa ve ben
Orada olsam, orada değil deseler.

dünya bana doğru eğildiğinde...

359 Mesaj
30 Ekim 2008; 9:41:05 

Dermatoloğa gittim geçen yıl.bendeki kepeğin- seboreik dermatit- ile ilgili bir durum olduğunu söyledi.belli bir yaştan sonra ortaya çıkıyor genetik de olabiliyormuş stres v.b faktörler etkiliymiş ortaya çıkışında en kötüsü de belli bir ilacı yokmuş. medikal şampuan krem falan yazdı ama işte onlar da çözüm değil sadece hafifletme amaçlı
quote:

Orjinalden alıntı: felsefika

sampuanlari deneyip de iyi sonuc almadiysaniz bence bir dermatologa gorunun. sac derinizde bir problem olabilir. Yanlış beslenme veya hormonal sebepler de bu sorunda etkili olabilir.

259 Mesaj
30 Ekim 2008; 12:16:56 

dove kepeğe karşı etkili şampuanı dene bende ikinci yıkamadan sonra kalmamıştı

334 Mesaj
17 Ocak 2009; 18:24:08 

head and shoulders ben kullandıgım zaman bende daha cok kepek yapıyor bence faydasız bır sampuan

4404 Mesaj
17 Ocak 2009; 21:24:20 

selam. kepek sorununun çözümü kesinlikle şampuan değildir. eczanelerde 5 tyl civarında bir fiyata satılan "konazol" adlı kepek ilacı/şampuanı hemen hemen bütün cilt tipleri için çok etkilidir.

saçınızı herhangi bir şampuan yada sabunla yıkayıp duruladıktan sonra, 2 damla kadar avucunuza damlatın ve saçınıza yayarak köpürtün. derinize doğru 1-2 dk kadar masaj yapın. ilk yıkamada olmasa ikinci yıkamadan sonra %99 kepek sorununuz kalmayacak.

yanlış anlama olmasın, herhangi bir satıcı filan değilim. sadece kullandım. çok arkadaşıma da tavsiye ettim. inanmayabilirsiniz ama çoğunun kullandıktan sonraki şikayeti "ee kepek işi bitti,şampuanın kalanını ne yapıcaz" oldu.

191 Mesaj
20 Ocak 2009; 17:21:57 

quote:

Orjinalden alıntı: merulaalba

selam. kepek sorununun çözümü kesinlikle şampuan değildir. eczanelerde 5 tyl civarında bir fiyata satılan "konazol" adlı kepek ilacı/şampuanı hemen hemen bütün cilt tipleri için çok etkilidir.

saçınızı herhangi bir şampuan yada sabunla yıkayıp duruladıktan sonra, 2 damla kadar avucunuza damlatın ve saçınıza yayarak köpürtün. derinize doğru 1-2 dk kadar masaj yapın. ilk yıkamada olmasa ikinci yıkamadan sonra %99 kepek sorununuz kalmayacak.

yanlış anlama olmasın, herhangi bir satıcı filan değilim. sadece kullandım. çok arkadaşıma da tavsiye ettim. inanmayabilirsiniz ama çoğunun kullandıktan sonraki şikayeti "ee kepek işi bitti,şampuanın kalanını ne yapıcaz" oldu.

evet aynen katılıyorum. Eczanelerde birde vichy'nin kepeğe karşı satılan ilacı/şampuanı var. Ben onu kullanıyorum. İlk kulanmamda kepeği ve kaşıntıyı bıçak gibi kesti. Herkese tavsiye ederim.

025

739 Mesaj
23 Ocak 2009; 14:27:57 

33 yaşındayım.inanmazsınız ama hep hacışakir sabun ile yıkadım saçlarımı.hiç kepek sorunu yaşamadım.şampuan kullandığım çok nadirdir...Sabundan dolayı saçlarım biraz sert olur onun için Shuma diye bi şampuan var.Haftada birkez de çay kaşığı ağzını dolduracak kadarda olsa yumuşatmak için bu şampuanı kullanırım.çok iyi yapıyor.

Bu Yaralar Bereler Sanadır Bileler....

