- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Ses sistemi alırken nelere dikkat etmem gerek? Bilgi lazım.
7 Cevap3409 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
39 Mesaj
19 Ekim 2008; 11:35:34 

Ben yakın bir zamanda ses sitemi almak istiyorum. Hangi özelliklerine dikkate etmem gerekiyor. Çıkış gücüne mi, kaliteli marka olmasında mı, kablo uzunluğuna mı, yada şuanda bilmediğim için yazamadığım başka bir veye birkaç kritere göre mi? "2+1 alıcağına 5+1 al olum" doğru bir mantelite midir?

Ayrıca forum için nacizane bir tavsiye. ence bu konunun sabit olarak forumda üstte yer alması lazım. Sabit bir bölüm var ama orada gördüğüm kadarıyla model tanıtımları yapılıyor. Fakat hergün yeni bir model çıkabiliyor. Bunun gncellenmesi zor olur. Fakat Alırken dikkat edilecekler gibi sabit bir konu açılırsa. Her zaman güncel olan ve kullanıcıların daha çok faydalanabilecekleri bir başlık açılmış olur. Herkes bildiğinide yazarsa çok geniş olarak bilgi alabileceğimiz bir yer olur.

Şimdiden teşekkür ederim. Cevaplara göre sonradan da teşekkür edebilirim.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agresifsk -- 19 Ekim 2008; 11:37:42 >


_____________________________757 Mesaj
19 Ekim 2008; 13:46:58 

çok genel bir soru sormuşsunuz evet uzun bir konu olursa ve tecrübeli arkadaşlar fikirlerini belirtirlerse gerçekten faydalı bir konu olabilir. gelelim cevaplara; öncelikle, kullanım önceliğinizi belirlemelisiniz film/oyun mu müzik mi? buna göre 2.0,2.1,5.1 tercihinizi oluşturmalısınız "2.1 alacağına 5.1 al olum" çok yanlış bir düşüncedir devam etmek gerekirse önceliğinizi belirlediniz buna göre tercihinizi oluşturdunuz ve en önemli kısma geldiniz bütçe kısmı fiyat aralığı belirlemelisiniz... bunlar en temel kriterlerdir bu kısmı belirledikten sonra öneriler rahatlıkla gelecektir daha sonra belirlemeniz gereken odanızın boyutuna göre rms değerleri, özellikle aradığınız bi durum(extra bass için woofer, flat dinleme için hacimli sürücüler, sürücü kablo uzunluğu, giriş seçenekleri vs vs) son kısmı artık önünüzde bikaç seçenek varken satın almadan önceki son aşamada yapmanız gereken seçimdir. en temel olarak aklıma gelen ilk şeyler bunlar...


_____________________________ 
3379 Mesaj
20 Ekim 2008; 1:01:28 

Surround ses istiyorsan 5+1 eğer surround önemli değilse 2+1 ya da 1+1.Marka olarak microlab logitech creative ve altece bakmalısın.Deneyerek alman en iyisidir.


_____________________________1210 Mesaj
20 Ekim 2008; 3:35:16 

arkadaşım bir hoparlörün surround dolpy dijital ve thx özellikleri ürünün sesi konusunda bilgiler verir eğer orta halli bir pc kullanıcısıysan creative ve logitech en uygunudur müziklerde( mp 3) creativenin I-Trigue serileri ve alteng lansingin FX serileri harikalar yaratıyo filim için aynı şeyi söyleyemem
ben şu an piyasada kaliteli bir müzik ve filim için 4 marka söyleyebilirim bunlar creative, logitech alteng lansing ve microlab dır ama creativenin özellikle dolpy dijital ürünleri filimler için baya bir ilerde kanısındayım


_____________________________

Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler


4026 Mesaj
20 Ekim 2008; 14:18:12 

ne istedıgıne dıkkat etmelısın....ihtiyaçların ve ne için kullanacagın en önemli unsurlar


_____________________________

KİMYACILAR ÖLMEZ SADECE DENGEYE ULAŞIRLAR


 
39 Mesaj
20 Ekim 2008; 22:51:49 

cevaplar için teşekkür ederim. personal bir computer için ses sistemi bakıyorum. markalar çok iyi oldu. anladığım kadarıyla creative logitech öncü markalar. sırf şekli güzel diye bir sürü marka içinden premier marka klavye aldım. memnun kalmadım. Aşırı bi ses sistemine gerek yok evde sinema oynatçak halim yok. 75-100 lira ayırabilirim bir ses sistemi için.


_____________________________1465 Mesaj
20 Ekim 2008; 23:37:07 

Altec Lansing VS3251 istediğin fiyat aralığında, forumdaki incelemesine bakabilirsin


_____________________________
13027 Mesaj
21 Ekim 2008; 1:58:11 


quote:

Orjinalden alıntı: agresifsk

cevaplar için teşekkür ederim. personal bir computer için ses sistemi bakıyorum. markalar çok iyi oldu. anladığım kadarıyla creative logitech öncü markalar. sırf şekli güzel diye bir sürü marka içinden premier marka klavye aldım. memnun kalmadım. Aşırı bi ses sistemine gerek yok evde sinema oynatçak halim yok. 75-100 lira ayırabilirim bir ses sistemi için.

logitech

http://www.sanalmarketi...30-32W-RMS-2.1-Hoparlor

creative

http://www.sanalmarketi...PIRE-T3030-2+1-HOPARLOR

linkteki ürünlerden ikisininde fiyatları birbirine yakın ama logitech Subwooferı 20 watt


_____________________________Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Ses Sistemleri » PC Ses Sistemleri ve Ses Kartları » Ses sistemi alırken nelere dikkat etmem gerek? Bilgi lazım.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön


 
Reklamlar


DH VİDEO

 Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.0.172