Şimdi Ara

DFI 790FX+SB750 yonga setli anakartını kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD geçtiğimiz Temmuz ayının sonuna doğru 790GX yonga seti ile birlikte yeni güney köprüsü SB750'yi de duyurmuştu. Yaygın olarak kullanılan SB700 yongasından farklı olarak SB750 hem RAID 5 desteği sunabiliyor hem de kısaca ACC olarak tanınlanan Advanced Clock Calibration teknolojisini destekleyebiliyordu. ACC teknolojisi sayesinde AMD, Phenom işlemcilerinde aktif olarak kullanılmayan 6x pine güney köprüsü üzerinden ulaşarak hız aşırtma performansını arttırmayı hedefliyordu.

Entegre grafik işlemcili 790GX ile lanse edilen yeni güney köprüsü doğal olarak ilk etapta 790GX ile birlikte kullanılmaya başlanmış olsa da zamanla 790FX'ler de görünmeye başlamış, Asus ve Foxconn gibi firmalar yeni güney köprüsünü kullanan 790FX yonga setli modellerini de pazara sunmuşlardı. Yüksek performans meraklıları ve hız aşırtma tutkunları için hazırladığı anakartları ile tanınan DFI da SB750 köprüsünü kullanan 790FX yonga setli anakartını kullanıcıların beğenisine sundu.

Firmanın LanParty DK 790FXB-M2RSH kod adlı yeni modeli AMD'nin soket AM2+ formundaki işlemcileri başta olmak üzere geriye dönük uyumluluk çerçevesinde soket AM2 formundaki tek ve çift çekirdekli işlemcilerle de kullanılabiliyor. 4 adet DIMM slotuna sahip olan ve 8GB'a kadar DD2-1066MHz bellek desteği sunan DFI'ın yeni anakartı pasif soğutma ile desteklenmiş durumda. Kapı kapasitörleri ve UV duyarlı komponentleriyle dikkat çeken anakart PCIe 2.0 spesifikasyonunu da desteklemekte.

Sahip olduğu üç adet PCIe x16 slotu ile Crossfire X teknolojisiyle uyumlu olan LanParty DK 790FXB-M2RSH üzerinde ayrıca 3 adet PCI slotu bulunuyor. 6 Adet SATA-II konnektörü ile donatılan anakart SB750 köprüsü sayesinde aralarında RAID 5'in de bulunduğu farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebiliyor. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet gibi özelliklere de sahip olan DFI'ın yeni modeli ACC teknolojisi ile yüksek hız aşırtma performansı sunmayı amaçlıyor.

Debug LED ve güç/reset butonları gibi profesyonel kullanıcılara yönelik detaylarıyla da dikkat çeken DFI LanParty DK 790FXB-M2RSH, yurt dışında yaklaşık 180$ seviyesinden kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

• DFI'ın sitesinde göreli birkaç hafta ya da bir aydan fazla oluyor. 790FX'te ASUS, Foxconn, DFI, -yanlış değilsem - bir de Gigabyte var.

790GX'lerin tamamı SB750'li, JetWay bir de 790X'te SB750 koydu, öyle işte :).
  • 2. ele düşerse 200ytlye satılır
  • anakart eşsiz olmuş::::::::::::::: DFI yine kalitesini ve gücünü göstermiş

s939 da ultra-D modeline yaptığım gibi yine parayı basıp, alıp eve koşturasım geldi
  • Şu sb750 li boardlar uygun fiyatla satılsada alsak
  • tırın dıreksıyon hakımıyetı ıyı deyıl bencee beyler sızceee
  • quote:

Orjinalden alıntı: crazydogukan71

tırın dıreksıyon hakımıyetı ıyı deyıl bencee beyler sızceee

yanlış olmuş galiba

gigabyte ın yaptığı gibi usb leri bios pilini absürd yerlere koymamış DFI, zaten ona da bu yakışır
  • Sonunda çıktı. Bu çipset ikilisini Gigabyte den bekliyorum
  • çok geç kaldı
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

Sonunda çıktı. Bu çipset ikilisini Gigabyte den bekliyorum

bir arkadaşımız GA türkiyeye mail çekmişti malesef GA 790 FX + SB750 ikilisini sunmayacağını belitmiş tabi başka gelişmeler olduysa onu bilemem...
  • türkiyeye kaç dolardan giriş yapar acaba?Tam istediğim gibi bi bord
  • DFI tine ağırdan alıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

DFI tine ağırdan alıyor

Maksat mesaj sayısı artsın, kendi kalitesini belli etsin...

İki işte de usta bu arkadaş, başarılarının devamını dilemek gerekir...
  • yurt dısında cok iyi fiyattn giris yapmıs bence..tr de ne oalcak bilinmez ama performans için alınması gerekn bir anakart.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lacano

quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

Sonunda çıktı. Bu çipset ikilisini Gigabyte den bekliyorum

bir arkadaşımız GA türkiyeye mail çekmişti malesef GA 790 FX + SB750 ikilisini sunmayacağını belitmiş tabi başka gelişmeler olduysa onu bilemem...

Evet,kendi konumda belirtmiştim bu durumu. Önümüzdeki 3 aylık dönemde SB750 yongalı FX'lerin yol haritasında olmadığı belirtilmişti.

DFI'nin distribitörlüğünü -TEKNOBULL- isimli bir firma almıştı ve yetkili bir arkadaş da forumda yazmıştı hatta. Nerede o arkadaş acaba? Getirseler şu anakartı da alabilrsek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel.The.Heart -- 16 Ekim 2008; 3:05:33 >

• Merhabalar
    Ekim ayı sonuna doğru DFI Lanparty Dark 790FXB-M2RSH stoklarımızda yerini alacak.
    Büyük ihtimalle satış fiyatı yurtdışı satış fiyatı ile aynı olacaktır.
    Saygılarımızla
    Teknobull
  • quote:

Orjinalden alıntı: TeknoBull

Merhabalar
    Ekim ayı sonuna doğru DFI Lanparty Dark 790FXB-M2RSH stoklarımızda yerini alacak.
    Saygılarımızla
    Teknobull

Umarım dediğiniz gibi olur.. Ut serisi hakkında Sb750'li bir gelişme yok sanırım henüz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TeknoBull

Merhabalar
    Saygılarımızla
    Teknobull

Sabırsızlıkla bekliyorum,fiyat konusunda da dediğiniz gibi olur umarım;hemen alınabilir;hatta ilk müşteri benim!!!
  • Daha önce verildi mi bilmiyorum amahttp://www.exa.com.tr/msi/anakartlar/msi_dka790gx-328-6352.html 184$+kdv satışta bilginize yeni gördüm.Çeşitler artmaya başladı fiyatlara yansır inşallah.Yeni konu olarak versemiydin acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: tombombadil_07

Daha önce verildi mi bilmiyorum amahttp://www.exa.com.tr/msi/anakartlar/msi_dka790gx-328-6352.html 184$+kdv satışta bilginize yeni gördüm.Çeşitler artmaya başladı fiyatlara yansır inşallah.Yeni konu olarak versemiydin acaba

Fiyat olarak gigabyte 790GX'den daha uygun olur diye bekliyordum ama fark yok. Bunca zaman bekledim,ay sonuna kadar DFI'yi de bekleyeceğim şahsen.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.