Şimdi Ara

Dreambox DM500s | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.282
Cevap
26
Favori
592.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, benim problemim EBEVEYN ŞİFRESİ İLE İLGİLİ.

şimdi MENÜye girip KURULUMa basıyorum.. sonra EBEVEYN ŞİFRE KURULUMUndan EBEVEYN KİLİDİni işaretleyip, kaydediyorum ve çıkıyorum. daha sonra kanallardan kilitlemek istediğimi karar verip kanalı seçip MENÜye basıyom ve SERVİS MENÜSÜnde EBEVEYN KİLİDİNİ ETKİNLEŞTİR yazı yok. problmim bu. neden SERVİS MENÜSÜnde EBEVEYN KİLİDİNİ ETKİNLEŞTİR yok? SERVİS MENÜSÜnde EBEVEYN KİLİDİNİ ETKİNLEŞTİRi nasık oluşturabilirim.

MENÜye girip KURULUMa basıyorum.. sonra EBEVEYN ŞİFRE KURULUMUndan EBEVEYN KİLİDİni işaretledikten sonra cihazı tekrar başlatıyorum, onu söylemiş olayım. oma ona rağmen sanki hiçbirşey yapmamış gibi şifre mifre işaretlenmemiş gözüküyor MENÜDE!!!

yardım edin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen99

mrb arklar benm uyduda herşey kurulu 1 ay önceye kadar şifreli kanallar çalışıyodu salon 1 fln ama artık açılmıyor ne yapmalıyım ?

Tıpkı Lig TVlerde olduğu gibi Salon kanalları da artık paylaşımla açılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ads-1940

quote:

Orijinalden alıntı: egemen99

mrb arklar benm uyduda herşey kurulu 1 ay önceye kadar şifreli kanallar çalışıyodu salon 1 fln ama artık açılmıyor ne yapmalıyım ?

Tıpkı Lig TVlerde olduğu gibi Salon kanalları da artık paylaşımla açılmıyor.

peki teşekkür ederim fakat 1 sorunum daha var (yeni bi sorun) dün akşama kadar şifreli kanallar falan açılıyodu dün akşam trt1 bile açılmıyor ne yapmalıyım ?
  • Merhabalar sevgili arkadaşlar;Hepimizin malumu farkındayım bu ve benzeri sorular sorunlar sık sık dile getiriliyor ve zaman zaman yanıtları da paylaşılıyor.Fakat ben birazcık da kişisel olarak maruzatımı görsel anlamda destekleyerek sizlerle paylaşmak ve mümkün olursa da problemime çözüm bulmak istiyorum.

Şimdiden anlayış ve alakanız için sonsuz teşekkürler.....

Apartmanımızda merkezi sistem kullanılmakta ve balkonumda da dijitürk'ün ''universal LNB''li çanağı bulunmakta.Fakat merkezi sistemin LNB ve çanak durumu ile ilgili bilgim malesef yok.

Buradan itibaren izin verirseniz resim ile devam etmek istiyorum.

Paylaştığım görselde de gördüğünüz gibi;
    En soldaki 1 numaralı giriş Merkezi Sistem'e ait,En sağdaki 2 numaralı giriş ise Dijitürk'e ait.

Böyle bir sistemde problemsiz tüm kanalları rahat izleyebilmek adına;
    1. Uydu yapılandırması nasıl olmalı ve nasıl yapılmalıdır?
    2. Resimde gördüğünüz girişler doğru mudur,eğer doğru değilse nasıl bir dğeişiklik yapılmalıdır ve nasıl bir kombinasyon(diseqC'i aradan çıkartarak direkt Dijitürk veya Merkezi Sistemi cihaza vermek gibi v.s.) uygulanabilir?

