iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (Tüm Sürüm)

Tüm forumlar >> [Mobil Cihazlar] >> Apple - iPhone - iPad >> Firmware, Unlock, Jailbreak, vb.

nofearl -> iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 3:13:00)

Merhaba,

Gene kendime hazirladigim dosylari paylasiyorum. iPhone'a Cydia yuklediginiz zaman yavaslama yaratiyor (yan yana birebir testler yaptim) Bu yuzden Cydia/Installer yuklemeden olabilecek en performansli sekilde kullaniyorum.

Alttaki firmware'leri yuklediginizde;

- Turkiye secmenize gerek olmadan Turkiye numara formatlarini destekleyecek
- Arama ve mesaj geldiginde isim cikmasini saglayacak
- Mesaj icin titresimi arttiracak
- Mesaj sesi olarak Bell sectiginizde "You Got Message" olarak degistirecek
- Turkiye secmenize gerek olmadan otomatik duzeltmeyi kapatacak, ayrica klavyeniz daha hizli calisacak
- Turkcell logosunu degisterecek
- EDGE ayarlarini degistirebilmenizi saglayacak, ve EDGE kapatabilmenizi saglayacak
- Cydia ve Installer yuklemeyecek, yavaslatmayacak
- Laptop ile Internete girebilmek icin gerekli, normalde Cydia olmadan olmayan, PdaNet programini yukleyecek

Her sey otomatik, direk hazir sekilde kullanabileceksiniz.

Telefonu Ingilizce kullanan ve Cydia/Installer kullanmayan, telefonu olabildigince hizli kullanmak isteyenler icin!

iPhone 3G
Turkiye'den alinanlar icin, orjinal aktive edebilmeniz icin aktive etmez
http://rapid share.de/files/40648459/iPhone3GTurkcell.ipsw.html
http://rapid share.com/files/152724385/iPhone3GTurkcell.ipsw.html

iPhone 3G
Yurtdisindan gelenler icin, aktive'de eder
http://rapid share.de/files/40648619/iPhone3GYurtdisi.ipsw.html
http://rapid share.com/files/152739361/iPhone3GYurtdisi.ipsw.html

iPhone 2G
Baseband yukseltir, unlock eder, kayitlilar icin
http://rapid share.de/files/40648801/iPhone2G.ipsw.html
http://rapid share.com/files/152760184/iPhone2G.ipsw.html

iPhone 2G
Baseband dokunmaz, IMEI degismez
http://rapid share.de/files/40648533/iPhone2GnoBaseband.ipsw.html
http://rapid share.com/files/152747765/iPhone2GnoBaseband.ipsw.html

Bu islem ile telefon Jailbreak yapilmis olacaktir.
Bu dosyalar restore icindir, yuklemeden once senkronize edin/yedekleyin.

aston -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 5:29:04)

paylaşım için şimdiden sağolun...bu durum u bende test ederek gördüm...öncelikle telefonuma 2.0.2 fw yükledim ve baya bi yavaşlamıştı..bunun üzerine 2.1 direk itunes üzerinden update ettim cydia ve installer olmadan telefondaki geçişler acayip şekilde hızlanmıştı ve performansta artış gözle görülür şekildeydi.daha sonra dayanamayıp custom fw oluşurup tekrar yükleme yaptım cydia ve installer yüklendi ama az da olsa bi yavaşlama oldu bende razı oldum bu yavaşlamaya çünkü cydia da kullandığım programları app store da bulamadım...şimdilik custom 2.1 fw ile kullanıyorum ve hızı yinede fena değil şu autocorrrection olayını da çözebilsem tam olucak aslında..[:)]

birde bu pdanet app ile alakalı biraz aydınlatabilirmisin nasıl kullanılıyor yükledim telefona ama çalıştıramadım bi türlü..

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 6:26:11)

http://www.junefabrics.com/iphone/faq.php#wifipc

yonergeler bu linkte,
pratik bir anlatim ile; bilgisayarindan ad-hoc olusturuyorsun, sonra iphonedan o network e baglaniyorsun, programi calistiriyorsun
bu kadar

gecislerin farketmesinden uyandim, elimde fazladan oldugu icin testler yaptim,
cydia/installer oldugunda bazen 3-4 saniye gecikme oluyor,
sifre var benimkinde, sifre tuslarini 5-6 saniye bekledigim oldu,
hep 2. versiyona bagliyordum ama ustteki firmware ile cydia olmadan cok hizli sekilde kullaniyorum su an

reiis -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 9:10:05)

su mesaji dahi zor yaziyorum ikide bir donmaya basladi safariden menuye atma klawyede duraklamar programlar gec aciliyor ben bunu fake imeili kullandigim icin buna bagliyorum orjinal costum firmware olsa boyle olmaz diye dusunuyorum birde installer suan fazlalik ama cydadan vazgecmek biraz zor ama cokda canimi sikarsa hic affetmem yeterki mobileinstallation degistirilebilsin

cozumun hiz isteyenler icin cok guzel bir yontem yanliz biraz daha gelistir yinede guzel ellerine saglik

