Şimdi Ara

Bir sayının sıfıra bölümü neden tanımsız/sonsuzdur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
50.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir sayının sıfıra bölümü neden tanımsızdır?

Ya da limitteki ifadeyle neden sonsuzdur? (Lise son öğrencisiyim ve limit konusuna yeni geçtik.)

"x/0" ile neden hiç işlem yapamıyoruz?

• quote:

Orjinalden alıntı: berat23

quote:

Orjinalden alıntı: EngineerInDefenceInd

quote:

Orjinalden alıntı: berat23

büyük matematkçi raskolnikovdan bu sorunun cevabını merakla bekliyorum.

kendisi (sanırım kendi isteği ile ya da başka bir sebepten) 25-26 gün kadar aramızda olamayacak. Ama zaten yeterince anlamlı açıklamalar yapılmış durumda..Bence bu açıklamları değerlendirin.

herkes işini yapacak.sen nasıl başbakandan ülkeyi en iyi şekilde yönetmesini bekliyorsan ,bende matematikçiden bunu açıklamasını bekliyorum.tabi matematikçinin filozof olmasına alışmış bireylerde bu yan etkiler gösterebilir.yatın uyuyun geçer.

bu açıklamalar bana yetmiyor.bir matematikçi bu konuya daha vakıftır,derinlemesine bir açıklama yapar diye düşünüyorum.yoksa marxamı sorsaydım?

Neden bu kadar sert yorumda bulundunuz acaba merak ettim? Bende matematik okuyorum. Analiz 1 ve 2 derslerinden edindiğim bilgilere göre yazılan mesajlardaki bilgiler yetersiz değil.Bahsettiğiniz "büyük matematkçi raskolnikov " akademik kariyeri olan biri mi bilmiyorum. Şuanda 'yaşayan' Türkiyenin en büyük matematikçilerinden biri ve kendisi hocam olan Prof. Dr. Ekrem Savaş a bu konuyu sorar ve bilgilerini paylaşırım arzu ederseniz.

not: Ekrem Savaş içinhttp://www.iticu.edu.tr/Fen-Edebiyat/cv/e_savas/index.htm linkinden bilgi alabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.