- x
arkadaşlar SKODA FELİCİA yı nasıl bilirsiniz?
29 Cevap19623 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1193 Mesaj
17 Ekim 2008; 18:54:20 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

genel olarak 6-7 bin ytl ye alınabiliyor....bu aracı kullananlar biraz bilgilendirirlerse sevinirim....uzun yolda rahatmıdır,parçası pahalımı,yakıtı çokmu nasıl bi araçtır....lada vegayla kıyaslarsak hangisi daha iyidir....

örneğin aşağıdaki linkte bi tane var....

http://www.sahibinden.c...18945WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wehby -- 17 Ekim 2008; 18:56:29 >

DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA... İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖRDE ŞAŞ...

354 Mesaj
17 Ekim 2008; 19:43:50 

Öncelikle Sanırım motoru 1.3 bu ekonomi sağlayacaktır diye düşünüyorum Klimada olsa güzel olurdu ama yokmuş :) ama doğandan şahinden vs.otomobillerden daha iyi diyorum

DH SEAT KULÜBÜ

2001 SEAT IBIZA Signo

10516 Mesaj
17 Ekim 2008; 19:56:41 

Yakıt tüketimi cimri bir araç olacağını düşünmüyorum.Sonuçta eski model.Konfor göreceli bir kavram olduğundan net bir şey söylemem yanlış olur;fakat Doğan'dan daha konforlu olacağını düşünüyorum.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

1193 Mesaj
17 Ekim 2008; 20:22:52 

parça fiyatları falan nasıl acaba...üzermi bizi...

DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA... İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖRDE ŞAŞ...

966 Mesaj
17 Ekim 2008; 21:01:09 

Tavsiye etmiyorum, kullandım bunun kapalı kasasınıda kullandım hatta kapalı kasa dizelinide kullandım tavsiye etmiyorum.

1193 Mesaj
17 Ekim 2008; 21:09:57 

quote:

Orjinalden alıntı: sjsero

Tavsiye etmiyorum, kullandım bunun kapalı kasasınıda kullandım hatta kapalı kasa dizelinide kullandım tavsiye etmiyorum.

neden tavsiye etmediğinizide söylerseniz bilgilenmiş olurum...

2404 Mesaj
17 Ekim 2008; 22:08:56 

Arkadaşta 1.3ü vardı motor küçük 65 beygir yüke gelmiyo zorlanınca benzini içiyo gitmiyo ama 1.6sı iyi

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

1193 Mesaj
17 Ekim 2008; 22:26:20 

peki lada vegamı daha iyi...yoksa skoda felicia mı?

298 Mesaj
17 Ekim 2008; 22:54:11 

bende vega var 2006 model HB. ben satmak istiyorum ama alıcısı yok. eğer lada alırsan elinde kalır...

adalet için...

298 Mesaj
17 Ekim 2008; 22:56:13 

7 bin ytl ye 2001-2002 model vega alabilirsin. hangisi iyi dersen cevabım hiçbiri olur...

adalet için...

298 Mesaj
17 Ekim 2008; 23:01:12 

ikisini de tavsiye etmem...ancak birinden biri diyorsan vega derim çünkü aynı paraya 5 yaş daha yeni bir model alıyorsun. feliciay çok mu rahat satarsın...sanmıyorum...vegada konfor arama ama yakıtı çok değildir...parçası pahalı değildir...bu paraya alabileceğin en yüksek model sanırım ladadır...

adalet için...

7 Mesaj
1 Temmuz 2013; 22:47:58 

Bence lada veya skoda fiyat model ilişkisi üzerine alınabilecek en iyi iki seçenek. tofaş serisine yada renault 12 toros serisine göre gayet konforlu geleceği de bir gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samoliy -- 1 Temmuz 2013; 22:48:12 >

1193 Mesaj
2 Temmuz 2013; 0:24:30 

güzel hort valla... 5 yıllık.konuyu ben açmışım yine cevabıda ben veriyim... bu konuyu açtıktan sonra 1997 model 1.6 skoda felicia aldım...alalı yaklaşık 5 yıl oldu ve 100 bin km yaptım...en ufak sorun yaşamadım ve hala severek kullanıyorum...alacak arkadaşlara tavsiye ederim..

