- x
deli olacam kredi alamiyorum
31 Cevap20600 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

28 Mesaj
23 Ekim 2008; 17:33:43 

Selamlar,

Yaf 2 sene evvel bir kredi kartımı kırıp atmıstım ve karti iptal ettirdiğimi saniyordum 100ytl borcu varmıs ve 3 ay sonra adliyelik olmuş borc otomatikman ve ben bankalarin kara listesine 100ytl borc yuzunden 2 seneden beri girmiş bulunmaktayim.. Tüketici kredisi çekip araba almayi planliyordum kredi vermediler 2700YTL aylik kazancım var bunun 2100 YTL'si bordro ile belgelenebiliyo üstelik TR'nin köklü firmalarından birinde çalişiyorum ve 6 yılı aşkındı aynı firmada çalişmaktayim.. Sizce 100YTL'lik borc yuzunden tum kredibilitemin bitmesi doğalmidir? ?? veya arac kredisine basvursam tüketici kredisine göre dahamı verme sanslari yüksek aracı hipotek ettikleri için?

Birde son olaraktan aracın %100'une kredi kullanabiliyorrmuyuz yani hiç peşinat vermeden araba alma şansımız nedir? bi ara gazetelerde görmüştüm bu tip kampanyalar ama sonradan hiç göremedim nedense krediyle araba satan galerici veya Hyundai bayisi arkadaslar aramizdaysa kredi basvurusu konusunda bana yardimci olurlarsa sevinirim.. Almak istediğim araba Hyundai FX Coupe 1.6 (bu arabanın ikinci elini istiyorum aslında rutuşlu kasası hiç hoşuma gitmiyor)

şimdiden çok teşekkürler

lucky

2256 Mesaj
23 Ekim 2008; 17:37:02 

kara listedeysen şu kriz söylentilerinin dolaştığı bir ortamda kredi alabilmen çok zor zaten faizlerde yükseldi kredi alıp araba almak manıtkı değil gibi

214 Mesaj
23 Ekim 2008; 18:22:26 

kardeş senın durumunda cok kişi var bu sıralar bankalar işi çok sıkı tutuyor. amerikada bir çok banka battı. buradakilerde kriz muhabbeti var diye kimseye kredi vermıyorlar kolay kolay...

sana tavsiyem kardeşiniz yada varsa eşiniz çeksin krediyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 23 Ekim 2008; 18:17:40 >

Peugeot 206

Panaromic 1.4

328 Mesaj
23 Ekim 2008; 19:01:21 

bildigim kadarıyla kara liste silinmiyor.

2832 Mesaj
23 Ekim 2008; 19:42:01 

kara liste 5 sene sonunda merkez bankasından siliniyor.

Ancak k.k.b (kredi kayıt bürosu. bankaların ortaklaşa kurduğu bilgi havuzu şirketidir) bilgi amaçlı bu verileri hemen silmiyor.

Bankalarda o anki ekonomik duruma göre (risk durumuna) bu verileri değerlendiriyor.

Belki ekonomik durum biraz olumlu gelişirse sorun kalmaz ama şu aralar sadece senin için değil çoğu insan için zor.

Birisi bana 'Napıyorsun' diyince, kısık bir sesle 'Hiç' diyorum.
Kimse anlamıyor;
H'ayatın İ'çinden Ç'ıkamıyorum.

"Yüreğin, kadını erkeği yoktur. Bi mert olanı vardır, bir de namert olanı"...

55 Mesaj
23 Ekim 2008; 20:52:38 

kara listeye alındıysan eğer 5 sene boyunca hiçbi bankadan kredilerle ilgili işlem yapamazsın. ne zamanki merkez bankasından kaydın silinir o zaman kredi çekebilirsin, yani havada bulut sen krediyi unut

Eğitim Birliği: KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU
Esas Birliği : İL J.K.LIĞI/KARS

4122 Mesaj
23 Ekim 2008; 21:08:50 

100 ytl bugün için yüksek bir rakam ben 8.5 ytl için kanuni takibe dülşmüş adam gördüm

idari veya kanuni takibe düşmüş hiç bir kimseye hiç bir banka kredi tahsis edemez yasal bir suç işlemiş olur

bireyselleri bilmiyorum ama ticari kredilerde hemen hemen tüm bankalar önlem amaçlı 12 aydan uzun vadeli kredi vermiyor

http://forum.donanimhaber.com/m_70018429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70018429

1965 Mesaj
23 Ekim 2008; 22:01:45 

durumunuzun krizle alakası yok kara listeye girdinizmi nomal zamandada kredi alamazsınız.

191 Mesaj
23 Ekim 2008; 23:29:26 

ziraat bankasına git arkadaşım....