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 11:18:18)

tum dosyalari yukledim,
hiz konusunda bazen aradaki fark katlanilabilir oluyor, bazen cok fazla takiliyor,
cydia olmazsa olmaz diyenler vardir, bu demeyenler icin ;)

Biggqmerx -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 11:50:42)

hocam sagol ama bır sorum olucak bu dosyayı nasıl yuklıcez ıslemlerı alatmamıssın ??

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 11:54:00)

Telefonunuzdaki bilgileri/fotograflari yedekleyin,
Bilgisayara baglayin, iTunes yedek alsin,
Shift tusuna basili tutarken Restore tusuna basin, bu dosyalardan uygun olani secip Restore edin

Biggqmerx -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 12:05:15)

ok sagol hocam pekı bu verdıgın program bızım jılbreaklı cıhazımızdakı customFW yı degıdtırıyorumu yanı cydia ınsttaller i filan sılıp bazı seylermı eklıyor yoksa baslı basına bır CostumFW mı cunku ben sımdı kullandıgımdan Fw den mamlunum sadece cydia ayı fılan ıstemıyorum ??

mrtbjk -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 12:05:36)

süper olmuş,
ellerinize sağlık [sm=ok.gif]

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 12:13:59)

Bu dosyalar restore icin,
icindekiler siliniyor, yuklemeden once senkronize edin/yedekleyin

arifnihat -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 17:02:50)

merhabalar. ya 5 keredir deniyorum http://rapid share.de/files/40648619/iPhone3GYurtdisi.ipsw.html dosyasını indiremiyorum yarıda kesiliyor. rapid share.de değil de rapid share.com sitesine ekleyemez misiniz acaba?

muratremix -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 18:52:42)

Peki JB yapsak ama cydia ve installer kurmasak. Sadece patchli ipa ları kullansak (app, oyun vs) mobile installion dosyası yardımıyla, yinede yavaşlar mı?

Grymstche -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 18:55:47)

yavv 1.cisini yukleyemedım

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 19:08:01)

hata mi verdi?
bizzat onu kullaniyorum su an sorunsuz calisiyor bende

Evolution -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 19:22:45)

[font="Trebuchet MS"]Hangi program ile oluşturdunuz bu ipsw leri?[/font]

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 19:39:46)

Mac'de PwnageTool ile

arifnihat -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 20:08:38)

1604 hatası alıyorum yurtdısı 3g için olan ipsw de :S

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (10 Ekim 2008; 22:42:06)

butun dosyalari rapid com a da attim, linkler ilk mesajda

c.o.n.d.o.r -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (11 Ekim 2008; 4:40:15)

merhaba arkadaşım emeğin için sağol..
bende 3G cihazımı senin dosyanla yeniden yükledim. ve en başından beri yapamadığım şu operatör logoları senin dosyanla da olmadı.. acaba bunun sebebi ne olabilir?
diğer yandan gerçekten program giriş çıkış ve kullanımları çok hızlı.. cihazın açılışı bile inanılmaz hızlandı... çok teşekkürler

reiis -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (11 Ekim 2008; 5:10:16)

bu yontem fake imei icinde gecerlimi ayrica mobile installation degisiyormu itunesden crackli ipalarida yuklenebiliyormu

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (11 Ekim 2008; 6:52:50)

quote:

Orjinalden alıntı: c.o.n.d.o.r

bende 3G cihazımı senin dosyanla yeniden yükledim. ve en başından beri yapamadığım şu operatör logoları senin dosyanla da olmadı.. acaba bunun sebebi ne olabilir?
diğer yandan gerçekten program giriş çıkış ve kullanımları çok hızlı.. cihazın açılışı bile inanılmaz hızlandı... çok teşekkürler

turbosimli mi, onlarda logo olmuyor nedense
hiz konusunda [:'(]

2GnoBaseband fakeimei bozmamak icin baseband dokunmuyor
kirilmis ipa desteklemiyor

c.o.n.d.o.r -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (11 Ekim 2008; 11:44:35)

quote:

Orjinalden alıntı: nofearl

quote:

Orjinalden alıntı: c.o.n.d.o.r

turbosimli mi, onlarda logo olmuyor nedense
hiz konusunda [:'(]

2GnoBaseband fakeimei bozmamak icin baseband dokunmuyor
kirilmis ipa desteklemiyor

çok enteresan gerçekten logonun çıkmaması.. sırf onun için senin custom'u yükledim ilk etapta.. Memnunum ama Cydia'yı bunun üstüne ekleyemez miyim? mesela olmazsa olmaz programlarım vardı Cydia'da.. örneğin; bosspref, backgrounder, powertool ve erica utils gibi...

