Şimdi Ara

fx5900XT@5950 ultra BİOS ama nasıl???(NEDEN KİMSE CEVAP VERMİYOR???)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nasıl biosunu 5950 u ile değiştireceğiz.Bunun için bir program varmı nasıl çevrilir anlatırmısınız???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agoze -- 27 Nisan 2005, 15:57:58 >

• BİLEN YOKMU GERÇEKTEN ÇOK ACİL
  • Aşağıdaki link te Ekran kartı flash dosyaları ve tool ları var update olayı normal bios update ile aynı sayılır tool içersinde readme dosyalarını oku takıldığın yerde tekrar yardım iste
    http://www.mvktech.net/download.php

Ati ekran kartı bios yüklenmesi (fikrin olsun)
    http://www.pclabs.gen.tr/kb/kb.asp?doc=75
  • o kadar acilse google da arat bir sürü türkçe kaynak var konu hakkında...
  • quote:

Orjinalden alıntı: z.x.c

o kadar acilse google da arat bir sürü türkçe kaynak var konu hakkında...

olmas öle armut piş ağzıma düşş
  • hayır nedense ben hiç bulamadım ve gerçektende çok araştırdım
  • yaw arkadaşlar burası ne yaw üniversitemi bilen varsa bişeyler yazza fenamı armut pişmiş ağzıma düş müş hayret yaw
  • Dostum sen en iyisi darksmiley ye pm at o sana kesinlikle yardımcı olacaktır.
  • bende flash lamak istiyorum benim kartım leadtek 5900xt ramlerin timinglerine mi bakıcaz? nasıl seçicez kendimize uygun biosu? birileri açıklayabilir mi? illa "dark" ın mı açıklaması lazım. hem o bana cevap yazmaz :) ocağınıza düştüm gözünüzü sevem :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ers1n

Dostum sen en iyisi darksmiley ye pm at o sana kesinlikle yardımcı olacaktır.

Bu konunun uzmanı dark , Point of view biosu yuklemişti , nvflash eski surumleri ile pm at...
  • 5950 ultra biosunu bulup nvflash tool ile yükle. ancak öncesinde orjinal biosunun yedeğini al.

http://www.guru3d.com sitesinde downloads bölümü, graphics cards utilities bölümünde 5.13 versiyonunu indirebilirsin. bulduğun bios dosyası eski sürüm istiyor olabilir, guru3d sitesinde eski sürümler de var, denersin. (brandybuck kardeşim, uyarın için teşekkürler.)

önce bir win98 başlangıç disketi bulmalısın. çünkü bu meret sadece dosta çalışıyor. o disketle makinayı başlatıp, nvflash programı ve bios dosyasını attığın bir disketi tak. sonra nvflash -b orjinal.bin yazıp 5900 biosunu yedeklemiş olursun. bunu yaptıktan sonra nvflash -f yenibios.bin yazıp enterlayarak yeni biosu kartına yüklemiş olursun.

5950ultra biosunuhttp://www.mvktech.net/download.php linki,nde bulabilirsin. ancak bulduğun biosun elindeki karta uyumlu olma garantisi yok. uyumsuzsa bir ihtimal ekranı sadece dos ortamında görebilirsin, o zaman sorunsuzca aynı yöntemle eski biosa dönersin. ancak hiç ekran çalışmazsa bir pci ekran kartı bulup ekranı ona bağlamalısın, aynı anda agbde de 5900 olacak. yine aynı yöntemle bios yüklersin.
    kolay gelsin dicem ama bu iş beceriden çok uyumlu bios dosyası bulmana bağlı. hadi rastgele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonQuichotte -- 18 Mayıs 2005, 12:36:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: DonQuichotte

5950 ultra biosunu bulup nvflash tool ile yükle. ancak öncesinde orjinal biosunun yedeğini al.

http://www.guru3d.com sitesinde downloads bölümü, graphics cards utilities bölümünde 5.13 versiyonunu indirebilirsin.

5.13 ile yukleyemezsın yazmıstım yukarıda eski surum nvflash lazım... id mismatch hatası veriyor , -4-5-6 komutlarıyla bir ihtimal....

• id mismatch hatasını gidermek ve tv-outu kaybetmemek için biosu editleyerek kart bilgisini tekrar 5900xt yapabilirsiniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mhzania

id mismatch hatasını gidermek ve tv-outu kaybetmemek için biosu editleyerek kart bilgisini tekrar 5900xt yapabilirsiniz...

Eski sürüm nvflash kullanmak yeterli....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 18 Mayıs 2005, 11:40:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

quote:

Orjinalden alıntı: Mhzania

id mismatch hatasını gidermek ve tv-outu kaybetmemek için biosu editleyerek kart bilgisini tekrar 5900xt yapabilirsiniz...

Eski sürüm nvflash kullanmak yeterli....

vivo tv-out ????
  • Zaten önerdiğim bios 5900xt biosu... Point of view biosu en iyisi...def 500/950 ...
  • @agoze
    bende de oğlumun pc sinde 5900xt@5950ultra bios modlu ekran kartı var
    kart s-media ve üzerindeki bios leadtekin 5950ultra 256 mb
    andromedadan almıştım modlu olarak
    kart gayet stabil ve ısınmadan çalışıyor
  • birde bu var
    a380u diye arat
    zipli bi dosya bulmus olmalısın
    icinde 5950 ultra biosu var
    wfflash aracı var
    readme
    ve bitane de dos...uzantısını hatırlayamadım var
    bunları diskete atıp bilgisayarını baslangıc disketi ile dos a düsür
    en önemli yeri burası
    wfflash.exe nm a380u.rom yazıp enter la
    (unutmadan zıplı dosyanın icindeki a380u ...nun adını a380u diye değiştir
    yoksa komut işe yaramaz)
    komuttan sonra eski bios saveold.rom olarak kayıt edilecek 5-10 sn sonra
    flash ok.
    yazısı gelecek bundan sonra bilg.yeniden baslat
    surucusunu kur ve ta ta..ultra kartını gule gule kullan.
    zamanında ben uzun ugraslardan sonra yapabilmiştim.
  • Ver Email adresini sana atiyim 5950 ultra biosunu Winfast 5900xt de kullanıyordum mavke sitesinde modlanmış son bomba bios,bende saolsun bir arkadaştan almıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BUGATTI -- 18 Mayıs 2005, 20:05:17 >
  • ben şahsen hepsini kullandım asus,albatron.............. bence en iyisi gainward ın ki idi ama bfg nin ki tv out u koruduğu için tercihimdi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.