Şimdi Ara

SHARP 32'' LC-32D44E LCD TV ANA TOPİĞİ (Made in JAPAN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
13.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün oglen en sonunda bende lcd tv aldım...Cihaz bu..ozelliklkerini alta yazıyorum.Bu arada arkadaşlar görüntüyüü çekecek fotograf makınem olmadııgndan şu an ekleyemıyorum...İLERDE EKLERİM GÜZEL ÇKEİP..B uarada tv nin dış kasa çerçevesi PIANO PARLAK KASA..dış goruntu olarakta tasarımı muhteşem.arka panelden hiç bir ses glemıyor...MADE IN JAPAN ürünüdür.HAS HAS HAS JAPON ÜRETİMİ..

ARKADŞLAR FOTOGRAF MAKINESİ İLE ÇEKMEYİ PEK BECEREMIYORUM.MAKINEDE ZATEN DANDİRİK BİŞİ ELIMDEN GELDİGİNCE ÇEKMEYE ÇALIŞTIM KOYUYORUM RESİMLERİ yalnız resimleri pek begenmedim iyi çekmiyor alet yada ben beceremedim.:)))

NOT:ARKADAŞLAR MASAÜSTÜNDE BAŞLATÇUBUGU NERDE DİYE SORMAYIN GİZLİ YAP OLARAK KULLANIYORUM..:))ayrıca pc de şuan 1080p -720p filmler olmadıgı için sadece dvdrip li olan belgeselden bir goruntu ekledim.YARIN SABAH BU RESİMLER EN BAŞ YAZIMA GEÇİRİLECEKTİR.

YALNIZ COD2 ve QUAKE 3 ARENA da ki oyun performansı tv de muhteşemdi...Gerçekten iilk kez bu kadar net büyük ekranda oyun oynadım sabahlara kadar.

Bana da sizin sormak istediginiz bişey varsa sorabilirsiniz..1000YTL ye aldım enplus shoptan.FORUM BORNOVA İZMİR den...6 TAKSITLE.

flaşh haber: Arkadaşlar az once ozelliklerden girip çözünürlük ile oynadım 1360*768 , 1280*720 ve 1920*1080(1080i) de görüntü alabiliyorum wide screen 1:1 olarak...vay be destekliyormuş yaws... :)))) altta koydugum görüntülere bakarsanız ne bir şişme (genişleme)var görüntüde nede bir bulanıklık.tam destek :)))

İSPATI:

YA O OLAY VARDI SNAIRIM TURKCE KLAVUZUNDA OKUMUŞTUM OYLE BİRŞEY.EKRANI 2 YE BÖLME AMA SNAIRIM UYDUDA OLMUYOR O MUABBET. KLAVUZU NEREYE KOYDUGUMU UNUTTUM BULAYIM Bİ BAKARIM ONA DA DENERİM YİNE DE....

PC DE OYUN OYNAMAYA QUAKE 3 İLE BAŞLADIK NAPALIM ESKİLERR..:)))

VALLA DOSTUM GUNDUZ DE ÇEKERİM SABAH HABERLERİNDE ŞUAN BİRAZ YORGUNUM YATARIM BİRAZDAN YARINA ÇEKER KOYARIM SORULARINIZ VARDA SORUN ARKADAŞLAR SABAHA CVPLAYIM HEPSİNİ...
    quote:

Orjinalden alıntı: sony006

pip ozeligi biraz farklı true D den :) ayni anda iki kanal izleme ozeligi gibi bi sey..

emegin icin tesekurler :) quake 3 sun anlasilan sende..oyun goruntuleri gayet iyi..

Hocam biraz daha hareketli ve haber görüntüleri alirsak tvden cok iyi oluır .. kolay gelsin tesekurler...

CİHAZ BU:

ÖZELLİKLER:

