Şimdi Ara

MSI'ın X58 yonga setli anakartı bellek bant genişliği rekoru kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nehalem için geri sayımın başlaması ile birlikte anakart üreticileri arasındaki rekabette arttı. Intel'in LGA1366 formundaki Core i7 serisi işlemcileri için hazırladığı X58 yonga setini temel alan anakartların gövde gösterisi yapacağı Kasım ayından önce anakart üreticileri adeta meydan okurcasına X58 yonga setli yeni modellerini sergilemeye devam ediyor.

Anakart dünyasının lider isimlerinden MSI'ın X58 yonga setli Eclipse modeli tecrübeli ellerde bellek bant genişliği rekoru kırdu. Intel'in 3.2GHz'de görev yapan mühendislik örneği Core i7 XE 965 işlemcisi ve G.Skill tarafından hazırlanan 3 kanal bellek kitiyle yapılan testlerde bellek bant genişliği rekorunun kırıldığı bildiriliyor.

MSI X58 Eclipse üzerinde yapılan çalışmada Intel'in yeni işlemcisi hız aşırtılarak 4067MHz'e çıkartılırken, G.Skill'in 6GB'lık DDR3 bellek kiti, 2034MHz'de çalıştırıldı. Burada dikkat çeken nokta ise işlemci ve bellek voltajlar. Bilindiği üzere Intel, IMC zarar görebilir uyarısı ile vCore'un 1.65v'nin üzerine çıkmasını tavsiye etmiyor.

MSI X58 Eclipse'de ise durumun biraz daha farklı olabileceği belirtiliyor. Zira bellek bant genişliği rekorunun kırıldığı çalışmada bellek gerilimi 2.05v'de tutulurken, işlemci gerilimi ise 1.576 olarak kayıt edilmiş. Yapılan yorumlarda, X58 yonga setli diğer bazı modellerin aksine X58 Eclipse'nin cpu ve bellek gerilimini ayırabileceği üzerinde duruluyor.

10-8-8-24 1T zamanlamalarıyla 2034MHz'de çalışan 6GB'lık DDR3 bellek kiti ve 4067MHz'de çalışan Core i7 965, MSI'ın X58 yonga setli yeni anakartı Eclipse ile birlikte bellek bant genişliği rekorunun kırılmasındaki ana aktörler oldu. Zira yapılan çalışmada Everest'in bellek okuma testinde 21647MB/sn'lik değere ulaşıldı.

Detaylı sonuçlar için tıklayabilirsiniz!

• 21Gb/sn müthiş bi değer.Grafik kartlarının band genişliğini yakalıycaklar bu gidişle,128bit veriyolu ile... :)
  • Eğer işlemci-ram voltajını ayırmışlarsa manyak satar bu kart.
  • WOW diyorum...
    müthiş olmuş harbiden...
  • siyah pcb muhteşem skor

intel çok iyi geliyor tabi anakartın performansıda tabi harika
  • Msı kartları hem muhtesem görünümü,hem yüksek overclock potansiyeli,hem harika sogutma uygulaması,uygun fiyatları ve bunların yanına birde bant hizları rekoru geldi..msi böyle giderse yavas yavas yakın zamanda anakart piyasasında zirveyi zorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seopast -- 17 Ekim 2008; 22:55:06 >
  • haberler süper ama bakalım son kullanıcıda ne olacak
  • intel bu aralar hızlı anakart da güzel tabi
  • Harika değer ayrıca pcb ye bittim
  • iyiymiş....
  • Anakart konusunda MSI a antipatim vardır ama bu kart ile iyi iş çıkarmış.
  • MSI, kötü gibi gelse de gerçekten de iyi bir marka.
    "Mehmet Akif İlleez"
  • msi bu güne kadar hiç bir anakarttı 1 yıldan sonra normal çalışmıyor ve sürekli hatalar gösteriyor fiziksel olarak bu anakarttıda aynıdır birde zaten msi kartlarda overclock düzeyi çok çok kötü bana göre sıradan bır anakart yinede paylaşım için teşekkürler
  • MSI ile aram pek iyi değildir, gövde gösterisi ile bitmez bu iş, önemli olan uzun vadeli kullanımda ne olacak ? Yeni bir teknoloji ve henüz karanlık bir yolda iken aniden böyle balıklama atlayarak atacağımız adımlar kör kuyuda son bulabilir. Bu yüzden 2. revizyon donanımları beklemek daha akıllıca olur diyorum. Katılmayan ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

MSI ile aram pek iyi değildir, gövde gösterisi ile bitmez bu iş, önemli olan uzun vadeli kullanımda ne olacak ? Yeni bir teknoloji ve henüz karanlık bir yolda iken aniden böyle balıklama atlayarak atacağımız adımlar kör kuyuda son bulabilir. Bu yüzden 2. revizyon donanımları beklemek daha akıllıca olur diyorum. Katılmayan ?

O - nay- lı- yo- rum
  • bu yeni anakartlarda çok yakşıklı yaw performansı bi yana insan bitiyor o donanıma soğutucunun şekline fantezi yaptım ama hasta oldum vallahi
  • Msi in bu girişimleri taktir ediyorum.Gerçekten başarılılar özelliklede platinum serisi ile...Hem yüksek o.c imkanı sunuyor hemde asus a göre daha ucuz bir fiyat ve kalite...Kayıtsız kalmamak mümkün değil helal olsun...
  • MSI bu saatten sonras ağzıyla kuş tutsa benim için boştur.Platinum serisi yüzünden çok fazla müşterimi kaybettim yada kartı komple marka olarak değiştirip maddi zarara girdim.
  • Süper değerler gerçekten...
  • Yakın geleceğin orta-üst seviye anakartları :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.