Şimdi Ara

kalorifer böceği ile mücadele nasıl yapılır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
202.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zirai ilaç al annem 6 ayda 1 kere yapar hiç böcek görmedim bizim evde.Sinek bile korkarak giriyor :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RequiemDH

Zirai ilaç al annem 6 ayda 1 kere yapar hiç böcek görmedim bizim evde.Sinek bile korkarak giriyor :D

zirai ilaç olarak ne önerirsiniz? tütün ilacı ve şeftali ilacı duydum ama evi en az 3 gün terk etmek gerekiyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randall

Sorun
     kalorifer böceği ile mücadele nasıl yapılır?

Çözüm
     kalorifer böceği ile mücadele nasıl yapılır?

Garantili

hay senin imzana, o kadar böcekli yorumları okuduktan sonra imzanı gördüm öldürmeye çalıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: can.avar

quote:

Zirai ilaç al annem 6 ayda 1 kere yapar hiç böcek görmedim bizim evde.Sinek bile korkarak giriyor :D

zirai ilaç olarak ne önerirsiniz? tütün ilacı ve şeftali ilacı duydum ama evi en az 3 gün terk etmek gerekiyormuş

sordum bilmiyorum dedi adamın tavsiyesine göre alıyormuş
  • quote:

quote:

quote:

bizde öyle yaptık tütün tozunu satmadılar
    çok etkili, siz bile hastalanırsınız dediler
    teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

bizde öyle yaptık tütün tozunu satmadılar
    çok etkili, siz bile hastalanırsınız dediler
    teşekkürler

rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: bayikbocuk

En etkili ve zararsız çözümü kimse yazmamış, ben yazayım.

İki tane patates alıp haşlıyorsunuz. Sonra eczaneden asit borik (borik asit) alıyorsunuz ve püra yaptığınız haşlanmış patatesle iyice karıştırıyorsunuz. Sonra bu karışımı küçük küçük kağıtların üstüne koyup, kağıtları da böcek olması muhtemel yerlere bırakıyorsunuz. Kalorifer böceğinden eser kalmıyor. Öyle ki ölmüş böcek bile bulamıyorsunuz. Ya yiyip kaçıyorlar, ya rahatsız oluyorlar, ya da dip köşe bir yere girip orada ölüyorlar.

Defalarca başarıyla denendi. Patatesler kuruyana kadar etkilidir.

bunu deneyen var mı?

bir de ankarada bu işe kesin çözüm olacak bir ilaçlama firması ya da ilaç adı söyleyin lütfen. gece yatarken üstümüze çıkmaya başladılar artık evi değiştirme şansım olsa bir dakika daha durmazım

• en son atom denen ilaç işe yaramamıştı
    ziraii ilaç satan firma dentis 25 diye bir ilaç verdi
    sıkarlen kokusundan ben ölüyordum, 2 gün eve girmedik
    girdiğimiz sadece geceleri dolanan böcekler artık gündüzleri de dolanmaya başlamıştı
    bugün detan maxi boşalttım bakalım ne olacak
    bu da olmaz ise 2 ilaç daha var listemde onlarda olmaz ise imza atıp tütün ilacını basacağım

• detan maxi işe yaramadı çoğalarak evi işgal etmeye devam ediyorlar
  • şu zamanda , böyle bir forumda sadece ," evi yak " gibi bir cevap alabilirsiniz.

detan raid vb. markaların işe yaramaması imkansız. kesinlikle sıkış şeklinde , yerinde , miktarında , zamanında sorun vardır. ya erken havalandırılmıştır , ya da az sıkılıp deliklere nüfuz edilememiştir. bunları düzgün yaptıktan sonra , 2014 gibi bir yılda , hiçbir böcek türünün evlerde sağ kalmasına imkan yok. hele ki bu tür kalorifer böceği gibi basit ve tanınmış bir türse ... baygon'u deneyin. bimde 4,75
  • Bugün 3. sün mücadelemde ve sonuç gayet iyi :o))

Mutfakta heryerde idiler, buz dolabı etrafında, dolapların içinde, tezgahın altında,tezgahın üstünde, ocağın altında vs.. vs..

Şöyle bir yol izledim.;
    1 adet raid böceksavar, 1 adet raid böceksavar köpük ve 1 adette raid tablet aldım (kutuda 6 adet var)

Öncelikle şunu yazayım, mutfağa bulaşık makinası giderinden geldiklerini tespit ettim. Zira başka yol yok.

Akşam yemeği yiyip tüm yiyecekleri dolaba kaldırdıktan sonra. Mutfak eşyalarını boşaltmaya üşendiğimiz için;

1. akşam
    *mutfak dolaplarını kapaklarına (iç-dış)
    *tezgahın üstüne
    *fırının arkasına
    *bulaşık makinası etrafına,arkasına.Gider borusu üzerine.
    *buzdolabı etrafına ve dış kısımının sadece alt tarafına.
    * lavobonun altındaki dolaba ve lavobonun tam altına.
    *Tezgah duvar birleşim yerlerine.
    *Tüm köşe ve kenarlara (duvarlarında bir iki karışlık en alt mesafesine)
    *zeminede zigzaglarla sıktım.
    *diğer odalara gitmesinler diyede kapı pervazı hertarafına ve yerede sıktım.

