Şimdi Ara

SAP nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
20.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SAP nedir ?
  • Bazı ilanlarında görüyorum Sap uzmanı arıyorlar. Sap kursları var ? Nedir bu sap bunu öğrenmemiz iş bulmamıza yardımcı olur mu ?

• Sap denilince akla ilk gelen şey şeyy yani Ama bu işin kursunun falan oalcağını zannetmiyorum
  • Sap2000 işte.
  • bknz: Sap
     SAP nedir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dodi--

Sap2000 işte.

tamam da o ne ne işe yarar bu program
  • SAP bi programlama dili demiyelim diyelim ama tarzı diyebilriz.Sanırım ismiyle şirketinin adı aynı.Genelde şirketlerin temel

işleyişlerini sürdürdükleri tüm birimlerin arasındaki organizasyonu sağlayan progamların temeline eseypi denir.

Butarz ERP programlarını vs. sap tabanında yaratıyorlar.
  • sap 2000 çelik yapılarda yapnın ölçülerine göre atalet momentlerini hesaplar.ve ona uygun standartta çelikler bulur.
    neredenmi biliyorum.ben inşaat mezunuyum
  • SAP 2000 ile SAP R/3 farkli seylerdir. 2000 bi muhendislik uygulamasi iken, R/3 buyuk olcekli sirketlerde verim artirici olarak uyarlanan erp turu Abap diliyle yazilmis, SAP sirketinin (Almanya Waldorf merkezli) ismiyle ozdeslesmis programlardir. Senin aradigin SAP buyuk ihtimalle dedigim ikinci tur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teorian -- 24 Ekim 2008; 17:05:28 >
  • SAP bir bilgisayar programıdır. Büyük ölçekli şirketler kullanır. Bir server da bulunur. diğer kişiler kullanıcı adı ve parolası ile bağlanır. Mesela ben kendi bölümümün malzeme takibini buradan yapıyorum. Maliye tarafından denetlenir bu program.
  • iyi para kazandırır. ayda 10 bin $ civarında para alırlar eğitmenleri ve uzmanları.

ama her yiğidin harcı değildir, kafa ister
  • quote:

Orjinalden alıntı: desci

iyi para kazandırır. ayda 10 bin $ civarında para alırlar eğitmenleri ve uzmanları.

ama her yiğidin harcı değildir, kafa ister

Vay be ayda 10bin $ fena değilmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: penguin

SAP, İtalyan asıllı bir ERP programları geliştiricisidir.
    Bu tip programlar orta ve büyük ölçekli endüstriyel şirketlerde yoğun olarak kullanılır.
    Oldukça büyük, karışık ve bazı yanlış uygulamalar sonucu günümüzde oldukça hantal olduğu düşünülen, bu nedenle e-business denilen alternatiflere yönelimlerin başladığı uygulama programları bütünüdür.
    Tedarik sürecinden sevkiyata kadar tüm üretim sürecini kapsayan, sistemin alt birimlerinde ki aktiviteler üzerinde merkezi bir denetim mekanizması oluşturan bir yapısı vardır. Şirket politikalarının ve stratejilerinin belirlemesinde önemli rol oynar.
    Bizzat üzerinde çalışmalar yaptığım ve halen yapmaya devam ettiğim bir konudur. SAP, Türkiye'de ki ERP yazılım piyasasının önemli bir kısmını elinde tutmaktadır. Umarım yerli yatırımcılar bundan sonra yatırımları yabancılara değil, yerli yazılım üreticilere yapacaktır.

3 yıldır ERP kullanıyorum, bu kadar önemli olduğunu yeni öğrendim

Bana göre ya da kullandığım modüller açısından ; kullanımı basit, yeterince hızlı ve oldukça pahalı bir program

İleride Sap biliyorum diyebilir miyim ? ya da Erp kullandım desem benim için gerçekten iyi bir referans olur dimi

• sikoanalitikprezerving expert
  • SAP R/3 ü nasil öğrenebilirim internette kurs bulamadim hep sap2000 cikiyoo
  •  SAP nedir ?
  • benim
  • Sap budur (anladın sen ).
  • Betonarme, yada celik yapilarin moment analizlerini vs yapar, kompleks yapilarda daha cok kullanilir, kopru viyaduk vs..

Bu hafta kursuna basliyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.