Şimdi Ara

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.254
Cevap
12
Favori
143.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

HP DV5 serisi kullananlar yada almayı planlayanlarla bu başlılk altında görüşlermizi paylaşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mete6362 -- 17 Ekim 2008; 22:33:41 >

• İlk mesajda benden olsun

Hemen hemen dv5 serisiyle ilgili bütün yazıları okudum.ama karar veremedim.

Genelde herkes ısınma başta olmak üzere,bir kaç genel sorundan şikayetçi ve sanırım bu sorunlar modellere göre değişiyor.

Ben dv5-1006et FV670EA modelini almayı planlıyorum. bu modelden kullanan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mete6362

İlk mesajda benden olsun

Hemen hemen dv5 serisiyle ilgili bütün yazıları okudum.ama karar veremedim.

Genelde herkes ısınma başta olmak üzere,bir kaç genel sorundan şikayetçi ve sanırım bu sorunlar modellere göre değişiyor.

Ben dv5-1006et FV670EA modelini almayı planlıyorum. bu modelden kullanan varmı?
    1040et cilerin soyu mu tükendi yahu=))) hİÇ YENİ GELİŞME YOK, ORTADA YENİ ÜRÜNDE YOK , 1040ET ALICILARI BUNUNLAMI SINIRLI KALACAK ACABA???
  • quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

1040et cilerin soyu mu tükendi yahu=))) hİÇ YENİ GELİŞME YOK, ORTADA YENİ ÜRÜNDE YOK , 1040ET ALICILARI BUNUNLAMI SINIRLI KALACAK ACABA???

Alıntıları Göster
    amd bence daha çok ısınıyor
    intelde ısınma olmuyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkcs

amd bence daha çok ısınıyor
    intelde ısınma olmuyordu

Alıntıları Göster
    Bende 1010ET Var Bence Hersey Abartılıyor Isınma Sorunu Abartı Bence Ama Abartı olmayan Bisey Sarj Suresi Sarj Cok Hızlı Gidiyor Ya Bende Oyle Ya Da genel Olarak Boyle
    3D06 4300 Puan Alıyor 9600GT DDR2
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Bende 1010ET Var Bence Hersey Abartılıyor Isınma Sorunu Abartı Bence Ama Abartı olmayan Bisey Sarj Suresi Sarj Cok Hızlı Gidiyor Ya Bende Oyle Ya Da genel Olarak Boyle
    3D06 4300 Puan Alıyor 9600GT DDR2

Alıntıları Göster
    değişime giden DV6296EA laptopumun yerine bana dv5-1130et yollamayı teklif ettiler yada para iadesi.

dv5-1130et FW687EA henüz piyasada bile yok bu ürün yani hiç bir yerde fiyat yok alırsam sanırım ilk kullanan ben olucam keske kullanan olsada fikir alsam

işte dv5-1130et

İşlemci, işletim sistemi ve bellek
    İşlemci türü
    Intel® Centrino® işlemci teknolojisi
    • Intel® Core™2 Duo İşlemci T5900
    • 2,2 Ghz , Düzey 2 önbellek 2 MB

Yüklü işletim sistemi
    Orijinal Windows Vista® Home Premium ve Service Pack 1 (32 bit)

Bellek düzeni
    (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)

Standart bellek
    3072 MB

Maksimum bellek
    8 GB'ye kadar DDR2 belleği destekler

Dahili sürücüler
    Dahili depolama
    250 GB

Sabit disk denetleyicisi
    SATA Sabit Disk Sürücüsü

Sabit disk sürücüsü hızı
    5400 rpm

CD/DVD etiketi yazdırma
    LightScribe ile PC'nizden doğrudan serigrafi kalitesinde disk etiketleri oluşturun: Yazdırın, çevirin, yazdırın.

