- x
IMEI no ile Garanti süresi sorgulama ?
61 Cevap401258 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

137 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
nightsorrow
9 Ekim 2008; 20:34:07 

arkadaşlar garanti belgemin üzerinde ürünü ne zmn aldıgım yazmıyor.Faturasıda kayboldu.IMEI numarasından garanti süremi öğrenebilirmiyim veya IMEI numaramdan cihazımı sorgulayabilecegim bir nokia veya genpa servisi var mıdır genpa dan almistim...

www.esmobileinc.com

1271 Mesaj
9 Ekim 2008; 22:10:59 

Bilgi Paylaşdıkça Güzel

137 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
nightsorrow
9 Ekim 2008; 23:59:45 

quote:

Orjinalden alıntı: kehanet..

http://imei.tk.gov.tr/node/56

teşekkür ederim ancak burda sadece kayıtlı olup olmadıgına bakılabiliyor.Benim öğrenmek istediğim cihazımın garantisinin ne kadar süresinin kalmış olduğudur bilen varsa lütfen yardımcı olabilirmi ?

www.esmobileinc.com

4079 Mesaj
10 Ekim 2008; 0:04:43 

imei numarasıyla herhangi bir genpa bayisine giderseniz öğrenebilirsiniz...internetten bu sorguyu yapabileceğiniz herhangi bir yöntem yok maalesef..

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

53 Mesaj
23 Eylül 2009; 16:45:35 

Bu ün genpa bayisine gittim ve tlf umun kalan garanti süresini öğrenmek istediğimi söyledim, bunu söyleyemeyeceklerini ve eğer ürünü servise göndereceksem kesinlikle faturası veya garanti belgesinin olması gerektiğini söylediler..

9 Mesaj
23 Eylül 2009; 17:20:25 

yalan söylemişler gidin ve bilgili bir tüketici olduğunuzu kibarca söyleyin ve bu işlemin yapılabildiğini söyleyin yeter

obiwan667

4550 Mesaj
23 Eylül 2009; 22:56:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Dilaver AYDIN

Bu ün genpa bayisine gittim ve tlf umun kalan garanti süresini öğrenmek istediğimi söyledim, bunu söyleyemeyeceklerini ve eğer ürünü servise göndereceksem kesinlikle faturası veya garanti belgesinin olması gerektiğini söylediler..

hocam bayii'ye değil servise gidin. adam resmen saçmalamış kesinlikle fatura falan gerekmiyor.

Konsol: PS3 Super Slim 500 GB PAL Oyunlar: GTA IV:CE, UC1, UC2, UC3 GOTY, GT5 AE
Heavy Rain, RDR GOTY, Mortal Kombat KE, TLOU PSN: mussa85
Otomobil: Toyota Avensis 1.6 Comfort

1166 Mesaj
17 Kasım 2009; 15:04:24 

Be-derya der menafi bi-şumarest/Eğer hahi selamet der-kenarest

834 Mesaj
18 Aralık 2009; 16:13:01 

Hocam benim telefon arkasında Nokia Aş Garantisi yazıyor ancak Kvk sayfasında baktıgımda illk gonderdiginiz linkte Garanti Dahili yazıyor yesil renklerle..2nci linkde ise Kvk dışı cihaz yazıyor..Ben cihazımın garanti suresini nasıl ogrenebilirim acaba?Satıcam ama süresini bilmiyorum soran arkadaşlara cevap icin..
Saygılar

hayata saldırın, o zaten sizi öldürecek.
-s. coallier

98 Mesaj
1 Ocak 2010; 21:32:07 

evet srdrpeker arkadaşımızın dediği gibi oluyor bende blueformda yeşil garantili diğerinde kvk cihazı değil diyor.. yardım lütfen

1016 Mesaj
2 Ocak 2010; 8:31:40 

arkadaşlar ürün kvk çıkışlı satışı yapıldıysa her 2 forumdada görünür.ancak nokia.com aş garantisinde ise yeşil garanti dahilinde görülebilir ancak imei sorgulamada kvk satışı çıkışlı görünmemesi normal bir durum tırsmayın

mesela benım nokıa e71 in kutusunda kvk bandrolu var.her 2 linktede kvk çıkışı satış yapılmış e-71 görünüyor.