şu an özel bankalar krediye soğuk

100 ytl komik para bunu bankacılarda görüyoo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurhimmet -- 23 Ekim 2008; 23:25:03 >

3485 Mesaj
23 Ekim 2008; 23:59:22 

ben adliyelik olmadan sırf kredi kartımı 3-5 gün geç yatırıyorum diye kredi alamadım hemde kredilerin millete belgesiz dağıtıldığı dönemde 4 banka birden geri çevirdi talebimi

üstelik bu 4 bankanın ikisnin kartı vardı bende 2 senedir biraz gecikmelide olsa kullanıp ödüyordum kartları bolcada faiz ödüyordum

ne iş anlamadım tipimden bu adam ödemez diye düşünüp vermiyorlar heralde kızmıştım o dönem ihtiyacımda vardı kartlarımıda iptal ettirmiştim gerçi iki kartın limiti istediğim krediden daha fazlaydı sonradan çekip kullanaydım dedim ama hacizlik oluruz bi evimiz var onuda bankaya kaptırırız korkusuyla yapamadım

alamadığım isabet olmuş gerçi kriz mriz ayağına batıp gidecektik belkide o dönem kredi almış olsam daha 12 ay ödemem vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 24 Ekim 2008; 0:06:19 >

182 Mesaj
24 Ekim 2008; 0:00:16 

quote:

Orjinalden alıntı: ozgurhimmet

ziraat bankasına git arkadaşım....

şu an özel bankalar krediye soğuk

100 ytl komik para bunu bankacılarda görüyoo..

evet haklısınız ama banka şöyle de düşünebilir;100ytl yi ödemeyen birisi onca miktarı nasıl ödesin

1049 Mesaj
24 Ekim 2008; 11:06:42 

Peki arkadaşlar, şu anda hala ihtiyaç kredisi borcu olan bir kişi 2.bir kredi çekebilir mi? Örneğin söz konusu ihtiyaç kredisinin 24 ay vadesi kalmış ve toplamda 10.000 YTL borç kalmış.20.000 YTL çekip, kalan 10.000 YTL'yi kapatıp, geriye kalan 10.000 YTL ile araba alınabilir mi? Banka verir mi?

İmzanızı atarken dışarıya taşırdığınız tespit edilmiştir. || İmza kurallarımız öyle katıdır ki imzaya karşı olduğumuz söylenebilir.
"Tanrı zar atmaz"

2116 Mesaj
24 Ekim 2008; 11:18:22 

quote:

Orjinalden alıntı: vural_kral

Peki arkadaşlar, şu anda hala ihtiyaç kredisi borcu olan bir kişi 2.bir kredi çekebilir mi? Örneğin söz konusu ihtiyaç kredisinin 24 ay vadesi kalmış ve toplamda 10.000 YTL borç kalmış.20.000 YTL çekip, kalan 10.000 YTL'yi kapatıp, geriye kalan 10.000 YTL ile araba alınabilir mi? Banka verir mi?

Ali Bank'ın parasını Veli Bank'a diyorsun yani

Kredi başvurusu sırasında aylık düzenli gelir ve giderlerinizi bildiriyorsunuz. Giderler arasında mevcut aylık kredi ödemenizi de belirteceksiniz ve bankanın değerlendirmesini bekleyeceksiniz. Yoksa halihazırda kredi borcu ödeyen bir daha kredi alamaz diye kesin bir kural yok ama şansınızı düşüreceği de bir gerçek.

Ama şu da var ki faizinin büyük kısmı zaten ödenmiş olan bir kredi borcunu erken kapatmak için tekrar kredi alıp yeni bir faiz yükünün altına girmek mantıklı değil. En güzeli kalan kredi ödemelerine aynen devam edip araba için ayrıca 10 bin YTL kredi almaktır.

2012 Citroén C4 Exclusive MCP + Cam tavan

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ekim 2008; 11:29:10 

Malesef Merkez Bankası kayıtlarında Kara listeye düşmüşsünüz ve kredi almanız çok zor hatta olanaksız..Millenyum Bank'a falan sorun derim..

28 Mesaj
24 Ekim 2008; 11:37:06 

aslında tam olarak kara listede olup olmadigimi bilmiyorum sadece idari takibe düşmüssünüz zamanında diyorlar

lucky

22 Mesaj
24 Ekim 2008; 12:10:10 

bankacıdan cevap,

öncelikle kredi kartı borcunuz ne aşamada,
eğer ödediyseniz ve hala takipte görünüyorsanız, bunu o bankaya başvurarak düzelttirebilirsinz.

banka başvurularda takipte geçen süre ve miktarı dikkate alır. yani kısa bir süre takipte kalırsanız bu ufak bi rakamsa bu pek dikkate alınmaz. ancak 50 ytlniz 1 yıl takipte kaldıysa işiniz zordur. kriz dönemlerinde kredi işlerinden uzak durun derim. faiz ve komisyonlar aşırı yükseldi. kredi alarak satın alacağınız malın size sağlayacağı katma değeri ödeyeceğiniz faiz ve komisyonlardan yüksek ise kredi alın derim nacizane...

