- x
AFT (Ağız İçi Yara) | Tedavi Tavsiyesi?
78 Cevap39788 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6875 Mesaj
22 Ekim 2008; 21:44:08 

Aralıklarla ağız içinde yara oluyor. Çevremde bazı kişilerde de aynı sorun var. İnternette araştırdım ve sayısız sebebi olabilir deniliyor ama kesin bi sebewbi veya çaresi yok. Oluştuktan sonra bi kaç şey yapılabiliyor ama oluşmasını önleyici bişey yok. Varmı bu sorunu yaşayıpta denediği bi tedavinin faydalı olduğunu söyleyecek bi arkadaş? Öyle lanet bişeyki insanı konuşurken bile defalarca düşünmeye çoğu kez vazgeçirmeye kadar varabiliyor verdiği acı. Su bile içilmiyor.

| Beşiktaş JK |
| Fifa 14 | iPhone 4S / 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |

675 Mesaj
22 Ekim 2008; 21:55:45 

tuzlu suyla gargara , veya eczaneden gargara iste yeşil renkte ama adını bilmiyorum anında üzerindeki iltihapları söküyo
yalnız benim dilimde çıkıyo ya dudakta felanda değil

267 Mesaj
22 Ekim 2008; 22:02:01 

eczaneden yeşil renkte olan gargara ile geçirebilirsin veya kabartma tozunu su ile karıştır,fakat tozun hepsini dökme yoksa miden kalkar ve istifra edebilirsin,dengeli şekilde yap hafif rakı gibi olsun görüntüsü yani;Neyse karıştırdıktan sonra 5 kere ağzında gargara yap her seferinde uzun süre tut ağzında 5-10 dk gibi.Kesin çözüm bu hacı ben şahsen yaşadım bu yöntemi de Anneannem söledi bana Ben ki daha 1 hafta öncesine kadar bu aftlardan çok çektim bi alt dudağımın dişeti ile birleştiği yerde bir de üst dudak ile dişeti birleştiği yer de (soğuk su)(çay bardağğında)

321 Mesaj
22 Ekim 2008; 22:02:25 

KEnacort gibi bir krem vardı, ağzımın içinde, damağımda bazen, ısırdığım için yaralar oluyordu.

kenaxort hemen geçiriyor,

İsmini doğru yazmamış olabilirim .sen bulursun doğrusunu veya biliyorsundurda bunu

1463 Mesaj
22 Ekim 2008; 22:08:15 

Ayyy 1 hafta köyde kaldım bundan oldu iğrençti yha x( sonradan bi krem verdi doktor geçti...

no pasaran

150 Mesaj
22 Ekim 2008; 22:34:25 

hertürlü gargara, ilaç, solisyon ve tedaviyi denedikden sonra çözümü buldum...

ilk başlarda zor olabilir acıta bilir ancak sonra çok rahatlıyorsunuz...

çok hafif nemli temiz bir diş fırçası ile sürte sürte üstündeki beyazlığı yolunca hemen geçiyor birşeyler yiyebiliyorsunuz..
ancak bunu aft tam olarak çıktıkdan sonra yapmanız lazım.. çıkma evresinde yaparsanız tekrar edebilir..

birde B vitamini eksikliği varsa takviye almanızı oneririm.. (1 2 sene boyunca)

595 Mesaj
22 Ekim 2008; 22:40:59 

çaresi kenacort veya beyaz bi toz var ismini unuttum felaket yakıyor o ikisi geçiriyor ama önerim kenacort ..

6875 Mesaj
22 Ekim 2008; 23:02:26 

Dudak içinde çıkanlara bu söyledikleriniz etkili olabilir. Fakat bendekiler öyle 1-2 tane dudak içi değil ki :( Ağzımın her tarafında çıkıyor. Yanaklarımın iç tarafı dilimde fln. Dudaktaki biraz büyük ama içeridekiler iğne batırılmış gibi ufak ufak...