DH XBOX 360 TOPLULUĞU

753 Mesaj
3 Ocak 2010; 17:48:27 

arkadaşlar sakın ola ki kvk nın sitesindeki garanti dahili demesine kanmayın... çünkü gireceğiniz herhangi bir imei dede aynı şeyi söyleyecektir:)

kafadan bir imei girin yine de garanti dahili diye bir yeşil yazı çıkar..saçma ötesi yani... demedi demeyin..

garantiye gelince herhangi bir yerden öğrenilemiyor ama direk götürdüğünüzde sizden fatura talep edebilirler ama bayii aracılığıyla yollarsanız istemezler..

ama garantisinin bitmesine bir iki ay kala onlarda bitmiş olarak gözükebilir o yüzden faturanızı en son güne kadar saklayın...

edep yahu.

LG - G2

146 Mesaj
5 Ocak 2010; 22:42:59 

en güzeli genpa servisini telefonla arayıp 2. el bir ürün alacağınızı ve satıcının faturasını kaybettiğini cihazının garantili olduğunu söylemesi üzerine sizden bu cihazın garanti durumunu öğrenmek istediğini belirtin.
Telefonda kibarca konuşmanın faydası var aklınızdan çıkarmayın:-)

1752 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Grimmjow JeagerJaques
15 Ocak 2010; 15:06:03 

Arkadaşlar elimde bir adet N81 8gb var aynı sorunu yaşıyorum var mı beni boşu boşuna servise gitmekten kurtaracak

Seviyenizi koruyamıyorsanız lütfen benimle muhattap olmayın.
İmzamı sebep belirtmeden defalarca silen yöneticilere de tekrar teşekkürler.

753 Mesaj
16 Ocak 2010; 17:50:13 

zaten servise gitmene gerek yok,telefonun arkasında nokia com.a.ş yazıyorsa kvk dır..

muhtemelende garantisi bitmemiştir daha..

nokia com. yazmıyorsa boşuna uğraşma...

telefondan da servise ulaşabilriisn sormak için,oraya gitmene gerek yok

edep yahu.

LG - G2

2895 Mesaj
27 Ocak 2010; 17:24:14 

Diyelim benim alacağım tel sıfır açılmamış yani. Garanti belgesi de içinde fatura da yok doğal olarak. Bunun garantisi nasıl oluyor peki?

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

3859 Mesaj
28 Ocak 2010; 0:20:25 

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Diyelim benim alacağım tel sıfır açılmamış yani. Garanti belgesi de içinde fatura da yok doğal olarak. Bunun garantisi nasıl oluyor peki?

kvkdan çıkış tarihi olur sanırım...

Nemrut,Hz. İbrahim’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydanın ortasına odunlardan çok büyük bir yığın yapılmasını istemiş. Odunlar yanmaya başladıktan sonra alevler o kadar yükselmiş ki çocuklar adeta bulutların tutuşacağını sanmış. Hayvanlar korkup kaçmış. Kralın askerlerine verilen emir, Hz.İbrahim’in mancınıkla ateşin tam ortasına atmakmış. Bunu yapmalarının nedeni, herkesin bu olaydan ders alıp Nemrut’un ne kadar güçlü bir kral olduğunu anlamasıymış. Bir daha kimsenin, İbrahim (a.s) gibi, ona karşı gelmeye cesaret etmemesini sağlamakmış. -Bu sırada bir karınca da ağzında küçücük bir damla suyla koşa koşa ateşe doğru gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennem ateşine doğru. Başka bir karınca, onun bu telaşını görünce hemen yanına yaklaşıp dayanamayarak sormuş: “Hayrola, nereye böyle, ne bu acelen?” Ağzında bir damla su taşıyan karınca, o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı?” demiş. “Nemrut, İbrahim (a.s)’i ateşte yakacakmış.”
Bu yüzden, ben de ateşin olduğu yere su taşıyorum. Bu sözleri duyan karınca, kendini tutamayarak kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe yüzünü dönüp hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?” Su taşıyan karınca, kendinden gayet emin bir şekilde “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safım belli olur”…