Not: Server mevcuttur.

http://s1307.hizliresim.com/1c/h/q9rlu.jpg

• selam
    merkezı sıstemden gelen kablo 1 numaraya takılacak
    dıgıturk canagından gelen kablo 2 numaraya takılacak

bu kadar eger kanal lısten dogruysa tamamdır

"dıseqc ayarı

turksat 1 numaralı dıseqc
    hotbırd 2 numaralı dıseqc
    eutelsatw3 3 numaralı dıseqc ayrında olması lazım
  • 2.1.4 de kanal açılınca altta bilgi ekranı çıkıyorya kapanma süresi nerden kısılıyor bilen var mı?
  • modemimi değiştirdim ve cihazın aldıgı ip değişti.

yeni aldıgı ip ye ftp ile veya tarayıcı ile baglanamıyorum sorun ne olabilir acaba
  • Gemini imaj ile kullanmakta olduğum dreambox 500s'im sabah açılmadı. Makine sıfırdan kurulum istiyor. İlk önce yayın türü / IP ayarları / Dil seçimi ve saat dilimi seçimi yaptırıp; ardından FATAL ERROR diye takılıyor. Network ayarları da olmuyor. Resetlemeyi nasıl yapabilirim? Önerilerileriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goday

Gemini imaj ile kullanmakta olduğum dreambox 500s'im sabah açılmadı. Makine sıfırdan kurulum istiyor. İlk önce yayın türü / IP ayarları / Dil seçimi ve saat dilimi seçimi yaptırıp; ardından FATAL ERROR diye takılıyor. Network ayarları da olmuyor. Resetlemeyi nasıl yapabilirim? Önerilerileriniz nedir?

rs232 kablo ile dreamup programını kullanarak image yükleyiniz
  • Mrb bende de drcam DM 500-S var cihazimda digiturk dsmart bütün kanalları acma özelliği var kanal ekliyecektim olmadi fabrika ayarlarina döndüm ve digiturk falan hepsi gitti çok üzüldüm ve hepsi sinirsizdi tekrar getirmek için ne yapmam gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gemini 4.70 DM500 CCcam 2.0.11 Black Matrix+Azerspace Gold BACKUP 20/01/2014
    -Bir başka forumda üstadın paylaştığı imaj üzerine yapılandırdıgım BACKUP'tur.Haliyle "Time Bomb " yoktur
    -Btkcam ve Ccam kurulu gelir
    -güncel keyler içine atılmıştır key girme arama vs derdi yoktur
    -BISS kanallarda tetikleme gerekmez! Azerspace uydusundaki ictimai ve AzTV izlemek için mavi tuş basıp Btkcam seçin ve kanalı açın.NTV/NTVSPOR vs için CCAM seçili kalsın
    -Güncel kanal taraması yaptırılmıştır.Kendi zevkime göre sıraladım
    -Backup'ta 2 uydu eklidir (Türksat & Azerspace) daha fazla uyduda kullanmak istiyorsanızhttp://satellites-xml.eu/ sitesinden uyduları seçip oluşturdugunuz dosyayı indirip var/etc içine atınız

-ÖNEMLİ- 1-NEXT DISEQC ile iki uyduyu izlemekteyim ancak 4'lü LNB yapılanmasını seçemedim(sanırım 4 uydu olmadığından).2 den fazla uydu ile kullanıpta DISEQC hatası alırsanız bildirim yapınız

-ÖNEMLİ- 2-
    FlashWizard adlı programı kullanınız
    -ÖNEMLİ-3- Cihazınızda hali hazırda gemini imajı varken backup atınız.Aksi taktirde doğacak hatalarda mesul değilim

https://www.mediafire.com/?390djd3rnmskrhz

• Evde statik IP kullanıyorum. Bunu dinamik IP'ye çevirsem bir sıkıntı yaratır mı?
  • Eğer kendi cihazınızdan server sunumu yapmıyorsanız, sorun olmaz.
  • georgian tv için biss kodu nedir arkadaşlar.cihazda ki açmıyor...dreambox 500
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg01