Tabletleri birini tezgahın üstüne, birini buz dolabı arkasına, birini fırın altına, biri bulaşık biride lavabonun altına koydum.

bunu yaparken hiç böcek görmedim. aradan 10 dk geçti ve bir bakayım dedim ve mutfağa yaklaştım. mutfağın ortasında ters dönmüş bir böcek :o)) dedim işe yarıyor demekki.

ertesi gün akşam geldiğimde zeminde 10 a yakın böcek ölüsü topladım görülür olarak. Canlı olarak 1 tane denk geldi, mutfak dolabının üst rafında.aspratörün borusunun üzerinde. Onada bir fıs sıkmam ile öldü.

Dün gece yine ilaçladım. Bu akşam kökünün kazınacağını umuyorum. Ama yumurtaları 20 günde çıkıyormuş. 20 gün sonra tekrar ilaçlıyacağım ne olur ne olmaz diye :o))

İşe yarıyor hakkaten, denemenizi öneririm.

maliyet:

tablet : 12 TL
    Köpük : 11 TL
    Sprey : 9 TL

yaklaşık 32 TL ye maliyeti oldu :o))

köpük ve sprey yarım olarak duruyor hala bitmedi :o))

• bende kurtuldum
    2 ay boyunca tadilat vardı evde sonrasında türediler
    bulaşık makinasını yuva yapmışlar
    makinayı balkona alınca mutfakta bir kaç şaşkın vardı
    fakat balkonda makinanın etrafında sürüyle
    her akşam makinayı ilaçladım ama hiç ölü böcek görmedim
    sonra eve gelen usta halimi görünce jel önerdi
    gittim 5 gr 12 ₺ verip aldım
    makinanın envayi çeşit yerine minik minik sıktım
    ve ertesi gün hiç böcek görmedim
    2 gün sonrada makinayı içeri soktum
    işin kötü trf makina su almadı
    gene donanım forum imdadıma yetişti
    denilenleri yaptım
    artık böcek yok makinada çalışıyor
    şimdi net geo kanalında ısır beni belgeselini zevkle izliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can.avar -- 23 Temmuz 2014; 10:35:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: B@R!$

quote:

Orijinalden alıntı: bayikbocuk

En etkili ve zararsız çözümü kimse yazmamış, ben yazayım.

İki tane patates alıp haşlıyorsunuz. Sonra eczaneden asit borik (borik asit) alıyorsunuz ve püra yaptığınız haşlanmış patatesle iyice karıştırıyorsunuz. Sonra bu karışımı küçük küçük kağıtların üstüne koyup, kağıtları da böcek olması muhtemel yerlere bırakıyorsunuz. Kalorifer böceğinden eser kalmıyor. Öyle ki ölmüş böcek bile bulamıyorsunuz. Ya yiyip kaçıyorlar, ya rahatsız oluyorlar, ya da dip köşe bir yere girip orada ölüyorlar.

Defalarca başarıyla denendi. Patatesler kuruyana kadar etkilidir.

bunu deneyen var mı?

bir de ankarada bu işe kesin çözüm olacak bir ilaçlama firması ya da ilaç adı söyleyin lütfen. gece yatarken üstümüze çıkmaya başladılar artık evi değiştirme şansım olsa bir dakika daha durmazım

%100 çözüm. Cam kenarlarına, mutfak dolaplarını arkasına, bulabildiğim her deliğe koyuyorum hamamböceğinden eser yok

• Ya arkadaş kış gelince mi çıkıyor bunlar yazın olması gerekmez mi kalorifer böceklerinin! böcek kovucu cihaz vb fayda etmiyor i.nelere ilaçlatmak gerekecek sanırım nasıl geçer bu meret hımm kalorifer böceği bildiğin hamamböceği imiş. kaloriferler sıcak bölgeler olduğu için kalorifer böcekleri buralarda çok oluyormuş kalorifer böceği ilaçlatmak şart oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi respectrespect -- 30 Kasım 2014; 22:56:52 >
  • up
  • Aspiratör bacasina dikkat edin . Bizim ordan geliyorlardı gece gece tüylerim diken diken oldu :) orayi kapattık kurtulduk

• quote:

Orijinalden alıntı: respectrespect

Ya arkadaş kış gelince mi çıkıyor bunlar yazın olması gerekmez mi kalorifer böceklerinin! böcek kovucu cihaz vb fayda etmiyor i.nelere ilaçlatmak gerekecek sanırım nasıl geçer bu meret hımm kalorifer böceği bildiğin hamamböceği imiş. kaloriferler sıcak bölgeler olduğu için kalorifer böcekleri buralarda çok oluyormuş kalorifer böceği ilaçlatmak şart oldu

tüm binayı ilaçlatmadıktan sonra çözüm bulacağınızı sanmıyorum.

• karşı komşumuzun taşıması ile bize de bulaşmış örgütsel yapı bunlar.

dün gece 6-7 adet gördüm içim gıcıklandı ve ilk kez gördüm, yani yeni peydah olmuşlar belli ki.

hemen 6 lı paket detan böceksavar aldım, mutfağa 3 adet koydum diğer odalara da birer tane koydum.

ama hala içim gıcık gıcık.

birazdan evi çamaşır suyu ile sileceğiz.

ama kesin çözüm için ne yapacağız net olarak ?

birisi kola ile ilgili bir çözüm üretmişti ama nasıl olacağını yazmamıştı.
    bilemedim.

birazdan marketten sprey de alıp mutfağa sıkayım diyorum.

birde patates yöntemi var onu da yarın eczaneden ilacını alıp yapacağız.

çok pis bilendim bu hayvanlara.

başkaca kurtulma yolu varsa yönlendirin rica ederim.
  • ufacik bocegin ne zarari var ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Recepp çözümün ne olduğunu söyleyebilir misin?

Toz dediğin borik asit mi?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.