Şimdi Ara

Breaking Bad - (2008–2013) (673. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.981
Cevap
115
Favori
445.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tarihin en güzel dizisi bence. Bittiğine hala üzülürüm. Demeden geçmeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

quote:

Orijinalden alıntı: muhacir

quote:

4.sezon öyle bir bittiki 5. sezonda ne olacak diye merak ediyorum . Hadi izleyeyim

Yavaş yavaş izle, üstteki arkadaş gibi boşluğa düşersin bittiğinde.

Oyun oynayamıyorum ve film izleyemiyorum dizi yüzünden . Bitsin zaten ara vericem

Lost bitince boşluğa düşmüşdüm o duyguyu yaşatırmı bakıcaz .

Losttan daha büyük boşluk yaratıyor emin olabilirsin :) heleki losttun gereksiz 5ve6. sezonundan sonra

• Son 5 bölüm . İşe gitmesem sabaha kadar izlerim yemin ediyorum .
  • Breaking bad daha cok biliniyor prison break e nazaran. Yabanci ulkede yasiyorum kendim gordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4. Sezon 2. Bölümde bıraktım... Yeter artık. Bir karakterin nefes almasını 10 dakika izletiyorlar. İlk sezonu beğenmediğimi söylediğimde "bilmem kaç bölümlük dizinin 7-8 bölümlük giriş sezonunda ne olmasını bekliyordun" gibisinden yorumlarla karşılaştım. Şimdi sanki inatlaşmışım gibi "aaaa bak bir halt değişmedi" demek istemiyorum o yüzden bu konuyu es geçiyorum.

Ancak dizinin senaryosu acayip derecede basit. Sahneler çok yavaş ve yavan. 4 sezondur başlarını bir belaya sokup -bu sefer nasıl kurtulacaklar- mottosu ile izletiyor kendisini başkada bir şey yok. Gerçekçilikten dem vurulmuştu o da "tıırt" . Hayatta asla yapmayacağınız seçimleri senaristin kelepçesi ile izlemek zorunda kalmak ve mantık çerçevesine oturtmak zorunda kalıyorsunuz.

Bu diziyi beğenenin ciddi anlamda film falan izlememiş olması gerekiyor. Yani o eserlerin filmlerin-dizilerin isimlerini saysam burada bir ton tantana oluşacak her birisi için kalıplaşmış sözler sarf edilmek zorunda kalınacak o yüzden uzatmıyorum... Piyasada nasıl yapımlar olduğunu (dizi-film-kitap) bilen biliyor.

77 Terabyte veri silip yazmışım geçen baktığımda. İzlediğim tonlarca şey arasında Breaking Bad'in "owwwwwwwwww" tadına bir yere sahip olması çok zor.

Beni hiç bir açıdan etkilemedi. Şaka bir yana bizzat kendi hayatımda yaşadıklarım şu dizinin atmosferi ile yarışır Bu kadar sığ bir kurgudan ne beklenmişte ne karşılamış nasıl bu kadar beğenilmiş hala anlamadım. Çok net söylüyorum bu diziyi beğenenler bizim Türk dizilerini de beğenip izliyorlardır. Kahya'nın Atı, Kadriye'nin Derdini, Polatın Alemdar'ını falan Sağlık olsun.

Herkese iyi seyirler.

(dizinin ilk sezonundan ne bekliyorsunuz diyenler, 3. sezondan sonra açılıyor diyenler, şimdi çıkıp "birde son sezonu gör" derler )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshmind -- 20 Ekim 2014; 18:42:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: freshmind

4. Sezon 2. Bölümde bıraktım... Yeter artık. Bir karakterin nefes almasını 10 dakika izletiyorlar. İlk sezonu beğenmediğimi söylediğimde "bilmem kaç bölümlük dizinin 7-8 bölümlük giriş sezonunda ne olmasını bekliyordun" gibisinden yorumlarla karşılaştım. Şimdi sanki inatlaşmışım gibi "aaaa bak bir halt değişmedi" demek istemiyorum o yüzden bu konuyu es geçiyorum.

Ancak dizinin senaryosu acayip derecede basit. Sahneler çok yavaş ve yavan. 4 sezondur başlarını bir belaya sokup -bu sefer nasıl kurtulacaklar- mottosu ile izletiyor kendisini başkada bir şey yok. Gerçekçilikten dem vurulmuştu o da "tıırt" . Hayatta asla yapmayacağınız seçimleri senaristin kelepçesi ile izlemek zorunda kalmak ve mantık çerçevesine oturtmak zorunda kalıyorsunuz.

Bu diziyi beğenenin ciddi anlamda film falan izlememiş olması gerekiyor. Yani o eserlerin filmlerin-dizilerin isimlerini saysam burada bir ton tantana oluşacak her birisi için kalıplaşmış sözler sarf edilmek zorunda kalınacak o yüzden uzatmıyorum... Piyasada nasıl yapımlar olduğunu (dizi-film-kitap) bilen biliyor.

77 Terabyte veri silip yazmışım geçen baktığımda. İzlediğim tonlarca şey arasında Breaking Bad'in "owwwwwwwwww" tadına bir yere sahip olması çok zor.

Beni hiç bir açıdan etkilemedi. Şaka bir yana bizzat kendi hayatımda yaşadıklarım şu dizinin atmosferi ile yarışır Bu kadar sığ bir kurgudan ne beklenmişte ne karşılamış nasıl bu kadar beğenilmiş hala anlamadım. Sağlık olsun.

Herkese iyi seyirler.

