Şimdi Ara

Dreambox DM500s | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.282
Cevap
26
Favori
592.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nihat1551

quote:

Orijinalden alıntı: deep55

cihazım sustu sanırım rs232 bağlantısıyla falan gösteremedim nasıl halledicez beyler varmı evde çözümü

atakumdayım getir yapayım 2 dakka :)

ooo nihat abi sen bıraktın sanıyordum burayı :) çok iyi olur getireyim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: komikadam

quote:

quote:

Yaklasik 1 yildir dm500 cihazimi normal turksatta cihazi kullaniyorum. Canak kurmak icin islerden dolayi anca firsatim oldu. bugun eutelsattan digiturk yayini alan bir arkadasin evinde cihazi deneyeyim dedim. ancak ilgili kanallarin hicbirini acmadi kanal bilgisinin gosterdigi alt satir sag kosede anten sinyal seviyesi yuksek 90 larda falan ama maalesef belgesel kanallari acmadi. Ne yapmami tavsiye ederseniz? Eger ilk sayfadaki paketi yukle format at derseniz cok daha aciklayici bilgiye nerden ulasabilirim. Cunki bu konuda sifirim. Teşekkürler

dostum senin diginin kendi çanağında mdu yedek yüklemen lazım.

ya da digi yönünde universal lnb kullanırsan o yedekle açılır.

hocam şunumu demek istedin tam anlamadım:

denediğim arkadaşın dijide çanaktaki lnb mdu olabilir benim dm500 e universal sistem kuruludur bu yüzden çözmemiş olabilir dediniz doğrumu?
    eğer doğru anladıysam iyide mdu lnb ortak lnb demek değilmi? arkadaş anteni birtek kendi evinde ve tek tv de kullanıyor. o yüzden lnb side universal olma olasılı yüksek değilmi?

aynen doğru anladın. ama arkadaşının tek çanağı universal değildir emin ol :)

MDU(OneTouch)LNB'ler sadece Digitürk abonelerinin EutW3 uydusundan yapılan Digitürk yayınlarını Digitürk'ün özel alıcısıyla izleyebilmelerini sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış ve ürettirilmiş bir "Single" LNB'dir. Dgitürk'ün özel mülküdür ve diğer hiçbir uydu yayınını almaz. Standart universal LNB'ler 4 bant çalışır ve tüm yayınları alabilirken o tek bant tek polarite çalıştığından sadece Digitürk yayınlarını alır ve merkezi dağıtımda Digitürk'e kolaylık sağlar. Spektrumu ve frekans dönüşümleri farklıdır.
    alıntı: uydutvhaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 4 Kasım 2015; 22:36:30 >
  • quote:

quote:

quote:

cihazım sustu sanırım rs232 bağlantısıyla falan gösteremedim nasıl halledicez beyler varmı evde çözümü

atakumdayım getir yapayım 2 dakka :)

ooo nihat abi sen bıraktın sanıyordum burayı :) çok iyi olur getireyim :D

ciddiyim ben :)
  • nihat1551 kullanıcısına yanıt
    peki hocam arkadaşın cihazına hiç dokunmadan sadece lnb sini benim üniversalle değiştirsem

öncelikle onun dijisinden yine görüntü alabilir miyiz?
    ardından benim cihazı taksam benimkindede alabilirmiyiz?
    kusura bakma uğraştırıyorum hakkını helal et
    quote:

bu konuda 1. sayfada en üstte yedekler var mdu ya da universal.

kanllarımı sayayım :)

Estağfurullah. Siz zaten yapacağınızı fazlasıyla yapmışsınız. Üstüne üstlük gereksiz soru sormaktan çekiniyorum.

Yedek imajlardan bir tanesini yükleyeceğim ancak doğru seçim için yardıma gereksinimim var.

İlk önce kullandığım DreamBox 500 ün orjinal ve sorunsuz olduğunu belirteyim. Gerçi sorun olarak " aradığınız servis bulunamadı" mesajı bıktırdı. Kanalların hiç birisi çıkmaz oldu. Bu sorun için aletin içindeki kondansatörleri değiştirtmeyi düşünüyorum. Neyse...

