Şimdi Ara

Sapphire Zalman soğutmalı Radeon HD 4670 modelini kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından Sapphire, Radoen HD 4850 TOXIC modelinden sonra Zalman soğutmalı yeni bir ekran kartını daha pazara sunuyor. Resmi duyurusu geçtiğimiz ay yapılan Radeon HD 4670'i temel alan Sapphire'in yeni ekran kartı 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV730XT gpu'sunu kullanıyor ve 512MB GDDR3 bellek ile geliyor.

Yüksek performanslı soğutucularıyla sektörün saygın isimlerindne birisi olan Zalman'nın Bakır tabanlı VGA soğutucusunu kullanan kartın standart Radeon HD 4670 modeline göre daha serin çalıştığı ve daha yüksek hız aşırtma potansiyeli sunduğu belirtiliyor. DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteği ile gelen kart yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor.

Grafik işlem birimi 750MHz'de görev yapan kartın bellekleri ise 2000MHz'de çalışıyor. 128-bit bellek veri yolu desteği sunan ayrıca 320x paralel işlem birimiyle gelen Sapphire'in Zalman soğutmalı yeni modeli üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışları yer almakta. Soğutucusu ile dikkat çeken Radeon HD 4670 tabanlı kartın yurt dışı satış fiyatı ise 90$ civarında

• bu kart için bu soğutma fazla değil mi ya
  • neresini soğutacaklar bu fanla 4670 in merak ettim.üflesen soğuması lazım.
  • Dolar inerse iki fantazim var. Biri 4670 diğeri 4830(sanırım böyleydi). Ati de şu küsürlü ara değer isimlendirmeden vazgeçse artık. Eskiden daha iyiydi sanki pro, xt, xtx daha belliydi neyin ne olduğu ve akılda daha kalıcıydı.
  • @Hökela

Eskiden böyle değildi zaten model numaraları. 9800Pro - 9700 gibi.

Ama devamlı yeni model çıkarttıkça numara kalmadı verecek :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: NikeNeGerek

@Hökela

Eskiden böyle değildi zaten model numaraları. 9800Pro - 9700 gibi.

Ama devamlı yeni model çıkarttıkça numara kalmadı verecek :D

Ben de onu diyorum ya. Eskiden daha iyiydi diyorum pro, xt, xtx vs. Nvidia isim değişikliğine gitmekle çok iyi yaptı. Her ne kadar modeller aynı modeller olsa da.
  • şuna bak kartın üstündeki fanın maliyeti karttın üretim maliyetinden daha fazladır:D ama bazıları ülkemize 110 dolar gibi bir fiyattan getirebilir o yüzden his iceq akar:D
  • güzel fan
  • bir kac resim de benden.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.