148 Mesaj
6 Temmuz 2013; 22:30:31 

kardesim saygilar bende 2000 model 1,6 felicia buldum 108.000 km guvenilir bi ark.dan nasil parca, yakit vs. Kisaca bilgi verir misin? Vega falan kabus gibi geliyo bana:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

MaYDoGaN

148 Mesaj
6 Temmuz 2013; 22:32:35 

bu arada komple boyali gunes yanigindan 8500tl istiyo arabanin ustasi aradi bizi bakimlarini yapan ustanin ark. Satiyormus

MaYDoGaN

1193 Mesaj
6 Temmuz 2013; 22:37:48 

quote:

Orijinalden alıntı: maydoganlar1156

bu arada komple boyali gunes yanigindan 8500tl istiyo arabanin ustasi aradi bizi bakimlarini yapan ustanin ark. Satiyormus

2000 model 1.6. felicia için o fiyat bedava... o modeldeki aracı 12.000 den aşağı alamazsınız...bi sorunu olmasın aracın....

148 Mesaj
6 Temmuz 2013; 22:45:17 

98modelde olabilir aciliyetten o fiyat sanirim, usta bizimde aracimiza bakan usta bize yamugu olmaz, 10.000 tl palio alcaktim ama bu cikti simdi napsam, arac nasi bi arac bize tecrubenizi paylasirmisiniz

MaYDoGaN

1193 Mesaj
6 Temmuz 2013; 23:00:57 

baktırın heryerine...temizse alın..ben kendi aracımı 9500 den aşağı vermem örneğin...

Bu mesajda bahsedilenler: maydoganlar1156

148 Mesaj
6 Temmuz 2013; 23:07:42 

hocam size zahmet yakit sarfiyati, konfor seviyesi, arti ve eksileri kucuk bi bilgilendirme yapabilir misin? Motoru nasildir, parca fiyatlari, bagaj ve koltuk kapasitesi gibi

MaYDoGaN

1193 Mesaj
6 Temmuz 2013; 23:09:21 

sabah yaparim...

Bu mesajda bahsedilenler: maydoganlar1156

148 Mesaj
6 Temmuz 2013; 23:10:38 

beklerim hocam iyi geceler?

MaYDoGaN

148 Mesaj
7 Temmuz 2013; 19:18:01 

hocam aracı özetleyecektiniz? unuttunuz sanırsam hatırlatayım dedim :)

ilandaki aracı almayı düşünüyorum bahsetmiştim forumda,

http://www.sahibinden.c...d.138km-118014856/detay

boya güneş yanığından bunu ustasından biliyoruz...

MaYDoGaN

1193 Mesaj
7 Temmuz 2013; 23:46:19 

1.6 mpi 8v motor bulunmaktadır...aee motor kodu 75 hp 140 nm torku var...şanzıman oranı kısa olduğu için aracın son hızı 150 km civarı...ama bu hıza kadar hızlanması çok iyi...

parça fiyatları gayet ucuz...isterseniz orjianl parça isterseniz yan sanayi parçalar bulabilirsiniz...

motoru lpg ile uyumlu boğaz kelebeği hariç kronik sorunu yok...boğaz kelebeğinide yılda bi temizlersiniz sorun olmaz... yakıtı şehir içi 8-9 litre ciharında...

koltuk mesafeleri gayet iyi... boyum 1.85 kilom 95 , hem öne hem arkaya çok rahat ve ferah bi şekilde oturabiliyorum...aracın içide keza öyle...280 litre bagajı var...biraz yetersiz ama idare eder...

21 Mesaj
13 Ağustos 2013; 13:29:34 

quote:

Orijinalden alıntı: wehby

1.6 mpi 8v motor bulunmaktadır...aee motor kodu 75 hp 140 nm torku var...şanzıman oranı kısa olduğu için aracın son hızı 150 km civarı...ama bu hıza kadar hızlanması çok iyi...

parça fiyatları gayet ucuz...isterseniz orjianl parça isterseniz yan sanayi parçalar bulabilirsiniz...

motoru lpg ile uyumlu boğaz kelebeği hariç kronik sorunu yok...boğaz kelebeğinide yılda bi temizlersiniz sorun olmaz... yakıtı şehir içi 8-9 litre ciharında...

koltuk mesafeleri gayet iyi... boyum 1.85 kilom 95 , hem öne hem arkaya çok rahat ve ferah bi şekilde oturabiliyorum...aracın içide keza öyle...280 litre bagajı var...biraz yetersiz ama idare eder...

