Şimdi Ara

Pioneer Avic Kullananlar Buraya (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.358
Cevap
17
Favori
174.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • amerikadan gelenlerde dvd ntsc olur,yani bölge 2 pal dvd ler çalışmaz. onun için f700 getirtmek daha mantıklı. radyo frekansı konusunda ise henüz bişey yapılamadı,software ayarı ile düzelebilmeside mümkün,tamamen donanımsal olup hiç düzelmemeside mümkün. ama henüz hiçbir gelişme yok.geröi cihaz o kadar geniş özelliklere sahipki,radyodaki çift frekansların olmamasını ve dvd player olmamasını hiç umursamıyorsunuz.zaten sd carda veya ipod-iphone attığınız filmleri direk oynatıyor.ipod-iphone sahibiysen muhakka y.seyrek'in de dediği gibi iuv-230 ara kablosunuda getirt.
  • Merhaba,
    F900bt kullanıyorum. Aracımda haricen bir mönitör yok.Cihazda Film seyrederken, cihaz güvenlik nedeniyle belirli bir hızdan sonra ekranını kapatıyor. Bunu ayarlamak mümkün mü? Nasıl?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kvardar

Merhaba,
    F900bt kullanıyorum. Aracımda haricen bir mönitör yok.Cihazda Film seyrederken, cihaz güvenlik nedeniyle belirli bir hızdan sonra ekranını kapatıyor. Bunu ayarlamak mümkün mü? Nasıl?

Bunun 2 cozumy var,hardware bypass ve software bypass. 2 cozum icinde gerekli olan sey cihazi monte ederken parking brake kablosunu topraklamis olman. Eger onu topraklamadiysan software bypass calismaz. Testmodea nasil girilecegini ilk sayfada anlattim.testmodea girip cihazin icindeki data.zip dosyasini degistirmen lazim software bypass icin.
  • Merhaba,
    testmoda girebiliyorum.
    data zip dosyasında nasıl bir değişiklik yapabilirim?
    detay verebilir misiniz..
  • dat.zip içinde;
    /project_config/pioneer.ini dosyasını edit etmeniz gerekir. bu dosyadaki parking_break_speed satırını bulun.karşısında yazan 16'yı 256 çevirip kaydedin. eğer parking brake kablosunu montaj sırasında topraklamışsanız çalışır,aksi halde tekrar söküp o kabloyu(yeşil kabloydu sanırım) topraklamanız gerekir.
  • arac 307 2002 model. teyb f700. arabanin direksiyondan kontrol ozelligini ve de sarki isimlerini filan ekranda gorebilmeyi saglayan bir aparat var midir? baska modeller de var da bu unite icin de mevcut mu?
  • Arkadaslar bende 700bt almayı düşünüyorum ama kafama üç konu takıldı. Birincisi cihazın radyo frekans problemi.. bu çok önemli değil belki ama insan bütün özelliklerini kullanmak istiyor İkincisi ipod kullanmak içi cihazın üstünden ipodu kumanda etmek için ayrı bir kabloya ihtiyaç varmı yoksa ipodu bilgisayara bağlamak için kullandığımız kablo yeterlimi. iu230 kablosu ne gibi ek özellikler sunuyor. üçüncüsü ve en önemlisi ise güvenlik sorunu bu cihazı kullananlar nasıl bir güvenlik sağlıyorlar çünkü cihazın kafası çıkmıyormuş bu bana büyük saorunmuş gibi geldi... saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: tunacullu

Arkadaslar bende 700bt almayı düşünüyorum ama kafama üç konu takıldı. Birincisi cihazın radyo frekans problemi.. bu çok önemli değil belki ama insan bütün özelliklerini kullanmak istiyor İkincisi ipod kullanmak içi cihazın üstünden ipodu kumanda etmek için ayrı bir kabloya ihtiyaç varmı yoksa ipodu bilgisayara bağlamak için kullandığımız kablo yeterlimi. iu230 kablosu ne gibi ek özellikler sunuyor. üçüncüsü ve en önemlisi ise güvenlik sorunu bu cihazı kullananlar nasıl bir güvenlik sağlıyorlar çünkü cihazın kafası çıkmıyormuş bu bana büyük saorunmuş gibi geldi... saygılar

1.si radyo frekans için bir çözüm yok,ama önemlide diil gerçekten,sonuçta tek frekanslı olan birçok kaliteli radyo var. 2.si ipod uiv-230 kablosuna ihtiyacın var,o olmadan ipodu direk bağlayamıyorsun cihaza. o kabloda sarı kırmızı beyaz uçlar falan var,böylece ipoddaki görüntü ve sesi o şekilde iletiyor avic cihazı,usb'yi de kontrol için kullanıyor ipodu. o kablo şart yani. apple'ın ipod/iphone component kablosuda iş görüyor,ama o kabloda 49 dolar falan amerikada. 3.sü için kaskoya ilave ettirmek ve olmaması için dua etmek dışında pek bir çözüm yok çünkü cihaz sabit ve özellikle istanbulda dikkat çekiyor.