14779 Mesaj
7 Şubat 2010; 12:24:06 

Garanti süresinin ne kadar kaldığını nasıl öğrenebiliyoruz? (nokia.com dan garantili cihaz için?)

Nikon D200 + Tamron 17-50mm f2.8 + Sigma 150mm f2.8 + Sigma 100-300mm f4 + Kenko 1.4x TC & Automatic Extension Tubes

2895 Mesaj
7 Şubat 2010; 14:26:43 

Müşteri hizmetlerini aradım GENPA ile konuştum. Garantili olup olmadığı görülüyormuş fakat bir arıza yaptığında tamir görmesi için imzalı kaşeli garanti belgesi ve faturasının olması gerekiyormuş. Aksi takdirde garanti görmez dedi.

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

236 Mesaj
11 Şubat 2010; 11:42:12 

Hiç nokia cihaz göürmedim servise(Nokia telefonlarım hiç bozulmadı).Ancak samsunglarda garanti belgesi gerekmiyor imei yi bilgisayara giriyor ve garanti kapsamında olup olmadığı belli oluyor Nokia için durum aynımıdır bilemem

23 Mesaj
20 Şubat 2010; 16:30:50 

arkdaşlar ben 2008 yazında izmit carrefourdan 6300 aldım.şimdi ekranda bi problem var.fakat fatura da garanti belgeside kayıp. imei numarasıyla garantiden yararlanabilirmiyim?

SAMSUNG NP-R 520- FS02TR
nokia 6300

1 Mesaj
6 Mart 2010; 20:47:59 

quote:

Orijinalden alıntı: bincitr

arkdaşlar ben 2008 yazında izmit carrefourdan 6300 aldım.şimdi ekranda bi problem var.fakat fatura da garanti belgeside kayıp. imei numarasıyla garantiden yararlanabilirmiyim?

%100 de %100 hatta %1000 %1000 faydalanabilirsin. Kim, fatura ve garanti belgesi olmasi gerekli diyorsa yanlis biliyor. Cok cok iyi bildigim bir kou bu. Sadece imei numarasindan gorebiliyor servis ve istesenizde gozlerine soksanizda hayir fatura lazim degil vermeyin diyorlar.Internetten online kalan garanti suresine bakilamiyor.Olay boyledir.

793 Mesaj
7 Mart 2010; 13:34:53 

arkadaşlar ben sayısız kvk lı veya gempalı 2 el ürün aldım içlerinden bir kaçı arıza yapınca yetkili servise götürdüm ne fatura nede garanti belgesi soruluyor yalnız garanti süresinde çelişki olursa fatura soruyor

TÜM İNSANLAR EŞİTTİR KİMSENİN KİMSEYE ÜSTÜNLÜĞÜ olamaz

1908 Mesaj
9 Mayıs 2010; 1:41:57 

IMEI Durum
357xxxxxxxxxxx IMEI NUMARASI KAYITLI
Kaynak: İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
Sorgulama Tarihi: 09.05.2010
IMEI numarası kayıtlı olup, herhangi bir işlem yapmanız gerekmemektedir.

Bu sorgulama bilgilendirme amaçlıdır, kesinleşmiş kayıt anlamına gelmemekte olup ispat hukuku açısından geçerliliği bulunmamaktadır.

