- x
Yurtdışına para gönderme
28 Cevap32654 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

71 Mesaj
13 Ekim 2008; 0:11:35 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

İsveç'e para göndericem de çok masraf olmadan nasıl gönderebilirim?

Karşıdaki kişinin ordaki bankaya ait IBAN hesabı var ama Kron hesabı. O hesaba direkt mi göndermeliyim.

Burdaki bankamatikler orda kullanılıyormuş ona para yatırıp ordan çekse daha mı uygun olur?

bu konularda tecrübesi olan birisi yardım ederse çok sevinecem

oρєи тhє ¢ℓosє∂ єyє

2736 Mesaj
13 Ekim 2008; 0:16:29 

Parayı swift ediyorsunuz. İşlem yaklaşık 5-6 saat sonra karşı tarafa para geçer. Eğer çok acilse, moneygram veya western union'u kullanın yaklaşık 10 dk içinde para transfer olur. 1000$ a 100$ komisyon alır.

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.

71 Mesaj
13 Ekim 2008; 0:17:03 

swift derken paypal danmı bahsediyorsun?

oρєи тhє ¢ℓosє∂ єyє

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ekim 2008; 0:19:00 

paypalla gönderirsin senden komisyon almaz ama karşıdan ne kadar keser onu bilmiyorum
bildiğim kadarıyla karşı tarafa anında geçiyor

2736 Mesaj
13 Ekim 2008; 0:19:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Closed

swift derken paypal danmı bahsediyorsun?

swift: bankalar arası haberleşme yöntemidir. Türkiye'de her bankadan yapabilirsiniz. Alıcının IBAN numarasını bilmeniz yeterli.

Eğer moneygram gibi para transfer şirketlerini seçecekseniz, aşağıdaki linke bakmanızı öneririm

http://www.moneygram.co...Code=TR&languageCode=tr

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.

71 Mesaj
13 Ekim 2008; 0:21:31 

quote:

Orjinalden alıntı: command_4

swift: bankalar arası haberleşme yöntemidir. Türkiye'de her bankadan yapabilirsiniz. Alıcının IBAN numarasını bilmeniz yeterli.

Eğer moneygram gibi para transfer şirketlerini seçecekseniz, aşağıdaki linke bakmanızı öneririm

http://www.moneygram.co...Code=TR&languageCode=tr

saatin o kadar önemi yok ertesi gün de alabilir parayı. Swiftte nasıl bir komisyon oluyor?

oρєи тhє ¢ℓosє∂ єyє

2736 Mesaj
13 Ekim 2008; 0:25:35 

quote:

saatin o kadar önemi yok ertesi gün de alabilir parayı. Swiftte nasıl bir komisyon oluyor?

2000€ paraya yaklaşık 30 YTL oluyor. Çalışıtığınız bankayla görüşmenizde fayda var. Ayrıca işlemi internet şubesinden yaparsanız daha ekonomik olur.

IBAN numarasını kullanmak için alıcı tarafın avrupa ülkelerinden birinde olması gerekir.

IBAN adındanda anlaşılacağı gibi (international bank account number) uluslararası olsada sadece avurupada geçerli bir sistem, yani IBAN numarası ile ABD'ye uzakdoğu ülkelerine para gönderemezsiniz.

71 Mesaj
13 Ekim 2008; 0:29:16 

ING bank, Ziraat Bank, İş Bankası internet şubeleri var bende herhangi bir şekilde IBAN göremedim. Bu 30 ytl gibi meblayı gönderirken bendenmi alıyorlar paradanmı kesiyorlar acaba? Yoksa tercihi banamı kalmış?

oρєи тhє ¢ℓosє∂ єyє

2736 Mesaj
13 Ekim 2008; 0:46:16 

quote:

ING bank, Ziraat Bank, İş Bankası internet şubeleri var bende herhangi bir şekilde IBAN göremedim. Bu 30 ytl gibi meblayı gönderirken bendenmi alıyorlar paradanmı kesiyorlar acaba? Yoksa tercihi banamı kalmış?

30 YTL yaklaşık ücret. Bunu sizden alırlar, ayrıca alıcıdanda para alırlar.

Garanti Bankası'nın internet şubesinde "döviz transferi (swift)" başlığı altında işlem yapılabiliyor.