Oralmedic diye bişeyden bahsediliyor. 5 saniyede olayı bitiriyomuş. Onu deneyeyim diyorum ama anlatılan kullanım şeklini ağız içine nasıl uygulicam onu düşünüyorum. Dudak içine tamam ama yanak kısmına veya dile nası yapıcaz hiç bilmiyorum.

Şu Oralmedic'in biraz üzerinde durmak lazım...

| Beşiktaş JK |
| @ExpendabLes_BJK |

3108 Mesaj
22 Ekim 2008; 23:06:04 

0

3398 Mesaj
22 Ekim 2008; 23:06:07 

Annemde de çok oluyor, Kemoterapi tedavisi alıyor,her gelişinde 1 hafta boyunca ağzında çok sayıda yaralardan çıkıyor.hep gargara yapıyor,konuşamaz hale geliyor çok pis birşey .

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

993 Mesaj
22 Ekim 2008; 23:42:33 

"TANTUM VERDE" al..

41 Mesaj
22 Ekim 2008; 23:45:22 

TUZ BASSSSSSSS

küfür ediceksin bana ama 1 günde geçiriyo

beAmver

2743 Mesaj
22 Ekim 2008; 23:46:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Gianfranco

0

Bu ilacı kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşım.

Arkadaşlar, Efendiler ve ey Millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, Dervişler, Müritler, Meczuplar memleketi olamaz! En doğru, en hakiki tarikat, Medeniyet tarikatıdır!

863 Mesaj
22 Ekim 2008; 23:48:48 

quote:

Orjinalden alıntı: semih_efendi

çaresi kenacort veya beyaz bi toz var ismini unuttum felaket yakıyor o ikisi geçiriyor ama önerim kenacort ..

karbonat olabilir mi

Allah yalnız renkleri yaratmış ve onları ayırt edecek, görecek gözleri yaratmamış olsaydı bu renkler neye yarayacaktı? Renkleri ve gözleri yaratıp da ışığı yaratmasaydı renkler ve gözler neye yarayacaktı? Bu üç şeyi birbiri için yaratmış olan kimdir? Bu eşsiz birliğin yaratıcısı kimdir? . (epiktetos)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ekim 2008; 0:18:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Alp

Bu ilacı kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşım.

Fena yakar,fakat etkilidir..

1695 Mesaj
23 Ekim 2008; 0:22:37 

ben de çok çekiyorum bu meretlerden hele dilinde çıktımı insanın tam bir işkence.. dilimin ucunda çıkmıştı bikere, ne zaman konuşmaya kalksan dilim dişime değdiğinde acıdan kıvranıyordum, konuşamıyosun bile..

araştırdım bi süre ben de ama kesin bi tedavisi ve sebebi yok... bi çeşit ülser gibi bişey.. Aftoz ülser diye geçiyor..

Tuzlu su ile gargara tavsiye ederim ben de.. dediğiniz ilaçlar da aklımda temin etmeye çalışacağım.. önerileriniz için teşekkürler..

burada da güzel bilgiler var aft ile ilgili:
http://www.hekimim.com/...ttikleriniz/aft/aft.htm

This world will soon be annihilated

1299 Mesaj
23 Ekim 2008; 0:24:20 

@Radeon...ŞİMDİ BENİM TAVSİYEMİ DİNLE.MESELA DİLİNİ AĞZINDA GEZDİRİRKEN AFT YARASININ DAHA İLK ÇIKTIĞI ZAMANLAR VAR MİNİCİK OLDUĞU ZAMANLAR.İŞTE O ZAMANLARDA DİLİNLE FARK EDİNCE HEMEN kenacort-a KREMİNDEN AL VE 3 KERE SÜR 5 DK BEKLET.KESİNLİKLE GEÇER.AMA EĞER BUNU YAPMAZSAN VE YARA BÜYÜRSE NE YAPARSAN YAP YARA GEÇMEZ BUNU BİL.BEN BU YÖNTEMİ YAPIYORUM ALLAHA ŞÜKÜR 1 SENEDİR NE YARA VAR NE BİŞEY.ÇIKINCA HEMEN SÜRÜYORUM KREMİ BİTİRİYORUM YARAYI.İYİ AKŞAMLAR...