SHARP LC-32D44E
    PANEL
    Ekran Boyutu 32 inch (82 cm)
    Aspect Ratio 16:9 Widescreen
    Parlaklık 500 cd/m2
    Kontrast 10.000:1
    Renk PAL
    İzleme Açısı 176 derece
    Sistem RGB Plus + TruD Resim Düzeltme
    Panel Advanced Super View LCD
    Tepki Süresi 6 ms.
    ÇÖZÜNÜRLÜK
    Aktif Çözünürlük 1366x768
    PC Sinyal Algılama XGA
    Video Sinyal Uyumluluğu 576i, 480p, 576p, 1080i, 720p, 1080p
    High Definition HD Ready
    GİRİŞ TERMİNALLERİ
    Tuner Var (1 Adet)
    HDMI Var (2 Adet)
    Scart Var (2 Adet)
    PC Giriş Var (D-sub 15pin)
    Composite Video Var
    Component Var
    S-Video Var
    RS232C Var
    PCMCIA Var DVB Tuner için
    Audio Var (Stereo L/R)
    ÇIKIŞ TERMİNALLERİ
    Kulaklik Çikisi Var 3,5 mm
    Audio Out Var
    EXTRA ÖZELLİKLER
    HD Ready Var
    DVB Tuner Var
    Picture and Text Var
    3D - YC Var
    Surround Sound Var
    Clear Voice System Var
    Sleep Timer Var
    Desktop Stand Var
    Freeze Function Var
    RGB+ Var
    TruD Picture Improvement Var
    Action Mode Var
    Digital Combfilter Var
    Station Presetting Var
    Automatic Channel Sorting Var
    Auto Volume Leveller Var
    Teletext Var 500 Sayfa
    Auto Wide Function Var
    Still Picture Var
    On Screen Display Var 13 Dil
    Progressive Scan Var
    Quick Shoot Technology Var (Hızlı Sahneler için)
    SES
    Hoparlör 20 W (10W+10W) (L,R)
    Entegre Speaker Var
    Nicam / A2 Var
    Surround Sound Var
    Clear Voice System Var
    Virtual Dolby Surround Var
    Auto Volume Leveller Var
    Digital Amplifier Var
    ENERJİ
    Stand by 0,9 W
    Çalışırken 120 W
    AĞIRLIK
    Ağırlık 11 kg
    BOYUTLAR
    Genişlik 776 mm
    Yükseklik 523 mm
    Derinlik 94,5 mm
    Renk Siyah
    AKSESUARLAR
    Uzaktan Kumanda Var
    Enerji Kablosu Var
    Masa Üstü Ayak Var
    GARANTİ
    Garanti 2 Yıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goztepeli_TR -- 26 Şubat 2009; 17:41:27 >

• Ben de bu TV'den almak istiyorum, SD yayınlarda deneme fırsatınız oldu mu?
    Internet yorumları oldukça iyi;

http://www.pocket-lint.co.uk/reviews/review.phtml/3275/4299/sharp-aquos-LC32D44-LCD-television.phtml
  • VALLA BENDE UYDU VAR GOLDMASTER BİRDE PC DE DENEDİM...PC DEN 720p film açtım CAM gibi goruntu..OYUNLARDA DA SÜPER...YAKINDA FOTO ÇEKİP KOYCAM.uyduda da yayınlar oldukça güzel...Umarım sureklı memnun kalırım..JAPONLAR GERÇEKTEN İYİ İŞ ÇIKARIYORLAR.
    quote:

Orjinalden alıntı: gurkoc

Ben de bu TV'den almak istiyorum, SD yayınlarda deneme fırsatınız oldu mu?

http://www.pocket-lint.co.uk/reviews/review.phtml/3275/4299/sharp-aquos-LC32D44-LCD-television.phtml

• iyigünlerde kullanın çok iyi bir tv almışsınız....
  • Bu televizyonu bende takip ediyordum. Enplusdan daha evvelde 999 YTL' ye alanlar olmuştu demek ki gene kampanya yapmışlar. Yanlız benim için TV'nin 1:1 piksel mapping yapabilmesi çok önemli. Ama şu ibare dikkatimi çekti.

PC Sinyal Algılama XGA

Bu ne demek oluyor acaba onu anlamadım.Yani pc bağlantısında 1024x 768 mi olabiliyor.
    Konuyu açan arkadaşda zaten

"Bir sorum olacak benım pc yi vga kablo ile pc ye bagladım.goruntu çözünürlügü nü pc den 1024*768 yapabiliyorum ancak bu çözünürlük üzerine çıkabiliyorum pc den...1152*864 yapınca görüntü tv den alamıyorum.Sadece tv ayarlarından 1366*768 (ki bu 1024x768 görüntüyü 1366x768'e interpole (yanlış yazmış) olabilirim anlamına geliyor) yapınca ekrana görüntü gleiyor.yanı pcden çözünürlügü 1024*768 üstüne çıkartamıyorum. "

demiş. Acaba vga bağlantıdamı en fazla bu çözünürlüğü destekliyor. Acaba HDMI'den bağladığımızda çözünürlük daha fazla olabilir mi yani 1366x768 çözünürlüğe ulaşabilirmiyiz acaba bazı TVlerde vgadan ulaşamasada HDMIden ulaşabiliyor. Eğer ulaşamıyorsak bu TV o zaman 1:1 piksel mapping yapamıyor yada çok düşük çözünürlükte yapıyor diyerek listemden çıkaracağım. Esasında baya hoşuma gitmişti bu TV ama bu sorunu varsa benim için sorun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burc -- 14 Ekim 2008; 22:29:23 >