Marka Model Bilgisi
Ūretici: Samsung Korea - Pazar adı: SGH-J700

Bu sorgulama GSM Association dan alınan veriler ūzerinden yapılmakta olup sadece bilgilendirme amaçlıdır, kesinleşmiş kayıt anlamına gelmemekte olup ispat hukuku açısından geçerliliği bulunmamaktadır.

Arkadaslar samsung cihazim bozuldu ogrenci oldugum icin fatura yok yanimda cihazi imei yoluyla baktim kayitli zaten hic gafantiye gitmedi daha ve bir yili var bilgime gore garantisi. Nasil garantiye verebilirim. En yakjn bayiye gidip imei nosu ile teslim etsem olur mu baska birsey isterler mi tlf uzerime kayitli bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2781 Mesaj
10 Mayıs 2010; 9:08:40 

bende nokia e66 model telefon aldım telefonun icinde nokia a.ş garantilidir yazıo telefonun üretim tarıhı 10,2009 yani 6-7 ay once uretılmiş ve kvknın sitesinde garantısı gorunmuyor ama diğer sitede gorunuyor.telefondada ufak bir sorun var napmayılım sızce garantısı varmıdır aldıgım arkadaş 5-6 ay once aldıgını soyluyor.direk nokiayamı yoksa kvkyamı gotursem?

228 Mesaj
14 Mayıs 2010; 3:02:21 

2 gün önce gold bilgisayarın sitesinden 5530 aldım club nokia ya götürdüm tele baktırdım tel orjinal diyor fakat arıza yaptığında garanti dışında dediler dedim nasıl olur bu garantili faturalı arkadasında made in nokia yazıor dedi club nokia da garantisi olmaz ücretli servis verebiliriz dediler saçmalıyorlar sanırım bilgisi olan arkadaş var mı acaba bu konu hakkında?

Çalışmadan, Yorulmadan, Öğrenmeden Rahat Yaşama Yollarını Aramayı İtiyat Haline Getirmiş Milletler;

Evvela Haysiyetlerini,
Sonra Hürriyetlerini,
Daha Sonra da İstiklallerini Kaybetmeye Mahkumdurlar.

M. Kemal ATATÜRK

364 Mesaj
14 Mayıs 2010; 11:50:30 

quote:

Orijinalden alıntı: thengir

2 gün önce gold bilgisayarın sitesinden 5530 aldım club nokia ya götürdüm tele baktırdım tel orjinal diyor fakat arıza yaptığında garanti dışında dediler dedim nasıl olur bu garantili faturalı arkadasında made in nokia yazıor dedi club nokia da garantisi olmaz ücretli servis verebiliriz dediler saçmalıyorlar sanırım bilgisi olan arkadaş var mı acaba bu konu hakkında?

aldığın telefon büyük ihtimalle paralel ithalat o yüzden öyle demişlerdir içinen türkiyeye getirten firmanın kartı garanti belgesi falan çıkmadımı o firmaya göndericeksin telefonunu diğer servisler paralı bakar nokia kom a.ş yazması lazımdı arkasında kvk teleservice genpa arızalara bakar

228 Mesaj
14 Mayıs 2010; 11:53:43 

quote:

Orijinalden alıntı: onururgu

aldığın telefon büyük ihtimalle paralel ithalat o yüzden öyle demişlerdir içinen türkiyeye getirten firmanın kartı garanti belgesi falan çıkmadımı o firmaya göndericeksin telefonunu diğer servisler paralı bakar nokia kom a.ş yazması lazımdı arkasında kvk teleservice genpa arızalara bakar

Garanti belgesi falan var nokia destek hattından aradılar dediğin igibi pralel ithalatmış gold bilgisayar mail attım onlarda dünya elektronik üzerinden garantili dediler.
kvk ve genpa ibaresi zaten yok direk dünya elektronik üzerinden garantili dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thengir -- 14 Mayıs 2010; 11:57:47 >

Çalışmadan, Yorulmadan, Öğrenmeden Rahat Yaşama Yollarını Aramayı İtiyat Haline Getirmiş Milletler;

Evvela Haysiyetlerini,
Sonra Hürriyetlerini,
Daha Sonra da İstiklallerini Kaybetmeye Mahkumdurlar.