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (11 Ekim 2008; 11:55:21)

cydia yukledigin anda bunun anlami kalmiyor :)
cok deneme yaptim, cydianin kurulumunu falan degistirdim,
her sekilde yavaslatti

Knightfall -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (12 Ekim 2008; 21:17:34)

Firmware icin tesekkurler.
Cydia yuklemek istersek nasil yuklenebilir sizin firmware uzerine? Mumkun mudur?

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (12 Ekim 2008; 22:58:52)

quickpwn ile yukleyebilirsin sanirim ama dedigim gibi yukledigin an hiz avantaji gider, yavaslar

Evolution -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (18 Ekim 2008; 5:01:00)

[font="Trebuchet MS"]Peki OpenSSH eklemek mümkün mü bu dosyalara?[/font]

tas7035 -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (18 Ekim 2008; 12:17:17)

Ya gerçekten cydia çoook yavaşlatıyor ama crackli ipa yükleyemedikten sonra ne anlamı var iphoneun keyfini çıkaramayız ki, hergün yeni program çıkıyor ve bunlar apple storedakilerin kırılmışları ve kullanamıyorsun,olmaz ki!

tanerf82 -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (18 Ekim 2008; 13:39:00)

ben firmware e dokunmadan sadece cydia ve installer ı uninstall etsem hızda artış olur mu??

edit:

cevabı beklemeden sildim bile ikisini de :)
gozle gorulur bi artıs var hakkaten..

ya fakat mesela foruma yazı yazmaya çalışırken kelimeyi giriyorum, o sırada bana telefon rehberimdeki kayıtlardan kelimeler oneriyo auto correction.. bu da yavaslatıyo bariz bi şekilde.. harfe basıyorum gec cıkıyo falan...

bunu onlemenin bi yolu yok mudur ?

ugur5292 -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (18 Ekim 2008; 14:13:04)

Ben cydia ve installer yükledim fakat Turkcell hat gitti bunlar yardımcı olur mu?
Birde ikiside aynını bunların ikisinide yüklüyecez mi?Bi yardım edin yaaa

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (18 Ekim 2008; 18:52:51)

Evolution,
OpenSSH eklemek mumkun degil

tanerf82
cydia sonradan silsen bile bu firmware kadar hizli olmuyor gene,
bastan hic yuklememek en iyi sonucu veriyor

ugur,
turkcell versiyonu bir dene, sorununu cozebilir

kirilmis programlari kullanmak hirsizlik,
hirsizligi kolaylastirmak icin degil, hizli calismasi icin hazirladim,
kirilmis program kullanmak isteyenler icin uygun degil

saidtezel -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (18 Ekim 2008; 19:08:47)

ii günler.
ben de içine kendi istediklerimi koyduğum bi cydia sız custom firmware yapmak istiyordum mac üzerinde. ancak pwnagetool da pakete cydia source undan pdanet yüklemek istiyorum ancak pwnagetool programın olduu source ların hiçbirini açamıyor ve içindeki programları gösteremiyor. kaç tane source denediysem olmadı ve bu program da bana çok lazım. ne yapmam gerekir. yardımlarınız için teşekkürler

nofearl -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (18 Ekim 2008; 22:21:37)

http://www.hackint0sh.o...=53382&highlight=pdanet

burada hazirladigim bundle paketi bulabilirsin (pdanet icin)

o paketi inceleyip nasil paket hazirlandigini gorebilirsin,
ama shell, izinler falan biliyor olman lazim, yoksa zor is

muratremix -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (25 Ekim 2008; 12:59:00)

Mobileinstallion dosyası patchli (ipa yükleyebildiğimiz) ancak cydia/installer içermeyen firmware nerden bulabiliriz veya nasıl yapabiliriz?
cydia/installer olmadan JB yaptığım 2.1 3g iphone da ifunbox ile bağlanıp mobileinstallion dosyasını değiştirince, telefon sapıtıyor ve açılmıyor (durup durup titreşiyor siyah ekranda)

ecarpar -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (25 Şubat 2009; 0:35:32)

dosyalar silinmiş konu zaten eski ancak dosyaları yenilemeniz mümkünmü?
özelliklede

iPhone 2G
Baseband dokunmaz, IMEI degismez
http://rapid share.de/files/40648533/iPhone2GnoBaseband.ipsw.html
http://rapid share.com/files/152747765/iPhone2GnoBaseband.ipsw.html

yi upload ederseniz sevinirim.

