Şimdi Ara

Bölmek yada Bölmemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arakdaşlar benim şöyle bir problemim var oturduğumuz binada merkezi sistem uydu anteni kuruldu çatıda bir santral var ama evimde sadece salonda anten pirizi takılı.Fakat benim evimde 2 adet uydu alıcı var ve ikisinide kullanmak istiyorum bugün bu amaçla bu cihazdan aldım (splitter)
    http://www.protel-elektronik.com/asp/show_stock.asp?product=S.SAP2&view=2
    Aşağıdaki şemada gösterdiğim gibi denedim ama çalışmadı acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Bölmek yada Bölmemek

Bölmek yada Bölmemek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BossaNova -- 20 Ekim 2008; 19:19:29 >

• splitter(bölücü) ile 2 çıkış aldıysanız 2 cihada da diseqc ayarıda yapmalısınız ve ayrıca 2 receiver'ı aynı andan çalıştırmayın kesinlikle:

Çünkü bazı kanallar vertical bazıları horizontal olarak gelmektedir ve lnb'ye farklı voltaj yollamaktadırlar; aynı anda açık olan 2 receiver ile tüm kanallar bu nedenle izlenemez hatta lnb de ve sistemde soruna yol açabilir bu durum. aynı anda 2 cihaz açıkken 2 sinde de vertikal yada 2sinde de horizontal yayın izlenebilir ama birinde kanal değiştirilmesi ile sorun oluşur.
  • Açıklaman için sağol sanırım bu sorunu çözmenin bir yolu yok!!
  • http://forum.donanimhaber.com/m_27275603/tm.htm

Bir hattan, pratikte yanlızca bir alıcı özgürce kullanılabilinir

İstisna olarak ilk alıcının LNB çıkışından, diğerini girişine bağlantı yapmanızı öneririm. Aynı uydudan aynı polaritedeki yayınları izleyebilirsiniz. (ilk uyduda Shuw tv izlenirken diğerinde Kanal-D izlenebilir, lakin TRT izlenemez)
    İlk'i uydu yada polarite değiştirise ikincide sinyal kesilir, ilkini takip etmesi gerekir.
    İlk kapatılırsa, ikinci normal olarak çalışır.
    Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.tuncer -- 22 Ekim 2008; 0:42:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.