Şimdi Ara

Nvidia sadece 6 veya 7 partnerle yoluna devam edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün gündeme gelen bir haber donanım dünyasına bomba gibi düştü. Açıkçası biz haberi hemen yayınlamak yerine doğrulama yolunu seçtik ve bugün elimize sağlam bir kaynaktan bu haberi teyit eden de bir doğrulama geldi.

Gelen yeni bilgilere göre ekran kartı dünyasının ATi ile birlikte lider iki isminden biri olan Nvidia, çok sayıda partneriyle yollarını ayırmaya hazırlanıyor. 20'den fazla iş ortağı bulunan Nvidia, yeni anlaşmalar sonucunda 6 veya 7 partnerle yoluna devam edecek gibi görünüyor.

Dün yayınlanan 6 isim arasında şunlar yer alıyor; EVGA, PC partner (Zotac), Asus, MSI, Palit ve XFX. Sizin de gördüğünüz bahsi geçen isimler arasında sektörde söz sahibi olan bazı oyuncuların ismi geçmiyor.

Bu noktada bazı detayların altını çizmekte fayda var. Nvidia'nın iş ortaklarından önemli bir kısmı kendi üretim tesislerine sahip değil. Örneğin BFG ve EVGA gibi isimler üretimi Foxconn, PC Partner veya diğer bazı isimlere yaptırmakta.

Aldığımız duyumlara göre üretim maliyetlerini karşılamakta sıkıntı çeken bazı firmaların el değiştirdiği söyleniyor. Hatta BFG başta olmak üzere sadece Nvidia tabanlı ekran kartı hazırlayan birkaç firmanın PC Partner çatısı altına girdiği de iddia ediliyor.

Bu konuda elimize yeni bilgiler ulaştıkça bildirmeye devam edeceğiz ama görünen o ki 2009 ile birlikte Nvidia cephesinde marka çeşitliliği azalacak. Bu arada bir ilginç notu da aktarmakta fayda var.

Kontakt kurduğumuz yetkili Nvidia'nın mevcut yol haritasında en azından şu an için yeni bir yüksek performans modeli görünmediğini, firmanın özellikle Intel'in çalışmaları devam eden Larrabee projesine odaklanmış olabileceğini de sözlerine ekledi.

• sacmalık iste nvidia degil mi ...

'''Kontakt kurduğumuz yetkili Nvidia'nın mevcut yol haritasında en azından şu an için yeni bir yüksek performans modeli görünmediğini...'''

adamların rv870 e karsılık verebilecek bir projesi bile yok suanda...

gigabayte club3d filan bir suru firma vardı ne olacak simdi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 21 Ekim 2008; 13:21:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CONSTANTİNE_8905

Nereden biliyorsun karşılık veremeyeceğini 2009 yılında nasıl kartlar çıkacağını kimse tahmin edemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 21 Ekim 2008; 14:10:20 >
  • Nvidia 5 ayda bu duruma düştüyse eger 1 seneye kalmaz batar o zaman!! Ati ye fax çekecem bu kadar sıkıştırmasın nvidia yı..
  • Nvidia için hayırlı bir haber bence daha focus bir strateji ile kullanıcıya ulaşacak ve tabikide seneye intel'inde piyasaya girmesi yüzünden stratejilerde değişecek. AMD tarafında da benzer haberler gelecektir
  • Sparkle iledemi yolları ayrılıyor?
  • way be sparkle ilede ayrılcak sanırım ama zotac işi götürüor zaten.
  • zotac msi
    zaten bu ikiside turkiyede en cok uygun fiyata tutulan markalar yeterli bence
  • Leadtekten bi haber varmı ya.
  • enteresan... bi cok firma yok. ucuz firmalardan gittigi gibi kaliteli firmalardan da kan kaybı söz konusu. hadi hayırlısı. saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

zotac msi
    zaten bu ikiside turkiyede en cok uygun fiyata tutulan markalar yeterli bence

MSI uygun bir miktar da Zotac'ın hiç uygun modellisini görmedim. Asusa kıyasla ucuz diyorsan evet ondan ucuz:)
  • gigabyte ile de yollar ayrılmış
  • Bir ara Palit 6200 ekran kartı kullanmıştım, o zamanlar "alemin en dandik marka kartı bende" diyordum. Palit'i bu altılının içinde gördüğüme şaşırdım şahsen.
  • ya sparkle sadece nvidia kart satmıyormu benimmi yanlışım var ?
  • Ati için güzen haber.Hatta bfg gibi bir firmanın ati ile çalışması her ne kadar kesin olmasada çalışabilme ihtimali bile güzel geliyor kulağa.....Yeni çıkacak atinin ekran kartlarını ve nvidia nın aksine olan kullanıcı dostu fiyat politikasını ve ve ve kesinlikle bfg kalitesi ile birleşmiş bir ati yi düşünemiyorum..Umarım olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

quote:

Orjinalden alıntı: CONSTANTİNE_8905

Nereden biliyorsun karşılık veremeyeceğini 2009 yılında nasıl kartlar çıkacağını kimse tahmin edemez

dikkat edersen ben suan itibari ile dedim...ati simdiden rv870 icin sogutucu hasabları yapmaya basladı..

nvidia da....
  • http://forum.donanimhaber.com/m_27290694/tm.htm
    konu 2. kere acılmıs

nvida acıklama yaptı, bu haber gerçek değil diye
  • Axle kalsın bari yahu

Bu arada nvidia'nın projesi yok batar diyenlere şaşıyorum
  • Haberin dıoğru olmadığına dair bir yazı buldum Fudzilla'da.

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=10059&Itemid=1

Ne kadar doğru bilinmez ama ortalık baya karıştı.Akıllarda karıştı.
  • Bu haberin doğru olmadığına dair bir mesaj daha size.

http://www.pclabs.com.tr/2008/10/21/nvidia-ortaklarindan-ayriliyor-haberi-dogru-degil/
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.