Şimdi Ara

wi-fi modemi olmayan iphone kullanıcıları-Laptop'u wireless router olarak kullanmak- (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
4
Favori
55.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .:: NEJ@T ::.

quote:

Orijinalden alıntı: systemstyle

Arkadaşlar peki bunu şöyle kullanabilirmiyiz?

Hem masaüstü hem laptopum var , birde wireless modem var, şimdi laptopun sinyal aldığı yerde iphone almıyor o sinyali laptopu bir acces point haline getirmek istiyorum aynı şekilde bir geçici ağ oluşturuyorum ama bu sefer benim internet olan kablosuz ağdan düşüyor laptop bunun bir çözümünü bulursanız sevinirim

aynı sorun bendede var

ben şöyle bir çözüm buldum laptoptaki wifi hariç ayrıca bir wireless usb adeptörü buldum.Laptopun kendini internete bağlayıp ayrıca taktığım wireless adaptörünü telefona bağladım iphone internet bağlantısını algıladı ama sayfa açmıyo cydiadan bişey indirmiyo başarılı olmadı.

Aşağıdaki yöntemi denedinizmi ?

quote:

Orijinalden alıntı: qßorS

Öncelikle konuyu hortlattığım için özür dilerim. Başka bir konu açıp konu kirliliğine sebep olmasın diye buraya yazıyorum

Bende şöyle bir ekran çıkıyor ve "Etkinleştir" adlı önerilen yer eksik... iPhone'umdan, PSP'mden hatta PS3'ümden aramama rağmen bir türlü yaptığım ağı bulamamadım. Yardım ederseniz sevinirim.

İşte Resim:

Gözükmüyorsa Link:
    http://img98.imageshack.us/my.php?image=dssvy1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemstyle -- 11 Kasım 2009; 21:10:43 >
  • Arkadaşlar cidden bu olayın tam çözümü nasıl acaba ne yaptıysam olmuyor iphone dan nete çıkamadım xp bilgisayarda gerekli ayarları yaptım ama iphone dan bir türlü nete çıkamadım anlatılanları tek tek yaptım ama olmadı.
    Hatta köprüleme olayını bile denedim ama o da olmadı. Bu konuda yardım edecek birileri yok mu acaba ?
  • Arkadaşlar sorun çözülmüştür.Baya bir uğraştım ama çözüldü. arkadaşın dediğin herşey doğru ama iphone ile bağlarken birşeyi unutmuş ip atamayı onuda yapınca çatır çatır çalışıyor.
  • Bende bu yöntemi kullanıyorum konuyu görünce aklıma iphone da online oyun oynamak geldi, hiç denemedim vaktim olmadı varmı online oyun oynayan arkadaşlar?
  • metinardicli ''dan alıntıdır. windows 7 için çözüm:

Windows 7 için geliştirilen ancak tamamlanmayan bir proje, bütün WiFi cihazları küçücük bir yamayla sanal WiFi erişim noktasına dönüştürüyor.

Nomandio'nun geliştirdiği bu yama, Microsoft'un 2006'da durdurduğu projeyi temel alıyor. Bu kod Windows 7'de bulunduğu için de sadece küçük bir yamayla kullanmak mümkün oluyor. Bahsi geçen yamanın adı Connectify ve henüz beta test aşamasında.

Yazılımsal erişim noktaları yeni değil, donanım olarak pahalıya gelen erişim noktalarının yerine başka WiFi cihazları kullanma imkanı ayrıca bir yazılım olarak satılıyor. Bunları kullanarak bir bilgisayarı erişim noktasına dönüştürmek mümkün oluyor.

Connectify'ın avantajı bağlantıyı diğer WiFi cihazlarla paylaşabilmesi. Kablosuz internet bağlantısının ücretli olarak sunulduğu yerlerde, dizüstü bilgisayardaki bağlantıdan cep telefonunda da yararlanmak mümkün oluyor. Elbette ülkemizde ve dünyada hizmet sektöründe, örneğin kafelerde kablosuz internet erişimi ücretsiz olarak sunuluyor. Yine de Connectify, Windows 7'ye entegre bir çözüm olarak kullanışlı olabilir.

Bu arada WiFi da gelişiyor, örneğin Intel'in geliştirdiği Cliffside teknolojisi, birden çok WiFi bağlantıyı sürdürmeye yarıyor. Bu sayede klavye ve fare de bilgisayara WiFi üzerinden bağlanabiliyor.