2164 Mesaj
23 Ocak 2009; 18:32:13 

quote:

Orjinalden alıntı: ezbiderli

33 yaşındayım.inanmazsınız ama hep hacışakir sabun ile yıkadım saçlarımı.hiç kepek sorunu yaşamadım.şampuan kullandığım çok nadirdir...Sabundan dolayı saçlarım biraz sert olur onun için Shuma diye bi şampuan var.Haftada birkez de çay kaşığı ağzını dolduracak kadarda olsa yumuşatmak için bu şampuanı kullanırım.çok iyi yapıyor.

Bende babamın bu konuda tek olduğunu sanıyordum ,babama göre kepeğin çözümü Hacı Şakir kalıp sabun

1662 Mesaj
24 Ocak 2009; 14:28:07 

NORMAL ŞAMPUANLAR YAPAR.ECZANEDEN PRO ZİNC ŞAMPUANINI AL. 18 ytl fiyatı var ama kepek falan kalmaz..

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

9501 Mesaj
24 Ocak 2009; 14:54:36 

Head and Shoulders ve bilimum şampuan kullandım hiç biri fayda etmedi. Hatta Clear kullandım daha beter etti.

SebaMed kullandım pek işe yaramadı. Şimdi Konazol kullanıyorum 1-2 gün idare ediyor ama tamamen kaldırmıyor

Dünya Kupası Japonya destekçisi.
ワールドカップ日本サポーター

1 Mesaj
15 Aralık 2010; 11:22:43 

en iyisi kafayı kazıtmak

1145 Mesaj
15 Aralık 2010; 15:24:39 

erkeklere sesleniyorum: duş öncesi traş olmadan evvel, avucunuza biraz elma sirkesini damlatın, saçınıza iyice dağıtın, bu işi bir kaç sefer tekrarlaryın. sonra yıkanır gibi parmak uçlarınızla yumuşak bir şekilde saç derinize masaj yapın. tüm saçlarınızın diplerini iyice yedirdiğinizden emin olduktna sonra, sakal traşınıza geçebilirsiniz. siz sakal traşı olurken elma sirkesi saç derinizi iyice nüfuz edecektir. sakal traşı bitince (ki bu en az 2-3 dk sürer) duşunuzu alın. saçlarınızı bolca durulayın. saçlarınızın kokmasını istemiyorsanız mevcut şampuanızını az kullanabilirsiniz.

kızlar da aynı şeyi yapabilir. (Ama traş değil, başka bir şey )burda önemli olan sirkeyi saç derinize yedirdikten sonra birkaç dakika iyice nüfuz etmesini sağlamak.

beklerken canınız sıkılmasın diye başka yerlere bakım yaparsınız

ne şampuanlar, ne çam terebentinler, ne ilaçlar denedim...
hepsi sorunları geçici çözdü, sadece bu yöntem kalıcı olarak çözdü...

hatta yüzümde kuruluk vardı, derim pul pul dökülüyordu. yüzüme sürdüm. ona da iyi geldi...
hani yüz kuruluğu olanlar için...

Gülümsemek için...
[url] http://deerinadam.blogspot.fr [/url]

112 Mesaj
18 Ekim 2011; 16:40:42 

Dünya kadar şampuan denedikten sonra doktora gitmiştim. MEMECON lösyon ile ismini hatırlamadığım bir hap vermişti.Hap bitttikten sonra devam etmedim.Fakat lösyonu halen kullanırım.Banyo yaptıktan sonra saçınızı saç kurutma makinesi ile kurulayıp bu lösyonu saç diplerine iyice yedirecek şekilde sürerseniz kepek olmuyor.Ama uzun süre bırakınca yine geri geliyor.Ama zaten devamlı kullanmakta iyi değilmiş.İçindeki bir maddeden dolayı arada bir kullanmayı bırakmak gerekir.

629 Mesaj
19 Ekim 2011; 21:01:49 

Bende de var bu sorun. Ve garip bir şekilde kışları ortaya çıkıyor. Okul dalgası gereğince kışın saçımın kısa olmasına rağmen. Yazın nerdeyse her gün denize girerim, sanırım kepeği geçici de olsa kesen olay bu. Okul dönemleri ara ara stresler yaşadığımdan da kepek kışın azıyor olabilir. Her halukarda het en şoldırs filan kafi filan gelmedi benim kafaya. Yarın vichynin şu kepek ilacını alıp deneyeceğim.

5 Mesaj
20 Ekim 2011; 20:17:56 

Herkesin kepekten kurtulma yöntemi aynı olmuyor maalesef. Herkes bişeyler önerir balıklama atlarsınız ama sizde bi işe yaramaz. Ben senelerce kepekle uğraşıp sonunda prozinc şampuan sayesinde kurtuldum.

