Şimdi Ara

AMD-ATi GeForce 9600GT'ye rakip yeni bir model hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın GeForce 9800GT modeline yanıt olarak hazırladığı RV770LE GPU'lu Radeon HD 4830 modelini duyurmaya hazırlanan AMD-ATi'nin yeni model çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çift grafik işlemcili Radeon HD 4850 X2 modelini de GeForce GTX 280'in karşısına konumlandırmaya hazırlanan firmanın hedefindeki son modelse GeForce 9600GT olacak.

Geçtiğimiz ay lanse ettiği HD 4670 modeliyle 80$ altı fiyat seviyesinde GeForce 9500GT'ye sıkıntılı anlar yaşatan AMD-ATi, GeForce 9600GT için de hazırlıklara başlamış durumda. Bilindiği üzere GeForce 9500GT ve 9800GT arasında yer alan GeForce 9600GT'ye karşı AMD-ATi'nin Radeon HD 4000 serisi dahilinde doğrudan rakip olabilecek modeli bulunmuyor.

Fakat gelen yeni bilgilere göre firma, önümüzdeki günlerde GeForce 9600GT'ye rakip olacak yeni bir modelini daha pazara sunacak. Şu an için bahsi geçen modelin detayları açıklanmış olmasa da hazırlanan yeni kartın Radeon HD 4670 ile 4830 arasındaki boşluğu dolduracağı belirtiliyor.

• nvidianın geçen dönem yaptığını kendisine yapıyyorlar
  • 4700
  • Bu yeni çıkacak model ve HD 4830 400 Watt segmenti güç kaynaklarıyla çalışırsa, orta gelirli kullanıcılar için çok iyi olacak. 500 Watt ve üzeri güç kaynakları neredeyse ekran kartı fiyatına satılıyor.
  • Bir de, GeForce 9600GT'ye rakip olarak üretilecek bu kart HD 4830'dan önce piyasaya sürülse daha iyi olurdu bence. Çünkü GeForce 9600GT, GeForce 8800GT'den sonra emsalleri arasında efsane olma yolunda hızla ilerliyordu. Sadık bir AMD-ATI kullanıcısı olan ben bile 2 aydır GeForce 9600GT almamak için direniyordum, bu tam beklediğim haberdi.
  • thermalkate 400 w pusulu kasada 790fx ds5 gigabyte anakart,corsair 4x1gb ddr2,hıs 4850 iceq 4,amd 5000+ black edition işlemci rahat çalışıyor. 4830 çok rahat çalışır
  • eee devran döndü nvidia atınin peşinden koşuyor
  • Derlerdi ya basta 4850 8800gt ye rakip olur diye simdi görsünler iste ;) [HEr segmente f/p olarak basarılı derecede güzel modeller geliyor ve rekabet sayesinde fiyatlar düsüyor ;) ]
  • fiyatlar düşüyor, dolar yükseliyor.
  • hd4830 hepsine yeter gerek yok bence bu modeli çıkarmasına ülkemiz için konuşuyorum 80 dolar altında zor anlar yaşatıyormuş göya bizim ülkemizde 100 dolar
  • Anlamıyorum ati veya amd önemli olan en ucuz hangisinin kartını alabileceğiz sonuçta aynı işi görüyor. Ne bileyim bi araba değil sürüş zevki , frenajı , yol tutuşu farklı olsun aynı olay boşu boşunu herkes parmaklarını yoruyor . Hiçbirimize faydası yok atinin nvdiayı yada nvidia nın atiyi tokatlaması amaç en ucuza almak değilmi ?
  • Ben bu işte sadece "fiyat/performan hagisi daha avantajlıysa onu alırım" diye düşünmüyorum. Aynı özellikte Ati ve Nvidia olsa, fiyatları eşit veya Ati'ninki 5-10 lira fazla Ati alırım. Çünkü biliyorsunuz AMD-ATI uzun zamandır zarar açıklıyor ve bende onun batmasını istemiyorum. AMD-ATI batarsa tümden intel ve nvidia'nın eline kalırız, adamlarda bizi bi güzel söğüşler. O zaman "AMD-ATI için bir bağış fonu oluştur" demeyin sakın, dediğiniz gibi bunlar babamızın oğlu değil bu söylediklerim sadece bir işlemci veya ekran kartı alacaksam geçerli.
  • güzel haber ekran kart ıalmadan önce ürün gamı iyice genişliyor fiyatlar düşüyor ama dolar düşmesse fiyatların düşmesi pek bi işe yaramıyor
  • aakraali ole bişi olmas onlar batar fabrikaları başka şirket satın alır ve yola devam edilir..
  • Tamam biri gider biri gelir ama, böyle sektöründe liderliğe oynayan bir firmamın boşluğu kolay kolay dolmaz. Adamların yıllardır yaptıkları ortada, böyle bir boşluk oluşursa bunun dolması yıllar sürer. Bu arada Ati'nin güzel kartlar yapması nvidia'yı indirime sorluyor, bu da bütün kullanıcıların işine geliyor.
  • bende 3870 var yetiyor şimdilik... 4870 alma arifesinde dolar bi köstek vurdu tam vurdu... amd - atinin 5xxx serisi ekran kartını bekliyorum. saygılar...
  • 5 serisi 3 gibi olmazsa iyi umarım olmaz...
  • 3870 var demekki bundan iyi kart olacak
  • Geç kalındı artık öyle bir model gereksiz olucak bence ama alanda olur Transistörü ropu bir miktar artmış 3870 gelir. 600m transistör 16 rop vardı onda şimdide 650m yaparlar 24rop koysa saat hızınada dayadımı geçer 9600ü zaten 9600gt de 4850 referans tasarımı gibi Çok ateşli çalışıyordu. Ben o seviyede bi kart alıcak olsam düz bir 8800gt alırdım 15 20 ytl ekleyip. Ekran kartı alırken 3 e 5 e bakmamak gerekir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.