Şimdi Ara

Yurtdışına para gönderme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
51.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsveç'e para göndericem de çok masraf olmadan nasıl gönderebilirim?

Karşıdaki kişinin ordaki bankaya ait IBAN hesabı var ama Kron hesabı. O hesaba direkt mi göndermeliyim.

Burdaki bankamatikler orda kullanılıyormuş ona para yatırıp ordan çekse daha mı uygun olur?

bu konularda tecrübesi olan birisi yardım ederse çok sevinecem

• Parayı swift ediyorsunuz. İşlem yaklaşık 5-6 saat sonra karşı tarafa para geçer. Eğer çok acilse, moneygram veya western union'u kullanın yaklaşık 10 dk içinde para transfer olur. 1000$ a 100$ komisyon alır.
  • swift derken paypal danmı bahsediyorsun?
  • paypalla gönderirsin senden komisyon almaz ama karşıdan ne kadar keser onu bilmiyorum
    bildiğim kadarıyla karşı tarafa anında geçiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Closed

swift derken paypal danmı bahsediyorsun?

swift: bankalar arası haberleşme yöntemidir. Türkiye'de her bankadan yapabilirsiniz. Alıcının IBAN numarasını bilmeniz yeterli.

Eğer moneygram gibi para transfer şirketlerini seçecekseniz, aşağıdaki linke bakmanızı öneririm

http://www.moneygram.com/eHowMuch/howMuch.do?countryCode=TR&languageCode=tr
  • quote:

Orjinalden alıntı: command_4

quote:

swift: bankalar arası haberleşme yöntemidir. Türkiye'de her bankadan yapabilirsiniz. Alıcının IBAN numarasını bilmeniz yeterli.

Eğer moneygram gibi para transfer şirketlerini seçecekseniz, aşağıdaki linke bakmanızı öneririm

saatin o kadar önemi yok ertesi gün de alabilir parayı. Swiftte nasıl bir komisyon oluyor?

• quote:

quote:

quote:

saatin o kadar önemi yok ertesi gün de alabilir parayı. Swiftte nasıl bir komisyon oluyor?

2000€ paraya yaklaşık 30 YTL oluyor. Çalışıtığınız bankayla görüşmenizde fayda var. Ayrıca işlemi internet şubesinden yaparsanız daha ekonomik olur.

IBAN numarasını kullanmak için alıcı tarafın avrupa ülkelerinden birinde olması gerekir.

IBAN adındanda anlaşılacağı gibi (international bank account number) uluslararası olsada sadece avurupada geçerli bir sistem, yani IBAN numarası ile ABD'ye uzakdoğu ülkelerine para gönderemezsiniz.

• ING bank, Ziraat Bank, İş Bankası internet şubeleri var bende herhangi bir şekilde IBAN göremedim. Bu 30 ytl gibi meblayı gönderirken bendenmi alıyorlar paradanmı kesiyorlar acaba? Yoksa tercihi banamı kalmış?
  • quote:

ING bank, Ziraat Bank, İş Bankası internet şubeleri var bende herhangi bir şekilde IBAN göremedim. Bu 30 ytl gibi meblayı gönderirken bendenmi alıyorlar paradanmı kesiyorlar acaba? Yoksa tercihi banamı kalmış?

30 YTL yaklaşık ücret. Bunu sizden alırlar, ayrıca alıcıdanda para alırlar.

Garanti Bankası'nın internet şubesinde "döviz transferi (swift)" başlığı altında işlem yapılabiliyor.
  • quote:

quote:

ING bank, Ziraat Bank, İş Bankası internet şubeleri var bende herhangi bir şekilde IBAN göremedim. Bu 30 ytl gibi meblayı gönderirken bendenmi alıyorlar paradanmı kesiyorlar acaba? Yoksa tercihi banamı kalmış?

Garanti Bankası'nın internet şubesinde "döviz transferi (swift)" başlığı altında işlem yapılabiliyor.

peki sonra iban numarasımı girilmesi gerekiyor? Döviz transferi kullandığım bankalarda da var ama sadece anlaşmalı bankalara

• arkadaşlar benimde şu an yurtdışına para göndermem gerekiyor washington dc deki bir arkadaşıma. konuyu güncellemek istedim belki daha uygun bi method vardır. nereden gönderebilirim 700 dolar için ne kadar komisyon alınır benden karşı taraftan
  • arkadaşlar açıklamış amerikaya IBAN olmuyo
    şu an en uygun moneygram sanki 700 dolar için 40 dolar alıyo onlar da
    western union 47 dolar alıyor
    daha uygun bi yol varsa süper olur
  • İngiltere'ye 25 Euro civarında birşey göndericem fakat 12 Eurosu kesinti oluyor.Komisyon açısından daha düşük ücret alan bir yöntem var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fullhouse

İngiltere'ye 25 Euro civarında birşey göndericem fakat 12 Eurosu kesinti oluyor.Komisyon açısından daha düşük ücret alan bir yöntem var mıdır?

valla yok gibi

ama sen gönderdiğinde karşı tarafın bankasıda para kesiyor diye biliyorum.
  • moneygramdan bahsettim onda bildiğim kadarıyla karşıdan kesinti olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fullhouse

İngiltere'ye 25 Euro civarında birşey göndericem fakat 12 Eurosu kesinti oluyor.Komisyon açısından daha düşük ücret alan bir yöntem var mıdır?

gecikmiş bir cevap olacak belki birilerinin işine yarar: iş bankası internet şubesini deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: command_4

quote:

baya eski bir konu ama bende garantiden avrupaya para göndereceğim. Bunun dışında bir seçenek var mı şuan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

quote:

Orijinalden alıntı: command_4

quote:

baya eski bir konu ama bende garantiden avrupaya para göndereceğim. Bunun dışında bir seçenek var mı şuan?

karşı taraf paypal kullanıyorsa paypal ile de gönderebilirsin.

• Aynen paypalla gönder. Herhangi bir komisyonda almıyor. Paypaldan hesaba aktarmada ücretsiz zaten.
  • karşı tarafın paypalı yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.