COMINGSOON

4209 Mesaj
23 Ekim 2008; 0:24:31 

beyler benimde radyoterepi sonrası ağzımda ve dilimde yara oluştu.ayrıca acı yiyemiyorum bu yüzden.zerre kadar acıda tutuşuyorum.

ve en önemli sorunum.tükürük bezlerim iflas etti çalışmıyo.kendi suyumu üretemiyorum.çok kötü durumdayım ya

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

404 Mesaj
23 Ekim 2008; 0:29:51 

Öncelikler belirtmeliyimki ağızda çıkan aftöz lezyonların büyük kısmı idiyopatik dediğimiz nedeni tam olarak bilinmeyen ancak bağışıklık sistemi ile ilgili bazı problemlerden ileri gelir.Bunların tam olarak tedavisi yooktur.Sadce lezyonlar oluştuktan sonra ağrıyı azaltıcı ialçlar ile kortikosteroid grubu ilaçlar(Kenakort orabase gibi) verilir.Ancak aftöz lezyonlar aralarında Behçet Hastalığınıda bulunduğu bir çok hastalığın bulgusu olarakta karşımıza çıkabilir.Bu nedenle öncelikle bir dahiliye uzmanına başvurmanızı öneirrim. Geçmiş olsun.

KAYIP KENTİN YAKIŞIKLISI...
PANASONİC ES8807

6875 Mesaj
23 Ekim 2008; 1:21:04 

quote:

Orjinalden alıntı: vedkum

@Radeon...ŞİMDİ BENİM TAVSİYEMİ DİNLE.MESELA DİLİNİ AĞZINDA GEZDİRİRKEN AFT YARASININ DAHA İLK ÇIKTIĞI ZAMANLAR VAR MİNİCİK OLDUĞU ZAMANLAR.İŞTE O ZAMANLARDA DİLİNLE FARK EDİNCE HEMEN kenacort-a KREMİNDEN AL VE 3 KERE SÜR 5 DK BEKLET.KESİNLİKLE GEÇER.AMA EĞER BUNU YAPMAZSAN VE YARA BÜYÜRSE NE YAPARSAN YAP YARA GEÇMEZ BUNU BİL.BEN BU YÖNTEMİ YAPIYORUM ALLAHA ŞÜKÜR 1 SENEDİR NE YARA VAR NE BİŞEY.ÇIKINCA HEMEN SÜRÜYORUM KREMİ BİTİRİYORUM YARAYI.İYİ AKŞAMLAR...

Yaralar krem sürülecek yerde dudak içi olduğu gibi dilimde ve yanaklarımında iç tarafında çıkıyor. Oralara krem sürme olayını nasıl yapıcaz ki? :(

Gargara tarzı bi ilaç olsa belki iş görür. Tuzlu su ile gargarayı denedim ve dünyam karardı. Sonrasında faydalımı oldu olmadımı bilmiyorum ama o anki acı tarifsizdi...

2 gün önce eczaneden uyuşturucu bi losyon aldım. Yemek yemeden önce ağzımda gargara yapıyorum. Tadıda şekerli bişey. Acıtma olayı flnda yok. Gargara yaptıktan sonra 10-15 dakka uyuşturuyor. Yediğim yemekten tad almıyorum belki ama karnım doyuyor acısız bi şekilde :)

Mesele çıktıkran sonra değil çıkmasını engellemek aslında ya bakalım neler yapabilceğiz...

