Şimdi Ara

256-bit'lik GeForce 9600GSO'nun resmi detayları göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın GeForce 9600GSO modelinde değişikliğe gideceğini ve GeForce 9600GT'nin pozisyonunu güçlendirebilmek adına GeForce 9600GSO'dan G92 gpu'su yerine G94 kod adlı grafik işlem birimini kullanmaya başlayacağını belirtmiştik.

Firmanın yapacağı bu değişiklikle ilgili olarak resmi bilgileri içeren döküman da göründü. Ağırlıklık olarak 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G94 gpu'sunun güç vereceği GeForce 9600GSO'nun 65nm G94 gpu'sundan güç alan modelleri de pazara sunulacak gibi görünüyor.

Nvidia'nın gün ışığına çıkan resmi dökümanından da anlaşılabileceği üzere 48x paralel işlem birimiyle gelecek olan "yeni" GeForce 9600GSO modeli ayrıca 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip olacak. Hatırlanacağı üzere satılmakta olan modeller 96x paralel işlem birimine ve 192-bit bellek veri yolu desteğine sahip.

512MB GDDR3 bellek ile gelecek G94 tabanlı GeForce 9600GS0 aynı mevcut modelde olduğu gibi DirectX 10, PCIe 2.0 ve SLI desteği de sunmaya devam edecek. Grafik işlem birimi 650MHz, paralel işlem birimleri 1625MHz ve bellekleri ise 1800MHz'de görev yapacak "yeni" GeForce 9600GSO modeli AMD-ATi'nin Radeon HD 4600 serisinin karşısına konumlandırılacak.

Önümüzdeki günlerde pazara sunulması beklenen kartın fiyatı hakkındaysa şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

• ne yalan söleyim ben hiç beğenmedim bu modeli 48x paralel gpu yu çok güçsüz bırakır

haber için saol "fx"
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

ne yalan söleyim ben hiç beğenmedim bu modeli 48x paralel gpu yu çok güçsüz bırakır

haber için saol "fx"

al bendende o kadar +1
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

ne yalan söleyim ben hiç beğenmedim bu modeli 48x paralel gpu yu çok güçsüz bırakır

haber için saol "fx"

al bendende o kadar +1

9600GT ye bile yetersiz geliyor 64 birim shader kartı çok sınırlıyor.
  • Nvidia braksın bu ayaklarıda adam gibi yeni bi mimariye geçsin..
  • niye uğraşıyorlar ki anlamadım bu adamları. 9600GT yeteri kadar iyi zaten özelliklerini düşürüpte satacaklarını mı sanıyorlar
  • seri nerdeyse sona ericek durumdayken hala kart çıkartıp ve olmayan bişey olup 256bit yapmışlar.çoookkkk gereksizzzzzz iş gene
  • Hep aynı taktik offffffffffffff gt serisine de koysunlar görim orda bide bundan sonra lol hep aynı gpu bi değişiklik bi de isim tak karsımıza cıkıyor ne o yeni lol
  • 48 sp?

gereksiz olmus 8600gts zaten 32sp mi neydi
  • Herkesin dediği gibi gereksiz onlar önce 4850 yada yeni çıkacak 4830a cevap verecek bi ürün hazırlasınlar.
  • Asusun 128 bitlik bir GSO modeli var şu anda.
  • bu gso eirip cevirip yine getiriyor yeter artık bir beceri göster geforce...
  • yanliş düşünuyorsunuz bu gıbı kartlarda fıyat daha önemlı çünkü ekran kartı fırmaları üst düzey kartlardan fazla para kazanmaz orta sevıye kartlardan daha fazla kar ederler çunku daha fazla satılırlar kaç kişinin elınde gtx 260 ve gtx 280 var.bunlar üst düzey kartlar ve fıyatı oldukca pahalı bu kartlar fazla satılmaz önemlı olan orta sevıye kartların satış oranıdır onun için nvıdıa bunları cıkarıyor.
  • iktyas

kardeş doğru sölüor. orta seviyeden ati ve nvıdia daha çok gelir topluodur.

üst snr ekran kartları fazla satmaz ordaki amaçlardan biri teknolojiyi yükseltmek ve ati ile olan rekabet bu yüzden yüksek fiytlı ekran kartları ama hakını veren kartlardır :)
  • Yalnız bu 9600gso nun geliştirilmiş hali değilde 9600gt'nin kırpılmış hali gibi duruyor. Sonuçta aynı gpuyu kullanıyor sadece paralel işlem birimi ve saat hızları farklı farklı 6800 de falan de böyleydi durum gs gt ve le arasındaki fark.
  • nedir yaa bu nedir ne yapmaya calısıor bu firma alla alla kırpılmıs ürünleri evirip cevirip piyasaya sürüor anlam vermiş degilim... 4670 alınacagına 9600gt alınır...
  • Ben şahsen ne yalan söyleyeyim çoğunluğa karşı çıkacağım ama iyi bir kart bekliyorum.Nasıl 8800gt shader 64e inince bir şey kaybetmedi bu da 48e inince çok kaybetmez.Hatta OC konusunda çok iyi bir kart geliyor olabilir.8800gt 9600gtden %20 hızlıysa 9600gt bu karttan %20-30 civarı hızlı olacaktır.OCsuz 9600gtye göre OC yapıldığında aradaki farkı kapatabilir.Çok fazla karamsar olmayın derim ben Nvidiacılara.HE benim bu kartla işim olur mu? Olmaz.
  • ölü doğacak bir kart geliyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

ölü doğacak bir kart geliyor...

+1
  • bakın bu karttan üst seviye kartlardan daha çok satacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.