M. Kemal ATATÜRK

5104 Mesaj
29 Ağustos 2010; 15:43:03 

quote:

Orijinalden alıntı: drmmr

http://formtakibi.kvk.com/BlueForm.asp

http://www.kvk.com.tr/ImeiNoSorgulama.asp

Tebrikler hocam. Yukarda birde öyle sorgulayabileceğimiz bir yer yok diyorlar. Sallamak bedeva araştırmak yok

24 Mesaj
14 Eylül 2010; 0:48:05 

Arkadaşlar ,Nokia model cep telefonlarında her Teknik servisin garanti durumunu sorguladığı özel bir ekranı vardır. burada cihazın ülkeye giriş tarihi baz alınarak o tarihin üzerine 25 ay koyularak garanti süresi hesaplanır..Eger siz telefonunuzu bu süre içinde servise götürdüğünüz taktirde sizden kesinlikle hiç bir şekilde garanti belgesi ya da fatura isteme gibi bir lüksleri yok !!! Gerek yok çünkü... durum bu olupta mutlaka istenmekte ise ya size gıcık kaptılar ya da işi bilmemekteler. bu durumda direkt Nokia müşteri hizmetlerini arayın ve durumu bildirin onlar gerekeni yaparlar. Ancak diyelim siz telefonu ülkeye girdikten 6 say sonra aldınız ve ekranlarına baktıklarında garanti gözükmemekte demekte o zaman işte fatura şart olmakta Garanti Belgesi de değil Mutlaka FATURA istemekteler sizden...

fATURAYI garanti süresi zarfında sadece güvenlik kodunuzu unuttu iseniz isterler aksi taktirde istemezler kesinlikle..

Bilgilerinize..

Nokıa=Yaşam

4405 Mesaj
14 Ekim 2010; 7:43:40 

quote:

Orijinalden alıntı: drmmr

http://formtakibi.kvk.com/BlueForm.asp

http://www.kvk.com.tr/ImeiNoSorgulama.asp

Bu konudaki bu 2 Link çok işe yarar teşekkürler paylaşım için

333 Mesaj
23 Kasım 2010; 22:39:16 

mesajım bulunsun

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Aralık 2010; 20:41:01 

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Müşteri hizmetlerini aradım GENPA ile konuştum. Garantili olup olmadığı görülüyormuş fakat bir arıza yaptığında tamir görmesi için imzalı kaşeli garanti belgesi ve faturasının olması gerekiyormuş. Aksi takdirde garanti görmez dedi.

Genpa'ya o kadar telefon götürdüm. Ne garanti belgesi ne fatura istedi.

2604 Mesaj
8 Aralık 2010; 22:17:01 

quote:

Orijinalden alıntı: sT.curSe

Genpa'ya o kadar telefon götürdüm. Ne garanti belgesi ne fatura istedi.

Evet. Daha önce nokia telefon verdim 3defa. hiçbir şekilde fatura taebi istemiyorlar ki 1 ay önce iphone 3G 8GB değiştirdiler. sıfır cihaz aldım yine fatura talebinde bulunmadılar.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi | 2006 |İstanbul Teknik Üniversitesi]
"Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin ve bilmelisin ki küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin.."

4405 Mesaj
17 Aralık 2010; 8:39:05 

Bu konuyu yukarıda tutmak lazım sürekli

33 Mesaj
19 Aralık 2010; 2:56:00 

arkadaşlar ben de ikinci el blackberry bold 9000 aldım. cihazı 1 hafta kullandım ve kapandı açılmıyor. kvk d.bakır servisine götürdüm. serviste imei sorgulaması yaptılar cihazın 2008 üretimi olduğu için faturasını getirmem istendi. mağaza satış tarihini bilmedikleri için son 3 ay kala cihazın faturasını istiyorlarmış cihazın bana saçma geldi. sonuçta 2008 in 1 de bile alınmış olsa bu cihaz 2010 un 31 ine kadar garantili sayılmazmı? lütfen yardım...