2749 Mesaj
20 Ekim 2011; 20:20:48 

Clear Man şahsen normal şampuanla kafa mı yıkadığımda sırf kepek olan bir saçta 2-3 hafta için azaldı ve sonra hiç olmadı ama saçlarım eski kuvvetini kaybetti.Bioblas falan var sanırım hem saç köklerini güçlendirir kepeki azaltır.

1209 Mesaj
20 Ekim 2011; 21:53:10 

kepeğin başlıca nedenleri sıkıntıdır zaten küçük şeylere dikkat edin tırnaklarınızı her defasında kesin ve temiz tutun sıkıntılı insanların ellerinin saçlarına devamlı gittiği bilimsel şekilde kanıtlanmışdır deniz suyu kepeğe karşı çok iyidir yazları bol bol denize gidin ve cildinizin güneş depeolamasına fırsat verin bu çok yararlı bir şeydir tabi yüksek faktörlü güneş koruyucularıylan
anlık olarakda binbür türlü şampuan denenip doğru yolu bulmakdan başka çareniz yok gibi size önerim piyasada çokca duyulmayan la rocha posay dermodolin vb. gibi pahallı ve kaliteli şampuanlara yönelmenizdir onlarıda denemekde yarar var tabi fiyaları çok ama çok pahallı lakin direk soruna etki eden formülleri var ve bu fomüller genelde günlük şampuanlarda kullanılmıyo.

Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler

195 Mesaj
21 Ekim 2011; 1:17:07 

bosver sampuan , ilac filan, kullandigin her kimyasal daha fazla zarar verecektir zaten,, yukarida yazilmis ama arada kaynamis gitmis,, en guzel , en basit ve ucuz cozum sirke... saclarinin en son durularken buyuk bir bardak suyun icine yarim cay bardagi kadar sirke at ve onunla dururla, birak sirke kalsin saclarinda, o sekilde kurula,, 1 saat kadar hafif bir koku yapacaktir ama omuzlarindaki kepeklerden daha kotu olamaz..3-4 defa yaptiginda ortadan kalkacak bu sorun zaten,, ilerde tekrarlarsa yeniden ayni uygulamayi yaparsin

304 Mesaj
21 Aralık 2011; 18:13:21 

elma sirkesi koku yapar mı ?

13 Mesaj
21 Aralık 2011; 18:43:51 

tek çözüm vichy deneyin http://www.google.com.t...p=21&ved=1t:429,r:3,s:0 resimdeki

304 Mesaj
21 Aralık 2011; 22:47:58 

bu Vıchy kullandın mı birçoğunu denedim işe yaramıyor şimdi clearman kullanıyom yeni aldım bakalım.

954 Mesaj
10 Mart 2013; 21:33:06 

clear menden tut hacı şakire hepsini denedim bitkisel yöntemler dene

Hyundai H-100 Kamyonet 2011 Euro 4

1067 Mesaj
10 Mart 2013; 22:28:50 

Normal Head and Shoulders değil, Head and Shoulders Intensive Treatment alıcaksın eczaneden. Ayrıca Sedolin şampuanda olur. Yıllarca bu derdi çektim bana güven. Birde Dermovate losyon kullanabilirsin.

Aerocool VS-9 Window Edition / AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz / Asus M4A78LT / ATI Radeon HD4670 512MB GDDR3 / Samsung HD502HJ / Corsair 4GB DDR3 1333MHz /High Power 500W 80+ / Xigmatek Red Scorpion / Samsung P2270

0 Mesaj
12 Nisan 2013; 20:34:28 

KEPEĞE KARŞI ÇOK BASİT BİRŞEY SÖLİCEM 1 AY UYGULAYIN FARKI GÖRÜN.ÖNCELİKLE TÜM GİYSİLERİNİZİ YIKAYINIZ VE SONRA BEN HEAD AND SHOULDERSİ TERCİH EDİYORUM YIKAYINIZ YALNIZ VÜCUDUDA YIKAYIN ÇÜNKÜ VÜCUT TEMİZ OLURSA KAFADA TEMİZ OLUR.YIKARKEN YAVAŞ VE YUMUŞAK BİÇİMDE KAFANIZI YIKAYIN.4 DEFA BUNU YIKAYIN 4 DEFA YIKAYIN.SONRA DURULAMA DURULAMA 3 DAKİKA SIRF DURULAMA YAPIN ÇÜNKÜ SABUN ŞAMPUAN SAÇ DERİSİNDE KALIRSA KURUR VE KEPEĞİ OLUŞTURUR.HER GÜN VÜCUTLA BERABER KAFAYIDA YIKAYIN ÇOK DEĞİL 1 AY DENEYİN KURTULURSUNUZ AMA BUNLARI YAPIN.