KAYNAK

DOWNLOAD CONNECTİFY
  • RESİMDEKLERİ BİR BİR YAPTIM NEYSE KURDUM İPHONE PC ARASINDA İPHONE BAGLANDI AMA İNTERNETTE GİREMİYRUM İPHONE BAGLANIYOR DİYOR OKDAR İPHONE LAPTOPU TANIYOR AMA BAGLATI İŞARETİDE VAR NERDE HATA VARDIR SİZCE ?
  • Çok teşekkürler wi-fi vardı ancak olmayan arkadaşlarıma gittiğimde sıkılyodum
  • çok harika bir paylaşım ne kadar teşekkür etsem azdır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: recinilt

metinardicli ''dan alıntıdır. windows 7 için çözüm:

Windows 7 için geliştirilen ancak tamamlanmayan bir proje, bütün WiFi cihazları küçücük bir yamayla sanal WiFi erişim noktasına dönüştürüyor.

Nomandio'nun geliştirdiği bu yama, Microsoft'un 2006'da durdurduğu projeyi temel alıyor. Bu kod Windows 7'de bulunduğu için de sadece küçük bir yamayla kullanmak mümkün oluyor. Bahsi geçen yamanın adı Connectify ve henüz beta test aşamasında.

Yazılımsal erişim noktaları yeni değil, donanım olarak pahalıya gelen erişim noktalarının yerine başka WiFi cihazları kullanma imkanı ayrıca bir yazılım olarak satılıyor. Bunları kullanarak bir bilgisayarı erişim noktasına dönüştürmek mümkün oluyor.

Connectify'ın avantajı bağlantıyı diğer WiFi cihazlarla paylaşabilmesi. Kablosuz internet bağlantısının ücretli olarak sunulduğu yerlerde, dizüstü bilgisayardaki bağlantıdan cep telefonunda da yararlanmak mümkün oluyor. Elbette ülkemizde ve dünyada hizmet sektöründe, örneğin kafelerde kablosuz internet erişimi ücretsiz olarak sunuluyor. Yine de Connectify, Windows 7'ye entegre bir çözüm olarak kullanışlı olabilir.

Bu arada WiFi da gelişiyor, örneğin Intel'in geliştirdiği Cliffside teknolojisi, birden çok WiFi bağlantıyı sürdürmeye yarıyor. Bu sayede klavye ve fare de bilgisayara WiFi üzerinden bağlanabiliyor.

KAYNAK

DOWNLOAD CONNECTİFY

verdiğiniz bilgi sayesinde internete bağlandım windows7 de engin bilgileriniz için çok teşekkür ederim .

Saygılarımla...
  • vodafone dan 3g bağlantısı alsam telefonum iphone 2g, aynı yöntemle 3g bağlantısını paylaşabirmiyim telefona ?
  • öncelikle wireless kartınızın bu özelliği desteklemesi gerekiyo.

benimki AP mode desteklemiyo Ad-Hoc yapıncada iphone internete giremiyo.
  • laptop eski, sanmam desteklesin
    çoklu modem seçeneği varmış bilen varmı
  • teşekkürler..
  • arkadaşlar bende şifre koymayınca gayet iyi baplanıyor ama şidre koyunca bağlanmıyor bana bi yardım edin
  • çok teşekkürler işe yarıyor gercekten sayenizde bu msji iphone'dan yazıyorum. :)
  • Arkadaslar bi sorum olucak aynı olayı masaüstü pc'de yapabilmek için neye ihtiyac var?
  • Ben aynısını masaüstünde yaptım nasıl yapılacağına gelince ya usb wireless adaptoru alacaksın yada pci wireless kart alacaksın ama usb alacaksan kaliteli bir şey al ben ucuz birsey aldım internet çok yavasti kendi programiyla şimdi bu yontemle yapınca hizlandi ama şifre koyduğum zaman kopuyor
  • @cemoandcemo

Fiyatları ne civarda acaba?
    Sormamın sebebi onu alana kadar wireless modem almak dahamı mantıklıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayberk.

@cemoandcemo

29 tl
    http://www.pccin.com/pinfo.asp?pid=5785&ref=akakce&v=1.80.1

40 tl
    http://www.atekbilisim.com/urun_detay.asp?id=14137&ref=akakce&v=1.11
  • quote:

Orijinalden alıntı: anorexia

quote:

Orijinalden alıntı: Ayberk.

@cemoandcemo

29 tl
    http://www.pccin.com/pinfo.asp?pid=5785&ref=akakce&v=1.80.1

40 tl
    http://www.atekbilisim.com/urun_detay.asp?id=14137&ref=akakce&v=1.11

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
    Bir istegim daha olucak marka, model onerebilirmisin sorunsuz bı sekilde kullanabileceğim? :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.