En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

1 Mesaj
31 Aralık 2010; 23:07:54 

arkadaşlar ben bitane e72 aldım garanti belgesi yok adam bana dedi arkasında nokia aş garantisi yazıyor dedi sordur bunu garantisi yoksa geri getir dedi kvk a imei ile sorglyrm kvk satışı olmuyan cihaz diyor arkasında yazan doğrumudur nokıa aş garantisi yazıyor ltfen msj atın biligsi olan arkadaşlar

368 Mesaj
30 Mayıs 2011; 17:03:37 

Arkadaşlar internetten 2.el telefon almak için birisiyle anlaştım ama malum milleti kazıklamak için ne dümenler dönderiyorlar bende onun için alacağım telefonun IMEI numarasını aldım şimdi ben bu IMEI numarasından telefonun herhangi bir tamir görüp görmediğini öğrenebilirmiyim telefonun garantisi devam ediyor. Nokia servisine gitsem bana bu bilgileri verirler mi ?

Qualcomm MSM8660 Dual-core 1.2 GHz Cpu - Adreno 220 Gpu - android OS, v2.3 (Gingerbread) - 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) - 1 GB storage, 1 GB RAM - Htc Sense 3.0
Dell Inspiron 15R N5010-T48H43
Intel Core i5 480M, 2.66 Ghz(TurboBoost:2.93Ghz) / 4GB DDR3 1333Mhz / 320GB HDD 5400Rpm / 1GB ATI Mobility Radeon HD5650 / 15.6 inç 1366X768 16:9 Ekran / 3xUSB2.0, 1xE-Sata, 1xVGA, 1xHDMI /Bluetooth / 7-in-1 Card Reader / 6 Hücreli Lityum-İyon Pil / 2.7KG

282 Mesaj
30 Mayıs 2011; 17:42:21 

quote:

Orijinalden alıntı: KMLGR

Arkadaşlar internetten 2.el telefon almak için birisiyle anlaştım ama malum milleti kazıklamak için ne dümenler dönderiyorlar bende onun için alacağım telefonun IMEI numarasını aldım şimdi ben bu IMEI numarasından telefonun herhangi bir tamir görüp görmediğini öğrenebilirmiyim telefonun garantisi devam ediyor. Nokia servisine gitsem bana bu bilgileri verirler mi ?

kvk nın sitesine gir,teknik servis cihaz takibi nden sorgula daha önce kaydı varsa çıkması lazım,diğer servislerede bak genpa teleservice,hepsinden sorgula.

368 Mesaj
31 Mayıs 2011; 10:52:35 

quote:

Orijinalden alıntı: papurcu

kvk nın sitesine gir,teknik servis cihaz takibi nden sorgula daha önce kaydı varsa çıkması lazım,diğer servislerede bak genpa teleservice,hepsinden sorgula.

Hepsinde sorgulattım sadece KVK da Garanti Dahili diyor başka bilgi vermiyor ne yazık ki

Qualcomm MSM8660 Dual-core 1.2 GHz Cpu - Adreno 220 Gpu - android OS, v2.3 (Gingerbread) - 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) - 1 GB storage, 1 GB RAM - Htc Sense 3.0
Intel Core i5 480M, 2.66 Ghz(TurboBoost:2.93Ghz) / 4GB DDR3 1333Mhz / 320GB HDD 5400Rpm / 1GB ATI Mobility Radeon HD5650 / 15.6 inç 1366X768 16:9 Ekran / 3xUSB2.0, 1xE-Sata, 1xVGA, 1xHDMI /Bluetooth / 7-in-1 Card Reader / 6 Hücreli Lityum-İyon Pil / 2.7KG

282 Mesaj
1 Haziran 2011; 19:21:23 

quote:

Orijinalden alıntı: KMLGR

Hepsinde sorgulattım sadece KVK da Garanti Dahili diyor başka bilgi vermiyor ne yazık ki

şimdi elimdeki ikinci el aldığım n73 ü sorgulattım daha önce tamir görmüş ,yani bilgi veriliyor.demekki seninki tamir görmemiş.

