- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
FATURALI ORJİNAL KLON TELEFONLAR
33 Cevap14320 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

883 Mesaj
16 Ekim 2008; 17:11:43 

angora telekominikasyondan alınmış nokia ve kvk garantili N95 e yasal uyarı geldi ayın 23 ünde kapatılacak diye.telefon klon değil arkadaki,ekrandaki ve faturadaki imeiler aynı.telekominükasyon kurumunun sitesinde klon telefon kapatılır klonlanan telefon 1 hatla görüşmeye açılır diyor.bu kadar saçma bir yasa daha olamaz.2 haftadır uğraşıyorum internette aynı sorunu yaşamış 10000lerce insan var bu insanlar dikkate alınmıyormu?

internette şöyle birşey buldum durumum takamen aynı

Adapazarı ilçesinde yaşayan Sena Türk`ün bir cep telefonu bayiinden 635 YTL`ye satın aldığı cep telefonu, klonlu olmadığı halde Telekomünikasyon Kurumu tarafından görüşmeye kapatıldı. Alışveriş faturası olmasına rağmen telefonunun görüşmeye kapatılması üzerine Sena Türk, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü İl Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı`na başvurdu. Türk, ürününün ayıplı mal durumuna düştüğünü belirterek sorunun giderilmesini talep etti.

Cep telefonunun satışını yapan iş yeri ise hakem heyetine verdiği savunmasında, Telekomünikasyon Kurumu`nun kayıt dışı cep telefonları ile ilgili başlattığı uygulama sırasında alış ve satış faturası olmasına rağmen cep telefonlarının klonlandığı gerekçesiyle görüşmeye kapatıldığını belirtti.

Telekomünikasyon Kurumu, hakem heyetine gönderdiği yazıda, yasal yollardan ithalatı gerçekleştirilen ancak IMEI numarası klonlanarak başka cihazlarda kullanılan ve kurum tarafından yönetmelik kapsamında eşleştirme yapılarak sadece MSISDN(cep telefonu numarası) ile kullanılmasına izin verilen yasal cihazların ayıplı mal olarak değerlendirilmemesi gerektiği kaydedildi. Yazıda, yasal cihazlara ait IMEI numaralarının klonlanması halinde satıcı ve ithalatçının sorumlu tutulmaması gerektiği ifade edildi.

Tüketici Hakem Heyeti ise klonlanmış telefonların Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda tanıtma ve kullanma klavuzu şartlarına uymadığı gerekçesiyle ayıplı mal olarak değerlendirilmesine karar verdi. Tüketicinin ve satıcının klonlamada katkısının bulunmadığından sorumlu tutulamayacakları yönünde görüş bildiren hakem heyeti, Türk Telekomünikasyon Kurumu`nun tüketiciyi mağdur etmeyecek yollar bulması gerektiğini vurguladı. Hakem heyeti, Sema Türk`ün kapatılan telefonunun Telekomünikasyon Kurumu tarafından tüm GSM oparatörlerine ve tüm numaralara açılmasına karar verdi.

hakem heyetini aradım telefon kapanmadan başvuramayacağımı söylüyor adama yukarıdaki yazıyı anlattım karar verilse bile açılıp açılmayacağını bilemem diyor

1420 lira faturalı telefon tek hatla mı kullanılacak nu kadar saçma iş olamaz

başına böyle birşey gelip telefonu tüm hatlarla kullanabilen var mı?

Fotoğraflarım Flickr

883 Mesaj
17 Ekim 2008; 14:57:51 

foırumda bilgisi olan kimse yok mu arkadaşlar

Fotoğraflarım Flickr

14801 Mesaj
17 Ekim 2008; 15:19:30 

eskiden ne güzeldi kayıt mayıt olayı yoktu bi de bu dert çıktı başımıza

Nikon D200 + Tamron 17-50mm f2.8 + Sigma 150mm f2.8 + Sigma 100-300mm f4 + Kenko 1.4x TC & Automatic Extension Tubes

5766 Mesaj
17 Ekim 2008; 15:28:02 

Faturası olan klonlu telefonlar ile ilgili olarak telekoma başvurulduğunda kullanmakta olduğunuz telefon numarası ile o telefon eşleştiriliyor. O telefonda artık başka numaralı hat kullanamıyorsunuz. Durum malesef böyle.
Sinir bozucu bir durum. Telekomun bu duruma çözüm bulmaması insanları mağdur ediyor. Hiç sevmediğim bir söz ama malesef burası Türkiye.

