Şimdi Ara

Breaking Bad - (2008–2013)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.982
Cevap
115
Favori
445.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tür:Suç, Drama
    Oyuncular: Bryan Cranston (Walter H. White), Anna Gunn (Skyler White), Aaron Paul (Jesse Pinkman), Dean Norris (Hank Schrader), Betsy Brandt (Marie Schrader), RJ Mitte (Walter White, Jr.)

"Doktor, hasta olduğunuzu ve yaşamak için iki seneniz kaldığını söyledi... Ne yapardınız? Dünyayı gezmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, asla cesaret edemediğiniz bir şeyi denemek... Tüm bunlar sizin için bir seçenek olabilir. Ancak Walter White için durum biraz farklı. The X-Files'ın yapımcısı Vince Gillian'ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor.
    Walter, eşi ve engelli oğlu Jr. ile New Mexico'da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Yaşamak için iki senesi kalmıştır. Bu haberle sarsılan White, hayatının denklemini değiştirir. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür... Kimya bilgilerini farklı bir neden için kullanan bir adam. Amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. Ancak işler kontrolden çıkar."

.
    .
    .

"Dahice" - The New York Times
    "Şok edici" - Newsday
    "Dizi kendine hayran bırakıyor." - Boston Globe
    "Merak uyandırıcı." - TV Guide
    "TV tarihindeki en iyi sahnelenen yapımlardan birisi." -The Hollywood Reporter
    "Seks yaparken bile bu kadar zevk almıyorum." - biheppi* (DH üyesi)
    "Tek kelime ile harika." -Vipracing (DH üyesi)
    "Şaheser" - ihtiyatlı (DH üyesi)
    "İzlediğim en iyi dizi." - .Tolga. (DH üyesi)
    "İnanılmaz sürükleyici" - dodgé (DH üyesi)
    "Hayatımda izlediğim en güzel dizi, hatta pek çok bölümü izlediğim yüzlerce filmi katlayıp atar." - nty35 (DH üyesi)
    "Bu Başyapıt... benim huylarımı, davranışlarımı değiştirdi." - Aaron Paul (DH üyesi)

.
    .
    .

Sezonlar: 1.Sezon 7 bölüm - 2.sezon 13 bölüm - 3.sezon 13 bölüm - 4.sezon 13 bölüm - 5. sezon 2013 Yazında! (5. sezon son sezon olacak)
    Tüm sezon ve bölüm listelerine ulaşmak için tıklayın

5. Sezon 8 + 8 olarak yayınlanacak. İlk 8 bölüm yayınlandı, sonraki 8 11 Ağustosda yayınlanan bölüm ile devam ediyor.

Ve artık sona geldik;

Ödüller;
    Ödüller saymakla bitmez. Yalnız bu konuda baş aktörümüz Bryan Cranston'un oyunuculuğunu beğenmemek elde değil.

Outstanding Lead Actor in a Drama Series ( Drama dalında en iyi erkek dizi oyuncusu) 2008,2009,2010
    Bryan Cranston

Outstanding Supporting Actor in a Drama Series (Drama dalında en iyi yardımcı erkek oyuncu) 2010
    Aaron Paul

Dizinin aldığı ödüllerin listesi için resime tıklayın;

Evet beyler varmı izleyen? Ben gerçekten beğendim, özellikle biraz fen bilimlerine ilgisi olanların ve özellikle kimya ile ilgilenenlerin çok hoşuna gideceğini sanıyorum. Bakalım izlemeye devam edip göreceğiz neler olacak.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Böyle bir dizi gelmez bir daha. Yalnız şu var ki çok güzel kaliteli vs denince millet her bölüm aksiyon ölen adamlar havada uçuşan silahlar istiyor. Ben bu diziye kimse bilmiyorken başladım ve her sezon kalitesini yükselttiğini sonlara doğru da en tepeye bayrağı diktiğini gördüm. Tabii şimdi bu yorumu okuyan arkadaşlar istiyor ki 1. sezondan itibaren milyon tane olay olsun 2. sezonda akla gelebilecek bütün senaryolar gerçekleşsin. E gerçekleşsin de sonra ne olacak? 90 dakikalık filmlerde bile sıkıcı sahneler olabiliyorken 5 sezonluk bu dizide durağan sahneler olmamasını beklemek ütopyanın tanımı olur.

Zaten herhangi bir diziye ya da filme dünyanın en iyi dizisini-filmini izliyorum diyerek başlarsanız hiçbir şeyi beğenmezsiniz. Ya da beğenmemek için tonla sebep uydurursunuz. Güzelim yapıtlara ve kendinizin alacağı zevke yazık etmiş olursunuz. Yapmayın.
    Arkadaşlar eleştirirken objektiv olmaya çalışın, saçma sapan yorum yapanların şahsen benim açımdan sorunu yok ancak haksız yere yerdiğiniz diziye başlamak üzere olanların aklını çelip,onlara mani oluyorsunuz.