0hann3s -> Cevap: iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (25 Şubat 2009; 13:42:58)

Abi telefon Jailbreak felan yapılmış nasıl olur? Mobileinstallion dosyasını yüklemedikten sonra telefona dısarıdan "-.ipa" ları nasıl yükleyeceksiniz? Eger "Jailbreak oluyor" demenizin sebebi iphone icerigine ulasmanızdan dolayıysa Jailbreak yapmadanda iFunbox ile zaten baglanabiliyoruz. Aklıma yatmayan ilk nokta burası.

-Türkiye secmeden, Türkiye numara formatlarını desteklemek? bu ne anlama geliyor?
Normal restore ettigimde Türkiye felan seçmiyorumki abi ben? Tak-kullan olayı direk..

- Arama ve mesaj geldiginde isim cikmasini saglayacak.?
Arama ve msj geldiginde ne cıkıyor ki sizde? Aramaysa altında "Cevapsız Cagrı" Msj ise "SMS" yazmıyormu. Hatta isterseniz Ayarlar/Genel/Paraloyla Kilitleme/SMS Önizlemesini Kapat/Aç
seçeneği ile isterseniz SMS'lerde içerigi SpringBoard'da göremiyormusunuz siz? "Normal restore ile"

- Mesaj icin titresimi arttiracak
=) Bunun için yüklenir işte =P

- Mesaj sesi olarak Bell sectiginizde "You Got Message" olarak degistirecek
System\Library\Audio\UISounds -Very easy =)

- Turkiye secmenize gerek olmadan otomatik duzeltmeyi kapatacak, ayrica klavyeniz daha hizli calisacak
Birkere seçtiğimiz zaman iPhone'u çöpe atana kadar seçmiyoruz =) "Klavye hızlı çalışacak" ????????????

- Turkcell logosunu degisterecek
System/Library/Carrier Bundles/Unknown.bundle To same very easy =)

- EDGE ayarlarini degistirebilmenizi saglayacak, ve EDGE kapatabilmenizi saglayacak
iPhone üzerinden www.iphoneedge.net sitesinden kesin kapatma yöntemi. Sadece siteye girip "edegeyi kapat" diyorsunuz kapanıyor :)

- Cydia ve Installer yuklemeyecek, yavaslatmayacak
Bunlar olmadan Jailbreak li telefon ne işe yarıyor ayrı bi soruda yavaşlatıyormuş :) Zaten yüklemeyeceginiz yazıyor, herneyse. Yavaşlamış iPhone nasıl oluyor? Biri anlatabilir mi?

- Laptop ile Internete girebilmek icin gerekli, normalde Cydia olmadan olmayan, PdaNet programini yukleyecek.
Bu konu hakkında bilgim yok "PdaNet" programı hakkında yani, ama kablosuz ethernet kartı yani wi-fi kartını alıcı olarak kullanılarak işlem yapmayı biliyorum.

Sonuc olarak demek istedigim bu şeyler iPhone'a hiçbirşey eklemiyor. İnternetten indirdiginiz o Firmware dosyalarının inecegi sürenin 1/10 'i zaman dilimi içerisinde burada yazılı olan hersey yapılabilir.

Ama arkadas; telefonu yeni almıs ve bilgisi olmayanlar icin güzel birşey yapmış eline saglık. Yanlış anlamamışsındır umarım.

Birde tekrar birşey sorucam iPhone'nuz nasıl yavaşladı? iPhone yavaşlaması nasıl oluyor? Biri anlatabilirmi ne yavaşlıyor mesala?

Eleştiri yapmak yasak değildi sanırım? iYi günler..

[;)][:'(]

sonche -> Cevap : iPhone ve iPhone 3G icin Custom Firmware (Performans ve Pratige Yonelik) (17 Eylül 2009; 21:54:23)

yapamıyrum abi restore edilemez dio ve parantez icine (20) yazıyor ne yapmam gerek

Sayfa: [1]

Valid CSS!

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET
0.125