• Teşekkür ederim, güle güle kullanın yeni TV'nizi, bu günlerde Japonya üretimi elektronik cihaz bulmak kolay değil

quote:

Orjinalden alıntı: goztepeli_TR

VALLA BENDE UYDU VAR GOLDMASTER BİRDE PC DE DENEDİM...PC DEN 720p film açtım CAM gibi goruntu..OYUNLARDA DA SÜPER...YAKINDA FOTO ÇEKİP KOYCAM.uyduda da yayınlar oldukça güzel...Umarım sureklı memnun kalırım..JAPONLAR GERÇEKTEN İYİ İŞ ÇIKARIYORLAR.
    quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: burc

Bu televizyonu bende takip ediyordum. Enplusdan daha evvelde 999 YTL' ye alanlar olmuştu demek ki gene kampanya yapmışlar. Yanlız benim için TV'nin 1:1 piksel mapping yapabilmesi çok önemli. Ama şu ibare dikkatimi çekti.

PC Sinyal Algılama XGA

Bu ne demek oluyor acaba onu anlamadım.Yani pc bağlantısında 1024x 768 mi olabiliyor.

"Bir sorum olacak benım pc yi vga kablo ile pc ye bagladım.goruntu çözünürlügü nü pc den 1024*768 yapabiliyorum ancak bu çözünürlük üzerine çıkabiliyorum pc den...1152*864 yapınca görüntü tv den alamıyorum.Sadece tv ayarlarından 1366*768 (ki bu 1024x768 görüntüyü 1366x768'e interpole (yanlış yazmış) olabilirim anlamına geliyor) yapınca ekrana görüntü gleiyor.yanı pcden çözünürlügü 1024*768 üstüne çıkartamıyorum. "

demiş. Acaba vga bağlantıdamı en fazla bu çözünürlüğü destekliyor. Acaba HDMI'den bağladığımızda çözünürlük daha fazla olabilir mi yani 1366x768 çözünürlüğe ulaşabilirmiyiz acaba bazı TVlerde vgadan ulaşamasada HDMIden ulaşabiliyor. Eğer ulaşamıyorsak bu TV o zaman 1:1 piksel mapping yapamıyor yada çok düşük çözünürlükte yapıyor diyerek listemden çıkaracağım. Esasında baya hoşuma gitmişti bu TV ama bu sorunu varsa benim için sorun .

dostum sorunu cvplamak çok isterdim ancak hdmi çıkışlı bir ekran kartım yok şuan bende asus gforce4 ti 4200 var HDMI çıkışlı bir sistemi olan izirli arkadaş varsa getrisin kasasını deneyelım evimde bende mrk ettim sonucu şimdi hafta sonu bi arakdaşın xbox 360 ı balıcaz bakalım onda nasıl olucak mrk edıyorum bende sonucu...pc çıkışından şu an son derece memnunum.

NOT: yALNIZ OYUNLARI AÇARKEN VS. WXGA ya otomatik geçriiyor ...görüntülerde şiŞme - genişleme VS. kesinlikle yok.1366*768 deYAKINDA RESIMLERI KOYCAM ÇEKİP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goztepeli_TR -- 15 Ekim 2008; 8:31:07 >

• 1:1 pixel mapping yapıyor mu cihaz ?
  • hepsiburadada indirime girmiş. nasıl memnunmusunuz cihazdan
  • Enplus bursa'da kampanya devam ediyor. çok hoş görünüyo tv kasası süper. sd yayınla digiturkte nasıl acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kdrb

Enplus bursa'da kampanya devam ediyor. çok hoş görünüyo tv kasası süper. sd yayınla digiturkte nasıl acaba?