Beğenmediyseniz, neyin saçma olduğunu anlamsız olduğunu yazın ki öğrenelim.

Dİziyi bitireli, 1-2 yıl olmuştur çoğu şeyi unuttum. ANcak hatırımda olanları söyliyeyimde başlayacaklar için ufak bir anoloji olsun.

Bir kere bu dizide aksiyon vurdu kırdı, kafa kırma, kan fışkırtma, gibi olayları beklemeyin.(İlla ki bazı bölümlerde onlarda var) Onu başka diizlerde arayın. Vince Gİlligan gibi bir yönetmenin kalitesini bu dizide göreceksiniz ve ender bakış açıları vew bölüm giriş sahneleri ile ilk defa bu dizide karşılacaksınız. YÖnetmeni efsanedir.

Başlayacak olanlar ilk 2 sezon dizi oldukça monoton geçiyor yani bölümleri izlerken bu ne? Demeniz oldukça normal. Ancak karakterlere bağlandıkça ve işler arapsaçına dönmeye başladıkça dizide heyecan artıyor. Gitgide yükselen bir grafiği var. Dizinin her bir sonraki sezonu diğer sezonundan iyidir. Lineer bir artış hatta üstel bir artış gösteriyor bu konuda emin olabilirsiniz.

Walter White denen kimya öğretmenin hayatla imtihanını anlatıyor. Bu diziyi dizi yapan asıl husus ise, hayati gerçeklerle örtüşmesi ve çok uçuk abartı şeyleri işlememesi sizin akrabanızdan birinin bile böyle bir hayatı olabilir hissini uyandırmasıdır. Yaratık yok, her şey reel. Walter WHite'ın işler çıkmaza girdiğinde gözlerini çevirmesi gibi üstün oyunculuk yetenekleri, Aaron Paul'un oyunculuğu, avukatın karakteri gibi birçok karakterin bir arada efsane işleri var.

Dİzide kötü rol yapan ya da görmekten sıkılacağınız bir karakter yok. Hepsi efsane ve replikleride öyledir.

Diziye başlayın ve sonuna kadar izleyin. Pişman olmayacağınız ve izlemezseniz çok şey kaçıracağınız bir yapıt. EN önemliside bu yapıtı izleyecekseniz araya vakit koymayın. en fazla 1 ay içerisinde diziyi bitirin.
  • Harika bir dizi olmuş,senaryosu işlenişi falan süper.Mad Men nasıl aldı en iyi senaryoyu hala anlayamadım ya.Herkese öneririm.
  • Ilk sezonda toplam 7 bolum var ( hepsini edindim ). 2. sezon daha başlamadı
  • nasıl 7 bölüm ya?
  • 2. bölümde verilen kötü örnek

Kırmızı fosfor + sıcak su --> fosfin gazı(hardal gazı) sonuç=ölüm
  • e2 de ilk iki bölümünü izlemiştim.Dizi gayet güzel.
  • up
  • e-2 de kaç bölüm oldu sayamadım.
  • ilk sezon 7 bölümdü arasıra izlerdim hoş bir dizi
  • Bizim arkadaş çok övüyordu e-2 olmadığı için izleyemiyordum. Demek Cnbc-e de veriyormuş. Saatlerini bilen var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: radyasyo_N

Bizim arkadaş çok övüyordu e-2 olmadığı için izleyemiyordum. Demek Cnbc-e de veriyormuş. Saatlerini bilen var mı?

Yanlış anladın arkadaşım galiba cnbc-e2 veriyor cnbc-e değil. e-2 deki yayın saati 22.15
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRed -- 14 Kasım 2008; 23:00:14 >
  • BU dizin e2 de reklamlarını yaparken fonda çalan müzik hangi müzik?
  • yaw bunun 2. sezonu ne zaman başlıyor bilgisi olan var mı? netten araştırdım biraz 2009 diyorlar ama doğru mu acaba?
  • bende o müzikleri aryorum yok mu bilen biri ?
  • bende müziği merak ediyorum bilen varsa yazabilir mi
  • yeni sezon marttaymış. cidden güzel bir dizi
  • quote:

Orjinalden alıntı: aytacgoksu

bende o müzikleri aryorum yok mu bilen biri ?

+1453
  • İndirdim duruyo ilk bölüme baktım biraz , güzel bir diziye benziyo.
  • Fonda çalan şarkıyı sanırım Pink söylüyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.