Şimdi Ara

Corsair Nehalem için 3 kanal DDR3 bellek kitleri hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel'in önümüzdeki ay endüstrinin beğenisine sunmaya hazırlandığı yeni nesil Core i7 serisi işlemcilerinde 3 kanal DDR3 desteği sunan entegre bellek kontrolcüsü yer vermesi, bellek üreticilerinie de hareketlendirdi. Zira firmalar arkaya arkaya 3 kanal kullanıma olanak tanıyan yeni DDR3 kitlerini duyurmaktalar. A-DATA, Cell-Shock ve OCZ'den sonra Corsair de 3 kanal DDR3 kitlerini açıkladı.

Corsair, XMS serisi dahilinde iki yeni 3 kanal DDR3 bellek kiti hazırladı. X58 yonga setini kullanan anakartlarda çalışmak üzere hazırlanan yeni kitler 1333 MHz'de 9-9-9-24 zamanlamalarıyla görev yapıyor. Yeni kitlerden TR3X3G1333C9 kodlu model 3GB, TR3X6G1333C9 kodlu modelse 6GB'lık kapasiteye sahip. Corsair'in yeni kitleri için belirlenen fiyatlarsa 3GB'lık kit için yaklaşık 166$, 6GB'lık model içinse yaklaşık 315$

• bakalım fiyatlar nereye kadar inecek!!! nehaleme geçmek için bu ddr3 ramlarinin fiyatlarının düşmesini bekleyeceğiz
  • 3GB kitin 166$ olması doların fiyatına rağmen yinede güzel sayılır.Ancak ben yinede bu 2 kanal,3 kanal ilerde çıkarsa 4 kanal gibi olayların sadece aynı anda daha fazla ram satmaktan başka pek bi işe yaramadığını düşünüyorum.
  • herşey iyi güzelde bu 9 9 9 24 ne oluyor yaa
    yokmudur bunun 7 7 7 20 lik versiyonları
  • Ram böyle satılır. Önce 999 cıkar sonra 777 cıkar o alınır.Sonra dört kanal çıkar.O RAM alınır. Yeni işletim sistemi çıkar saçma sapan uygulamalar fazla ram harcar daha cok ram alınır..............

Böylece bazıları cebi doldurur...

Yaşasın kapitalizm..
  • Ram böyle satılır. Önce 999 cıkar sonra 777 cıkar o alınır.Sonra dört kanal çıkar.O RAM alınır. Yeni işletim sistemi çıkar saçma sapan uygulamalar fazla ram harcar daha cok ram alınır..............

Böylece bazıları cebi doldurur...

Yaşasın kapitalizm..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.