Arkadasım meraba.. aracın yakiti ne durumda 1litre gaz ile kaç km yapiyorsun

1193 Mesaj
13 Ağustos 2013; 13:57:54 

yakıtı 100 km de 8-9 litre diye yazmıştım oraya... keşke okusaydınız...

Bu mesajda bahsedilenler: yılmaz yekaza

695 Mesaj
10 Ekim 2014; 18:03:09 

Yeni konu açmadan bir kez daha hortlatayım
1.3 nasıldır

TÜRKİYEM

116 Mesaj
10 Ekim 2014; 19:01:07 

quote:

Orijinalden alıntı: wehby

genel olarak 6-7 bin ytl ye alınabiliyor....bu aracı kullananlar biraz bilgilendirirlerse sevinirim....uzun yolda rahatmıdır,parçası pahalımı,yakıtı çokmu nasıl bi araçtır....lada vegayla kıyaslarsak hangisi daha iyidir....

örneğin aşağıdaki linkte bi tane var....

http://www.sahibinden.c...18945WQQpXQQdisplayitem

Skoda felicia yi canavar gibi bilirim daş gibi araba mukemmel bizde vardi 3 yil kadar kullanfik bir kere tamir istemedi

186 Mesaj
11 Ekim 2014; 0:54:36 

quote:

Orijinalden alıntı: -NightFLY

Yeni konu açmadan bir kez daha hortlatayım
1.3 nasıldır

bizde yağ yakan bir 1.3 glx vardı düz tabirle araç gitmiyordu, 2 kişi ile çok rahat fakat arkaya normal kiloda bir kişi bile koysan farkediyor zira aracın ağırlık merkezi çok kötü ayarlanmış arkaya oturan yolcudan hemen etkileniyor arka çabuk çöküp burnu kalkıyor arabanın..

motoru bakımlı olmalı kesinlikle... ve karbüratörlü ise bu 1.3, arada sırada benzinle çalıştıırın hep gazla gitmesin araç yoksa iyicene boğuluyor ama benzinle gidişi baya baya değişiyor

performans beklentiniz 'kesinlikle' olmasın,diğer türlü ederinin karşılığını veren,kuş serisi yerine rahatlıkla tercih edilebilecek konforlu bir araçtır. bütçe zorlanıp mpi motorlusu alınmalı ama imkan varsa

695 Mesaj
11 Ekim 2014; 9:10:31 

quote:

Orijinalden alıntı: haislip_13

bizde yağ yakan bir 1.3 glx vardı düz tabirle araç gitmiyordu, 2 kişi ile çok rahat fakat arkaya normal kiloda bir kişi bile koysan farkediyor zira aracın ağırlık merkezi çok kötü ayarlanmış arkaya oturan yolcudan hemen etkileniyor arka çabuk çöküp burnu kalkıyor arabanın..

motoru bakımlı olmalı kesinlikle... ve karbüratörlü ise bu 1.3, arada sırada benzinle çalıştıırın hep gazla gitmesin araç yoksa iyicene boğuluyor ama benzinle gidişi baya baya değişiyor

performans beklentiniz 'kesinlikle' olmasın,diğer türlü ederinin karşılığını veren,kuş serisi yerine rahatlıkla tercih edilebilecek konforlu bir araçtır. bütçe zorlanıp mpi motorlusu alınmalı ama imkan varsa

1.3 motordan uzak durmak gerektiğini anladım. Bir ara bende favorit olanı vardı sürekli hararet yapar conta yakardı. Arabaya sürekli su ve yağ koymak gerekiyordu.
Skoda felicia dış görünümü güzel bir araba da motor olmadı mı olmaz.

@hasan2471
sizdeki 1.3 mü 1.6 mıydı?

Bu mesajda bahsedilenler: @hasan2471

TÜRKİYEM

112 Mesaj
11 Ekim 2014; 10:23:02 

babam 3 yıl kullandı 1.3 felicia garip bir mavi rengi vardı.
şehir içi için fena değil.
konfor çok kötüydü.
ama bakımı ucuz parçası uygun. hiç arıza yapmadı.
hiç sorunu olmamasına rağmen satması çok zor olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hubulu -- 11 Ekim 2014; 10:23:47 >

Bu mesajda bahsedilenler: -NightFLY

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » arkadaşlar SKODA FELİCİA yı nasıl bilirsiniz?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.305