Cevap ve tavsiyeler için herkese teşekkürler..

| Beşiktaş JK |
| @ExpendabLes_BJK |

832 Mesaj
23 Ekim 2008; 1:25:17 

quote:

Orjinalden alıntı: firtikk

Fena yakar,fakat etkilidir..

daha demın surdum agzımın ust tar afında volkan benzeri iceri dogru bi yara cıktı ya.Kabardı Cay yakmıstı agzımı ondan sonra oldu.Umarım gecirir su ilaç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtus -- 23 Ekim 2008; 1:21:35 >

321 Mesaj
23 Ekim 2008; 1:27:54 

hacu sen şu kenakort-a kremini al 1.5 YTL falandı, küçük tüplerde satılıyor zaten

ağzımın içindeki yaraya kremi sürüyorum

Sürülen yer hissizleşiyo, dilimle oraya dokunuyorum falan, çok değişik bi his geliyo kum gibi,

zaten akşam sürüp yattım mı sabaha iyileşiyor bende

Tavsiye ederim....

6875 Mesaj
23 Ekim 2008; 1:32:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Dhqwer

hacu sen şu kenakort-a kremini al 1.5 YTL falandı, küçük tüplerde satılıyor zaten

Sürülen yer hissizleşiyo, dilimle oraya dokunuyorum falan, çok değişik bi his geliyo kum gibi,

Tavsiye ederim....

Yarın alalım. Bu seferlik geçti sayılır zaten. Bi sonraki için hazırlıklı olalım. Ama kafamı kurcalayan dile ve yanak içine nasıl yapıcaz?

| Beşiktaş JK |
| @ExpendabLes_BJK |

832 Mesaj
23 Ekim 2008; 1:32:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Dhqwer

Tavsiye ederim....

Hocam benım yara derin.Nasıl oldu anlamadım bende 1 gune gecmez bu yara

Kullanacaz bakalım

2121 Mesaj
23 Ekim 2008; 1:41:07 

Bendede nerdeyse her ay çıkar. Genelde tuzlu suyla gargara yapıyorum, iyileşme sürecini hızlandırıyor ilaç tedavisi kadar olmasada...

253 Mesaj
23 Ekim 2008; 13:15:45 

quote:

Orjinalden alıntı: lastchaos

tuzlu suyla gargara , veya eczaneden gargara iste yeşil renkte ama adını bilmiyorum anında üzerindeki iltihapları söküyo
yalnız benim dilimde çıkıyo ya dudakta felanda değil

aynen aynen yeşil renkli bende küçükken çıkıyodu vakid-i zaman ile geçti

League of Legend Türkiye

1764 Mesaj
23 Ekim 2008; 13:25:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Gianfranco

0

Bu ilaç çok iyi geliyor ama biraz yakıyor.

Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot. That sometimes the hand of fate must be forced!
Now, go forth. Unleash the Tides of Doom, upon all those who would oppose us.

1299 Mesaj
23 Ekim 2008; 18:21:16 

quote:

Orjinalden alıntı: Rádèøή

Yarın alalım. Bu seferlik geçti sayılır zaten. Bi sonraki için hazırlıklı olalım. Ama kafamı kurcalayan dile ve yanak içine nasıl yapıcaz?

Yanak içi gibi sürülmesi zor olan yerlere kibrit çöpü,kürdan vb. şeylerle sürebilirsin.Önemli olan yarayı büyümeden bulabilmek..

COMINGSOON

13 Mesaj
30 Mart 2009; 10:53:53 

Merhaba arkadaşlar, üzerinden uzun zaman geçmiş fakat ben yinede paylaşmak istiyoruz sizlerle bu konudaki düşüncelerimi. Tanıdık bir eczacı sayesinde Protefix Ağız içi yara jeli ile karşılaştım. ürünü aldım inceledim. tamamen bitkisel ve hiçbir yanetkisi yok. ürünü denedim ve 15 dakikada acısını dindirdi. ertesi günde afttan eser kalmadı.bence deneyin derim...hepinize geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi landreader -- 30 Mart 2009; 11:14:28 >

herşeyin yok oldugu anda bile bir ümit vardır...