Sistem özellikleri
    Bellek kartı aygıtı
    Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu

Modem
    Yüksek hızlı 56K modem

Ağ arabirimi
    Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN

Kablosuz teknolojileri
    Intel® WiFi Link 5100

Kablosuz yeteneği
    Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi

Harici G/Ç bağlantı noktaları
    4 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 eSata konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ45 ethernet konektörü, 1 RJ11 modem konektörü, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası, kablo yerleştirme konektörü

Video yakalama arabirimi
    IEEE 1394 Firewire® Arabirimi

Genişletme yuvaları
    1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)

Ekran boyutu
    15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen

Ekran çözünürlüğü
    1280 x 800

Video Ekran
    NVIDIA GeForce 9200M GS/9600M GT
    512 MB atanan olmak üzere en çok 1791 MB toplam grafik belleği

Kontrol paneli
    HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri

Ergonomik özellikler
    Tümleşik parmak izi okuyucusu

Uzaktan kumanda
    HP Mobile Uzaktan Kumanda

Dahili ses
    3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik

Hoparlörler ve mikrofon
    Altec Lansing® hoparlörler

Klavye
    101 tuşlu, uyumlu klavye

İşaret aygıtı
    Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey ve yatay Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama, ses kapatma düğmeleri ve 1 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey

Pil türü
    6 hücreli Lityum-İyon (Li-Ion) pil

Güç kaynağı türü
    90 W AC Güç Adaptörü

Yazılım
    Yazılım - Verimlilik ve finans
    Microsoft® Works ve Microsoft® Office Home ve Student 2007 60 Günlük Deneme Sürümü

Önceden kurulu yazılımlar
    Microsoft® Internet Explorer; Windows Mail; Adobe® Reader

Ürünle gelen yazılım
    Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2008 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği

Optik sürücü yazılımı
    Windows Media Player ; Windows Fotoğraf Galerisi ; DVD Play ; Windows Movie Maker ; Windows DVD Maker ; Cyberlink DVD Suite ; Windows Media center ; QuickPlay for Windows; Digital Persona Parmak İzi okuyucusu yazılımı

Boyutlar / ağırlık / garanti
    Ağırlık
    2,65 kg

Paket ağırlığı
    4,65 kg

Boyutlar (G x D x Y)
    35,7 cm (G) x 25,9 cm (D) x 3,49 cm (min Y) / 4,19 cm (maks Y)

Paket boyutları (G x D x Y)
    415 x 160 x 345 mm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saydam

değişime giden DV6296EA laptopumun yerine bana dv5-1130et yollamayı teklif ettiler yada para iadesi.

dv5-1130et FW687EA henüz piyasada bile yok bu ürün yani hiç bir yerde fiyat yok alırsam sanırım ilk kullanan ben olucam keske kullanan olsada fikir alsam

işte dv5-1130et

İşlemci, işletim sistemi ve bellek
    İşlemci türü
    Intel® Centrino® işlemci teknolojisi
    • Intel® Core™2 Duo İşlemci T5900
    • 2,2 Ghz , Düzey 2 önbellek 2 MB

Yüklü işletim sistemi
    Orijinal Windows Vista® Home Premium ve Service Pack 1 (32 bit)

Bellek düzeni
    (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)

Standart bellek
    3072 MB

Maksimum bellek
    8 GB'ye kadar DDR2 belleği destekler

Dahili sürücüler
    Dahili depolama
    250 GB

Sabit disk denetleyicisi
    SATA Sabit Disk Sürücüsü

Sabit disk sürücüsü hızı
    5400 rpm

CD/DVD etiketi yazdırma
    LightScribe ile PC'nizden doğrudan serigrafi kalitesinde disk etiketleri oluşturun: Yazdırın, çevirin, yazdırın.

Sistem özellikleri
    Bellek kartı aygıtı
    Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu

Modem
    Yüksek hızlı 56K modem

Ağ arabirimi
    Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN

Kablosuz teknolojileri
    Intel® WiFi Link 5100

Kablosuz yeteneği
    Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi

Harici G/Ç bağlantı noktaları
    4 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 eSata konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ45 ethernet konektörü, 1 RJ11 modem konektörü, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası, kablo yerleştirme konektörü

Video yakalama arabirimi
    IEEE 1394 Firewire® Arabirimi

Genişletme yuvaları
    1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)

Ekran boyutu
    15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen

Ekran çözünürlüğü
    1280 x 800

Video Ekran
    NVIDIA GeForce 9200M GS/9600M GT
    512 MB atanan olmak üzere en çok 1791 MB toplam grafik belleği