1097 Mesaj
1 Haziran 2011; 23:56:17 

eğer kullandığınız telefonun modeli türkiye de satışa çıkali 2 yıl olmadıysa fatura istenmiyor.piyasaya çıkali 2 yıldan fazla olmuşsa fatura isteniyor.mesela n8 var elinizde faturasiz gönderebilirsiniz.çıkali 3-4 ay oldu.5800 varsa fatura istenir çünkü bu cihaz 3 senedir piyasada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 1 Haziran 2011; 23:57:30 >

368 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:00:37 

quote:

Orijinalden alıntı: papurcu
şimdi elimdeki ikinci el aldığım n73 ü sorgulattım daha önce tamir görmüş ,yani bilgi veriliyor.demekki seninki tamir görmemiş.

Neyse telefonu almaktan vazgeçtim. Bana sadece PTT Kapıda Ödeme ile gönderebileceğini söyledi. O işte biraz sakat postanın içine taş bırakıp gönderse ben açıp bakamayacağımdan o kadar parayı taşa vermiş olacam :) o yüzden güvenmedim. Ama yinede teşekkürler 2. el aldığımda bu bilgilerden yararlanacam

880 Mesaj
29 Temmuz 2011; 19:18:19 

quote:

Orijinalden alıntı: nightsorrow

arkadaşlar garanti belgemin üzerinde ürünü ne zmn aldıgım yazmıyor.Faturasıda kayboldu.IMEI numarasından garanti süremi öğrenebilirmiyim veya IMEI numaramdan cihazımı sorgulayabilecegim bir nokia veya genpa servisi var mıdır genpa dan almistim...

bende ayni durumdan muzdaripim telefonu hepsiburdadan aldim ocakta.
fatura kayboldu teli satacam kac ay garantisi kaldi diye sorduklarinda ne diyecem
yukaridaki linklere girdim kac ay garantisi kaldiği yazmiyoo

/center]

2285 Mesaj
25 Ağustos 2011; 18:15:51 

Arkadsm telefon aldi faturasi yokmus blackberry modeli kvkda turkcell satisi yaziyor ama fatura tarihini nasil ogrenebiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6 Mesaj
6 Aralık 2011; 20:33:39 

http://www.kvkteknikservis.com/kvk/BlueForm2.asp

IMEI No kısmını doldurun Ara butonuna basın

390 Mesaj
7 Aralık 2011; 19:14:54 

quote:

Orijinalden alıntı: AdigeChalee

http://www.kvkteknikservis.com/kvk/BlueForm2.asp

IMEI No kısmını doldurun Ara butonuna basın

garanti dahilinde diyor ama garantisi nezaman bitecek soylemiyor :(

Fikrin ne ise zikrinde odur.

Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur...(Hz.Mevlana)

1 Mesaj
6 Ocak 2012; 19:06:40 

Arkadaşlar aşağıdaki linkden tüm nokiaların garanti süresini sorgulayabilirsiniz

http://www.nokia.com.tr/destek-ve-yazilim/destek-noktalari/repair/warranty-check

753 Mesaj
6 Ocak 2012; 22:41:10 

quote:

Orijinalden alıntı: madhane

garanti dahilinde diyor ama garantisi nezaman bitecek soylemiyor :(

o kvk sayfası boş iş. oraya kafadan bir imei yaz yine garanti dahili der :)arayın yetkili servisinde sorgulayın.her yere imei numarası yazmayın öyle

edep yahu.