38 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:45:03 

Böyle durumlar bazen çok ciddi sıkıntıların başlangıçları olabiliyor. Benimde ağzımda genelde böyle yaralar çıkıyordu fakat genellikle bu yaralar içinde beyazlatıcı bulunan diş macunları yada buna benzer şeyler kullandığımda oluyordu bence kullandığın diş macununa ve içeriklerine dikkat et beyazlatıcı olmasın uzun süre araştırma yaptıktan sonra Estetik Diş Hekimliği hakkında bilgiler bulunan siteden bu bilgiye ulaşmıştım sizede tavsiye ederim mesaj yazdıktan sonra sitede bulunan diş hekimi soruma hemen cevap verdi.

39 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:47:26 

Ben bir sprey almiştim aninda geciriyor sabah bakip yazarim adini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

srkayp <3

213 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:50:24 

sarımsağı 2 ye böl tuzla bas yaranın üzerine 1 dakika beklet..ertesi gün geçer

524 Mesaj
2 Eylül 2012; 10:17:43 

Piraldyne artık etki etmeyince Kenacort-a sürdüm ve şu anda iyi gibi görünüyor. Tüm arkadaşlara teşekkürler. DH'yi seviyorum.

Bazen yaşamaya devam etme kararı almak da intihar etmektir.

332 Mesaj
2 Eylül 2012; 10:21:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ClavicuLa NoX

Piraldyne artık etki etmeyince Kenacort-a sürdüm ve şu anda iyi gibi görünüyor. Tüm arkadaşlara teşekkürler. DH'yi seviyorum.

protefix krem ve listerine gargara kullaniyorim çok sık cikiyor bendede ama 2si acısını alır, tavsiye ederim

876 Mesaj
2 Eylül 2012; 10:32:18 

Kenacort-a yazmaya girmiştim bu mucize yatarken sür sabaha tamam

Origin/Battlelog ID : celatx
Steam ID : celatx /Kullanıcı adı: Meagre
Special Weapons And Tactics

524 Mesaj
4 Eylül 2012; 23:51:12 

Kenacort da işe yaramayınca gargara+ antibiyotik kullanmaya başladım. (Andorex + Amoklavin.) İlaç gibi kesildi.

Bazen yaşamaya devam etme kararı almak da intihar etmektir.

309 Mesaj
20 Nisan 2013; 4:52:10 

Bendede şuan o yara var baya pis bişey ya az tuzlu suyla gargara yapmayı düşünüyorum inşallah geçer.

II. Mehmed
Fâtih Sultân Mehmed Hân - Gazi

"Düşmandan yüz çevirmek korkaklıktır. Benim ikbalim yücedir. Talihsizlik ise düşmanın nasibidir."

311 Mesaj
7 Temmuz 2013; 23:51:41 

Bende de sıkça çıkıyordu. Bir ara hergün birkaç kaşık keçiboynuzu pekmezi içmeye başladım ve uzun bir süre çıkmadı. Pekmez nasıl bir etki etti bilemiyorum. Fakat pekmez içmeyi bıraktım tekrar çıkmaya başladı. Şu kabartma tozu olayını bir deneyeyim. İnşaallah şifa olur.