1166 Mesaj
17 Ekim 2008; 16:37:59 

quote:

Orjinalden alıntı: akay635

Faturası olan klonlu telefonlar ile ilgili olarak telekoma başvurulduğunda kullanmakta olduğunuz telefon numarası ile o telefon eşleştiriliyor. O telefonda artık başka numaralı hat kullanamıyorsunuz. Durum malesef böyle.
Sinir bozucu bir durum. Telekomun bu duruma çözüm bulmaması insanları mağdur ediyor. Hiç sevmediğim bir söz ama malesef burası Türkiye.

peki ya telefon çift sim kartlı ise o zaman nasıl bir uygulama olacak? eskiden sadece tek sim kartlı telefonlar vardı ve bu uygulama ona göre geliştirildi ama şimdi çift sim kartlı telefonlar var eğer böyle bir durum çift sim kartlı telefonda meydana gelirse sadece tek sim kart ile mi kullanılabilnecek bu telefon?

5766 Mesaj
17 Ekim 2008; 16:59:06 

Çift sim kartlı telefonlarda iki ayrı imei numarası var. Yani iki ayrı telefon gibi düşünebiliriz. Eğer imei numaralarından birisi klonlu ise diğer imei numarasını etkilemez.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 21 sa. 35 dk. kadarı kaldı.
17 Ekim 2008; 17:01:28 

Olaya birde şu yönden bakın bu uygulama çalıntı telefonların kullanılmaması için çıkartılmış birşey. IMEI nasıl klonlanıyor bilmiyorum ama çoğu sitede bu kodun açıkça forumlarda yazılması yasak . (Kişinin kendi güvenliği için) Şimdi senin IMEI numaranı sans eseri bulup kopyalama olasılığı kaç trilyonda birdir bilemiyorum . Bir şekilde IMEI numaranı vermişssin. Aslında kullanıcı hatası bile denilebilir bu olaya. Burası Türkiye dedirten tarafı Telekomünikasyon Kurumunun klonlanmış IMEI li telefonları kapatması değil kapkaçın bir sektör haline gelmiş olmasıdır.

5766 Mesaj
17 Ekim 2008; 17:34:05 

Kizilsultan, telekomun klonlu telefonları kapatması doğru bir iş. Buna karşı değilim. Fakat elinde faturası olan bir kişinin telefonunu sadece tek bir numara ile eşleştirmesi doğru değil. Telekom buna bir çözüm bulmalı.
Yanlış anlaşılmamak adına bir açıklama yapayım dedim.

1662 Mesaj
18 Ekim 2008; 8:56:30 

iş arkadaşımın faturalı nokia 6131'ide kapandı aynı şekilde.

canon eos 5d, canon canonet gl17 giii, lomo smena symbol, canon powershot a460, konica revio z3, jvc picsio, canon ef 17-40mm f/4 l usm, canon ef 70-300mm f/4-5.6 is usm, canon ef 40mm f/2.8 stm, sigma 24mm f/2.8 super wide macro, carl zeiss tessar 50mm f/2.8 jena ddr, industar 50-2 50mm f/3.5, helios 44m 58mm f/2, meyer-optik görlitz domiplan 50mm f/2.8, jupiter 9 85mm f/2, jupiter 37a 135mm f/3.5, prinzflex auto reflex 28mm f/2.8, kenko 2x pro 300 dg

883 Mesaj
10 Kasım 2008; 19:09:18 

tek hat ile eşleştirme için başvurdum 1 kasımda 10 gündür açılmadı lanet olsun böyle işe.avusturyada tanıdıklar var burda imei kontrolü falan yok diyor adamlar bizim kaz kafalılarda faturalı telefonu kapatsın