71 Mesaj
13 Ekim 2008; 0:51:37 

quote:

Orjinalden alıntı: command_4

Garanti Bankası'nın internet şubesinde "döviz transferi (swift)" başlığı altında işlem yapılabiliyor.

peki sonra iban numarasımı girilmesi gerekiyor? Döviz transferi kullandığım bankalarda da var ama sadece anlaşmalı bankalara

oρєи тhє ¢ℓosє∂ єyє

65 Mesaj
13 Ağustos 2009; 22:04:26 

arkadaşlar benimde şu an yurtdışına para göndermem gerekiyor washington dc deki bir arkadaşıma. konuyu güncellemek istedim belki daha uygun bi method vardır. nereden gönderebilirim 700 dolar için ne kadar komisyon alınır benden karşı taraftan

61 Mesaj
14 Eylül 2009; 13:52:16 

arkadaşlar açıklamış amerikaya IBAN olmuyo
şu an en uygun moneygram sanki 700 dolar için 40 dolar alıyo onlar da
western union 47 dolar alıyor
daha uygun bi yol varsa süper olur

72 Mesaj
8 Eylül 2012; 13:12:37 

İngiltere'ye 25 Euro civarında birşey göndericem fakat 12 Eurosu kesinti oluyor.Komisyon açısından daha düşük ücret alan bir yöntem var mıdır?

14825 Mesaj
21 Eylül 2012; 15:45:07 

quote:

Orijinalden alıntı: fullhouse

İngiltere'ye 25 Euro civarında birşey göndericem fakat 12 Eurosu kesinti oluyor.Komisyon açısından daha düşük ücret alan bir yöntem var mıdır?

valla yok gibi

ama sen gönderdiğinde karşı tarafın bankasıda para kesiyor diye biliyorum.

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

72 Mesaj
21 Eylül 2012; 17:37:28 

moneygramdan bahsettim onda bildiğim kadarıyla karşıdan kesinti olmaz

400 Mesaj
17 Ocak 2013; 17:53:18 

quote:

Orijinalden alıntı: fullhouse

gecikmiş bir cevap olacak belki birilerinin işine yarar: iş bankası internet şubesini deneyin.

DonanımHaber Türkü Severler Kulübü

957 Mesaj
18 Ocak 2013; 11:37:06 

quote:

Orijinalden alıntı: command_4

baya eski bir konu ama bende garantiden avrupaya para göndereceğim. Bunun dışında bir seçenek var mı şuan?

14825 Mesaj
19 Ocak 2013; 13:32:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

baya eski bir konu ama bende garantiden avrupaya para göndereceğim. Bunun dışında bir seçenek var mı şuan?

karşı taraf paypal kullanıyorsa paypal ile de gönderebilirsin.

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

922 Mesaj
19 Ocak 2013; 13:39:49 

Aynen paypalla gönder. Herhangi bir komisyonda almıyor. Paypaldan hesaba aktarmada ücretsiz zaten.

LORD OF THE RINGS STORE

957 Mesaj
19 Ocak 2013; 14:24:36 

karşı tarafın paypalı yok.

35 Mesaj
18 Nisan 2013; 10:15:01 

Konuya her ne kadar geç dahil olmuş olsam da bundan sonra ihtiyacı olanlar için önerim olacak. WebMoney Transfer ile istediğiniz ülkedeki şahıs, tüzel kişilik ya da firmalara para transferi yapabilirsiniz. www.wmtransfer.com web sitesi adresleridir.

Ayrıca info@wmtransfer.com adresine de mail atarak destek takımlarından Türkçe olarak sorularınıza geri dönüm alabilirsiniz. Tüm Dünya da 14.000.000 kullanıcısı bulunmakta. Ayrıca WebMoney kullanarak Dünya'nın bir çok ülkesindeki online mağazalardan (yaklaşık 35.000 mağaza var) da alışveriş yapabilirsiniz.

43 Mesaj
2 Şubat 2014; 21:59:34 

bunun için türkiye de para gönderme garanti internet şubesi 40 tl swift olarak sorunsuz sıkıntısız yapabilirsiniz. karşı tarafa masraf çıkmıyor
burada 20 tl diye kandıranlar karşı taraftan 60 70 tl gibi ücretler alıyor
iş bankası internet şubesi 10 dollar + %0,2 kullanmadım yorum yok
araştırdıgım en ucuz su an garanti bankası internet şubesi

43 Mesaj
2 Şubat 2014; 22:02:42 

en uygun garanti internet şubesi 40 tl

Bu mesajda bahsedilenler: Ozbi

147 Mesaj
9 Nisan 2014; 13:41:39 

quote:

Orijinalden alıntı: idiraw

iş bankası internet şubesi 10 dollar + %0,2 kullanmadım yorum yok

Is bankasi asgari 10$, eger gonderdiginiz paranin %2si 10$i gecerse, %2.