Onbinlerce genç insan, yerleri, gökleri titretircesine stadyumlarda “gol” diye bağırıyor! Bu yerleri, gökleri titreten sonsuz enerji membaları, bu heyecan ve galeyanlar, bir mefkûre üzerine teksif edilse, alimallah yeri göğü zapt eder. Bu hep bir ağızdan “gol” diyen ses “ol” dese bugün Türkiye bir cennet olurdu. Ne yazıktır ki enerjilerimiz, heyecanlarımız bir topun arkasında yuvarlanıyor, kaldırımlarda tükeniyor, sinemalarda bitiyor. Osman Yüksel Serdengeçti

386 Mesaj
9 Temmuz 2013; 19:46:10 

ölüyommm ne pis bişeydir bu hayattan soğuttu beni

ArsıZ BeLacTioNeR

289 Mesaj
9 Temmuz 2013; 19:49:42 

babam ve bende sık sık çıkar. daha dün çıktı. oruç oruç öldürüyor beni. yok mu bunun tam bi ilacı falan.

"Bizi sevenleri üzmeyelim baba" dediğinde, renklerin paraya olan esaretini "YEN"diğin gibi "YEN"din bir kere daha..

259 Mesaj
16 Eylül 2013; 17:40:35 

Geçmiyor da geçmiyor. Dilimin ucunda, yanında boğazımda dudağımda her yerde çıktı şerefsiz. Kaç gündür çektiğimi bir ben bilirim.Doğum sancısından sonra 2. sıraya yerleşir belki bu acı . Allah kimseyi aftla terbiye etmesin.
0

Youtube Vimeo

340 Mesaj
16 Eylül 2013; 17:53:45 

hocam bendede vardı artık sensodyne diş macunu kullanıyorum geçti. (MUTLAKA DENEYİN)

259 Mesaj
17 Eylül 2013; 0:04:50 

quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

hocam bendede vardı artık sensodyne diş macunu kullanıyorum geçti. (MUTLAKA DENEYİN)

Öneri için teşekkürler ama her insanda değişik ilaçlar işe yarıyor.Kimi dut pekmezi diyor kimi başka bir şey diyor. Afta diş macunu da neden oluyormuş. O yüzden işe yaramış olabilir. Diş macununu kullandıktan sonra hiç çıkmadı mı ?

Youtube Vimeo

340 Mesaj
17 Eylül 2013; 10:01:59 

quote:

Orijinalden alıntı: MGÖ

Öneri için teşekkürler ama her insanda değişik ilaçlar işe yarıyor.Kimi dut pekmezi diyor kimi başka bir şey diyor. Afta diş macunu da neden oluyormuş. O yüzden işe yaramış olabilir. Diş macununu kullandıktan sonra hiç çıkmadı mı ?

hiç çıkmadı diğer diş macunlarınıda denedim. ama bunda hiç çıkmadı.

29 Mesaj

[10 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

17 Eylül 2013; 11:03:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ExpendabLes

Aralıklarla ağız içinde yara oluyor. Çevremde bazı kişilerde de aynı sorun var. İnternette araştırdım ve sayısız sebebi olabilir deniliyor ama kesin bi sebewbi veya çaresi yok. Oluştuktan sonra bi kaç şey yapılabiliyor ama oluşmasını önleyici bişey yok. Varmı bu sorunu yaşayıpta denediği bi tedavinin faydalı olduğunu söyleyecek bi arkadaş? Öyle lanet bişeyki insanı konuşurken bile defalarca düşünmeye çoğu kez vazgeçirmeye kadar varabiliyor verdiği acı. Su bile içilmiyor.

Kenakort, gargara doktorlarin ezbere onerdigi tedavi yontem turleridir.

Etkin bir tedavi istiyorsan Rennie hapini kullan.Cunku aft magnezyum eksikliginden meydana gelir ki bu eksikligi bu hapi emerekten giderebilirsin.Entellektuel sermaye olarak 200 Tl alirdim ama sizlere hayrim olsun :)

2993 Mesaj
17 Eylül 2013; 11:26:46 

Aşırı ateş durumlarında bende de çıkıyor. Doktorun bana söylediği 2 saatte bir tuzlu suyla gargara yapmak, karbonat su tuzu karıştırıp krem kıvamında hazırlayıp yara bölgesine sürmek süreci hızlaştırıyormuş. Bende çıktığı zaman 4-5 günde anca geçiyor.