Fotoğraflarım Flickr

883 Mesaj
14 Aralık 2008; 12:47:48 

halen açılmadı ya n95 masada duruyor ve sadece çalar saat olarak kullanıyorum
ulan ne pislik herifler ya hem orjinal telefonu sırf biri kafadan sallayarak imeimi buldu diye kapattılar hem de salak önerilerini kabul ediyorum 1,5 aydır açmıyorlar allah belalarını versin ya ne yapmalıyım arkadaşlar bir akıl verin

Fotoğraflarım Flickr

3778 Mesaj
14 Aralık 2008; 14:06:13 

quote:

Orjinalden alıntı: webaslan

halen açılmadı ya n95 masada duruyor ve sadece çalar saat olarak kullanıyorum
ulan ne pislik herifler ya hem orjinal telefonu sırf biri kafadan sallayarak imeimi buldu diye kapattılar hem de salak önerilerini kabul ediyorum 1,5 aydır açmıyorlar allah belalarını versin ya ne yapmalıyım arkadaşlar bir akıl verin

daha önce servise filan verdin mi telefonu? en ufak bir şey için bile olsa?

2309 Mesaj
14 Aralık 2008; 15:59:04 

kardeş aynısı benm başıma geldi 2 yıl önce 750 ytl verdiğim
w810 uma aynı mesaj geldi.
her yolu denedik
İl özel idare müdrünün yanına gittik.Hiç bişe yapamazsınız diyo.
Bir satıcının müşterisi telefonu aldığı gün geri gelmiş
böyle böyle mesaj geldi diye.
Onda bile bişe çıkmadı diyor adam.
şimdi tek hattan kullanıyoz bakalım

2309 Mesaj
14 Aralık 2008; 16:01:38 

ayrıyetten şöyle bir yöntem var
söylemekten hoşlanmıyorum ama
gidip telefona imei çaktıracaksın 10 ytl ye
bi nevi kendine yapılan şerefsizliği sende başkasına yapacaksın
tabi buda vicdan meselesi biraz

213 Mesaj
14 Aralık 2008; 16:09:57 

evde yatan eski bozuk ceptelin imei sini aktarabilir miyiz peki yeni tele

5766 Mesaj
14 Aralık 2008; 16:19:57 

quote:

Orjinalden alıntı: volkankilicoglu

İmei klonlama hukuken yasal değil. Ama illa yapılacaksa da en sağlam yolu bu.

20704 Mesaj
14 Aralık 2008; 16:25:26 

quote:

Orjinalden alıntı: volkankilicoglu

Bi ihtimal ama telefoncular artık yanaşmıyorlar pek.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2309 Mesaj
14 Aralık 2008; 16:30:34 

yanaşan telefoncular varda
mesela ben w810 a 1110 un imesini çaktırdığım zaman
w810 ne MMS gönderiyo nede nete girebiliyo.
turkcell ayar için mesaj attığında
1110 un ayarlarını -varsa tabi- gönderiyo.
o zmanda konuşup mesaj yazmaktan başka işe yaramyo

883 Mesaj
14 Aralık 2008; 17:34:34 

imei çaktıracaktımda n95 e yapamıyoruz diyor adam neden anlamadım sittemi zor mu çözülüyormuş ne
ben onu geçtim arkadaşlar tek hatla kullanalım dedik 1.5 aydır açılmadı problem bu asıl ya hiç açılmazsa o zaman kafayı yerim

Fotoğraflarım Flickr

26 Mesaj
15 Aralık 2008; 1:51:38 

valla arkadaşlar ben de teknosadan general mobile dst 33 cep telefonu almıştım. bana da 4 ay sonra geldi klon telefon diye mesaj. aramadığım yer kalmadı. tek hatla çalışır oldu telefon. yeter ulen dedim kendi kendime vurdum telefonu duvara. tavsiye ederim. ben o telefona tek hatla çalışsın diye 300 ytl bayılmadım. kullanmam daha iyi. dışını da söktüm zaten. elimde duruyor valla devresi. işine yarıcak varsa gönderebilirim başa gelmişse çekiceksiniz. ya da bir tane alamancı falan bulcaksınız yurt dışında yaşıyan ya hediye etçeksiniz ya da satçaksınız. en azından parayı kurtarırsınız.

geçmiş olsun valla ne diyelim. şemsiye her yerde açılmaz...