Kontrol paneli
    HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri

Ergonomik özellikler
    Tümleşik parmak izi okuyucusu

Uzaktan kumanda
    HP Mobile Uzaktan Kumanda

Dahili ses
    3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik

Hoparlörler ve mikrofon
    Altec Lansing® hoparlörler

Klavye
    101 tuşlu, uyumlu klavye

İşaret aygıtı
    Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey ve yatay Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama, ses kapatma düğmeleri ve 1 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey

Pil türü
    6 hücreli Lityum-İyon (Li-Ion) pil

Güç kaynağı türü
    90 W AC Güç Adaptörü

Yazılım
    Yazılım - Verimlilik ve finans
    Microsoft® Works ve Microsoft® Office Home ve Student 2007 60 Günlük Deneme Sürümü

Önceden kurulu yazılımlar
    Microsoft® Internet Explorer; Windows Mail; Adobe® Reader

Ürünle gelen yazılım
    Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2008 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği

Optik sürücü yazılımı
    Windows Media Player ; Windows Fotoğraf Galerisi ; DVD Play ; Windows Movie Maker ; Windows DVD Maker ; Cyberlink DVD Suite ; Windows Media center ; QuickPlay for Windows; Digital Persona Parmak İzi okuyucusu yazılımı

Boyutlar / ağırlık / garanti
    Ağırlık
    2,65 kg

Paket ağırlığı
    4,65 kg

Boyutlar (G x D x Y)
    35,7 cm (G) x 25,9 cm (D) x 3,49 cm (min Y) / 4,19 cm (maks Y)

Paket boyutları (G x D x Y)
    415 x 160 x 345 mm

Alıntıları Göster
    DV5 1010 ET Sıfırı 2700 Civarı Sizinkide Ona Yakın Olacaktır.Ekran Kartı 9200 Olursa Da 200-300 Milyon Dusuk Olacaktır.Ve Sıfır Gelecegi İcin begenmezsenizde Cok Rahat Satarsınız Bence Cok İyi Bir Teklif Tabii Ki karar Sizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

DV5 1010 ET Sıfırı 2700 Civarı Sizinkide Ona Yakın Olacaktır.Ekran Kartı 9200 Olursa Da 200-300 Milyon Dusuk Olacaktır.Ve Sıfır Gelecegi İcin begenmezsenizde Cok Rahat Satarsınız Bence Cok İyi Bir Teklif Tabii Ki karar Sizin

Alıntıları Göster
    ekran kartı 9600MGT miş sanırım ilk kez bu ürünle lanse ediliyor bu ekran kartı
  • quote:

ekran kartı 9600MGT miş sanırım ilk kez bu ürünle lanse ediliyor bu ekran kartı

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar benim dizüstünde bluray film izlerken takılma ve donma oluyor (quickplayde) niye acaba bu sorunun çözümünü bilen varsa yardım edebilirmi acaba? bazen iyi hoş çalışıyor bazen takılıp donuyor. codec falan mı lazım acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar60

Arkadaşlar benim dizüstünde bluray film izlerken takılma ve donma oluyor (quickplayde) niye acaba bu sorunun çözümünü bilen varsa yardım edebilirmi acaba? bazen iyi hoş çalışıyor bazen takılıp donuyor. codec falan mı lazım acaba?

Alıntıları Göster
    1040et min blu-rayi dvd seçiyor bazen bazı dvd leri okumuyor bazen okuyor, özellikle princo larda çok sorun çıkıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

1040et min blu-rayi dvd seçiyor bazen bazı dvd leri okumuyor bazen okuyor, özellikle princo larda çok sorun çıkıyor...

Alıntıları Göster
    Benimde dv6362ea laptopum iki defa servise gitti. sonra dv5-1006 yı teklif ettiler. ama ben para iadesi düşünüyorum.

Para iadesi kaç günde oluyor arkadaşlar .hızlandırmak için avukatımı devreye sokarsam bi faydası olurmu?
  • quote:

Benimde dv6362ea laptopum iki defa servise gitti. sonra dv5-1006 yı teklif ettiler. ama ben para iadesi düşünüyorum.

