Şimdi Ara

SAMSUNG LE52A656 LCD TV almayı düşünüyorum, ne dersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

SAMSUNG LE52A656 almayı planlıyorum.
    Aslında LCD'ler hakkında söylenegelen hareketli görüntü performansı olumsuzlukları yüzünden plazmaya kaymıştı aklım ama mağazadaki LCD'lerde izlediğim maç yayınlarında beni rahatsız eden bir görüntüye rastlamadım, gerçi bunlar sanırım DVD'den gelen yayındı ama farkeder mi bilmiyorum.

Bu TV'nin fiyatı konusunda Ankara Cepa AVM'deki Samsung bayisinde yaptığım görüşmede peşin 4500 YTL'ye vereceklerini söylediler.
    Daha sonra yine Ankara 365 AVM'deki Samsung bayisinde aynı modelin fiyat etiketinde 8499 YTL yazıyordu!

Değişik mağazalar arasında fiyat farkı olması normal ama aynı şehirdeki iki Samsung mağazası arasında 2 kata varan fiyat farkı olması bana garip geldi.
    Garanti sürelerini sormadım henüz ama Garanti süresinin farklı olması bu kadar fiyat yaratabilir mi?

Bu arada aynı modelin IB'deki satış fiyatı da 4.282 YTL görünüyor en düşük.

Bu Tv'den kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz ?

Bu arada Samsung Türkiye sitesinde Samsung 8 serisi LCD Tv'ler ile ilgili bir yazı var, benim mağazalarda gördüğüm en yeni Samsung'lar ise 6 serisi, arada 7 serisi kaynamış heralde.
    http://www.anadoluelektronik.com.tr/haber_detay.php?hID=27

LE52A656 Temel Teknik özellikler:

Görüntü Ekran Boyutu: 52
    Çözünürlük: 1 920 x 1 080
    Dinamik Kontrast Oranı: 50 000:1
    Tepki Süresi 4 ms
    DNIe™ Var
    Parlaklık 500 nit
    LCD 100Hz Var
    Ses Ses Efekti Sistemi SRS Trusurround
    Ses Çıkışı (RMS) 10 W x 2
    HDMI: 4

Full liste:
    http://www.samsung.com/tr/consumer/detail/spec.do?group=tv&type=tv&subtype=lcdtv&model_cd=LE52A656A1FXXH&fullspec=F

• Ben bu TV'den kullanıyorum ve memnunum. Şu anda Samsung'un en baba modeli bu sanırım. Ayrıca piyasadaki tüm LCD TV'ler arasında da en tepedekilerden birisi. En azından ben alırken öyle idi. Şu birkaç ay içerisinde yeni modeller çıktı mı bilmiyorum.

TV'yi HD görüntüler için kullanıyorum ve uzun zamandır SD görüntü izlemedim. Normal çözünürlükteki DivX filmleri saymazsak tabi. Gerçi onları da upscale ettirerek seyrediyorum. Ama ilk aldığım zamanlar, Kablo TV, Scart'dan bağlı Digiturk gibi denemeler yapmıştım. Sonuç gayet iyiydi. Oyun konsolları, HTPC, Digiturk HD ve buna benzer yüksek kalite yayınların altından iyi kalkıyor. Kaliteli bir ses sistemiyle de desteklerseniz, mükemmele yakın bir sinema ekibi yaratmış olursunuz. İmzamda ayrıca kaliteli bir ses sistemi bulunmakta. Tavsiye ederim.
  • Zeus yorum ve tavsiyelerin için teşekkür ederim.

Ben çoğunlukla SD yayın izleyecek gibiyim o nedenle Panasonic plazmalar ile Samsung LCD'ler arasında kaldım.

Panasonic plazmaların SD performansının iyi olduğunu okudum forumda..
  • çoğunlukla SD yayın izleyecek ve 50'' civarı bir tv alman söz konusu ise plazma tavsiye ederim.Marka olarak önce pioneer sonra panasonic derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jack_sparrow_82

çoğunlukla SD yayın izleyecek ve 50'' civarı bir tv alman söz konusu ise plazma tavsiye ederim.Marka olarak önce pioneer sonra panasonic derim.

Katılıyorum.. ama enterasan bir şekilde piyasada yaygın olarak Full HD Pioneer Plazma bulamıyorum. Büyük elektronik marketlerde yok gibi birşey. olanlar HD Ready.
    Her ne kadar şu an çoğunlukla SD seyredeceksemde bir kaç sene ilerisini düşünerek Tv'yi Full HD almak istiyorum.

Panasonic ise kesinlike ciddi olarak düşündüğüm alternatiflerden birisi. 50PZ800E ve 46PZ80E takip ettiğim modeller.

Bu arada dikkatimi çeken şey piyasada TV'lerin çoğunun LCD olması. Plazma bulmak gitgide zorlaşıyor gibi.
  • Valla bende başta 6 serisini çok iyi sanıyordum ama baya bir problemli bir panelmiş, albani önermiyordu zaten bu bile alınmaması için bir sebep, forumu bir araştır istersen.

50'' cihaz olarak en iyi sd kalitesini en iyi fiyatla alman 50'' hd pioneer 5080xa ile mümkün, kampanya yapan yerler var 3600 nakit fiyat, şahsen bu düzeyde para verecek ve sd izleyecek birinin kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.

Yanısıra pz800'de çok iyi bir cihaz, ancak sd izlemek için full hd lcd almanın mantığı yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kuvulmaz

quote:

Orjinalden alıntı: jack_sparrow_82

çoğunlukla SD yayın izleyecek ve 50'' civarı bir tv alman söz konusu ise plazma tavsiye ederim.Marka olarak önce pioneer sonra panasonic derim.

Katılıyorum.. ama enterasan bir şekilde piyasada yaygın olarak Full HD Pioneer Plazma bulamıyorum. Büyük elektronik marketlerde yok gibi birşey. olanlar HD Ready.
    Her ne kadar şu an çoğunlukla SD seyredeceksemde bir kaç sene ilerisini düşünerek Tv'yi Full HD almak istiyorum.

Panasonic ise kesinlike ciddi olarak düşündüğüm alternatiflerden birisi. 50PZ800E ve 46PZ80E takip ettiğim modeller.

Bu arada dikkatimi çeken şey piyasada TV'lerin çoğunun LCD olması. Plazma bulmak gitgide zorlaşıyor gibi.

pioneer 9.jenerasyon plazmaları full hd ustalar kasım ayında çıkacağını söylüyorlardı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.