Binada üç uydulu sistem var. Türksat, Eutelsat ve Hotbird. Bu durumda hangi imajı yüklemeliyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

peki hocam arkadaşın cihazına hiç dokunmadan sadece lnb sini benim üniversalle değiştirsem

öncelikle onun dijisinden yine görüntü alabilir miyiz?
    ardından benim cihazı taksam benimkindede alabilirmiyiz?
    kusura bakma uğraştırıyorum hakkını helal et

universal lnb takarsan sen görüntü alırsın ancak uydu sıralamanda yani diseq ayar kısmında digi 1. sırada olması gerekir.

universal ile arkadaşının cihazı görüntü alamaz.

sen arkadaşının lnb ye takacaksan ya tek uydulu mdu olan yedeği yükleyip deneyeceksin ya da çoklu imajda universal lnb ile lnb ayarını yapacaksın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinquanta

quote:

Estağfurullah. Siz zaten yapacağınızı fazlasıyla yapmışsınız. Üstüne üstlük gereksiz soru sormaktan çekiniyorum.

Yedek imajlardan bir tanesini yükleyeceğim ancak doğru seçim için yardıma gereksinimim var.

İlk önce kullandığım DreamBox 500 ün orjinal ve sorunsuz olduğunu belirteyim. Gerçi sorun olarak " aradığınız servis bulunamadı" mesajı bıktırdı. Kanalların hiç birisi çıkmaz oldu. Bu sorun için aletin içindeki kondansatörleri değiştirtmeyi düşünüyorum. Neyse...

Binada üç uydulu sistem var. Türksat, Eutelsat ve Hotbird. Bu durumda hangi imajı yüklemeliyim?

eutelsat çanağı universal ile çoklu uydu olanı

eutelsat merkezi sistem mdu ise çoklu mdu olanı yüklersen açılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinquanta

quote:

çekinmene gerek yok biz de sora sora öğrendik :)

eutelsat çanağında universal lnb takılı ise 4 uydulu yedek

merkezi sistem eutelsat mdu ise 4 uydulu mdu yedek.

sadece eutelsat var ise tek uydulu mdu yedek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

quote:

daha önce o pc, o işletim sistemi ve o kablo ile dreamup üzerinden yazılım atabiliyor muydun?

ilk defa yapacaksan en iyi çözüm xp dir. usbli seri kablo olmaz.

seri portun baud hızını 9600 gibi bir değere düşürmek işe yarayabilir.

http://www.supersatforum.com/dreambox-500s/145521-dreambox-500s-kurtarma-yazilimi.html

aynen hepsini denedim farklı bilgisayarda bile denedim sanırım kablomda bir sıkıntı var.
    hocam sana zahmet dseq ayarını nasıl yapacağım söylermisin
  • komikadam kullanıcısına yanıt
    menu - kurulum - servis arama - uydu yapılandırma-

burdan yapılıyor ama yazılım yüklemeyi falan bilmiyorsan elleme bozarsan zorlanırsın :)

yalnız yedek benim 1.sayfadaki değilse digide sadece trt1 i açarsın ona göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 3 Kasım 2015; 23:10:35 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

quote:

daha önce o pc, o işletim sistemi ve o kablo ile dreamup üzerinden yazılım atabiliyor muydun?

ilk defa yapacaksan en iyi çözüm xp dir. usbli seri kablo olmaz.

seri portun baud hızını 9600 gibi bir değere düşürmek işe yarayabilir.

http://www.supersatforum.com/dreambox-500s/145521-dreambox-500s-kurtarma-yazilimi.html

aynen hepsini denedim farklı bilgisayarda bile denedim sanırım kablomda bir sıkıntı var.

Cihazını yaptım yarın alırsın :)

Azersatı ayarlayamadım çanağı bende yok :) uydu ayar kısmında yardımcı olurum tarif ederim.
  • merhaba
    ben de dün akşam azerspace uydusundan maçları izlerim dedim fakat biss işini halledemedim. ilk sayfada verdiğiniz yedeği ve onun içine yine verdiğiniz constant dosyasını attım fakat bir fayda olmadı. sonra internete bağladım addons tan bir şeyler indireyim dedim baktım oradan da sonuç alamadım. forumu okurken bir biss li kanalları acmadan cccam a geçin demiş mavi tuştan ona geçip yine denedim fayda olmadı. en son başka camla yapsam belki olabilir diye mgcamd vardı yine addonstan son versiyonunu indirim mavi tuşa basıp onunla başlattım. bu sefer oldu fakat eklentileri yüklerken yer yok filan dedi kafama göre birşeyler sildim problem olur mu bilmiyorum. sadece oscamymod da biss kyli kanallar izlenmiyor mu? yardımcı olabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidddd -- 6 Kasım 2015; 11:39:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: davidddd

