Şimdi Ara

Bazı MacBook Pro modellerinde Nvidia'da yaşanan GPU hatası tespit edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia'nın yaz döneminde başını ağrıtan en büyük sorun bazı mobil grafik işlemcilerinde var olduğu tespit edilen üretim hatasıydı. Özellikle G84M ve G86M gpu'larında olduğu anlaşılan bu sorun, grafik ve video bozulmaları başta olmak üzere çeşitli sorunlara neden olabiliyor ve sıkıntı yaratabiliyordu. Hatayı kabul eden ve sorunun aşılması için 200 milyon dolarlık bütçe ayıran Nvidia cephesinde bu sorun ve ilişkili problemler en azından bir süre daha günemde kalacak gibi görünüyor.

Apple'ın resmi açıklamasına göre, Nvidia'nın mobil grafik çözümlerini kullanan bazı MacBook Pro modellerinde de GPU üretim hatasından kaynaklanan sorunun tespit edildiği belirtildi. Peki Apple'ın hangi mobil çözümleri bu sorundan etkilendi? Apple'ın açıklamasında, Mayıs 2007 ve Eylül 2008 tarihleri arasında üretilen ve Nvidia'nın GeForce 8600M GT çözümünü kullanan MacBook Pro (15", 2.4/2.2GHz), MacBook Pro (17", 2.4GHz) ve MacBook Pro (2008 başında) modellerinde GPU üretim hatasından kaynaklanan görüntü bozulmaları veya sistem açık olmasına karşın bilgisayar ekranı veya harici ekranlarda görüntü alınamama sorununun olabileceğini belirtiyor.

Peki bu konuya nasıl bir çözüm getiriliyor? Sorun tespit edilen MacBook Pro modellerine sahip kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmeden problemnin çözüleceği bildiriliyor. Eğer ilgili modellerden birine sahipseniz ve belirtilen sorunları sisteminizde yaşıyorsanız yetkili satış noktaları veya doğrudan Apple ile kontağa geçerek sorunun düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

Kaynak;

http://support.apple.com/kb/TS2377

• nvidea yine laptoplarda atı ye liderliği kaptıracak zaten hep liderdide
  • Yapılan hata nVidia'ya geri dönüyor. Şahsen pazar payınını kaptıracağına pek inanmıyorum gerçi belli de olmaz ama kötü bir durum. En azından aldığı bilgisayarda sorun çıkan bir kullanıcı gayet sinirlenir haklı olarak bu da satışlara etki eder ama ne kadar olur kestirmek zor.
  • Bir Apple karşıtı olarak, Apple'a üzüldüm. İyi ortaklar seçmesi gerekiyor demek ki :) ...
  • yaw su hata hata diolar cevremde bir sürü kullanan var b u ekran kartlı laptopu hiç kimsede sorun morun yok nasıl iş bu yaw
  • Koskoca Nvidia bu ürünleri çıkartmadan önce nasıl bu hatayı tespit edemez anlamıyorum.
  • ademsx1 1 kişide bile bile olsa sorun sorundur herkezde olmak zorunda deil sorun belliki kullanıcıların en az %10 u bu sorundan nasibini almış..
  • neden apple karsitisin ayiptir sormasi
  • nvidia batıyor mu noluyo ya

• nvidia karizmadan yiyor artık...
    bu gidişle işler iyice kötüleşir...
    neyse bikaç sene sürünsün ATI gibi...
    sonra şahlansın iyi olur...
  • Nvidia'dan beklenmiycek hareketler
  • bu kaçıncı hata nvidia hatalar insanlrı artık korkutmaya başladı ya aldığım nvidia ürününde ilerde hata çıkarsa diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: karmaşık

bu kaçıncı hata nvidia hatalar insanlrı artık korkutmaya başladı ya aldığım nvidia ürününde ilerde hata çıkarsa diye

kacinci hata arkadasim?? acaba nvidia nin hatalarini ATi ile mi karsilastirdin??

saidakkas diye bi arkadas tum g80 serisin gpularda var diyordu ama sanirim sadece mobil gpu larda gorulen bir problem...kiz arkadasin acer inda da 8600gt var henuz problem yok...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.