Şimdi Ara

Foxconn'dan X58 Blood Rage; Quad Crossfire ve Triple SLI bir arada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sektörün en büyük üreticilerinden Foxconn, geçtiğimiz sene Quantum Force adını verdiği özel bir anakart serisine başlamıştı. Hız aşırtma tutkunları ve yüksek performans meraklılarının ihtiyaçları doğrultusunda seriye Mars, Destroyer ve BlackOps gibi anakartlar dahil eden firmanın bu yöndeki yeni adımı Intel'in Nehalem tabanlı Core i7 serisi işlemcileri için hazırladığı Blood Rage olacak gibi görünüyor.

Detay ve görselleri bir süre önce gün ışığına çıkan Renaissance X58'den farklı olarak, hız aşırtma ve yüksek performans ekseninde geliştirilen anakart hem görünümü hem de özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. AMD-ATi'nin Quad Crossfire teknolojisiyle Nvidia'nın Triple SLI + PhysX kurulumlarına destek veren anakart üzerinde dört adet PCIe x16 slotu bulunuyor ayrıca PCIe 2.0 standardı destekleniyor.

3 kanal DDR3 desteği sunan ayrıca hız aşırtma ile 1800MHz'de çalışan belleklerle de kullanılabilen anakart 14 fazlı melez PWM tasarımına ve DirectFET MOSFET teknolojisine sahip. BlackOps modelinde olduğu farklı ihtiyaçlar için 4-1 soğutma teknolojisini kullanan ve bu sayede hava, su, kuru buz ve LN2 gibi farklı methodlar ile serinletibilen anakart detayları bunlarla sınırlı değil.

Siyah renkli baskılı devresi ve tasarımıyla da merak uyandırmayı başaran Foxconn'un X58 yonga setli Blood Rage model 5.25 sürücü yuvasını kullanan ve gerçek zamanlı hız aşırtma yapılabilmesine olanak tanıyan QF panel donanımıyla geliyor. Hız aşırtmacılar için Quantum BIOS üzerinden çok sayıda ayarın kontrol edilemesine olanak tanıyan kart SONAR X-Fi isimli harici ses kartı ile geliyor ve SAS desteği de sunuyor.

Foxconn X58 Blood Rage hakkında detaylar geldikçe belirtmeye devam edeceğiz.

• Sonunda buda oldu ama testleri görmek lazım gerçekten müthiş sonuclarda çıkabilir.
  • dehset-ül vahset bi anakart ya
  • Teknoloji nereye gidiyor yahuu...
  • fiyatı da uygun olursa 250-300$ gibi süper olur
  • 250-300$ çok iyimser bir rakam en az 400$ söyleyim.
  • bu nasıl bi tasarım.gercekten mukemmel olmuş..
  • çok şekilmiş be
  • Ben böyle bişey görmedim, inanılmaz bir anakart, tüm anakartların en iyisi:) Yalnız ram yuvaları az gibi geldi bana, bi 3 adet daha olsa iyi olurdu
  • quote:

Orjinalden alıntı: FERROKROM

Ben böyle bişey görmedim, inanılmaz bir anakart, tüm anakartların en iyisi:) Yalnız ram yuvaları az gibi geldi bana, bi 3 adet daha olsa iyi olurdu

bence çok isabet olmuş 3 tane yeterde artar bile 6 tane çok gereksiz..

3x2gb 3 kanal ram dehşet olur..
  • süper ya. inşallah bende alabilirim...
  • dual channel calıstıramıcaz galiba 3tek slot war :D
  • tek takınca tek kanal
    2 takınca çift kanal
    hepsini takınca 3 kanal olur :))
  • İnsanı yoldan çıkarır bu kart yav!
  • bi benim i848 anakarta bak bi de buna
  • ne 300 ne 400 en az 600 dolar.
  • süper bir kart gerçekten
  • kırmızısı cok kışkırtıcı
  • kosovalı abartma istiyosan 300ü geçmez
  • görselliği mükemmel
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.