Şimdi Ara

Daha düşük TDP'li Core i7 işlemcileri önümüzdeki sene için planlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel'in önümüzdeki ay kullanıma sunacağı Nehalem tabanlı, Bloomfield serisi Core i7 işlemcilerin tamamında ısıl güç tasarımı (TDP), 130 watt'dan daha düşük olmayacak. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan dört çekirdekli yeni işlemciler bilindiği üzere 3 kanal DDR3 desteği sunan entegre bellek kontrolcüsüne de sahip olacak.

Modeline göre 2.6GHz ile 3.2GHz'de aralığında çalışacak ilk Core i7 modellerini takiben Intel daha düşük ısıl güç tasarımına sahip olan Core i7 modellerini de pazara sunabilir. Henüz açıklanmış herhangi bir resmi veri olmasa da firmann dha düşük TDP'li dört çekirdekli Nehalem işlemcilerini gelecek yılın ilk yarısında pazara sunabileceği belirtiliyor.

Revizyon güncellemesi ile ısıl güç tasarımını aşağı çekecek olan firmanın daha düşük güç tüketimli dolayısıyla daha az ısınacak işlemcileri özellikle hız aşırtma tutkunlarının dikkatini çekebilir. Hatırlanacağı üzere AMD de son dönemde arka arka yaptığı güncellemeler ile yüksek TDP seviyesine sahip işlemcilerinde ısıl güç seviyesini aşağı çekmişti.

• 100w altına düşürebilirse güzel ama zannetmiyorum...
  • Hayret, sanki Microsoft'la Intel antlaşmış gibi... 2009 çıkacak olan Windows serisinin ismi 7. 2009 çıkacak olan Intel serisinin ismi ise yine 7.
    Bilmem'de bana sanki bir işbirliği var gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mistermax

Hayret, sanki Microsoft'la Intel antlaşmış gibi... 2009 çıkacak olan Windows serisinin ismi 7. 2009 çıkacak olan Intel serisinin ismi ise yine 7.
    Bilmem'de bana sanki bir işbirliği var gibi.

2 yahudi şirketi olarak işbirliği içinde olması doğal
  • Azcık daha sabretcez ee bide fiyatlarla aramda sorun var
    Sırf şu bellek kontrolcüsüne taktım test etmeden rahat edemicem
  • sistemi ufalttım pusuya yattım bekliyorum nehalemi 7-8 ay da olsa beklerim oyun felan çıkar o ara
  • bu aetler oc olmaz ya nasıl soğutucaz :(
  • uzulme sogutabilseydin bile i920 c2d'ler gibi oc olmayacak.digerlerinin fiyati zaten ucuk.284 dolarcik denen ve tahminim 600 ytl'den asagi gelmeyecek alet de 2.6@3.2 ghz oluyor onu da kasmislar.
  • Nm'ler küçüldükeçwatt oranı düşer genel olarak ama bunlarda artıyor.Üstelik oc oranı cre kadar iyi değilmiş.Ne diyelim hayırlısı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.