Asus M4A88T-M EVO USB3.0 - AMD Phentom X2 560 3.3 GHz Black Edition - Kingston 3x2GB Ram - Shapphire HD 3850 512MB 256Bit GDDR3 - Koolance Su Soğutma Sistemi

202 Mesaj
17 Aralık 2008; 13:45:40 

Çalıntı telefon falan hikaye çalınan telefonumun bi kadın tarafından kullanıldığı tespit edildiği halde mahkeme delil yetersizliğinden dava bile açmadı bende TK dan telefonu kullanıma kapattırdım.Bu olay tamamen yurt dışından kaçak yolla getirilen telefonların önünü kesme amaçlı çıkarılmış bi yasa büyük dist. firmaların yaptırdığı bi olay başka bişe değil.Kaçağı önleyim derken daha farklı metodlarla engelleri aşmaya çalışan kişiler türedi.Olan vatandaşa oluyor kısa ve öz olay bu arkadaşlar.

88 Mesaj
24 Kasım 2010; 10:01:02 

3 aylık teknosa faturalı (genpa) e71 model telefonum klonlandı diye kapatıldı tek hatta açıldı, üzerine kamera sorunu yüzünden garantiye gönderdildi genpa mekanik parca degişimi yapıldı tamir edildi dedi ama sorun devam ediyordu tekrar verdigimizde telefon klonlu diye garantide kamera arızasına bakılmadan geri gönderilmiş.. Şimdi klonlanan faturalı garantili telefonum garanti dışımı kalıyor? Ne yapmam gerekiyor?

3099 Mesaj
24 Kasım 2010; 11:25:22 

Hayda bu nasıl bir sorundur? Peki aldığımız telefonun klonlu olup olmadığını nasıl anlayacağız? Öyle saçma işmi olur yahu? KLONlanmış telefon ne demek? Şimdi 1000 liraya telefon aldım sadece 1 hatla mı kulanabiliceğim? Böyle saöma işmi olur hay sizin kaçakçılığınızada sizede bi kaçakçılığı önlemeyi beceremediniz diye tüketicinin başına açtığınız dertlere bakın. Hiçbir ülkede yok böyle bir uygulama.

88 Mesaj
25 Kasım 2010; 8:32:37 

Aldığımda zaten bişey yoktu sonradan birisi benim imei yi baska telefona aktarmıs tespit edilip 2 cihazda kapandı. Sonra benim faturam oldugu için tek hatta eşleştirildi.Saçma sapan işler işte.. şimdi uğraş dur mahkemeyle onla bunla

17 Mesaj
15 Ocak 2011; 20:01:08 

Merhaba arkadaşlar kasım 2010 da hizlial dan aldığım,orjinal artı faturalı garantiside var,1.5 ay sonra yani perşembe ocak 13 de telefonum klonlandı,bende satıcıya bildirdim onlarda bana mail olarat tahütname dilekçe gönderdiler,doldur,imzala, faturan ile birlikte bize gönder dediler.ama gönderdikten sonra sadece 1 numaran ile çalışacak dediler,bende kabul etmedim,çünkü hat özgürlügüm kısıtlanıyor hatta télefon elimde kalıyor,bu konu ile ilgili tûketici hakları hakem heyetine gidcem,gerekçe olarak,satın aldıgım şirketin imei no bilgi sızdırma ve faturamda imei numarası bulunmamaktadır diyecegim,daha önce bunun gibi örnek varmı sizlerde?telefon parasını veya yeni telefon alan varmı?pazartesi günü tüketici haklarına gideceğim,SAYGILAR Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

17 Mesaj
15 Ocak 2011; 20:04:22 

Merhaba arkadaşlar kasım 2010 da hizlial dan aldığım,orjinal artı faturalı garantiside var,1.5 ay sonra yani perşembe ocak 13 de telefonum klonlandı,bende satıcıya bildirdim onlarda bana mail olarat tahütname dilekçe gönderdiler,doldur,imzala, faturan ile birlikte bize gönder dediler.ama gönderdikten sonra sadece 1 numaran ile çalışacak dediler,bende kabul etmedim,çünkü hat özgürlügüm kısıtlanıyor hatta télefon elimde kalıyor,bu konu ile ilgili tûketici hakları hakem heyetine gidcem,gerekçe olarak,satın aldıgım şirketin imei no bilgi sızdırma ve faturamda imei numarası bulunmamaktadır diyecegim,daha önce bunun gibi örnek varmı sizlerde?telefon parasını veya yeni telefon alan varmı?pazartesi günü tüketici haklarına gideceğim,SAYGILAR Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1075 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Galatasaray Fc
15 Ocak 2011; 21:18:49 

