Şimdi Ara

AFT (Ağız İçi Yara) | Tedavi Tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
4
Favori
128.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aralıklarla ağız içinde yara oluyor. Çevremde bazı kişilerde de aynı sorun var. İnternette araştırdım ve sayısız sebebi olabilir deniliyor ama kesin bi sebewbi veya çaresi yok. Oluştuktan sonra bi kaç şey yapılabiliyor ama oluşmasını önleyici bişey yok. Varmı bu sorunu yaşayıpta denediği bi tedavinin faydalı olduğunu söyleyecek bi arkadaş? Öyle lanet bişeyki insanı konuşurken bile defalarca düşünmeye çoğu kez vazgeçirmeye kadar varabiliyor verdiği acı. Su bile içilmiyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: Gianfranco

Bu ilacı kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşım.
  • hertürlü gargara, ilaç, solisyon ve tedaviyi denedikden sonra çözümü buldum...

ilk başlarda zor olabilir acıta bilir ancak sonra çok rahatlıyorsunuz...

çok hafif nemli temiz bir diş fırçası ile sürte sürte üstündeki beyazlığı yolunca hemen geçiyor birşeyler yiyebiliyorsunuz..
    ancak bunu aft tam olarak çıktıkdan sonra yapmanız lazım.. çıkma evresinde yaparsanız tekrar edebilir..

birde B vitamini eksikliği varsa takviye almanızı oneririm.. (1 2 sene boyunca)
  •  AFT (Ağız İçi Yara) | Tedavi Tavsiyesi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alp

quote:

Orjinalden alıntı: Gianfranco

Bu ilacı kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşım.

Fena yakar,fakat etkilidir..
  • @Radeon...ŞİMDİ BENİM TAVSİYEMİ DİNLE.MESELA DİLİNİ AĞZINDA GEZDİRİRKEN AFT YARASININ DAHA İLK ÇIKTIĞI ZAMANLAR VAR MİNİCİK OLDUĞU ZAMANLAR.İŞTE O ZAMANLARDA DİLİNLE FARK EDİNCE HEMEN kenacort-a KREMİNDEN AL VE 3 KERE SÜR 5 DK BEKLET.KESİNLİKLE GEÇER.AMA EĞER BUNU YAPMAZSAN VE YARA BÜYÜRSE NE YAPARSAN YAP YARA GEÇMEZ BUNU BİL.BEN BU YÖNTEMİ YAPIYORUM ALLAHA ŞÜKÜR 1 SENEDİR NE YARA VAR NE BİŞEY.ÇIKINCA HEMEN SÜRÜYORUM KREMİ BİTİRİYORUM YARAYI.İYİ AKŞAMLAR...
  • Kenacort da işe yaramayınca gargara+ antibiyotik kullanmaya başladım. (Andorex + Amoklavin.) İlaç gibi kesildi.
  • bynoun kullanıcısına yanıt
    Maalesef benim sadece o ikisiyle kalsa yine iyi.3 tane dilimde bir tanede bogazimda var.Hayati tekrar sorgulatiyor adama .Cok pis bir illet.Ceken bilir acisini.
  • Tedavide ilk basamak Kenacort-A keşke dediğiniz gibi kolay olsa.
  • Arakdaşlar size kendi adıma kesin çözümü terkar iletmek istiyorum. Düzenli olarak PHARMATON kullanımı...
  • aftech aldm eczaneden 1.5ml şisesi var batırıp kullandım baya yaktı ama işe yaradı

• benim hep şekerden oluyor.son 1 haftadır şeker çok abandım hemen uçuk çıktı önceden dilimde çıkıyor yok böyle acı dişime yapışıyordu konuşamıyordum neredeyse.şekeri azaltmaya bakın bence.o karadut şurubu falan hikaye bir cacık etmez

• Bence pharmaton'a gerek yok, dönem dönem çıkmaya başlıyor bende. Bir süre balık yağı hapı içiyorum uzun süre götürüyor beni yarasız. Eğer içmezsem biri bitiyor diğeri başlıyor.
  • Bi ara oral medic diye bir ilaç vardı. Kulak çubuğu şeklinde. Asit içerikli. Yarayla temas edince inanılmaz şekilde yakıyor ancak etrafında bir tabaka oluşturuyor ve sıvı ile teması keserek hem hızlı iyileştiriyor hem de ağrıyı alıyor.
    Hala varsa bahsettiğim ilaç deneyebilirsiniz.
  • oralmedik.

oralmedic almaya gidene kadar tuzlu su ile gargara.

• Empty Words. kullanıcısına yanıt

Konuyu görünce direkt SLS içeren diş macunu kullanmayın diye yazmaya gelmiştim. Bende de çok fazla çıkıyordu yakın zamana kadar. Vitamin takviyesi filan işe yaramadı. En son SLS içeren İpana 3D Perfection kullanırken bir yerde SLS alerjisi ile ilgili bir yazı okudum. Şu an Eyüp Sabri Tuncer marka SLS içermeyen diş macununu kullanıyorum. Sıfıra indirdiğini söyleyemem ama inanılmaz derecede azaldı. Bence yıllarca SLS ağız floramı bozdu ve şimdi tamir olması için zamana ihtiyacı var. Anahtar kelime bence Sensodyne değil SLS içermeyen diş macunu. Hata Sensodyne'in SLS içerikli diş macunları da var bildiğim kadarıyla. Diş macununda fark ettikten sonra SLS içeren şampuan bile kullanmıyorum artık.

• 1F20SL kullanıcısına yanıt

sumak kullanın geçer ilaç ise kenocort ora base pomad

• Hiç bir şekilde bir tıp tavsiyesi olmamakla birlikte, aft çıktığında bol nar tüketerek iyileşme süresini yarıdan fazla indirebildiğimi farkettim. Bende bariz bir şekilde süreyi kısaltıyor. Neredeyse 10 güne varan durumlar oluyordu ancak bir iki güne geçiyor bu şekilde. Herkeste aynı etki olur mu bilmem ama denenebilecek bir yöntem. Sonuçta zararı da yok.
  • Dudak içinde çıkanın acısı falan gene iyi, bademciğimin üstünde çıkmıştı daha fazla acı ve sanki boğazımda bir iğne varmış hissi çekiyordum, bütün boğazım felç olmuştu resmen üstüne yetmezmiş gibi 15 gün falan sürmüştü.

• Sensodyne kullanırken ağzımda sürekli aft çıkardı ama sebebinin diş macunu olduğunu hiç düşünmemiştim. Şikayet var'da bir şikayetten sonra durumu anladım. Bıraktığımdan beri rahatım. Şimdi de çıkıyor ama eskiye göre ayda yılda bir. Yukarıda yazıldığı gibi macunun içindeki bir maddeden kaynaklı olabilir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.