Şimdi Ara

AMD-ATi RV870 için yeni bir soğutucu üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Radeon HD 4830 ve 4850 X2 modelleri merakla beklenen AMD-ATi, gelecek yıl duyuracağı grafik işlemcileri için yeni bir soğutma çözümü üzerinde çalışıyor.
    Celsia firması ile işbirliğine giden AMD-ATi, yüksek performans segmentinde yer alacak grafik çözümleri için Vapor Chamber teknolojisini esas alan soğutucu hazırlıklarına başlamış durumda.

Yeni soğutucu çalışmalarında Celsia firmasnın patentli Nanospreader teknolojisi üzerinde duruluyor. Çift fazlı bakır katmana sahip olan bu teknolojide ısı kaynağı yani GPU ile doğrudan temas edecek bakır katman sıvı kanallarından ve buhar bölgesinden oluşuyor. Bu noktada Celsia firmasının tepe yöneticisi Joe Formichelli'nin açıklamaları da dikkat çekici olabilir.

Bay Formichelli, AMD ile işbirliği çerçevesinde tüm tasarım kriterlerini dikkate aldıklarını, "heat-pipe" tabanlı mevcut soğutucu çözümlerine göre daha hafif, performanslı ve düşük maliyetli soğutucu üzerine çalıştıklarını belirtti. Çalışmaları devam eden yeni soğutucunun gelecek yılın ilk yarısı içerisinde duyurulması bekleniyor. Bilindiği üzere aynı dönemde AMD-ATi, RV870 gpu'sunu da lanse edecek.

• Fan'ı sessiz olur umarım
  • VCT'yi daha önce Sapphire 3870 Atomic'de kullanmıştı, başarılı oldu bence. Üretim maliyeti, hammadde olarak düşük bir teknoloji, ama işçiliği ince denebilir. İleride daha toplu üretimle fiyatları düşünce, bakır iletim borularını falan unutursunuz.
  • ati nin başka ne derdi var ki zaten? 1-soğutma 2-yazılım
  • motor sesinden kurtulurz umarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

motor sesinden kurtulurz umarım

onun için daha çok vaktimiz var:)

11 nm de çok da yüksek olmayan performansla yetinebilirsek belki sandığımdan biraz daha erken olur...
  • Bekleyelim bakalım nasıl olacak.
  • abartmayin ne motor sesi?4850 kullanmadim ama 70 lerde kasinip sesi biz aciyoruz.ben %30'da kullaniyorum kasa sesini bastiran bir sesi yok.

isi aktarim fikri guzel ama su kucucuk fanlardan vazgecip biraz da fan tasarimi uzerinde dursalar fena olmayacak ama 4 dortluk fan yaparlarsa partner firmalar ne ile ayrilip ozel model cikaracak?amd-ati biraz da partnerlerinin satisini dusunecektir.
  • Ben de yeni tasarım olacak falan sanmıştım...
  • aklımda 2 4850 modeli vardı. his ve sapphire toxic.. toxici sogutucusu icin begenmistim hisi kalitesi icin. his sapphireden alırsa sogutucuyu hic düsünemiyorum. saygılar...
  • abi bana değişik bişey yapsınlar şöyle fan olmıyacak ses olmıyacak suda olmasın çok daha değişik bişey böyle elektrikle soğutacak sanırım imkansızı istedim neyse
  • @ozzzy222 peltier diye araştır dediğin oluyo ama bu seferde peltieri soğutmak gerekiyo :)
  • peltier etkili bir çözüm ama aksi tarafındaki sıcaklığı kasa dışına atmakda ayrı bir iş.
  • yaw sessiz istiyorsanız paranıza kıyıp sapire ultimate alın! Fan yok ses yok! GAyet güzel de clock oluyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

Fan'ı sessiz olur umarım

çok zor
  • :)peltier hiç duymadım hemen araştırıyorum :D:D:
  • Ben bu ekran kartını kullanıyorum sessiz ve güzel bir ekran kartı. Mükemmel bir pasif soğutma.

http://forum.donanimhaber.com/m_16163743/tm.htm#video107
  • 2900xt deki sesi unutamiyorum

saç kurutma makinesinin maximum hizda ufledigi sicak hava + ses birebirdi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.