954 Mesaj
12 Nisan 2013; 20:50:42 

quote:

Orijinalden alıntı: 67muratix

en iyisi kafayı kazıtmak

+1

Hyundai H-100 Kamyonet 2011 Euro 4

131 Mesaj
12 Nisan 2013; 21:29:10 

head n shoulders bu konuda favorim. doğal özlü falan değil kimyasal ve beyin fonksiyonlarına zarar verici diye biliyorum. lakin kepek ve dökülme sorununu gerçekten ortadan kaldırıyor.

|Cooler Master Hafx942 Black Edition|Corsair HX750|Amd FX 8320 @3.5Ghz|Thermaltake Frio Extreme|Gigabyte 990FXA UD5|
|Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866MHz CL9 DDR3| |WD Caviar Black 1 TB 7200Rpm 64 MB Sata 3.0|Sapphire HD 7970 O.C|
Dün kurabiyeydin; bugün aşure mi olsun sen?
Benim Adım Bomba Soyadım Ölüm!
Hayvanların katledimesine karşı; Emeğin Savaşı

4032 Mesaj
12 Nisan 2013; 22:17:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Jackson

head n shoulders bu konuda favorim. doğal özlü falan değil kimyasal ve beyin fonksiyonlarına zarar verici diye biliyorum. lakin kepek ve dökülme sorununu gerçekten ortadan kaldırıyor.

Hangi head and shoulders kullanıyorsun?Bende kullanıyorum,hiç geçirmedi.

131 Mesaj
12 Nisan 2013; 22:20:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

Hangi head and shoulders kullanıyorsun?Bende kullanıyorum,hiç geçirmedi.

mentollü olanından. herkese iyi gelcek diye bir şey yok. yağ oranı saç kalınlığı falan belirler durumu.

|Cooler Master Hafx942 Black Edition|Corsair HX750|Amd FX 8320 @3.5Ghz|Thermaltake Frio Extreme|Gigabyte 990FXA UD5|
|Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866MHz CL9 DDR3| |WD Caviar Black 1 TB 7200Rpm 64 MB Sata 3.0|Sapphire HD 7970 O.C|
Dün kurabiyeydin; bugün aşure mi olsun sen?
Benim Adım Bomba Soyadım Ölüm!
Hayvanların katledimesine karşı; Emeğin Savaşı

1169 Mesaj
13 Nisan 2013; 13:43:59 

Ben bi ara clear kullanmıştım. Hatta saçı besleyici bir kremi de vardı o da fena değildi. Ama sonradan gene çıkıyor kepek. Kökten söküp atamıyorsun ki.

Intel Core i5 3470 3.2 GHz 6MB // MSI ZH77A-G43 Intel H77 1155 Soket // WD 3.5" 500 GB Sata 3.0 64MB // // CORSAIR 8 GB Vengeance DDR3 1600 MHz CL10 // Asus R9 270X 2 GB 256 Bit Direct CU II Top // Thermaltake Contac 21 Çift Fan İşlemci Soğutucu // XILENCE XP800 800watt 135MM GAMİNG SERİSİ 80 BRONZE RS3 // AOC 21.5" LED MONİTÖR // Aerocool VS-3 Advanced Mid-Tower Oyuncu Kasası

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Ağustos 2013; 11:12:10 

kesinlikle en etkili çözüm bu detaylar için tıklayınız

58 Mesaj
30 Nisan 2014; 14:09:06 

evet konazol çok etkili..Ama 2-3 şişeden sonra ona da bağışıklık kazanıyor bu meret yine başlıyor yapmaya kepeği...

Tüm yaşamımız, insanların birbirini karşılıklı etkileyebileceği varsayımına bağlı olarak akıp gitmektedir. A.ADLER
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Kepeğe karşı en etkili çözüm nedir
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375