LENOVO CORE 2 DUO T5450 3 gB rAM
CANON A590 IS

4420 Mesaj
24 Ekim 2008; 12:10:27 

Eğer şu an için otomobil çok çok gerekli değilse kesinlikle almayın.Önümüzün ne olacağı belli değil,kendinizi borç altına sokmayın derim.
Ayrıca yukarıda arkadaş çok iyi açıklamış.Geri ödemede ilk aylar ağırlıklı olarak faiz tahsil edilir,yani siz kalan borcu kapatmak için kredi çekerseniz gereksiz bir faiz yükünün altında kalacaksınız.
Hocam bu kredi işine bankalara elinizi kaptırsanız kolunuzdan olursunuz aman aman dikkat derim.

4163 Mesaj
24 Ekim 2008; 12:16:09 

Kara listede olmana bişey diemiorumda . Yalnız artık bankalar kredi vermeyi kestiler . Eskiden sokakda bile yapısıolardı bi nüfus cüzdanı fotokopisiyle kredi die . şimdi artık ticari krediyi bile vermiolar. Yada vermek için çok insan seçiolar.Herkeze vermıolar artık kısacası. malum kriz

298 Mesaj
25 Ekim 2008; 13:59:17 

şu ortamda, hatta her durumda kredi ile araba almak ne kadar doğru...bence kredi işine hiç girmemek lazım........

adalet için...

2753 Mesaj
25 Ekim 2008; 14:22:41 

http://www.eminoto.com.tr/Default.aspx

sabırlı biriyseniz,faizsiz vade farksız otomobil alım sistemini inceleyiniz...

HONDA CIVIC HB 1.8 SPORT I-SHIFT AMT PRINS KİT

Mitsubishi COLT hakkında her türlü soru için 7/24 PM atabilirsiniz...

214 Mesaj
25 Ekim 2008; 17:06:49 

Arkadaşlar bugün HONDA ya gittim ve şu an hiç kimseye araba kredii verilmediğin söylediler.geçici olarak durdurulmuş:)))

bu ne iş anlamadım araba alıcaz vermiyorlar...

Peugeot 206

Panaromic 1.4

182 Mesaj
26 Ekim 2008; 0:28:50 

hmm o zaman nakit ile almak gerekli
ben nakit sıfır almayı planlıyorum,arabamı verip üste de bir miktar vereceğim,sanırım o zaman hesaplı alabilirim,kredi vermediklerini öğrenmem iyi oldu

2753 Mesaj
26 Ekim 2008; 0:45:39 

quote:

Orjinalden alıntı: aliozaltin

Selamlar,

Yaf 2 sene evvel bir kredi kartımı kırıp atmıstım ve karti iptal ettirdiğimi saniyordum 100ytl borcu varmıs ve 3 ay sonra adliyelik olmuş borc otomatikman ve ben bankalarin kara listesine 100ytl borc yuzunden 2 seneden beri girmiş bulunmaktayim.. Tüketici kredisi çekip araba almayi planliyordum kredi vermediler 2700YTL aylik kazancım var bunun 2100 YTL'si bordro ile belgelenebiliyo üstelik TR'nin köklü firmalarından birinde çalişiyorum ve 6 yılı aşkındı aynı firmada çalişmaktayim.. Sizce 100YTL'lik borc yuzunden tum kredibilitemin bitmesi doğalmidir? ?? veya arac kredisine basvursam tüketici kredisine göre dahamı verme sanslari yüksek aracı hipotek ettikleri için?

Birde son olaraktan aracın %100'une kredi kullanabiliyorrmuyuz yani hiç peşinat vermeden araba alma şansımız nedir? bi ara gazetelerde görmüştüm bu tip kampanyalar ama sonradan hiç göremedim nedense krediyle araba satan galerici veya Hyundai bayisi arkadaslar aramizdaysa kredi basvurusu konusunda bana yardimci olurlarsa sevinirim.. Almak istediğim araba Hyundai FX Coupe 1.6 (bu arabanın ikinci elini istiyorum aslında rutuşlu kasası hiç hoşuma gitmiyor)

şimdiden çok teşekkürler

bankasya 0 km araçlarda 0 peşinat ile 36 ay vade yapıyor...

http://www.bankasya.com...eysel/tasit_kredisi.jsp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bacey -- 26 Ekim 2008; 0:40:57 >

HONDA CIVIC HB 1.8 SPORT I-SHIFT AMT PRINS KİT

Mitsubishi COLT hakkında her türlü soru için 7/24 PM atabilirsiniz...

6547 Mesaj
28 Kasım 2008; 16:00:31 

quote:

Orjinalden alıntı: aliozaltin

Selamlar,

şimdiden çok teşekkürler

Çok benzer bir durum bende de mevcut.