İçimdeki tek güç, ancak kurufasulye yersem ortaya çıkıyor.

Uzaklaştırılmış
17 Eylül 2013; 11:29:46 

Karbonat veya tuzla gargara yap.1-2 gün tekrarla geçer

Uzaklaştırılmış
17 Eylül 2013; 11:32:44 

Karbonat veya tuzla gargara yap.1-2 gün tekrarla geçer.ağız temizliğine de dikkat et

1462 Mesaj
17 Eylül 2013; 16:31:07 

Resimdeki umarım sen değilsindir, bende de küçük ik yerde çıktı daha yeni geçti hayatımı zindan etti valla... Allah şifa versin...

Bu mesajda bahsedilenler: @MGÖ Bu mesaja 1 cevap geldi.

1787 Mesaj
17 Eylül 2013; 16:34:24 

0

Bundan başka bir şey gerekmez zaten 3 5 tl birşey.

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

526 Mesaj
17 Eylül 2013; 16:34:32 

ortaokullar yıllarında sık sık olurdu , doktor bi gargaralık ilaç verirdi 2-3 güne geçerdi. neden olduğuna dair bir fikrim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 17 Eylül 2013; 16:34:56 >

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER

435 Mesaj
17 Eylül 2013; 16:41:51 

bu ilaçta ayrı gereksiz aftın acısı ayrı dert bu ilacın verdiği olumsuzluklar ayrı dert

Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya, hayattan almış bulunuyoruz. [M.K.Atatürk]

1787 Mesaj
17 Eylül 2013; 16:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Decemst

bu ilaçta ayrı gereksiz aftın acısı ayrı dert bu ilacın verdiği olumsuzluklar ayrı dert

Ben kullanıyorum henüz bir problem yaşamadım zaten 7 8 saat sonra afttan geriye eser bırakmıyor.

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

435 Mesaj
17 Eylül 2013; 16:48:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Ben kullanıyorum henüz bir problem yaşamadım zaten 7 8 saat sonra afttan geriye eser bırakmıyor.

malesef bende fayda etmedi rejimden dolayı 40 kilo vermiştim b12 eksiliği olabilir diye b12 vitamini önerdiler şimdi ona başladım bakalım ne olucak

Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya, hayattan almış bulunuyoruz. [M.K.Atatürk]

350 Mesaj
17 Eylül 2013; 16:50:31 

tabiki de oralmedic 1 dk içersinde, tek tüple kesin çözüm.

çay var içersen, ben var seversen..
iPhone 4S / Lenovo Z500 / Kymco Peoples 200 Lacivert

1787 Mesaj
17 Eylül 2013; 16:50:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Decemst

malesef bende fayda etmedi rejimden dolayı 40 kilo vermiştim b12 eksiliği olabilir diye b12 vitamini önerdiler şimdi ona başladım bakalım ne olucak

Hıım. Olabilir belki rejimden dolayı ilacın ihtiyac duyduğu harekete geçirmesi gereken bir şeyler eksik kalmıştır sende. Bilirsin ilaçlar genellikle tedaviyi kendi yapmaz sadece vücuttaki gerekli zımbırtıları harekete geçirerek düzelmesini sağlarlar.

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

259 Mesaj
17 Eylül 2013; 17:03:00 

Maalesef benim sadece o ikisiyle kalsa yine iyi.3 tane dilimde bir tanede bogazimda var.Hayati tekrar sorgulatiyor adama .Cok pis bir illet.Ceken bilir acisini.

Bu mesajda bahsedilenler: bynoun

Youtube Vimeo

650 Mesaj
17 Eylül 2013; 17:05:09 

Oralmedic tavsiye ederim ama kronik aft çıkıyorsa oralmedic etkisiz kalıyor. C vitamini tüketin özellikle bu aylarda. Lisede/küçüklen çok çektim afttan artık çıkmıyor