Bu kadar saçma birşey olamaz o telefon çöp olur o szaman bundan sonra 2.el olarak da almazlar bu yasanın degismesi sart

1009 Mesaj
8 Eylül 2011; 10:41:28 

Konuyu hortlatacağım ama bu bilgiyi vermem faydalı olacak.

http://www.hukuki.net/s...%EF%BF%BD%C3%BE-telefon adresinde bu konu irdelenmiş. Özetle örnek hakem heyeti kararına göre telefonun satıcı tarafından değiştirilmesi gerekiyor. Burada bu konuyu açan arkadaşa tüketici hakem heyetinin böyle bir yanıt vermesi o yüzden çok ilginç. Her hakem heyeti farklı karar mı veriyor. (hoş bunun örneğini ben bizzat yaşadım. Ankarada Mamak tük hakem heyeti ile çankaya tük hakem heyeti bir konuyu farklı yorumluyordu. Dolayısı ile mamak tük hakem heyeti kararı beni zor durumda bıraktı ve mal elimde kaldı)
Verdiğim linkteki bu hakem heyeti kararı, umarım başına klon sorunu gelmiş kişilere yardımcı olur.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Eylül 2011; 12:06:39 

1 hatla kullanma diye birşey yok kardeşim komple kapanıyor ve bir hak bile iddia edemiyorsun

1009 Mesaj
12 Eylül 2011; 15:24:17 

quote:

Orijinalden alıntı: RaptorXXL

1 hatla kullanma diye birşey yok kardeşim komple kapanıyor ve bir hak bile iddia edemiyorsun

Düzeltelim yanlış bilgilenme olmasın. Klonlu tespiti yapılır ise tüm aynı ,mei taşıyan telefonlar kitlenir. İsterse orjinal sisde olsun sizinki de kitlenir. Ancak satıcı veya ithalatçı veya servis vasıtası ile TK na dilekçe gönderilirse ve ekinde fatura beyan edilirse, bu durumda orjinal telefon sizde olduğu için yalnızca beyan ettiğniz hat ile telefon açılır. numara değiştirdiğinize de yine TK ya mürazcaat etmek durumundasınızı. Özetle komple kapanması gibi bir durum yok.

2948 Mesaj
12 Eylül 2011; 15:41:15 

quote:

Orijinalden alıntı: chips

Konuyu hortlatacağım ama bu bilgiyi vermem faydalı olacak.

http://www.hukuki.net/s...%EF%BF%BD%C3%BE-telefon adresinde bu konu irdelenmiş. Özetle örnek hakem heyeti kararına göre telefonun satıcı tarafından değiştirilmesi gerekiyor. Burada bu konuyu açan arkadaşa tüketici hakem heyetinin böyle bir yanıt vermesi o yüzden çok ilginç. Her hakem heyeti farklı karar mı veriyor. (hoş bunun örneğini ben bizzat yaşadım. Ankarada Mamak tük hakem heyeti ile çankaya tük hakem heyeti bir konuyu farklı yorumluyordu. Dolayısı ile mamak tük hakem heyeti kararı beni zor durumda bıraktı ve mal elimde kaldı)
Verdiğim linkteki bu hakem heyeti kararı, umarım başına klon sorunu gelmiş kişilere yardımcı olur.

bu olay güzelmiş bir daha yakınımda veya çevremde böyle durum olursa direk tüketici hakem heyetine.