SD yayınlarda harika arkadaşım...elımde kalıteli bir fotograf makınası olsa çekicem bakalım benım patrondan fotograf makınası ıstedım kalteli varmış onda getricekti çekeilmde koyalım artık resimleri.
  • Ürün gerçekten çok iyi ,performansı çok süper görmek isteyen arkadaşlar enplus bayilerine gitmeye gerek yok ,aynı koşularla hata daha uyguna bizden de alabilirler adresi artık forumdan arkadaşlar biliyor ATASEHİR DOGUBANK 216 455 45 90 pbx
  • slmlar forumdan takip ettiğim kadarıyla sharp alanılabilecek lcdlerin başında geliyor..
    ben de bugün enplus da sharp lc42sb55 gördüm 1999 ytl. kampanya yapmışlar normal fiyatı 2900 civarı diyorlar.
    daha önce philips 42pfl5603 almaya karar vermişitim. fakat bu tv yi görünce kararımı değiştirdim ama bu model hakkında fazla ilgim yok.
    yardım ederseniz sevinirim...
  • arkadaşlar toshiba av500 e baktım 950 ytl fiyat aldım bursa korupark hızlı sistemde. sonra az ilerisinde enplus bayisinde shap 32d44e modelini gördüm bu da 990 ytl.. ikisi arasında kaldım sharpın kasası harika gerçekten kontrast 10.000 toshibanın 20.000 hangisini alsam ? ikisini de inceleyen arkadaşlar varmı?

aradaki farklar : toshiba av500pg 20.000 kontrast pc sinyal algılama 1366x768 20w ses, 164 watt güç tüketimi.
    sharp 32d44e 10.000 kontrast pc sinyal algılama XGA 10w ses, 120 watt güç tüketimi ve harika bir kasa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdrb -- 20 Ekim 2008; 5:26:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kdrb

arkadaşlar toshiba av500 e baktım 950 ytl fiyat aldım bursa korupark hızlı sistemde. sonra az ilerisinde enplus bayisinde shap 32d44e modelini gördüm bu da 990 ytl.. ikisi arasında kaldım sharpın kasası harika gerçekten kontrast 10.000 toshibanın 20.000 hangisini alsam ? ikisini de inceleyen arkadaşlar varmı?

aradaki farklar : toshiba av500pg 20.000 kontrast pc sinyal algılama 1366x768 20w ses, 164 watt güç tüketimi.
    sharp 32d44e 10.000 kontrast pc sinyal algılama XGA 10w ses, 120 watt güç tüketimi ve harika bir kasa..
    sharp da xga yazıyor bilgisayardan hd film seyretmede sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdrb -- 20 Ekim 2008; 5:27:34 >
  • evet ya bu soruya yanıt var mı ? 1:1 pixel mapping için önemli bir nokta

quote:

Orjinalden alıntı: burc

Bu televizyonu bende takip ediyordum. Enplusdan daha evvelde 999 YTL' ye alanlar olmuştu demek ki gene kampanya yapmışlar. Yanlız benim için TV'nin 1:1 piksel mapping yapabilmesi çok önemli. Ama şu ibare dikkatimi çekti.

PC Sinyal Algılama XGA

• Bu modelin kullanım kılavuzuna ihtiyac duyanlar. , aşağıdaki linkten ingilizcesini indirebilirler. Malesef sitelerinde türkçesi mevcut değil, bu bir eksi puan

http://esupport.sharp.com.tr/html/om/index.php?StartRec=0&ListLimit=10&Lang=%&ProdLine=11&SortOrder=DESC&OrderBy=Title&SearchString=32d44&TemplateLang=tr&iStart=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 20 Ekim 2008; 9:56:33 >

• ya arkadaşım bende de sharp var, ama PC ye bağlıyorum sorun yok, fakat pc de bir video oynatacağım zaman video penceresinin içi gri oluyor ve tv göstermiyor...

bu sorun nedendir???

quote:

Orjinalden alıntı: goztepeli_TR

VALLA BENDE UYDU VAR GOLDMASTER BİRDE PC DE DENEDİM...PC DEN 720p film açtım CAM gibi goruntu..OYUNLARDA DA SÜPER...YAKINDA FOTO ÇEKİP KOYCAM.uyduda da yayınlar oldukça güzel...Umarım sureklı memnun kalırım..JAPONLAR GERÇEKTEN İYİ İŞ ÇIKARIYORLAR.
    quote:

• hayırlı olsun gule gule kullanın.marka seciminiz super ulkemızde malesef hak ettigi yerde degil dunyada ise sharp ilk 3 te dir şunada avrupada amerikada sharp inanılmaz talep var yeni modelleri ulkemıze ne zaman gelır bılmem ama inanılmaz pahalı dizayn olarak ise mukemmel inanılmaz ince ekran ve gorsel tasarımı harika.sony aynı model nerdeyse 1500 euroyken sharplar 3000 euro.resim eklemeyı bılmedıgım ıcın ekleyemedım.ama terchiniz SUPER hayırlı ugurlu olsun gule gule kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 20 Ekim 2008; 13:36:20 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.