LG - G2

932 Mesaj
7 Şubat 2012; 16:28:44 

Arkadaşlar ben birazdan gittigidiyor dan blackberry curve alıcam. Ürün sıfır açılmamış kvk ambalajında. Ancak faturası yok. Fakat kvk garanti belgesi içinde ama oda boş. Ambalaj açılmayacağı için işlenmemiş.

Onu alırsam garanti kapsamı nasıl oluyor. Ve ben elime alınca cihaz kayıtlı oluyor mu? İmei si bayi den alınınca kaydediliyordu sanki ben internetten alırsam nasıl olacak. Cihazı alırsam ambalajlı gelecek ancak faturasız garanti kapsamında olur mu?

ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ || AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 4.4GHZ 14MB CACHE || SAPPHIRE HD7770 EDITION GDDR5 1GB 128BIT DX11.1 || GSKILL RIPJAWS 1600MHZ CL9 (2*4GB)
WD 3.5" 500GB CAVIAR BLUE 16MB CACHE SATA 3.0 HDD || SAMSUNG 120 GB 840 EVO SATA 3.0 SSD || ASUS DRW-24B5ST 24X DOUBLE LAYER
HP X2301 23" MİKRO İNCE LED MONİTÖR || LOGITECH Z-150 1+1 SPEAKER || LOGITECH WIRELESS MOUSE+KEYBOARD
SAMSUNG GALAXY NOTE 3 KULLANICILAR KULÜBÜ || SAMSUNG GALAXY NOTE 4 KULLANICILAR KULÜBÜ

2109 Mesaj
13 Nisan 2012; 21:56:12 

quote:

Orijinalden alıntı: minur

o kvk sayfası boş iş. oraya kafadan bir imei yaz yine garanti dahili der :)arayın yetkili servisinde sorgulayın.her yere imei numarası yazmayın öyle

aynen oyle yaa... blackberry imei no girdim.. "garanti dahili" dedi.. dedim ooh guzel.. sonra bu basliga rastladim ve bu mesaji..

sonra yurt disindan getirttigim iphone 4 imei denedim., onu yazdim oda "garanti dahili" dedi hahha:D

kvknin diger imei sorgulama sarfina yazdigimda ise iphone icin "kvk satisi olmayan cihaz" yazdi.. ve blackberry icin isim model falan yazdi..

bu yetkili servisi arayinca garanti durumu ogrenebilirmiyim dedigimde.. fatura bilgileri musteri isim falan isteyecek mi acaba..?? hani garanti o isme bagli ya fatura o isim yaziyor..

yoksa diger imei no versem sorgu suhalssiz islem yaparlar mi ??

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

773 Mesaj
23 Haziran 2012; 17:30:00 

Nokia Suit programında Destek bölümünde cihaz bilgilerininde garanti durumu bilgisi bulunuyor.

1681 Mesaj
25 Kasım 2012; 17:16:43 

http://www.imei.info/ bu siteden istediğiniz bilgiler gösteriliriyor.

192 Mesaj
26 Kasım 2012; 23:31:51 

quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

http://www.imei.info/ bu siteden istediğiniz bilgiler gösteriliriyor.

fake bir siteye benziyor, yerinizde olsam buraya imei falan yazmam.

1681 Mesaj
27 Kasım 2012; 13:01:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Cihan9999

fake bir siteye benziyor, yerinizde olsam buraya imei falan yazmam.

bende chip.com.tr sitesinde gördüm. o siteye güveniyorum. ben de enemek için yazdım. bilgilerimi gösterdi. fake olduğunu düşünmüyorum. güvenmiyorsanız yazmayın. güveniyorsanız yazın ben de bilmiyorum inşallah bir şey olmaz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ocak 2013; 1:45:16 

http://www.genpa.com.tr/imei sorgulttım

IMEI nolu cihaz GENPA çıkışlıdır.

yazıyor neden garantı suresını de yazmazlar kı sankı

238 Mesaj