merhaba
    ben de dün akşam azerspace uydusundan maçları izlerim dedim fakat biss işini halledemedim. ilk sayfada verdiğiniz yedeği ve onun içine yine verdiğiniz constant dosyasını attım fakat bir fayda olmadı. sonra internete bağladım addons tan bir şeyler indireyim dedim baktım oradan da sonuç alamadım. forumu okurken bir biss li kanalları acmadan cccam a geçin demiş mavi tuştan ona geçip yine denedim fayda olmadı. en son başka camla yapsam belki olabilir diye mgcamd vardı yine addonstan son versiyonunu indirim mavi tuşa basıp onunla başlattım. bu sefer oldu fakat eklentileri yüklerken yer yok filan dedi kafama göre birşeyler sildim problem olur mu bilmiyorum. sadece oscamymod da biss kyli kanallar izlenmiyor mu? yardımcı olabilir misiniz

yedeği tekrar yükle. cccam a geçiş yapmazsan kanalları açamayabilirsin.

bir de yedeği yükledikten sonra cccam.cfg atmış isen çalışmayabilir çünki onun içinde biss için satır ekli.

oscamymod eutelsatdaki kanllar için gerekli. oscam dada biss key okur ama key dosyası güncel olmayabilir.
    tam yerini hatırlayamadım ama oscam.key adında dosyada yazması lazım. açan softcam.key i al oscam.keys yap aynı yere at :)

senin yapman gereken sadece maviye basarak cccam seçmek ve açmıyor ise var/keys içindeki constant.cw dosyasını güncellemek.

.........

azerspace yok bende o yüzden oradaki kanallar constant.cw içinde olmayabilir. en kolayı bu dosyayı not defteri ile açarak içine azerspace keylerini eklemek.

bu gidişle azerspace kurcaz anlaşılan :)

düzenleme :

keyleri var/keys içerisindeki constan.cw içerisine ekledim. 46e deki biss kanallarını da çözer

download:https://yadi.sk/d/7_0Tm9VwkGGUD

DREAMBOX KÈYS FULL UPDATE (21-10-2015)

https://yadi.sk/d/h0RHKRkpkGFqV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 6 Kasım 2015; 14:11:59 >
    cevap için teşekkürler. ben de kendimce constantı düzenleyip atarak açmaya çalıştım fakat olmadı. yeniden yedeği yükleyip denemek lazım dediğiniz gibi. peki 2. paylaşımdaki var_tuxbox_config(oscam.ymod)oscam.keys içeriğini de atsak oscamymod ile çalışır mı?
  • Oscam ymod cok yonlu bi emu.key dosyasinda crw ve biss olsun aciyor yani sorun yok bende.ben daha hic cccam veya baska bi emuya gecmedim.nirmal oscam ymod ile hem malum uydu kanallari hemde idman aztv full acik.(biss) yeterki key dosyasini dogru yere at.flash xp ile baglanip makinama gerekli dosya alisverilslerini yapiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada bir sefer 7e ye bir sefer 46e ye bağladım kabloyu fakat diseqc hiç kullanmadım. dreambox için disecq seciyor deniyor ama 2 lnb bağlasam da problem olur mu 3-4 veya üstü bağlayınca mı problem çıkıyor. ayrıca uyducudan oem bir 4lü diseqc aldım. bu 2 lnbyi 1-4 şeklinde veya 1-2 kaçıncı girişe taktığım fark eder mi?
  • quote:

cevap için teşekkürler. ben de kendimce constantı düzenleyip atarak açmaya çalıştım fakat olmadı. yeniden yedeği yükleyip denemek lazım dediğiniz gibi. peki 2. paylaşımdaki var_tuxbox_config(oscam.ymod)oscam.keys içeriğini de atsak oscamymod ile çalışır mı?

keyi ben denemedim bilemiyorum.
  • quote:

bu arada bir sefer 7e ye bir sefer 46e ye bağladım kabloyu fakat diseqc hiç kullanmadım. dreambox için disecq seciyor deniyor ama 2 lnb bağlasam da problem olur mu 3-4 veya üstü bağlayınca mı problem çıkıyor. ayrıca uyducudan oem bir 4lü diseqc aldım. bu 2 lnbyi 1-4 şeklinde veya 1-2 kaçıncı girişe taktığım fark eder mi?

Önemli olan uydu sıralaması. cihazın üstündekinbi diseq'e uydur pek sorun yaşamazsın.

bence 4 lü al
  • Piyasası baya bir düştü bu cihazın sd kutu olduğundan sanırım yakında tarihe karışması yakındır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.