(dizinin ilk sezonundan ne bekliyorsunuz diyenler, 3. sezondan sonra açılıyor diyenler, şimdi çıkıp "birde son sezonu gör" derler )

öncelikle bu bir dizi tüm dizilerde konu ağırdan ilerler sezon finaline doğru hareketlenir. bu diziyi beğenen ciddi anlamda film izlememiştir ne demek la? sen zaten bir sinema filmi ile bir diziyi kıyaslıyorsan vay haline arkadaş. bıraktığın iyi olmuş ne yalan söyleyeyim 4. sezon sana dayanamazdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tizar -- 20 Ekim 2014; 18:48:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre'^

Diziyi bitirdim.Boşluktayım.
    Ne yapıcaz Walt, Jesse, Hank, Skyler ve diğerleri olmadan ?

Yo! Mr. Whiteee.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

4. Sezon 2. Bölümde bıraktım... Yeter artık. Bir karakterin nefes almasını 10 dakika izletiyorlar. İlk sezonu beğenmediğimi söylediğimde "bilmem kaç bölümlük dizinin 7-8 bölümlük giriş sezonunda ne olmasını bekliyordun" gibisinden yorumlarla karşılaştım. Şimdi sanki inatlaşmışım gibi "aaaa bak bir halt değişmedi" demek istemiyorum o yüzden bu konuyu es geçiyorum.

Beni hiç bir açıdan etkilemedi. Şaka bir yana bizzat kendi hayatımda yaşadıklarım şu dizinin atmosferi ile yarışır Bu kadar sığ bir kurgudan ne beklenmişte ne karşılamış nasıl bu kadar beğenilmiş hala anlamadım. Çok net söylüyorum bu diziyi beğenenler bizim Türk dizilerini de beğenip izliyorlardır. Kahya'nın Atı, Kadriye'nin Derdini, Polatın Alemdar'ını falan Sağlık olsun.

Herkese iyi seyirler.

Hocam daha 4.sezonun başlarındasın en hareketli ve dizinin efsaneleşeceği(5.sezon) a giriyorsun tavsiyem birazdaha sabredip sonuca ulaşmandır bende düşünüyodum sen gibi son 2 sezon tüm fikirlerimi değiştirdi

• Breaking bad kesinlikle izlediğim en güzel şeydi. Walter, hank,jesse hayatımın bir parçası
    Ve Walter White , namı değer heisinberg , unutulmaz bir efsane
    Öyle bi efsaneki son bölümde my baby blue şarkısıyla kendine ait olduğu yerde yere yığılması... İşte o sahneyi izlemekten düşünmekten kendi mi alamıyorum

Say My Name " dediği an içimdeki titreyiş anlatılmaz
    Herkese öneriyorum kesinlikle izleyin normal bi öğretmenin içindeki efsaneyi buluşuna şahit olun

• bitireli 1 yol oldu hala arıyorum :(
  • 4. sezonu bitirmek üzereyim, gerçekten izlenmesi gereken bir dizi
  • DarK PaSSenGeR kullanıcısına yanıt
    Asıl dizi 4. sezon sonlarında başlıyor. Efsane zamanlardı.
  • Bitirdim mükemmeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkdexterness

quote:

Herkese iyi seyirler.

Hocam daha 4.sezonun başlarındasın en hareketli ve dizinin efsaneleşeceği(5.sezon) a giriyorsun tavsiyem birazdaha sabredip sonuca ulaşmandır bende düşünüyodum sen gibi son 2 sezon tüm fikirlerimi değiştirdi

Dizi bazı konularda türk dizilerine benziyor özrllikle uzatılan boş sahnelerde açıkcası ben bir çok yeri atlayarak izledim. Bi arkadaş biyerde yazmış walter'ın kişiliğinin deüişmesi mükemmel anlatılmış jessi sabit bi karakter bence, tavukcu zenci favori adamım revulation da da güzel oynuyordu mimikler falan çok iyi. Neyse diziye dönelim bence kurgu süper ama senaryo çok durağan scripti bi kaç sayfa falandır heralde ama dediğim gibi kurgu süper renk ayarlamaları kamera açıları örnek alınacak cinsten.

Dizi bittiğindd bi boşluğa düşmedim bence daha etkili bi son olabilirmiş. Rakipleri lost, fringe gibi dizilere göre konu ve senaryo olarak pek rakip değil özellikle karakter işleyişinde bence lost daha iyi ama teknik olarak kesinlikle rakiplerinden çok daha iyi.

• quote:

Son 5 bölüm . İşe gitmesem sabaha kadar izlerim yemin ediyorum .

o son 5 bölümü bene üst üste izlemiştim...

su ana kadar gelmiş geçmiş en iyi dizidir bence, ilk izlerken biraz yavas sıkıcı gelebiliyor ancak dönüp tekrar izledigimde her bölümde bir olay, birdetay vs vs birsey var...olan hiçbirsey bosa değil dizide...
  • 1 haftada bütün bölümleri izledim çok iyiydi tam yerinde bitirdiler diziyi
  • merhabalar 2.sezona başladım fakat 2.sezonda altyazı çok geç geliyor acaba sorun nerde?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fps sorunu olabilir. Başka bi altyazı indirmeyi dene. Ya da kmplayer ile düzeltebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolganaber -- 26 Ekim 2014; 14:58:19 >
  • Aynen hocam fps den kaynaklıymış.En başta 23 küsür fps indirmiştim geriden geliyordu.
    25 fps indirdim yağ gibi kayıyor altyazı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitireli neredeyse bir yıl oldu. Artık hiç bir dizi ve filmden eskisi kadar zevk alamıyorum. Şaka maka dizi aynı meth gibi anhedoni oluşturuyor. Normalde zevk aldığım dizilerden zevk alamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.