• Merhabalar, AVIC-F900BT kullaniyorum. 1 hafta kadar once yeni cikan 2.005000 versiyon numarali nisan 2009 firmware update'ini yukledim. Cihaz sorunsuz caismaktaydi. Birkac kez calistiktan sonra ekran siyah oldu ve calismamaya basladi. Guc gelip gelmedigini kontrol ettigimde ilk once gucun gelmedigini gordum. Sigortanin atmis oldugunu gordum ve degistirdim. Sigortayi degistirmeme ragmen cihaz calismadi (hatta fan sesi bile gelmiyordu). Cihazin arkasindaki 10 Amperlik sigorta saglam gorunuyor. Sorunun ne olabilecegi ile ilgili olarak pioneer teknik servisini aradim. Aracimin ne oldugunu sordu ve Opel Corsa oldugunu ve in Touch modeli ile aracin ustunde geldigini soyledim. Durumu kisaca anlattim... Cihazi opel servisine goturmem ve oraya gostermem gerektigini soylediler ve soyle bir bilgi verdiler: "900bt icerisine opel servisi tarafindan aracla ilgili olarak ozel bir yazilim yuklenmesi gerekebilir!.." Bu konu hakkinda bir bilgisi ya da fikri olan var mi? Ya da benim gibi avic serisi bir navigasyon cihaziyla boyle bir sorun yasamis olan var mi?
    ---
    Problemin cevabihttp://forum.donanimhaber.com/m_27413890/mpage_3/key_/tm.htm#31453708 gonderisinde cozulmus bulunmaktadir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakipyasar -- 4 Mayıs 2009; 15:04:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: abdkct

http://66.59.250.9:8000/Login
    bu FTP sitesinde f700bt ve f900bt için backup dosyaları var.
    Username : avic
    password : password yok

şifre değişmiş olabilir mi giremedim de
  • quote:

Orjinalden alıntı: y.seyrek

dostum ben auto4soundless diye bir saticidan almiştim.10 numara.odemeyi yap ertesi gun kargo teslim ediliyor.16 gunde gumruge gelmişti yanılmiyorsam.

gümrükteki uygulama ile ilgili bilgi verebilir misiniz duruma göre isterseniz PM de olabilir

teşekkür ederim
  • 1 gunde halledebiliyorsun.izmirde ptt ye gelmişti adliyenın oraya.sadece gumruk memuru kontrol ediyor, vergi miktarini belirliyor oduyor ve aliyorsun.faturasını ıstiyor ben paypal cıktısını verdim kabul etti.tutar fazla oldugu icin biraz işi yokusa surme ihtimalleride olabilir.iyibey.com da detaylii anlatimlar mevcut.orasi rehber olur.
  • peki bu DVD bölge ve Radyo Frekans problemini halletmenin yolunu hala mı bulamadık 3 kuruşluk çinli aletler bile seçenek koyuyor bu alette böyle bir sorun nasıl olur inanılmaz birşey aslında
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayalbert

peki bu DVD bölge ve Radyo Frekans problemini halletmenin yolunu hala mı bulamadık 3 kuruşluk çinli aletler bile seçenek koyuyor bu alette böyle bir sorun nasıl olur inanılmaz birşey aslında

dostum cınlıler buraya gonderdikleri icin boyle bir sorun olmuyor.ha eger 2 sını bir arada sunuyorlar diyorsan o başka.maalesef pioneer boyle yapmamiş.bir cozumu vardir mutlaka ki ben bir yerde denk geldim ama uzerinde durmadim.cevirici anten gibi birseyler ama bu konuda ne bilgi sahibiyim teknık olarak ne de okudugum metin aklimda.ama acıkcasi ne dvd yi ne radioyu kullanmiyorum ve de eksikliklerini hissetmiyorum.sadece dili turkceye ceviremedik bi o kaldi..
  • benimde f90bt önümüzdeki hafta elime geçmiş olacak bu başlığı daha önce göremediğime üzüldüm . belki almaktan vazgeçerdim :D türkiye haritasını bu cihazda da f900bt deki gibi halledebilirmiyiz onu öğrenmek istiyodum.
  • quote:

ben bir yerde denk geldim ama uzerinde durmadim.cevirici anten gibi birseyler ama bu konuda ne bilgi sahibiyim teknık olarak ne de okudugum metin aklimda.

okuduğun yer aklında mı belki anlayan birini bulurduk
  • yazilmismi goremedim ama
    avic411.com forumda hersey mevcut

bende haftasonu garantili f900bt aldim
    uzerinde 1.9 versiyon var 2.00100 veya 2.00500 versiyona upgrade edecegim turkce ses turkiye haritasi gibi olaylarda sorun varmıdır yad abask bolgesel sorun
    ayrıca 2008.7 ve 2008.10 haritaları da yuklenebiliyor yarın versiyon upgrade ve harita guncellemesi yapacagim

suan uzerindeki 1.9 versiyonda turkce yonlendirme var ama pioneer.eu adresinkdie 1.9 u cektim backup icin icinde turkce yonlendirme yoktu tam olarak turkiyeye ait 1.9 bir yerlerde varmıdır ,yoksa ben cihaz uzerinden backup alacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goofyitu -- 26 Nisan 2009; 21:12:42 >
  • avic411 i araştırdım tamamen diyemem ama bu konu ile alakalı birkaç başlığı inceledim
    dvd için bazı çareler olduğu söyleniyor
    ama radyo için hardware in farklı olduğu üzerinde mutabık kalınmış gibi
    bir vatandaş eski bir pioneer cihaza birkaç elektronik ek yapıp çalıştırmış ama avic f900BT ile alakalı bir çözüm üreten olmamış henüz
    zaten italyanlar ispanyollar falan da amerikadan ucuza alma hayallerinde ama onlar da aynı nedenden dertli
  • DVD Region free içinhttp://dvdexploder.com/ sitesinden yararlanan oldu mu hiç ?
  • arkadaşlar f90bt nin servis manuel i ni inceleyen var mı ? orda bu dvd region ile ilgili bir bölüm gözüme çarptı da ...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.