0 Mesaj
23 Mayıs 2014; 10:36:59 

quote:

Orijinalden alıntı: cmeliheag

Is bankasi asgari 10$, eger gonderdiginiz paranin %2si 10$i gecerse, %2.

Konuyu geç görsem de Londra merkezli bir firma var onların sitesi üzerinden direk transfer yapabiliyorsunuz. Türkiye ve İngiltere'den 185 ülkeye Türkiye İngiltere arası 1 saatte alıcı hesabına geçiyor. Komisyon oranlarına gelecek olursak. Ben ilk önce şaşkına uğradım, bunca sene komisyonlar ve kur ücretleri bozdurmalarda bizi hep dolandırmışlar. Western Union, Paypal gibi firmalar. www.firstremit.com direk hesap oluşturup First Remit hesaplarına parayı transfer yapıyorsunuz. First Remit müşteri hizmetleri belirtmiş olduğunuz hesap numarasına paranızı %0,5 ile gönderiyor. Siteden inceleyebilirsiniz. Türkçe destekte veriyorlar.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ağustos 2014; 15:34:43 

Yurtdışına para göndermede tavsiye edebileceğim tek yer webmoney. Dünya'da 84 ülkede varlar ve komisyon oranları da çok uygun. Eğer daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıda vereceğim linkten ve skype adresinden yetkili ile görüşerek edinebilirsiniz.

websitesi : www.webmoneyalsat.com

397 Mesaj
27 Ağustos 2014; 2:21:49 

arkadaşlar merhaba,

swift kodu olan bir avrupa hesabına (IBAN da var) en uygun şekilde şu anda nasıl gönderebilirim?

garanti ve işbankasında hesaplarımı yıllık ücret alıyorlar diye kapattım.

enparaya geçtim.

garanti ve işbankasında internetten yapılabiliyor mu?
sabit ücret mi alınıyor yoksa gönderdiğimiz paranın tutarına göre mi?

ben 60 ile 100 euro arası bir transfer yapacağım en uygunu benim için ne olacak(gerekirse iş bankası ve garanti için hesap olan birini ayarlarım fiyat makulse)

saygılar

Bu mesajda bahsedilenler: @cmeliheag, @idiraw, @mow_, @tr-bilgin Bu mesaja 1 cevap geldi.

sorunlu alışveriş:ps4 isimli kullanıcı

Sıfır diye sattığı 3ds konsoldan 20 gün önce çekilmiş resimler çıktı.Kutudaki seri no ile konsol seri nosu farklı.Konsol güncellenmiş.İade edeceğim dedim 50 liranı keser geri gönderirim diyor.Uzak durun

35 Mesaj
27 Ağustos 2014; 22:30:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Twinkie35

arkadaşlar merhaba,

swift kodu olan bir avrupa hesabına (IBAN da var) en uygun şekilde şu anda nasıl gönderebilirim?

garanti ve işbankasında hesaplarımı yıllık ücret alıyorlar diye kapattım.

enparaya geçtim.

garanti ve işbankasında internetten yapılabiliyor mu?
sabit ücret mi alınıyor yoksa gönderdiğimiz paranın tutarına göre mi?

ben 60 ile 100 euro arası bir transfer yapacağım en uygunu benim için ne olacak(gerekirse iş bankası ve garanti için hesap olan birini ayarlarım fiyat makulse)

saygılar

Karşındaki kişiye bir WebMoney hesabı var mı diye sor bence. Eğer varsa çok hızlı ve daha az maliyetle işlem yapabilirsiniz. Ayrıntılı destek almak için ekleyebilirsiniz. Skype adresi: wmzbayi

43 Mesaj
4 Eylül 2014; 8:57:25 

webmoney iyi diyorsunuz para karşılıgı getirdiginiz mal için transfer yazısı alabiliyor muyuz yani gümrükte sıkıntı cıkartıyor mu

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Yurtdışına para gönderme
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.383