Şimdi Ara

HIS Radeon HD 4870'in ICEQ modeli üzerinde çalışmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece AMD-ATi tabanlı ekran kartları hazırlayan HIS, ICEQ serisinin son üyesi olan Radeon HD 4850 ICEQ4 ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bir süre öncesine kadar ATi'nin tek grafik işlemcili en hızlı modeli olan HD 4870 için ICEQ soğutmalı herhangi bir yeni model hazırlamayacağı konuşulan firma kolları sıvamış durumda.

HIS'in Türkiye ofisinden aldığımız bilgiye göre, HD 4870 ICEQ4 çalışmalarına başlayan firma, ar-ge çalışmaları planladığı doğrultuda giderse, yeni modeli pazara sunmayı hedefliyor. Çalışmaları başlayan ancak üretime gireceği veya ne zaman pazara sunulacağı henüz netleşmeyen modelin özelliklerine ait henüz resmi herhangi bir açıklama yapılmış olmasa da bilgiler elimize ulaşdıkça Donanım Haber farkıyla yayınlamaya devam edeceğiz.

• doların alıp başını gittiği şu günlerde, umarım referans tasarımla arasında çok büyük fiyat farkı olmaz.
  • biraz geç kaldı ama iyi bir İCEQ serisi çıkar inşallah
  • günaydın
  • hani çıkarmayacaktı?? zamanında haber ypaımıştı çıkmayacakdiye walla his hiç uğraşma dolar fırlamış kart fiyatları yükselmiş sen takıl kafana göre
  • gerçektende çok geç kaldılar ben artık bu modeli düşünmüyorum 55nm lik gtx290 ı düşünüyorum
  • HIS bu konuda çok geç kaldı... ATI nin baskı varmıydı acaba bu konuda, merak konusu...
  • ati referans modeli sattırmak icin böyle bir anlasma yapmıs olabilir belki...

piyasada palit ve club3d haricinde özel sogutma yok neredeyse...hepsinin vaberleri var ortalıkta hicbiri piyasada yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 23 Ekim 2008; 11:20:41 >
  • bu saatten sonra çalışmalarına bile gerek yok
  • Artık buna gerek yok, sürüyle özel soğutuculu 4870 var zaten piyasa... Çok geç kaldılar.

Hayır bide benim anlamadığım; "çalışmalar sürüyor" ne demektir ya? Adamların tek yapacağı 4870i alıp üstüne aynı soğutucuyu takmak 4850 gibi, nedir yani bunun üstünde bu kadar çalışılması gereken şey?
  • hiç gerek yok zaten çıksa 20 dolar fark olur kafadan okadar fark vereceğime alırım sapphire zaten 4870 fazla ısınan bi kart değil
  • ben mi yanlış okudum yoksa yanlış mı yazılmış haberde, HIS iceq4 turbo HD4850 intel tabanlarda çalışmıyor mu?
  • Hahaha 4870 ilk çıkarken bir çok kişi iceq serisini beklicem vs vs diyordu yazık ettiler...Ne bu kadar beklemeye değerdi nede o kadar para bayılmaya ki hala ortalarda yok kendisi..Sapphire 4870 aldım kullandım hatta sattımda ve inanıyorumki iceq çıktığında dağlar kadar fark olmayacak..Bu arada 5870 yakında çıkar bence ona hazırlansınlar bu kadar ağır çalışıyorlarsa anca çıkarırlar iceq 5 modelini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espada1 -- 23 Ekim 2008; 13:11:15 >
  • 4850'ler iinde en kalitesi iceq4 modeli işçilik ve pcb kalitesi bakımından 4870'de de yine iceq4 oalcaktır
  • XpertVision'un ürünleri bence daha eyü gibi. Ama geç kaldılar artık...
  • Bunun yerine Sapphire 4870 + bir su soğutma bloğu ne ses kalır ne seda cillop gibi soğr... Şu Nvidia atağını bir görelim fiyatlar düşsün hele... Nasılsa kur artık 1.6 nın altına düşmeyecek 4-5 ay...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

Artık buna gerek yok, sürüyle özel soğutuculu 4870 var zaten piyasa... Çok geç kaldılar.

Hayır bide benim anlamadığım; "çalışmalar sürüyor" ne demektir ya? Adamların tek yapacağı 4870i alıp üstüne aynı soğutucuyu takmak 4850 gibi, nedir yani bunun üstünde bu kadar çalışılması gereken şey?

His; Iceq soğutmalı kartları üretirken en kaliteli GPU ları seçer. Ayrıca Hd4870 deki Iceq soğutma ile Hd4850 dekinin aynı olacağını sanmıyorum.
    Ayrıca bu kadar geç ürün çıkarmanın dezavantajını sağlam GPU lara sağlam voltaj vererek çılgınca bir O.C kapasitesi sunarak telafi edebilir...

Mesela Hd3870 850Mhz ile direk çıkarılmıştı. HD4870 te 850mhz ile standart üretilse birde 900-950mhz ye kadar kullanıcıya pay bıraksa (HD3870 de bunu yapmamıştı, ancak Iceq HD3870 vmod ile çok rahat bir şekilde 960mhz görebiliyordu, forumda incelemesi mevcut) çok iyi olurdu bence.

Üstüne üstlük 350$ i geçmemek kaydı ile piyasaya sürerse bence gayet güzel bir alternatif olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fettah34 -- 23 Ekim 2008; 16:55:03 >
  • Gerçekten çok geç kaldı.
  • Çokta geç kalımadı bence yeni kartlar en az 2009 haziran ayına kadar yok.nerden baksan 8.9 ay var bu süreç içinde his istedigini almış olur.
  • Geç Oldu Ama Bundan Sonra 4870 Alacaklara yeni Tavsiyemiz Bu Olacaktır...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.