Gemini 4.70 DM500 CCcam 2.0.11 Black Matrix+Azerspace Gold BACKUP 20/01/2014
    -Bir başka forumda üstadın paylaştığı imaj üzerine yapılandırdıgım BACKUP'tur.Haliyle "Time Bomb " yoktur
    -Btkcam ve Ccam kurulu gelir
    -güncel keyler içine atılmıştır key girme arama vs derdi yoktur
    -BISS kanallarda tetikleme gerekmez! Azerspace uydusundaki ictimai ve AzTV izlemek için mavi tuş basıp Btkcam seçin ve kanalı açın.NTV/NTVSPOR vs için CCAM seçili kalsın
    -Güncel kanal taraması yaptırılmıştır.Kendi zevkime göre sıraladım
    -Backup'ta 2 uydu eklidir (Türksat & Azerspace) daha fazla uyduda kullanmak istiyorsanızhttp://satellites-xml.eu/ sitesinden uyduları seçip oluşturdugunuz dosyayı indirip var/etc içine atınız

-ÖNEMLİ- 1-NEXT DISEQC ile iki uyduyu izlemekteyim ancak 4'lü LNB yapılanmasını seçemedim(sanırım 4 uydu olmadığından).2 den fazla uydu ile kullanıpta DISEQC hatası alırsanız bildirim yapınız

-ÖNEMLİ- 2-
    FlashWizard adlı programı kullanınız
    -ÖNEMLİ-3- Cihazınızda hali hazırda gemini imajı varken backup atınız.Aksi taktirde doğacak hatalarda mesul değilim

https://www.mediafire.com/?390djd3rnmskrhz

Bu backup'ı yükledim şuan bir sorun yok. Sorum şu ki akşam maçı 1tv (georgia) kanalı yayınlayacak. Bu kanalın keyleri girili midir? Yada nasıl girebilirim keyi?

• silent kullanıcısına yanıt
    42 dereceden yayın yapan tüm kanallar eğer Biss ise CCAM açması gerekiyor.Bir ihtimal tetikleme yaptırmak gerekebilir ki btkcam ve ccam tetikleme yaptrrmadan açıyorum tüm bissleri.Backup'ta 2 tane Cam var..Btkcam azerspace uydusu içindir çanak arkasından lnb sağ tarafına 2. lnb takarak azerspace uydusundan IDMAN TV izleyebilirsin.Şahsen bunu tavsiye ediyorum Birçok lig ve uefa ile şampiyonlar ligini takip ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 26 Şubat 2014; 15:25:29 >
  • Ben sadece suan için 1tv (georgia) izlemek istiyorum malum galatasaray-chelsea macı aksam bu kanalda.. Yukardaki backupı yükledim cihaza. İlgili kanalı da tarattım ve ekledim.. Biss key ile ilgili birşey gerekiyor mu onu ögrenmek istiyorum maç saati şok olmayalım sonra :)
  • Cccam için tetikleme yaptırma ihtiyacı doğrudur.

Ama cccam'da izleyeceğiniz kanala ait biss key satırını en üst sıraya yazarsanız, tetikleme ihtiyaç kalmayabilir.

Geniş bir zamanda Btkcam kurarsanız, cccam'ın biss şifreli kanal çözme işleminde yarattığı sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Cccam için tetikleme yaptırma ihtiyacı doğrudur.

Ama cccam'da izleyeceğiniz kanala ait biss key satırını en üst sıraya yazarsanız, tetikleme ihtiyaç kalmayabilir.

Geniş bir zamanda Btkcam kurarsanız, cccam'ın biss şifreli kanal çözme işleminde yarattığı sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

bu btkcam kurulum rehberi varmıdır..
  • Zaten backup btkcam gömülüdür arkadaşlar.Ben bu sayede tetikleme olmadan Azerspace uydusunu izliyorum.Lütfen yazdıklarımı okuyunuz
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.