Şimdi Ara

GDDR4 bellekli Radeon HD 4850 pazara giriş yapabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi tarafından resmi lansmanı Haziran sonunda gerçekleştirilen Radeon HD 4800 serisi dahilindeki 4870 X2 ve HD 4870 modellerinde GDDR5, 4850'de ise GDDR3 bellek kullanılıyor. Bilindiği üzere serinin en ekonomik çözümü olan Radeon HD 4850'de AMD-ATi GDDR3 bellek kullanmayı tercih etmiş, lansmandan sonra da "neden GDDR4-GDDR5 ikilisiyle yola devam edilmedi" türünde çeşitli soru ve yorumlar tartışılmıştı.

Ağırlıklı etken olarak maliyetlerden ve pazara agresif giriş yapma aruzusundan dolayı HD 4850'de GDDR4 bellek teknolojisini tercih etmeyen AMD-ATi cephesinde önümüzdeki günler yeni sürprizlere gebe olabilir. Zira gelen yeni bilgilere göre, firmanın iş ortakları tarafından GDDR4 bellekli Radeon HD 4850 model veya modelleri kısa süre içerisinde pazara giriş yapabilir.

Öte taraftan pasif soğutmalı yeni HD4850 varyasyonlarının da yine önümüzdeki günlerde bizleri bekleyen gelişmeler arasında olduğunu belirtelim. Bu konuda elimize yeni bilgiler geldikçe bildirmeye devam edeceğiz.

• AMD-ATi ---GDDR4-GDDR5--- ikilisiyle Durmak yok. Yola devam... 2010 Yılında HD5850 - HD5870 - HD5870x2 GDDR6 Yola Devam İnşaallah
  • Walla bu ATi işi biliyor yahu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasar_lives

AMD-ATi ---GDDR4-GDDR5--- ikilisiyle Durmak yok. Yola devam... 2010 Yılında HD5850 - HD5870 - HD5870x2 GDDR6 Yola Devam İnşaallah

helal
  • saat hizlari degismeyecekse nesi helal anlamadim
  • gddr3 ve gdddr4 3870 arasında gorulecek kadar fark var mıydı yoktu..

Bunda da olcağını zannetmiyorum
  • Ne getirisi olucak peki bu gddr4 ün ?
  • ta en başta koyacaktı ki gddr4'ü, o zaman bizde gddr3'lüsünü almazdık
    yine de piyasa açısından iyi gelişme amd-ati çok hızlı gidiyor, umarım işlemci işine de bi ara el atarlar
  • NVIDIA Nefret ediyorum... AMD-ATI Süper Performans
  • bunun adı 4860 olsun ozaman.
  • quote:

Orjinalden alıntı: IronFuneral

Ne getirisi olucak peki bu gddr4 ün ?

Gddr4 olursa ram hızı artacaktır. En az standart modellerde 2300mhz ram gibi bir ram hızı ile gelebilir yeni gddr4 lü 4850 ler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ademsx1

gddr3 ve gdddr4 3870 arasında gorulecek kadar fark var mıydı yoktu..

Bunda da olcağını zannetmiyorum

Özetlenmiş.
  • gereksiz birşey elindekilerle oynamaktan başka bişe değil kimi arkadaşlarda süper falan demiş niye ve neye göre demiş onları anlayamadım
  • Gddr4 olsaydı ilk modeller 4870 satamazdı simdi kaymağı topladı sigara yakıyor
  • DDR4 ün pratikte pek bir getirisi yok. Belki oyununa göre 1,2 fps. Bunun içinde muhtemelen 20,30 dolar fark olacaktır ki değecek bir meblağ değil. Maksat piyasada çeşitlilik yaratmak. Çeşitlilik olması da iyi bir şey.
  • arkadaslarında değindiği gibi 3870 te pek bir fark olmadı ama eğer ilk testler gelirde epey fark yüksek olur ise . 9800gtx + mi 4850 mi diye kimse düşünmez.
    Saygılar.
  • quote:

NVIDIA Nefret ediyorum... AMD-ATI Süper Performans

quote:

AMD-ATi ---GDDR4-GDDR5--- ikilisiyle Durmak yok. Yola devam... 2010 Yılında HD5850 - HD5870 - HD5870x2 GDDR6 Yola Devam İnşaallah

Sen bu zekâyla fazla yaşamassın.

• quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

quote:

NVIDIA Nefret ediyorum... AMD-ATI Süper Performans

quote:

Sen bu zekâyla fazla yaşamassın.

Bu topic içersinde gördüğüm en mantıklı mesajdı... bu ne ya, bu ne biçim bir mesaj atma stilidir, nasıl düşünce kalıplarıdır... "ben kavun sevmem karpuz severim" tarzı yorumlar bunlar.

• quote:

Gddr4 olsaydı ilk modeller 4870 satamazdı.

3870'de kullanilan ddr4 gibi olsa bir sey degismezdi.4850'de kullanilan ddr3 zaten 3870'de kullanilan ddr4 hizinda neredeyse.bu bahsedilen ddr4 daha hizli olsa 2600 olsun hadi 4600 mhz nere arti 4870'in voltaji yuksek dolayisi ile gpu saat hizi.kaymak yeme isini nvidia daha iyi bilir, dx10 karti diye iyi 8600gt satmisti.kim dx10 oynayabildi o kartlarla?
  • Tek kelime ile bir pazarlama stratejisi. Piyasaya öyle bir lanse edecekler ki elinde DDR3 bellekli 4850 si olanlar bile hiçbir getirisi olmasa dahi DDR4 bellekli modellerden alacaklar. Performans bağlamında bir getirisi olmayacaksa Atinin bu hareketiyle benim gözümde Nvidia ın isim değişikliğine giderek mevcut ürünleri yeni gibi satması arasında herhangi bir fark yok. Herkes ezilenin yanında olmak için hesabı Ati fanı oldu Ati de yaptı yapacağını çok iyi ürünler çıkardı ortaya. Eğer Ati de bir zaman sonra bir süre öncesine kadar Nvidia nın yaptığı gibi piyasayı domine ederse şayet, Nvidia dan gördüğümüz ve yüzde doksan dokuz da son kullanıcının aleyhine olan hareketleri gene Atiden de görürsek sakın şaşırmayalım. Çünkü bu oyunun kuralları bu. Rüzgarı arkana alıp en kısa sürede maksimum karı elde etmek.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.