Para iadesi kaç günde oluyor arkadaşlar .hızlandırmak için avukatımı devreye sokarsam bi faydası olurmu?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mete6362

arkadaş ben de compaq presario f504ea tipi dizüstü bilgisayarımı 2 ay önce yolladım ama hala gelmedi
    para iade istiyordum ama çok uzun süreceğinden bunu istemedim
    almanyadan geleceğinden 1 ay kadar beklersiniz dediler

bana da dv5 1006et teklif ettiler. baktım özellikleri de iyi kabul ettim

gelecek hafta içi elinizde olur diyorlardı
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

bende arızalanan 6296 mı servise verdim ve para iadesi aldım 1800 ytl iki hafta kadar bir sürede hesabıma yattı üzerine 184 ytl daha koyarak 1040ET aldım şimdide 64 bit vista ultimate yükledim bence bu makinenın performansı şimdi ortaya çıktı HP nin kendi yazılımlarından dolayı makina çok yavaştı tavsiyem her hangibir vista yada XP yükleyin alacaklar.. XP nin de ses driverında bir eksiklik kaldı sanırım oda hallolursa çift işletim sistemi kullanamyı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: firozat

quote:

bende arızalanan 6296 mı servise verdim ve para iadesi aldım 1800 ytl iki hafta kadar bir sürede hesabıma yattı üzerine 184 ytl daha koyarak 1040ET aldım şimdide 64 bit vista ultimate yükledim bence bu makinenın performansı şimdi ortaya çıktı HP nin kendi yazılımlarından dolayı makina çok yavaştı tavsiyem her hangibir vista yada XP yükleyin alacaklar.. XP nin de ses driverında bir eksiklik kaldı sanırım oda hallolursa çift işletim sistemi kullanamyı düşünüyorum

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: firozat

quote:

6269 ya 1800 liralık para iadesi mi aldın :) ya ben nisan 2007 de almışım 6296ea ve 2510 ytl :) bana bu parayı ödemeyi veya onun yerine dv5-1130et öneriyorlar sence ne yapayım :)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: firozat

quote:

6269 ya 1800 liralık para iadesi mi aldın :) ya ben nisan 2007 de almışım 6296ea ve 2510 ytl :) bana bu parayı ödemeyi veya onun yerine dv5-1130et öneriyorlar sence ne yapayım :)

Alıntıları Göster
    nasıl yani arkadaşlar dv6362 bilgisayara karşılık dv5 1006 teklif iyi değilmi yani? bütün özelilkkleri 3 katı nerdeyse
  • quote:

nasıl yani arkadaşlar dv6362 bilgisayara karşılık dv5 1006 teklif iyi değilmi yani? bütün özelilkkleri 3 katı nerdeyse

Alıntıları Göster
    e o zaman tabiki iyi bir teklif

benim bilgisayarım ankara bölge onarım merkezine gelmiş gidip almam gerekiyormuş

bunun ilginç yanı, bilgisayar bugün gelmiş ama ben saat 3te siteden öğreniyorum ve telefonuma mesaj 7de geliyor

yarın şansımı deneyeceğim belki açık olur
    açık olmayacağını bliliyorum ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

e o zaman tabiki iyi bir teklif

benim bilgisayarım ankara bölge onarım merkezine gelmiş gidip almam gerekiyormuş

bunun ilginç yanı, bilgisayar bugün gelmiş ama ben saat 3te siteden öğreniyorum ve telefonuma mesaj 7de geliyor

yarın şansımı deneyeceğim belki açık olur
    açık olmayacağını bliliyorum ama

Alıntıları Göster
    iyi günler ben bi kaç önce dv-5 1006 aldım kafanıza takılan bir şey olursa yardımcı olabilirim
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=119984515&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berqo_01 -- 29 Ekim 2008; 14:57:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berqo_01

iyi günler ben bi kaç önce dv-5 1006 aldım kafanıza takılan bir şey olursa yardımcı olabilirim
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=119984515&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR#

Alıntıları Göster
    dv 5 1006 lardaki ati ekran kartlarının çok yetersiz olduğunu söylüyorlar? kullanan arkadaşlar ne derece memnunsunuz?
  • quote:

dv 5 1006 lardaki ati ekran kartlarının çok yetersiz olduğunu söylüyorlar? kullanan arkadaşlar ne derece memnunsunuz?

Alıntıları Göster
    ya bu ekran kartında max 1533 olayı varya onu nasıl ayarlayacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

ya bu ekran kartında max 1533 olayı varya onu nasıl ayarlayacağız

Alıntıları Göster
    hashus arkadaşım sende dv5 1006 var galiba, memnunmusun bilgisayardan . performansı nasıl?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.