Şimdi Ara

EVGA, Nehalem için X58 yonga setli anakart hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia'nın önde gelen iş ortaklarından EVGA, ekran kartlarının yanı sıra anakartlarıyla da pazarda boy gösteriyor. Şimdiye kadar sadece Nvidia'nın yonga setlerini kullanan ve yine Nvidia'nın referans tasarımlarını baz alan firma bir süre önce For The Win serisi dahilinde anakartlarında özelleşme yoluına girmiş ve ufak adımlarla bu yönde önemli hamleler gerçekleştirmişti. Bilindiği üzere Nvidia, Intel'in Core i7 serisi işlemcileri için yeni bir yonga seti geliştirmeyi en azından şu an için planlamıyor.

LGA1366 platformunda SLI teknolojisiyle var olmayı hedefleyen firmanın, yonga seti çalışmalarını ise Intel'in Lynnfield ve Havendale serisi işlemcileri ekseninde sürdürmeyi planladığı belirtiliyor. Nvidia'dan farklı olarak EVGA, ilk defa Intel yonga seti kullanarak Core i7 serisi için X58 tabanlı yeni bir anakart üzeirnde çalışıyor. Tabii firmanın X58 yonga seti için nasıl bir method izleyeceği de önemli. Zira firma muhtemelen hem tasarım hem de üretim noktasında yine sektörün önde gelen üreticilerinden biri ile anlaşacak.

• nvidiadan boşanınca kime gidicek bakalım :) ati amca sizi cok sevdim size baba diyebilir miyim? :)
  • karızma olmus
  • karızma olmus
  • bu kart harika herhalde bundan bir tanede ben alırım
  • tırt
  • ben bu EVGA nın ekran kartlarını çok seviyorum fakat anakartları çok zayıf bence... Daha katı kapasitör bile kullanmıyorlar en üst seviye anakartlarında bile. Sebebi ise adamlar Nvidia referans üretimini kullanıyorlar markalarını basıp piyasaya sürmekteler.
  • neden butun fırmalar x58de 6slot ram yuvası koyup 3kanal bellek kontrol yaparken evga gene 4slotta kalmış.farkı nekı bu evganın.
  • kaç para olucakmış trde bu gelene kadar dolar 2 ytl olur
  • nvidia yı sattı evga anlasılan =D
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

nvidia yı sattı evga anlasılan =D

ne alaka.orda kocaman slı sembolünü görmedin herhalde
  • Markasi yeter Evga..
  • BURADA Nvidia'dan farklı olarak EVGA, ilk defa Intel yonga seti kullanarak Core i7 serisi için X58 tabanlı yeni bir anakart üzeirnde çalışıyor DENİLİYOR YANİ BU ÖRNEK BİR FOTOGRAF X58 YONGASINI KULLANAN ANAKARTIN FOTOGRAFI DEGİL ARKADAŞLAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: yildize

kaç para olucakmış trde bu gelene kadar dolar 2 ytl olur

Aman hocam

Gayet iyi duruyor ama , neden 4 tane ram slotu var.
  • Eğer ucuz üretecekse üretsin.Yoksa adamı boşuna heveslendirmesin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

tırt

GÖRDÜĞÜM EN KRAL yorumdu en etkileyici en anlamlı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.