250 lira için kara liste söz konusu ve bende şuan saygın bir kuruluşta piyasa şartlarına göre iyi bir maaş alıyorum ama tüm kredi kartı başvurularım iptal ediliyor.

Çok can sıkıcı bir durum

Şampiyon olmak mümkün, Fenerbahçe olmak imkansız...

2784 Mesaj
28 Kasım 2008; 16:35:51 

Peşin para herzaman iyidir, bunun iyi tarafından bakın en azından kredi kartı borcununuz olamayacak, ihtiyaç olmayan bişi göz karartıp alamayacaksınız ki peşin para çıkarken insan ne kadar zorlanıyor değilmi... Bence kötüden ziyade iyi bir durum.. bir ironi aslında...

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

3179 Mesaj
28 Kasım 2008; 17:20:19 

gelir belgenizin belli bir oranına kadar kredi veriyorlar
sonuçta kredi alan kişinin moralini bozmadan bir ödeme modeli oluşturulmalı
(sonuçta ödeyemeyip elindeki malı kaybetmesin diye)

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG

2809 Mesaj
29 Kasım 2008; 7:11:38 

quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

Peşin para herzaman iyidir, bunun iyi tarafından bakın en azından kredi kartı borcununuz olamayacak, ihtiyaç olmayan bişi göz karartıp alamayacaksınız ki peşin para çıkarken insan ne kadar zorlanıyor değilmi... Bence kötüden ziyade iyi bir durum.. bir ironi aslında...

Çok güzel bir yorum. Peşin para ile tam ayağınıza göre bir yorgan alırsınız. Eğer daha büyük bir yorganda ise gözünüz yorgandan olma riskini gözönüne almak lazım.

Öte yandan kredi borcunun üstüne arabaya yapacağınız masrafları düşünürseniz arabaya istediğiniz gibi binemeyeceğiniz ortada.

Kevgir sudan ne çıkarır ki?

3106 Mesaj
7 Mart 2010; 14:25:50 

quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

Öğretmen bir arkadaşım araç almak için ING'den ve Akbank'dan kredi çekti. Daha sonra askerliğe başvurdu ve uzun dönem çıktı. Gittiği yer Şırnak olunca hem maaşı yüksek, hem de parayı harcayacak yeri yok tabi. Önce Akbank'ın borcunu kapattı. Daha sonra ING'ye biraz para yatırdı ve aylık taksitleri düşürdü. Garanti Bankası'nın askeri personel için düşük faizli kredisi varmış. Rakamları tam hatırlamıyorum ama, misal vereyim, ING'ye olan toplam geri ödemesi 14.000 TL iken, hemen öderse 11.000'e düşüyor. O da gidip Garanti'den 12 aylık 11.000 TL'lik kredi çekiyor. Bunun da toplam geri ödemesi 12.000 TL. Yani adam ING'deki borcunu tamamen kapatarak 2.000 TL kara geçmiş durumda.

Kısacası kredi borcu olan bir insan gidip 2. bir kredi çekebilir. Hatta elinde parası varsa ve akıllı davranırsa kara bile geçebilir

J.F.I.P. (37°23'44.58"N - 27°12'49.71"E)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mart 2010; 14:49:20 

Arkadaşlar ben de devlet memuruyum 2004 yılında başıma gelen bir aksilikten dolayı kanuni takibe alınmıştım.
Bu yıl kredi çekmek için bankayla görüştüm ve bi de ne göreyim ?2004 yılındaki o olaydan sonra hala karar listedeymişim.Ne yapmam lazım diye sordum araştırdım ve çıkan sonuçlara göre de hemen davalı olduğum bankayı aradım müşteri temsilcisiyle görüştüm.Olayın üzerinden 6 yıl geçti 5 yılda silinmesi gerekiyor diye söyledim.tamam efendm biz kkb ye düzelte talebmizi iletiyoruz size döneceğiz dediler ve 1 hafta sonra beni aradılar şimdi kara listede değilim .

yani bu 5 yıllık süre otomatik olarak işlemiyor.Bu 5 ylın sonunda sizin bizzat bankanızla görüşüp hakkınızdaki olumsuz sicilin silinmesi için talepte bulunuyorsunuz ve siliniyor.
Guest
7 Mart 2010; 14:57:12 

konu hortlamıs

64 Mesaj
12 Mart 2010; 2:50:13 

Bence bu kredi işlerine hiç girmeyin derim. Hiç bir hayrını göremezsiniz.

4493 Mesaj
12 Mart 2010; 3:04:57 

Konu biraz eski ve üyeye özel kalmış arkadaşlar. Kredi alımı ile ilgili tecrübesi olup da paylaşmak isteyenler veya sorusu olanlar konu açabilir.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.270