forumosys.com

170 Mesaj
3 Temmuz 2012; 9:34:46 

Bence imalatçı firma tarafından kaydedilmesinün tüketicinin mağduriyetini gidermediği açık çünkü alırken bir telefonu tek bir numarayla kullanmak için mi alıyorsunuz? Ayrıca bu durumda zilliyetliği elinde bulunduran telefonu rahat bir şekilde satamayacak;hangi telefoncu alır böyle bir telefonu? Bu yüzden bu çözümü çözüm olarak görmüyorum bence bu çözümde 4077 sayılı tüketici kanunu gereğince ''tüketcinin beklediği yararı kısıtladığı'' için ayıplı mal statüsünü kaldırmıyor.Ayrıca bu klonlama içinden bayilerin sorumlu olduğunu düşünüyorum çünkü bayilere gelene kadar İMEİ numarasını gören ;Üretici,İmalatçı,Satıcı firma ve Operatör.Bunlardan biri envanterindeki imei numarasını satmadıkça İMEİ numarasının kolay kolay bulunup kopyalanacağına inanmıyorum.İnananlara da saftirik derim. Ayrıca ''2813 sayılı Telsiz Kanunu’nun 25/a maddesi gereği kullanımı mümkün olmayan kaçak/klonlanmış telefon 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 4’üncü maddesinde ifadesini bulan hukuki ayıplıdır.'' hükmü kesin olup tüketicinin bu durumda Para iadesi,Ürün değişimi,Ayıplı ündürün kadar indirim yapılması ...v.s. gibi hakları olduğu açıktır.Hakem heyetlerinin hemen hemen birbirinin aynı olan olaylar arasında farklı kararlara imza atmaları bence olayın nitleniklerinden ve yorumlarından çok bu şahısların vicdanlarının bu firmalar tarafından satın alınmasında aranmalıdır.Üstelik İmalatçı firmanın talebiyle gerçekleştiren kayıdın tek bir numarayla kullanıma açılması suretiyle kullanıcının kullanım hakkını 4077 ye göre kısıtladığı ve bu suretle ayıplı mal statüsünün devam ettiği açıktır.

Bugün Türkiye'de Ticaret Hukuku alanında firmalar resmen sömürü ve gasp yapıyorlar bu gaspta ise (Bankalar,Cep telefonu satıcıları,İnternet hizmeti sunan firmalar..) başı çekiyor.Bu firmanların benim temiz vatandaşlarımın haklarını gaspetme cürretini kimden alıyorlar? Türkiye'de TUSİAD gibi iş adamlarından oluşan bir kurumun Hükümetler devirmesi,kendi işi olmadığı halde anayasa taslakları hazırlatması bu başıboşluğun nedenlerinden biri olsa gerek.Diğer nedenlerse biz tüketicikler bu firmalar kadar örgütlü değiliz ve haklarımızı bilmiyoruz.Türkiye'de denetim mekanizması yani sözde denetleyici,düzenleyici repülasyon kurumlarının ya eli kolu bağlı bırakılmış (kısıtlı yetkiler verilmiş) ya denetçi sayısı az ya da bu kurumların denetleyicileri denetleyici firmalarla birebir ilişki kurarak menfaat sağlamış haldeler.Sizi orda temsil ettiğini söyleyen aslında hiç bir yasama faaliyetine grup başkanlarının konuşmalarını izlemek ve oy kullanmak dışında katılmayan,toplantılarda uyuyan,maç seyreden sözde millet vekillerine yazın,başlarını arıtın,artık uyanık olun!...Baktınız sizi dinlemiyorlar mı tüm kamuoyuna duyurun;diyinki şu tarihte mektup yazdım aylar geçti bana cevap yazmadı ey milletim bu mu beni temsil ediyor!...Onları oraya getirdiğiniz gibi indirmesini bilin!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusbeen -- 3 Temmuz 2012; 9:36:21 >

4285 Mesaj
4 Ağustos 2012; 6:13:36 

Bana da bir uyarı geldi 30 gün içerisinde telin kapıtılacağı yazılı.

Değişim için Nokia bayisiyle konuşurum ama olmazsa direk tüketici mahkemesine...

4285 Mesaj
4 Ağustos 2012; 12:34:35 

Değişim olmuyor tek alternatif sundu bana Nokia.

Cihazı tek hat üzerinde kullanmak.

Tüketici mahkemesine başvurup makinaya ödediğim 230 tl yi gerimi alsam diye düşünüyorum

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » FATURALI ORJİNAL KLON TELEFONLAR
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375